Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2015, 19:55 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Добре де, ама нали и аз(разбирай, този който търси кола карана само на бензин до момента) веднага слагам газ. Това значи ли, че аз планирам да и взема здравето и да я хвърля тази кола? Аз на моята и правя не повече от 20к на година, което смятам е дори под средното. Газта се "избива за 10-15к, не е нужно да планираш да направиш 150к за 5 години, за да сложиш газ. То по тази логика и дизел не трябва да се купува, защото там е ясно, че си го взел за много километри каране, иначе сметката не излиза...Общо взето да си купуваме v8 понеже харчат много и не са карани толкова :)

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2015, 08:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
porio написа:
Общо взето да си купуваме v8 понеже харчат много и не са карани толкова :)

Особено ако е би- турбо това V8, със сигурност ще е на малко километри . :D
На него вече спокойно можеш да му сложиш газ . :lol:
Не знам какво толкова те учудва, че всеки избягва газифицираните коли, у нас всички освен газаджиите знаят, че газта не действа много добре на двигателя и за това търсят коли карани само на бензин . То всъщност не е само у нас, германците например също го знаят, но те за разлика от нас, не вярват на теориите на газаджиите, как газта даже запазвала двигателя . :)
Ако бяха наивни като нас, всяка бензинова кола щеше да идва от там с газова уредба и тогава избора ни щеше да е лесен .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2015, 12:32 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2013, 11:30
Мнения: 206
Местоположение: София
По мои наблюдения, хората избягват не просто газифицираните коли, а такива, които са ВНЕСЕНИ газифицирани. Ако в Западна Европа някой е прибегнал до газ, значи я е карал наистина много.

_________________
Mazda 6 GH (2009), 2.0 147hp, AT, LPG Romano Antonio OBD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2015, 10:55 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 21 Яну 2013, 01:21
Мнения: 113
Местоположение: Варна
Колеги да се намеся и аз в тема .Не знам какви разходи слагате за подръжка на газовото .Сложих си газово ланди -ренцо 1360 лв с кръгла бутилка за рез гума и пълнячка в резервоара ,за две години ходих двапъти до газовото 1 път смяна филтър газово 20 лв и 2 път затягане на скобата от където взимат вода за изпарителя -гаранционно .Така че не разбирам какви са тези 300-400-500 лв на година за подръжка на газовото.Карам по 16к-17к годишно.без да правя никакви точни сметки смятам че вече съм го избил поправетеме ако греша.И един жокер много е важно как ти монтират газовото и кой го монтира .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2015, 19:04 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Май 2013, 17:15
Мнения: 86
Местоположение: В.Търново
И аз съм вече 32.хил на газ с Ланди Ренцо. Досега само 50 лв. за смяна на двата филтъра на газовото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2015, 21:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Swimsas,
Хайде да не търся да поствам безбройните теми със проблеми на газ, некадърните настройки, калпавите монтажи и хилядите проблеми свързани с газ-та. Има годишни прегледи на ГИ, гумички, филтърчета, мембрани, масло за смазване на клапаните, доста по-честата смяна на свещи, консумативи, рейки и какво ли още не (не съм чак толкова технически грамотен за да изброя всичко). Това, че Вие сте късметлии и до сега не сте срещали проблеми е друг въпрос. Факт е, че до 10 000км/година не си заслужава инвестицията на ГИ. Минал съм през всякакви горива и проблеми с алтернативното гориво винаги има и за мен не си заслужава за такъв пробег.
А относно 400-500лв./година съм го описал подробно назад в темата. Калкулирах началната инвестиция+годишните такси+консумативи+други за 4-5 години тъй като това е средния период през който хората си сменят колите.
Поздрави!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2015, 21:12 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
Инвестицията си заслужава отвсякъде. А разходите, свързани с поддръжката на ГИ са направо смешни, за да се вземат пред вид. Но, всеки си има различна гледна точка.
Списък на допълнителните разходи при ГИ:
- Филтър на рейката - цена 8,00лв, смяна на 15000 км;
- Филтър на изпарителя - цена 2,00лв, смяна на 7000 км;
- Свещи NGK - цена 30,00лв, смяна на 35000 км (и без ГИ пак на толкова ги сменям);
- Годишен технически преглед - 30,00 лв.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2015, 22:12 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
@donpeev, проблемът са майсторите, при които ходите... Защото слагате газови от кварталните гаражчета и възможно най-евтината, че да може да се избие още по-бързо. Аз си дадох 1500лв. за Романото и момчетата от смартгаз не съм ги виждал от тогава... чак сега вече на 10к километра усещам, че филтрите вече са за смяна и трябва да им звъня тия дни. На седмица давах за бензин по 100лв. преди да сложа газта (да, кракът не ми е от най-леките), сега не давам повече от 30лв. за газ. Сметни ги за 7 месеца дали съм предно от газовата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2015, 08:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Радвам се, че си я избил за 7 месеца :D
Виж сега колко е смешно от страни като почнете да говорите глупости:
- 100 лв за бензин - 46 л.
- 30 лв за газ - 30 л.

И според това излиза ( не знам колко си минал, но средно ако си минал 600км) 7.6л. бензин/100км, а при газта невероятната стойност от 5л/100км И нали никакъв бензин не слагаш в сметките, защото колата не пали на бензин и не харчи от него...
без коментар....

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2015, 10:09 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Естествено, че не съм я избил за 7 месеца, но в следващите 7 това ще бъде факт. Аз не ги смятам, както ти си направил, защото всичко това е много относително и сметките излизат малко без кръчмар. 20лв. за бензин (даже като е топло и по-малко) не мисля, че е преломен момент. Моята сметка е следната, отивам на бензиностанцията, слагам 30лв. газ и следващите 30~ км. си карам. Вече зависи, дали ми е било кеф да я настъпвам, дали съм си карал нормално, дали е било на дълъг път, където не съм падал под 180, дали е било дълъг път, където съм карал с макс. 110. Също така, тези 1500лв. за газ направо съм си ги включил към цената на колата и изобщо не ги считам за отделен разход. И съжалявам, ако съм те засегнал с първия коментар, не е било това целта :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2015, 11:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
А, не се засягам, просто се чудя твоите сметки как ги смяташ....
- какво значи не смяташ 1500лв като разход? Ми много ясно, че е разход, инвестиция или както искаш го наречи. Искаш газ - 1500лв отгоре, не искаш газ - 1500лв. в джоба.
- първо казваш, че с 30лв газ караш повече от колкото с 100лв бензин ?!?!??! Е каквъв кръчмар, какви сметки. Сметката е една - излиза ,че ако ти харчи 7.6 бензин, то на газ ти е 5л/100 . Това е абсурд и е несериозно от твоя страна да пишеш такива глупости, че и да им вярваш.
- Я напиши ако тези 300 км са с бензин, колко би ти излезнало, че ми е много интересно. Не повече от 8л/100. 30лв газ срещу 50лв бензин.
- А разходът на бензин при ГИ е основно градско, защото там е палене, гасене, изстива моторът и съответно лапа и бензин докато достигне нужната температура за прехвърляне на газ. За извън града е ясно - почти няма разход на бензин.
Гледам обективно на нещата, но твоите твърдения са грешни.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2015, 12:36 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Единствената реална сметка, която може да се направи е най-простата:
Бензин - 2.20лв. (за сега)
Газ - 1лв.
Колкото и пари да съм дал за гориво, са били на половина на това, което щях да дам, ако не бях сложил газ :). Което показва колко правилно е твърдението ти - "30лв газ срещу 50лв бензин.".
И в крайна сметка всеки си преценява, аз реших, че така е по-добре (и знам, че е).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2015, 15:00 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ясно, разбрах. :^o
Поздрави!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2015, 16:18 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
А бе пичове, я погледнете заглавието на темата :shock:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2015, 17:10 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Ок, г-н Пеев, хвана ме в лъжа, бензина е по-евтин от газта. Съжалявам, че те излъгах така. Не слагайте газ никога, изобщо не излиза по-евтино от бензина!!!
Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2015, 17:36 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
mr. WildBoarII, не искам да споря с теб, още повече, че след като колата ти минава повече километри със 30лв. газ отколкото 100лв. бензин и че 1500лв не са разход. Това ми беше достатъчно за да те иронизирам, но след като продължаваш да си вярваш и сам - ок. Радвай се, карай си колата и това е!
Нека модераторът да разчисти ако прецени, че хората ще ни се смеят.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2015, 13:56 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Дек 2015, 13:29
Мнения: 74
Местоположение: s.Anevo
според мен 1250лв. за ГИ се избиват за 15-16 хил.км мазда 323 1.6 72кв


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2018, 14:26 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Окт 2018, 14:18
Мнения: 1
Местоположение: Панагюрище
Swimsas,
Хайде да не търся да поствам безбройните теми със проблеми на газ, некадърните настройки, калпавите монтажи и хилядите проблеми свързани с газ-та. Има годишни прегледи на ГИ, гумички, филтърчета, мембрани, масло за смазване на клапаните, доста по-честата смяна на свещи, консумативи, рейки и какво ли още не (не съм чак толкова технически грамотен за да изброя всичко). Това, че Вие сте късметлии и до сега не сте срещали проблеми е друг въпрос. Факт е, че до 10 000км/година не си заслужава инвестицията на ГИ. Минал съм през всякакви горива и проблеми с алтернативното гориво винаги има и за мен не си заслужава за такъв пробег.
А относно 400-500лв./година съм го описал подробно назад в темата. Калкулирах началната инвестиция+годишните такси+консумативи+други за 4-5 години тъй като това е средния период през който хората си сменят колите.
Поздрави! Колега,като си писал по-нагоре,че не си чак толкова технически грамотен,защо даваш такива "компетентни" мнения!!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб