Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2007, 23:43 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Яну 2007, 23:23
Мнения: 15
Бих желал да споделя накратко скромните ми впечатления от този прекрасен за мен автомобил. Имах късмета да се сдобия с чисто нова Мазда 3 ТХ седан 1.6 бензин. За момента колата е на 3500км и на 3 месеца. До тук като проблем мога да посоча следните неща:

1. непоносимо изнервящо скърцане от гнездата на коланите на предните седалки ( от сервиза до СБА го оправиха, като казаха, че просто нещо не било затегнато )

2. коженото покритие на топката на скоростния лост се изтри за по-малко от месец ( от сервиза го смятат за дефект и чакам одобрение от Австрия за да ми бъде сменена )

3. Странно защо новата спортна Хонда Сивик 1.8 Спорт 150 коня е с пъти по тиха от Маздата ( в сервиза казаха, че колата е спортно ориентирана и затова е нормално шума от ауспуха да е по силен - говорим за 1.6 двигател и скормните 105 коня ?!?!??? )

4. При висока скорост ( над 120 км/ч ) от затворените входове за въздух и спряна духалка се чува дразнещо свистене ( при пуснато радио не прави впечатление )

Плюсовете са много. На кратко много добро поведение в заледени участъци, много добра маневреност, изключително удоволствие от шофирането, приличен разход ( 8.1 - 8.4 градско зимни гуми без сняг говорим за периода Ноември 2006 - Януари 2007 ). С лекота за двигателя с който разполага прави 180км/ч. Удобни седалки и изключителен комфорт за 4 човека. Колата определено си има стил и спортен характер, които не остават незабелязани по улиците на София. Колата вози по твърдо, но това е тенденция за този клас автомобили и не го приемам като минус. Изключително стабилна е. Материите използвани за интериора са изключителни и според мен лично превъзхождат тези използвани в Пежо 407.

За сега това. Първи впечатления, като добрите определено превъзхождат над дребните проблеми ( дефекти ). Колата напълно оправдава цената си.

P.S. http://youtube.com/watch?v=6OLPgmsZfG0


Последна промяна chinchil на 31 Яну 2007, 00:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2007, 00:03 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Изображение

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2007, 00:37 
Offline
Администратор
Аватар
1992 Mazda 626

Регистриран на: 29 Мар 2005, 11:43
Мнения: 4968
Местоположение: София
:wink: :lol: 8)

_________________
When you go to Hell,
Tell them I'm sending you!
...you'll get a group discount.

__________________________

ВОЙНАТА НА ПЪТЯ: http://www.vbox7.com/play:0992d053 !!!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2007, 21:31 
Offline
Администратор
Аватар

Регистриран на: 11 Авг 2004, 23:56
Мнения: 213
Местоположение: София
Аз също много харесвам седана на 3ката и специално гледам TX със 1.6 бензин :) също. Не знам защо искат толкова пари за дизела (над 40 хиляди!!).
TX има ли стабилизираща програма подобна на ESP? Това е един от критериите които гледам но като че ли за новите коли само френските я имат стандартно а за всички други се доплаща соленичко... :roll: Случайно да имаш впечатления дали вози по-твърдо от кола базирана на golf 5 (octavia/golf/seat leon) ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2007, 22:16 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Яну 2007, 23:23
Мнения: 15
TX модела включва следните системи:

ABS - антиблокираща система за спирачките
EBA - спирачен асистент при екстремно спиране
EBD - електронно разпределение на спирачното усилие
DSC - електронна система за динамичен контрол на сцеплението
TCS - система за контрол на сцеплението

Карал съм новата Октавия и новият Сивик и спрямо тях е по добра. Но това е лично мое мнение.Нямам наблюдения за Голф и Леон-а. Приятел, който има Голф 5 дизел изпорбва Маздата ми и остана доста доволен и впечатлен от автомобила. По повечето тестове изтъкват като недостатък на Мазда 3 твърдото окачване. Но както споменах и в горния ми пост, мен това не ми пречи, а напротив. Нищо не ти пречи да отидеш на тест драйв и да провериш сам :)

а относно системите и какво има и няма ТX модела виж това: http://www.mazda.bg/prices/Broshura_Maz ... 0Sedan.pdf

За TX се доплаща само боята металик и радио системата по 600 лв. Всичко останало си влиза безплатно в модела


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2007, 23:29 
Offline
Администратор
Аватар

Регистриран на: 11 Авг 2004, 23:56
Мнения: 213
Местоположение: София
Лично за мен недостатък е и липсата на достатъчно смислен дизел откъм цена. За твърдото возене, трябва да проверя лично защото съм карал предишната Octavia и окачването е доста твърдо (golf 4) даже на задната седалка на доста хора им става лошо :shock: и то при "пенсионерски тип" шофьор като мен. Надявам се, че 3ката е по-добре. Колко време чака след поръчката докато получи колата?
Хареса ми возията на актуалния модел Toyota corolla - стегнато, но не прекалено твърдо, общо взето много приятна за пътуване. Любопитен съ м в сравнение с Toyota-та колко по-твърдо е това на Mazda-тa. Ако е подобно значи е точно по мой вкус :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2007, 00:11 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 2

Регистриран на: 11 Дек 2006, 00:22
Мнения: 654
Местоположение: Варна
skype: sunrize88
Това твърдо окачване го има и при Мазда 2 ...макар че колата не е спортна версия 1.25 кб.см. 75к.с. окачването си е наистина твърдо за сравнение със Фиат Албеа (поне аз за сравнение имам само това). Явно висчки нови серии без по горниете Мазда 5 и 6 са с твърдо окачване.Моите впечетления са отлични за Мазда 2,имам я вече от около 5-6 месеца (6100км. навартяни вече)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2007, 02:18 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Яну 2007, 23:23
Мнения: 15
Значи 3-ката е доста сходна на Королата, но е по-стабилна и поема неравностите доста по поносимо!!! За возенето на задните седалки недоволни няма за сега :)
Аз чаках 3 седмици заради цвета който си избрах. Ако си бях харесал друг цвят нямаше да чакам толкова. Но това е доста относително.

А за дизела и аз се колебаех, но тъй като не въртя толкова много километри се отказах. Скъпа му е поддръжката и си заслужава само ако правиш доста голям пробег на година. Аз на ден правя по 30-35 км. така че :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2007, 14:11 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Мар 2007, 13:57
Мнения: 8
*************************

mod edit: нарушение на точка 1 от правилника
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?t=287


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2007, 22:52 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
МАЗДА3 Е N1 :lol: :lol: :lol: 8)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2007, 22:37 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
Изображение ей :!:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2007, 15:35 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2007, 15:31
Мнения: 48
Местоположение: Варна
http://www.mazda.ru/NR/rdonlyres/DD3939 ... 3_1280.jpg

_________________
Имам си една мечта,
Мазда 323 се казва тя
та да видим кога ще я осъществя ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2007, 21:00 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Окт 2007, 17:56
Мнения: 4
1. непоносимо изнервящо скърцане от гнездата на коланите на предните седалки ( от сервиза до СБА го оправиха, като казаха, че просто нещо не било затегнато )

2. коженото покритие на топката на скоростния лост се изтри за по-малко от месец ( от сервиза го смятат за дефект и чакам одобрение от Австрия за да ми бъде сменена )

4. При висока скорост ( над 120 км/ч ) от затворените входове за въздух и спряна духалка се чува дразнещо свистене ( при пуснато радио не прави впечатление )



Sushtoto kato problem imam i az,sigorno tova sa defektite na modela.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2007, 11:27 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Авг 2007, 13:36
Мнения: 15
И при мен го има досадното скърцане, но по всички правила на къръка като отидох там не се чуваше :) Можете ли да кажете какво точно е, че да ги насоча по-добре ... чува се при неравности определено


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2007, 11:31 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Окт 2007, 17:56
Мнения: 4
на мен ми казаха че е от радиото,извадиха цялото радио и сложиха допълнителни уплътниния,но резултат никакъв.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2007, 12:57 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
:shock: нещо не мога да разбера за какъв дефект става въпрос аз съм я настъпал моята до 210km/hи не съм забелязвал подобни недостатъци :P


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2007, 19:36 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Авг 2007, 13:36
Мнения: 15
По големи неравности едва ли ще можеш да караш с толкова ... говоря ти примерно за каране с 20 км/ч по цар иван асен ІІ например :) или по други по-неравни улици из софия ... освен това при шума с 210 км няма как да го чуеш това :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2007, 16:22 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 30 Ное 2007, 16:12
Мнения: 16
Местоположение: Sofia City
мда, скърцането си е гадничко, особено като се има предвид, че имаш кола на няколко месеца и има нема 3-4 хиляди километра и докато я караш вътре се чува съвсем тихичко, но мегаизнервящо скърцане. Добре, че бях предварително предупреден за вероятната поява на такова скърцанем, та не го взех много присърце. Имам един друг въпрос, нещо което малко ме изнервя. Мазда 3 Седан (2007) няма задна чистачка...ок, седан е, не хвърля по стъклото със задните гуми, обаче въпреки това като си вали дъжд задното стъкло(респ. огледалото за виждане назад) стават неизползваеми. Добре че страничните огледала са доста големи и вършат перфектна работа, дори и при кофти атмосферни условия.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2007, 21:05 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
като я подкараш в дъж ще видиш че по задното стъкло няма нито една капка при скорост над 80км/ч. голям кеф е :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2007, 21:08 
Offline
фанатик

Регистриран на: 08 Фев 2006, 13:48
Мнения: 1149
Местоположение: софия
tico5158 написа:
като я подкараш в дъж ще видиш че по задното стъкло няма нито една капка при скорост над 80км/ч. голям кеф е :wink:


а при дъждовно време когато искаш да изманеврираш на заден дали ще ти е толкова гот? :wink: :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2007, 22:54 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
за това колегата по горе писа че има достатъчно големи странични огледала :wink: .Хората са го измислили :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2007, 02:16 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 30 Ное 2007, 16:12
Мнения: 16
Местоположение: Sofia City
Дам, при висока скорост ми се струва че капките просто се хързулват по задното стъкло и то остава чисто. Обаче над 80 км/ч ако си в София има доста малко места, на които можеш да ги вдигнеш, в повечето случаи си кибичиш по задръстванията и не можеш да видиш дали тоя зад тебе те гледа кисело/пуши нервно/му духат/ или квото и да е там.

Още две неща - 1-ното е болезнената тема с харч-а. Моята бензинка думка по 10.3 среден градски с климата (извънградско 7.1 ме задоволява за този доста неикономичен двигател), при вас как е?
2. Още не съм я разучил цялата книжка, глождеше ме отвътре дали има начин да пуснеш сирена за незакопчан предпазен колан и отзад? Мисля, че технологията поне на предните е с индикатор/сензор за тежестта, ако отзад го няма, надали ще е възможно да се включи предпазен сигнал и там.
3. Абе тия що не предлагат фабричен парктроник за Седан? Не че съм толкова недъгав, но се качвам от Поло Хечбек, с което се сещате колко е елементарно паркирането:) Обаче маздата има един допълнителен мъничък праг след багажника, с който ако леко я изпуснеш, може да опреш колегата зад теб. Досега за половин година не ми се е случвало, ма така като гледам ще ходя скоро време да си слагам допълнителни сензори за паркиране, че ако я дам на жената да паркира по случайност, ще бъде тежко... :P :twisted:

_________________
Мазда3 Седан 2007, 1.6 16v 105 к.с.
VW Поло 1998, 1.0, 60 к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2008, 18:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Яну 2007, 23:23
Мнения: 15
Отдавна не съм писал, но скоро бях жертва на още един дефект :(
На скоро в София имаше доста мъгли. Та стоповете ми започнаха да се запотяват. И то доста брутално... естествено от сервиза ми ги смениха за 0 време без никакви въпроси. Явно това им е добре познат проблем.

-----
А относни скърцането в купето, видях че при доста от вас също го има... При мен лично се оказа, че е от гнездата на коланите на предните седалки. Точно какво е неразбрах. Имах късмета да им демонстрирам на момчетата от сервиза и те чуха за какво става дума. Оправиха проблема като доколкото разбрах там някакви винтчета не били затегнати?!?!!! :shock:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2008, 09:47 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Юли 2007, 11:01
Мнения: 4
Местоположение: София
Здравейте на всички. След 5 месечно чакане взех моята тройка седан автоматик в средата на декември предпразнично. От тогава досега навъртях 1800 км (от тях 1300-1400 извънградско по гаден път с много дупки - подбалканския, останалите в София). Впечатленията ми са отлични - няма скърцания, тракания или миризми от газове в купето, от каквито се оплакват много колеги. Ускорява добре, спира бързо. Единственото, което не ми харесва е, че едната от чистачките не чисти добре - проблем, който не можах да отстраня с почистване на перото, а забравих да спомена при прегледа на 1000 км. След първите 3 зареждания с бензин пресметнах, че средния ми разход е малко под 8/100.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2008, 21:47 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
Браво да ти е честита и много безаварийни.Снимки нещо ала бала :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2008, 16:53 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 28 Ное 2007, 21:01
Мнения: 24
Местоположение: IL, USA
Аз имах същq проблем със скърцането в купето когато колата беше чисто нова. Отидох в дилъра и след като го оправиха ми казаха че скърцането идва от колана (аз си мислех че е седалката). Доколкото разбрах, болтовете които закрепват предпазните колани за пода на колата се разхлабват и поскърцват. В сервиза ги смазали и позатегнали и от тогава не съм имал проблеми. Чувал съм че е доста чест дефект при Мазда 3 но доста лесен за отстарнqване и в домашни условq.
Дано инфото да е от полза.

_________________
Mazda Mazdaspeed3, 2.3L MZR DISI, 263ks
COBB SRI, 35% Tint


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2008, 19:46 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 28 Юли 2008, 19:07
Мнения: 9
Местоположение: Пловдив
Пичове и аз го имах това скърцане, на мен ми казаха че е от уплътнението на задните врати даже ме изкараха чиновен мен, че не държа достатъчно чисто. Майната му, сега всичко е ОК.

_________________
Борба до последния метър асфалт!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 18:05 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 02 Фев 2008, 13:51
Мнения: 909
Местоположение: Пловдив
със здраве да си ги карате, много ме кефят тези седани, хечовете ми приличат на пежа, този модел е много по як като индивидуален дизайн.

Новата ми мания - идея фикс :D

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=83949952&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=4&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=111&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&transmission=MANUAL_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=GERMANY&features=LEATHER_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

_________________
Mazda 626 GLE 2.0i 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2010, 12:06 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Дек 2009, 17:25
Мнения: 14
И при мен е това изнерващо скърцане. При мен е от пластмасата на таблото, особено при нагорещяването и' след продължително излагане на слънце. Освен това имам скърцане някъде от жабката и гнездата на скоростомера. А маздада е чисто нова -Active Sport, на 6000км, в началото ги нямах. Не съм ходила още в сервиза, но ще трябва. Когеги с нови мазди, бихте ли споделили! Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2010, 14:57 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 11 Юли 2009, 11:51
Мнения: 419
Местоположение: София
и при мен го има досадното скърцане от таблото при по-високи температури. Също и от жабката гадното подрънкване ( което от време на време оправям с удари, но по-леки че не знам дали можа да се отвори airbaga :))

_________________
Mazda 3 1.6 Diesel, 2005


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб