Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2015, 06:48 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
enen написа:
Та както и да е. Засега ще следя какво се случва с нивото. Стои си така на 3-4 мм. над максимума, но ме съмнява инжинерите от Мазда под максимум да са имали предвид буквално максимум. Предполагам, че са помислили за такива невежи като мен. :D

Абе в интерес на истината инженерите на Мазда за нищо не са мислили в този случай, но не се връзвай и на всяко мнение в темата .
По добре 3-4 мм. над макса, отколкото 3-4 мм. под минимума, че и над биелните лагери не е мислено много и имат силна склонност към превъртане и задиране .
Карай си и си следи нивото и не му позволявай да пада под минимума, всичко останало са излишни размисли и страсти .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2015, 07:42 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
martod написа:
Карай си и си следи нивото и не му позволявай да пада под минимума, всичко останало са излишни размисли и страсти .


:ok:

Да попитам пак, възможно ли е като е загряла колата като я купувах да се е надигнало маслото и да не съм замерил правилно и още като съм я купувал да е нямала масло? Също така възможно ли е като ми слагат газовата отнякъде да е изтекло масло, например като дупчат колектора или нещо от тоя род?

А ако се окаже, че е масларка, ще доливам и ще мисля вече за ремонт, ако намеря някой във Варна, или ако се престраша да дойда към Стамболийски. [-o<

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2015, 08:05 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Ное 2006, 11:10
Мнения: 28
Няма ли пробка тоя мотор?
Толкова ли нямаш някой приятел,с който да отвиете малко пробката и да отточите 1/2 литър масло.После ще видиш какво ти показва на щеката.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2015, 08:28 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
RibaRiA написа:
Няма ли пробка тоя мотор?
Толкова ли нямаш някой приятел,с който да отвиете малко пробката и да отточите 1/2 литър масло.После ще видиш какво ти показва на щеката.


И това е идея, да. :oops:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2015, 08:39 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Имайте малко търпение - щом за месец е паднало до минимум, колата ще се справи с излишното.
Поне изчакайте да ни обяснят последствията от препълването. ;)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2015, 11:28 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
enen написа:
martod написа:


Да попитам пак, възможно ли е като е загряла колата като я купувах да се е надигнало маслото и да не съм замерил правилно и още като съм я купувал да е нямала масло? Също така възможно ли е като ми слагат газовата отнякъде да е изтекло масло, например като дупчат колектора или нещо от тоя род?

Всичко е възможно, но пак изпадаш в размисли и страсти . :)
Спазвай спокойност следващия месец и не го мисли, просто карай и си наблюдавай колата и ще разбереш гори ли масло, не гори ли, дали не си замерил правилно и т.н...
Газовата ти е монтирана както трябва и нея спри да я мислиш .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2015, 08:56 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Яну 2012, 17:23
Мнения: 153
Местоположение: Казанлък
skype: patso_kz
То по тази логика и съмнения да сипем масло до горе :D Имаше един човек тук от нашия град, от едно време още. На жигулката си да вземе да сипе масло до капачката, ей така да има, да смаже всичко на мазничко. Няма нужда да казвам какво се е случило. Относно колегата, малко множко ми се струва това да сипеш от ряз литър и половина, това визирах. Малко по малко, че да е мир на главата. А това 5-10 мм надщеката си е 0,5-1 см. Колко над макса е това, не става дума за милиметри а за мл! Ти не можеш да си сигурен колко е това, освен за границите от мин до макс, а и най-горе картера си е най-широк нали се сещаш? Не може по някви си мм над макса да съдиш. Хубав ден на всички и по- малко спек, а другия път по- внимателно с маслото. Важното е, че нищо и няма на колата.

_________________
Mazda 3 1.6 TS 2005


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2015, 09:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
patso84 написа:
Колеги, извинявам се ако прозвуча грубо, ама някой от вас дават едни такива спонтанни съвети...нали не става въпрос за жигула тука, сипи половин литър- няма да го върне.
....А това да е с 5 мм над максимума, че не е проблем е направо грях. Хората щом са преценили, че има максимум, значи трябва да не се слага повече масло от колкото е допустимо. Като има повече масло двг няма да се смазва по- добре, а си е баш проблем....

Не ни казахте какво се случва при 1.0см по-високо ниво на маслото?
Не отговорихте, ако 1/2 литър е много, колко според Вас трябва да е? Този двигател Вие някога пълнили ли сте го с масло, та определяте даден съвет за него като спонтанен?

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2015, 18:01 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Един колега занимаващ се със ремонти на автомобили бе написал това........
....... При повечето коли отворите за отдушника на картерната вентилация са долу ниско в блока . Маслото като е много, прави тапа в този отвор и картерното налягане се вдига достатъчно, за да избие от някъде .
Особено при дизелите където работното налягане в цилиндъра е по високо.......

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2015, 23:34 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Добре, все някакъв отговор имаме...

Забележете, че при следене на масленото ниво не е търсена прецизност - пръчка, забита в двигателя. Ако се искаше такава, едни конструктори щяха да монтират няколко датчика за максимално ниво и щяха да изкарат червена лампа за целта.
Говорим за 3-4мм в случая на колегата, аз споменах до 1.0см. Прави се умишлено на коли, които се карат на далечни командировки в ръцете на хора, от които не можеш да очакваш преглед и доливане. Единствена цел е като се прибере колата да има останало нещо мажещо в мотора. Никакви драми при такива пълнения. С десетки хиляди километри.

Освен това, и картерната, и горната вентилация могат да "прекарат" масло, не само парите му. Да, ще зацапа всмукателния колектор или дросела, може да се покаже пушек зад колата, но няма нещо фатално... и греховно.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2015, 19:25 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
1 см над максимума колко е като течност ориентировъчно..На самата щека като разстояние може и да е малко а всъщност да е 1 литър повече....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2015, 21:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Различно е за различните мотори.
Аз съм препълвал умишлено с около 500-600мл. и е било около 7-8мм над линията. Не съм мерил с шублера точно - не ми е било важна точността.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015, 10:47 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Едно въпросче. Като меря на студен двигател може ли щеката да излезе почти чиста, тоест маслото да се е стекло надолу и да не остава следа по щеката? Вадя за пръв път и е на минимум. Забърсвам, вадя пак и си е както трябва, малко над максимума отново. #-o

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015, 16:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
enen написа:
Едно въпросче. Като меря на студен двигател може ли щеката да излезе почти чиста, тоест маслото да се е стекло надолу и да не остава следа по щеката? Вадя за пръв път и е на минимум. Забърсвам, вадя пак и си е както трябва, малко над максимума отново. #-o

Първия път винаги излиза суха щеката, просто няма масло в тръбичката в която се навира, като я извадиш маслото си нахлува в отвора и вече при второ бъркане си показва истинското количество в картера .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2015, 07:42 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
martod написа:
enen написа:
Едно въпросче. Като меря на студен двигател може ли щеката да излезе почти чиста, тоест маслото да се е стекло надолу и да не остава следа по щеката? Вадя за пръв път и е на минимум. Забърсвам, вадя пак и си е както трябва, малко над максимума отново. #-o

Първия път винаги излиза суха щеката, просто няма масло в тръбичката в която се навира, като я извадиш маслото си нахлува в отвора и вече при второ бъркане си показва истинското количество в картера .


Супер. \:D/ В крайна сметка май ще източа малко да слезе малко под максимума да не ме човърка отвътре. Продължавам да го следя. Минах около 500 км. засега и не е мръднало, дори бих могъл да кажа, че се увеличава. Беше 3-4 мм. над максимума, вчера като гледах беше около 5 мм. над. :lol2: :laughing_:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2015, 17:46 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Явно си имаш Мазда производител..... :mrgreen:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2015, 15:04 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Така, след майтапите за увеличаването и Маздата "производител", рекох да погледна днес маслото. На 1 мм над минимума е, значи си гори. :(

Началото на Септември смених масло и маслен филтър и тогава беше на 1 мм. под максимума. За тези малко над 2 месеца съм изминал 2500 км. Ще купя 1 литър от същото масло да доливам, че да не седи до минимума, и ще го мисля.

Въпрос: Меренията ги правя на студен двигател. Септември си беше още лято, а сега си е доста студено, поне тук в Шумен. Може ли от студеното време маслото да е по-сгъстено и свито и един вид да се пълни по-трудно в тръбичката където влиза щеката? То че гори е ясно, но може ли количеството да е по-малко всъщност?

Въпрос 2: Карам основно по магистрала като скоростта ми е 135-140 горе-долу. Това поддържане на около 4000 оборота постоянно може ли да води до по-бързото изгаряне на маслото?

Въпросите ги задавам чисто информативно, явно отивам към сегменти и аз. Няма да съм първия. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2015, 22:30 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
1: Да, мери на топъл двигател като изчакаш 5 минути да се изтече маслото след като си загасил двигателя.
2: Да, ако приемем, че имаш проблем с горене на масло...

Колко масло ще ти гори зависи и от самото масло ;) Успех!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 11:12 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Сипах 250 мл. от същото масло и стигна до максимума. Т.е. харчи около литър на 10 хил. км.

Интересува ме какви могат да бъдат последиците, ако следя редовно нивото и доливам когато е нужно? Защото да правя сегменти е към 1000 лв + взимане на отпуски и разходки до martod или София за няколко дена., а литър масло за доливане за 1 година е 25 лв.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 11:55 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Последици няма никакви.Просто вкарваш макар и минимални количества свежо масло които е добре даже.Разходът на масло ще се увеличава със годините каране но колата може и вече да не е при теб.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 13:26 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Само плюсове има от това да доливаш прясно масълце, но е силно препоръчително да е от същата туба или максимално близка партида...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 14:24 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Сега купих абсолютно същото. Но това масло като изгаря не вреди ли на някакви други компоненти - зацапване, запушване или нещо от този род?

За чисто нови коли съм чувал от собственици, че горят масло и им казвали, че било нормално. За моята надали е нормално, по-скоро е масларка. Въпросът е дали мога да си вкарам таралеж в гащите ако продължа да карам така, или да гледам със сигурност да я правя на пролет?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 17:30 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
До колкото знам само на джоба вреди...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 17:52 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Принципно, изгорялото масло запушва катализатора и ноздрите на пътуващите зад колата,.... но не и кило на 10 хил. км.
Ако караш междуградско до 100-110км/ч (вместо на магистралата) този литър ще стане 1/2л.
При цитирания режим се разходва най-много масло понеже ДВГ е близко до макс. мощност, пък и колата бързо събира пробег. ;)

Щом това литърче е разход за 1 година, няма основателна причина да ремонтираш.
Разбира се, трябва да имаш навик да наблюдаваш нивото му редовно.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 18:15 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Търсех двулитровия двигател точно заради магистралата, не мога да си променя пътуванията заради едно масло. Колата съм я взел основна с тази цел, в града по-рядко я карам. А катализатор даже не знам дали имам. Правен е някакъв тунинг още в Германия, с два широчки ауспуха съм.

Иначе да, говорим с уговорката да се следи нивото постоянно и да се долива при нужда. А за литъра дали е разход за 1 година, сигурно ще трябва да долея няколко пъти за да мога да измеря по-точно, че така от първия път уж за 2500 км. долях 250 мл., но знае ли човек.

Та с вашите коментари малко ми поолекна. :) Чакам мнение и от martod за евентуални последици, ако приемем че гори литър на 10 хил. км., а не повече. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2015, 23:03 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Някои производители дават много по-висок допустим разход на масло и на нови автомобили. Гаранцията няма да отпадне при това, изводите си ги прави. Вярно по-добре да не го гори, но 1 литър не е много, няма страшно просто го следи редовно.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015, 08:54 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
enen написа:

Та с вашите коментари малко ми поолекна. :) Чакам мнение и от martod за евентуални последици, ако приемем че гори литър на 10 хил. км., а не повече. :)

Не бързай да се радваш и да се успокояваш, защото метода ти на замерване е някакъв объркващ . :) Няма такава кола, дето от 1 мм. над минимума до максимума да е с 250 милилитра вместимост .
Отделно при ново масло, първите няколко хиляди километра може изобщо да не гори масло и след това, като позагуби маслото част от качествата си, започва да го гори по сериозно, за това изчакай да ги минеш 10-те хиляди и тогава смятай колко ти е изгорила .
Ако е наистина само литър, можеш да се успокоиш, но ако е повече, загубата не е само 25 или 50 лв. за масло, защото маслото уврежда и катализатора, трупа нагар и по клапаните и сегментите, и в един момент маслените блокират, а тогава тези 250 милилитра започват да се губят още при 250-300 км. пробег .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2015, 10:11 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Ясно. Ще следя какво става и ако се окаже както казваш ще гледам как да направя една разходка до теб на пролет. :)

Иначе и на мен ми се сториха малко тези 250 мл., но мерих и двата пъти при напълно студен двигател без наклон и с хубаво забърсване на щеката. Сипах точно половината на половин литрова бутилка от минерална вода.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2015, 18:14 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Май съм наливал под наклон. Това, че няма как да е 250 мл. от мин. до макс. ме кара да съм съвсем сигурен в това.

Миналата събота проверих и беше на половината между двете крайности. После я спрях на същото място, където бях долял и пак беше на максимум. Сега пак проверих (че е трудно човек да намери равно място за паркиране :D) и пак е по средата. Наклона, когато наливах, изглеждаше съвсем лек, но явно не е. :)

Нормално ли е от MIN до MAX да е около половин литър? Че не е 250 мл. е ясно...

Та в крайна сметка колата май си гори 2 л. на 10 хил. км., а не 1, както се успокоявах. Продължавам да следя. :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2015, 14:38 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Колега, аз преглътнах, че ми гори на ~1000км. 1л., а ти се притесняваш за допустимите 1-2л. :D Важното е да сме живи и здрави...


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб