Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2018, 14:06 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Май 2012, 19:42
Мнения: 6
Местоположение: София
Уважаеми колеги, нов съм във форума и ви пиша с молба за помощ и съдействие. Маздаджия съм от много време и за мен това е една от най-добрите марки. Сегашната ми кола е Мазда 1.6 105кс. бензин 2004г седан. Проблема който имам е сходен с този на колегата nikiviki. Ще го опиша за да е по-ясно за всички. Колата е внос от Германия -взех я на 106000км от един пастор на 76г-казвам го защото мисля че нищо по колата не е барано/километри и т.н/ карам я вече 3-та година но миналата година в най- студеното време ми светна чека. През топлото време -пролет лято есен няма никакъв проблем. Тази зима пак светна в по-студеното време и като тръгнах забелязах че скоростомера е на нула ,километража не отмерва километрите и показанията на моментния разход на к-ра не излизат. Всичко друго по уредите -обороти , гориво, температура ,среден разход остатък на гориво си работи нормално. Колата работи съвсем нормално - нормални обороти има мощност нисък разход на гориво само чека свети и скоростомера не работи. След като колата вдигне температура и затопли, спирам, рестартирам и като тръгна скоростомера и километража работят но за да изгася чека трябва да рестартирам още 2-3 пъти. Поведението на колата е същото - без проблем. Ходих в Стар моторс -Пловдив миналата седмица тестваха я и показа PCM stores DTC P0602 -компютъра не е конфигуриран. Отдолу на извлечението написаха P0610. Изчетох почти всичко в нашите и чужди сайтове но няма много решения на такъв проблем. Забравих да спомена че колата е с газ. Току що се връщам от оторизирания сервиз на М-да в С-я но отказаха да приемат колата защото е с газ. Молбата ми е да споделите от какво може да е проблема как да го реша и най-вече да ми препоръчате добър специалист в София или Пловдив който да отстрани проблема. Предварително ви благодаря. Знам че повечето от колегите са навътре с нещата и могат да ми помогнат.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2018, 11:55 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Дек 2017, 10:39
Мнения: 23
Местоположение: Пловдив
Здравей, скоро бях попаднал на едно видео в ютюб и се споменаваше ако не се лъжа за някакъв vehicle speed sensor
https://www.youtube.com/watch?v=l4d4y7_Iygs, ето го видеото :)

_________________
NO SMOKE NO FUN-------NO SMOKE NO POKE-----------DPF OFF--EGR OFF---REMAP---STRAIGHT PIPE----DIESEL POWER!!!! :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2018, 16:49 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Дек 2018, 09:37
Мнения: 24
Местоположение: Sofia
Здравейте, темата е стара, но се чудя намери ли се решение с километража? При фокус мк1 също има такъв проблем, докато при фокусите след 2005, еквиваленти на мазда 3, този дефект не се проявява. Възможно ли е случая с тази мазда да е единичен/ровичкане по таблото?
Иначе при фокусите проблемът много трудно се решава - иска се оригинален vss датчик, преглед на таблото за студени спойки, проверка на педала на газта(зависи с жило ли е или електронен). В случай, че е повреден насрещникът в скоростната кутия, решението е сваляне и отваряне на кутията


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2019, 10:15 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
Решението при мазда не е като при форд, макар тройкта да си е от край до край форд. Проблемът със изчезването на километража е единствено и само при автомобилите с 1.6 бензин, двигатели. при тях няма отделен VSS сензор , ползва се датчик от ABS! Тъй като темата е дълга за обяснение , ще се огранича , накратко-НЯМА ОПРАВИЯ! Опитвал съм се да правя какво ли не по три екземпляра, смяна на табло, (втора употреба) смяна на двигателен контролер (пак второупотребен) смяна на ABS и Т.Н........... ремонти презапояване , смяна на чипове по комуникацията CAN , препрограмиране и преобучаване на системата, нови кодировки и каквото е нужно и ти дойде на акъла, НЕ, не би и не би! Равносметката, около едим месец загубено време в доказване на невъзможноста да се отстрани дефекта, тоест 1:0 за маздофорда :D :lol:
От натрупаният опит и стотиците изчетени страници, мога да кажа само едно проблемът се оправя САМО по ЕДИН начин , смяна на двигателният контролер/компютър/ с ЧИСТО НОВ. В "белите" държави с тази процедура постигат успех, но е доста скъпа, в България , няма човек който да е пожелал това , обикновенно се кара с GPS за да има скоростомер :)

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2019, 11:17 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Дек 2018, 09:37
Мнения: 24
Местоположение: Sofia
rockton написа:
Решението при мазда не е като при форд, макар тройкта да си е от край до край форд.


Неприятно, защото маздата ми харесва, а тази близост с форд не е на хубаво :D

rockton написа:
Проблемът със изчезването на километража е единствено и само при автомобилите с 1.6 бензин, двигатели. при тях няма отделен VSS сензор , ползва се датчик от ABS! Тъй като темата е дълга за обяснение , ще се огранича , накратко-НЯМА ОПРАВИЯ!


Другият месец ще разгледам по софийските автокъщи какво се предлага, но ми струва, че търсеният от мен двигател 2.0i ще е кът


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2021, 22:29 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Май 2012, 19:42
Мнения: 6
Местоположение: София
Към колегата nikiviki- с удоволствие прочетох че си решил проблема с неработещия километраж чрез изсушаване на компютъра. Тъй като имам точно същия проблем ще ти бъда много благодарен ако ми дадеш адреса или телефон на твоя майстор и ако не е тайна каква е цената на услугата Предварително ти благодаря


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2021, 16:49 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Май 2012, 19:42
Мнения: 6
Местоположение: София
Браво на колегата niki-viki Докато имаше проблем с колата си наду на всички форумници главите с проблема си Кой ли не молеше за съдействие и помощ но като реши проблема си счете че на другите колеги не е нужно да се помага Така се прави За втори път го моля да сподели информация за майстора който му е подсушил компютъра на маздата и дано този път получа някаква информация Ако не -да е жив и здрав и да не забравя че пак може да се обърне към нас, тогава всички ще мълчим


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2021, 13:30 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
vmd написа:
Към колегата nikiviki- с удоволствие прочетох че си решил проблема с неработещия километраж чрез изсушаване на компютъра. Тъй като имам точно същия проблем ще ти бъда много благодарен ако ми дадеш адреса или телефон на твоя майстор и ако не е тайна каква е цената на услугата Предварително ти благодаря

Извинявайте, но къде прочетохте, в коя тема, че колегата nikiviki си е решил проблема, аз не намирам такава тема нито негов пост?

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2021, 17:21 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Колегата @nikiviki не е влизал във форума от 2018 г. :)
Бая неща опита и доста сайтове изръшка за този масов проблем при "тройките".

Един колега при комшиите успя да го реши:
https://forum.clubmazda.ro/topic/25187- ... ent=247292
Ползвай Google Translate, ако не знаеш румънски. :)


Все пак в резюме: 1) Скъпо решение - клониране на ECU + Намиране на такъв в добро състояние (но тук тези от denso, които страдат от този проблем, трудно се намират, защото повечето са счупени).
2) По-евтино решение - Купете програматор за интегрални схеми + клонирайте програмата от паметта eeprom 93c56 на ECU, отстранете грешките в тази програма и след това инсталирайте програмата на нова памет, за да замените напълно старата.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб