Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2017, 21:51 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Дек 2016, 18:32
Мнения: 6
Местоположение: София
Здравейте, от скоро имам Мазда 3 2004 2.0 бензин. Когато копчето на фаровете е на Auto и на вън е тъмно фаровете светват още на контакт. Това нормално ли е или трябва да светнат след като запаля? Тревожи ме това, че пали ксенона и започват да си настройват височината, още на контакт и самото запалване ги прекъсва а като заработи колата започват отначало. Как е при вас?
Благодаря на отзовалите се!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2017, 22:16 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 11 Юли 2009, 11:51
Мнения: 419
Местоположение: София
Нормално е, няма какво да те притеснява.

_________________
Mazda 3 1.6 Diesel, 2005


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017, 10:19 
Offline
фен

Регистриран на: 22 Фев 2016, 10:24
Мнения: 101
Местоположение: София
Нормално е бе, готин!

Карай си колата с кеф, това са нейните специфики на характера и като ги научиш всичките, още повече ще я обикнеш и само ти ще й ги знаеш, така ще сте по-близки и интимни. Като се качи друг ще му е чужда, но ти няма и да позволяваш да се качва друг на твоето бебче, ще я пазиш и защитаваш, ще я миеш и поддържаш, а тя ще ти отвръща с топлина и мъркане на двигателя...

Хайде лека и безаварийна хихи

_________________
Mazda 3 - 120G 2016 Перлен металик/изключително секси/ <3 -вече се подвизава с нов собственик у Варна.
Мазда Мх-5 155G Бял керамичен металик /още по-секси/ <3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017, 10:53 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Защо те притеснява, след като тази функция е безмислена в нашата държава...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017, 11:16 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Именно ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2017, 14:08 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
Не е така, аз е имам тази опция и са ми винаги на Авто. Вързал съм дългите (или габаритите ако някой иска) за дневни светлини с намалена мощност и нииииикога не ги барам. Когато е светло DRL, когато е тъмно си светват късите. Така че, просто трябва малко да се модифицира и върши чудесна работа ;) Иначе на въпроса, да нормално се светват на контакт когато е тъмно.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2017, 17:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Когато дръпнеш ключа си изгасват ли?
Дай повече инфо кой ДРЛ-модул ползваш, моля.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2017, 18:06 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
dentdaemon написа:
Когато дръпнеш ключа си изгасват ли?
Дай повече инфо кой ДРЛ-модул ползваш, моля.


Разбира се, сами се гасят, сами се палят, не ми пада акумулатора ако това питаш :D . Ползвам ето тези модули http://cardrl.eu/index.htm вече на втора кола ги слагам абсолютен бетон са. Светят нещо от тоя сорт, макар леко да съм подобрил крушките в момента, ама идеята е ясна. Много прилично се вижда по пътя и не заслепява. Халогените работят заедно с фаровете ако искаш ама специално за снимката ги бях пуснал иначе само на къси си карам и така. Предимството на този вариант е че вътре таблото си ми свети ярко, както е когато не са включени фаровете, отзад също нищо не свети, така че консумацията е само на дългите и то намалена, видимисота на таблото многократна! Нямам конкретна снимка от моето табло затова съм качил от нета. Общо взето това е :)


Прикачени файлове:
mazda_mazda3mps_bk_ser1_10.jpg
mazda_mazda3mps_bk_ser1_10.jpg [ 144.22 KiB | Прегледано 9238 пъти ]
1_DRL.jpg
1_DRL.jpg [ 254.67 KiB | Прегледано 9240 пъти ]
2_Regular.jpg
2_Regular.jpg [ 394.15 KiB | Прегледано 9240 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2017, 20:18 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
venom написа:
Разбира се, сами се гасят, сами се палят, не ми пада акумулатора ако това питаш :D . Ползвам ето тези модули http://cardrl.eu/index.htm вече на втора кола ги слагам абсолютен бетон са. Светят нещо от тоя сорт, макар леко да съм подобрил крушките в момента, ама идеята е ясна. Много прилично се вижда по пътя и не заслепява. Халогените работят заедно с фаровете ако искаш ама специално за снимката ги бях пуснал иначе само на къси си карам и така. Предимството на този вариант е че вътре таблото си ми свети ярко, както е когато не са включени фаровете, отзад също нищо не свети, така че консумацията е само на дългите и то намалена, видимисота на таблото многократна!


Колега дали няма да е е нахално да попитам, колко пари ще ми струва да го направиш това на моята кола?Може и на ЛС да ми отговориш,ако сметнеш,че тук е неуместно.. :)

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017, 12:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
И кой точно модел, че и аз се интересувам :D Звучи ми точно както искам (особено щом може и габаритите, а не задължително дългите!). Из темите тук има много писано, но така добре обяснено - за пръв път, благодаря.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017, 12:58 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
Дообрее, явно съм Ви привлякъл вниманието :roll:

1)
dentdaemon написа:
И кой точно модел, че и аз се интересувам

Ако питаш за модела на DRL-a най-евтиния беше 29лв ето този: http://cardrl.eu/cardrl%20-%20s%20-%20minus.htm
2)
Kaichiro Kurosu написа:
Колега дали няма да е е нахално да попитам, колко пари ще ми струва да го направиш това на моята кола?Може и на ЛС да ми отговориш,ако сметнеш,че тук е неуместно.. :)

За съжаление колега и аз не съм чак толкова голям майстор :oops: хич не ги умея тоците, затова моя брат накарах да ми го свърже. С 300 зора го накарах, че е много зает, но не се изисква някви супер познания. Заедно с горе упоменатия модул си върви много добре описана схема за свързване. Просто трябва да се види на твоята кола, кои кабели са ти за къси, дълги и т.н. Предполагам че на много места биха могли да ти го монтират.

3) Така и така сме почнали, да отговоря и на един друг колега, който ме пита с какви крушки е цялата тая работа. Крушките които виждате на колата да светят от снимките са HB3 LED COB, които са илюстрирани на първата снимка по-долу. НО!! НЕ ВИ ГИ ПРЕПОРЪЧВАМ!! Много евтин и готин вариант са, обаче си жертвате вашата видимост нощно време. Стават срахотно, за да Ви виждат, но не и да виждате Вие, защото този модел нямат мощност и не хвърлят светлина надалеч. Затова преминах на тези от втората снимка, скъпи са, но струват всяка стотинка, през ноща правят ден и се родих с тях при нощно каране. Същите сега ще слагам и на халогените долу. В момента имам такива Н7 :D вместо HB3, нещо се бях объркал и поръчах грешни, така че ще ги продавам, ако някой иска. Габаритите съща са сменени с тези от третата снимка, но за избор при тях трябва да внимавате много, че инсталцията на колата (поне при моята) прави проблем, когато са с намалени ватове, тоест трябва да са по-качествени самите диоди или с по-мощни чипове. Защото лампата за габаритете на таблото свети постоянно дори при изгасени фарове :-k
Всички крушки съм ги взимал от братята китайци (еBay, Aliexpress и т.н) щото тука нещо много пари им искат или ги няма.
Общо взето това е отред, отзад също имам доста промени, но не съм ги снимал за да ги покажа. Като имам време ще е нащракам.


Прикачени файлове:
HB3 -dalgi svetlini predi.jpg
HB3 -dalgi svetlini predi.jpg [ 87.96 KiB | Прегледано 9187 пъти ]
HB3 -dalgi svetlini sega.jpg
HB3 -dalgi svetlini sega.jpg [ 67.26 KiB | Прегледано 9187 пъти ]
gabarit.jpg
gabarit.jpg [ 107.71 KiB | Прегледано 9187 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017, 16:58 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
venom написа:

Kaichiro Kurosu написа:
Колега дали няма да е е нахално да попитам, колко пари ще ми струва да го направиш това на моята кола?Може и на ЛС да ми отговориш,ако сметнеш,че тук е неуместно.. :)

За съжаление колега и аз не съм чак толкова голям майстор :oops: хич не ги умея тоците, затова моя брат накарах да ми го свърже. С 300 зора го накарах, че е много зает, но не се изисква някви супер познания. Заедно с горе упоменатия модул си върви много добре описана схема за свързване. Просто трябва да се види на твоята кола, кои кабели са ти за къси, дълги и т.н. Предполагам че на много места биха могли да ти го монтират.



Няма начин да се занимавам с такова нещо,жици не пипам аз :D Помислих,че можеш да ми го свържеш тоя модул..От Пловдив съм,колата е същата като твоята.. :wink: но здраве да е,ще потърся някой който да го направи :)

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017, 20:52 
Offline
фен

Регистриран на: 31 Яну 2013, 16:25
Мнения: 135
Местоположение: София
Kaichiro Kurosu написа:
venom написа:

Kaichiro Kurosu написа:
Колега дали няма да е е нахално да попитам, колко пари ще ми струва да го направиш това на моята кола?Може и на ЛС да ми отговориш,ако сметнеш,че тук е неуместно.. :)

За съжаление колега и аз не съм чак толкова голям майстор :oops: хич не ги умея тоците, затова моя брат накарах да ми го свърже. С 300 зора го накарах, че е много зает, но не се изисква някви супер познания. Заедно с горе упоменатия модул си върви много добре описана схема за свързване. Просто трябва да се види на твоята кола, кои кабели са ти за къси, дълги и т.н. Предполагам че на много места биха могли да ти го монтират.



Няма начин да се занимавам с такова нещо,жици не пипам аз :D Помислих,че можеш да ми го свържеш тоя модул..От Пловдив съм,колата е същата като твоята.. :wink: но здраве да е,ще потърся някой който да го направи :)

Колеги, да се включа и аз в темата... И аз ползвам същия модул, перфектен е! Едно време(преди около 3 години) когато го инсталираш страницата на партньорите работеше и там си бях харесал един сервиз Yoda! Инсталацията струваше 20лв. и отне 1-2 часа. Мисля че беше това

_________________
Mazda 3 2005 2.0 150hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2017, 21:00 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Окт 2016, 20:29
Мнения: 14
Местоположение: Sofia
Колеги нещо странично пак свързано с фаровете, всеки път като пускам късите се чува някакъв звук според мен някъде около жабката при халогени дълги или габарити нищо само при късите е така при вас имали звук ? с 3ка 2007 съм.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2017, 21:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
При мен си го има, това е релето според мен и май е нормално.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2018, 09:39 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Окт 2016, 16:34
Мнения: 218
Местоположение: перник
Притежавам Мазда 3 - 2,0/150 к.с. 2004 г. Въпроса ми е колеги, автоматично и ли ръчно се регулират фаровете на тази кола?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2018, 11:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Какво имаш предвид под регулират?
Фаровете трябва ръчно да се регулират според нормите когато са в базова позиция. Дали после се нивелират автоматично (при натоварен автомобил) или не - не съм виждал двойка бензин с ръчно нивелиране, но може и да има. Виж вляво на волана, където е бутонът за DSC и интензитет на осветлението на таблото. Ако има врътка за нивелиране, значи е ръчно. Ако няма - автоматично. По-лесно е да видиш при запалване на двигателя дали фаровете се вдигат сами.
Но това е само нивелиране. Самият реглаж си се върши ръчно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2018, 17:02 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Окт 2016, 16:34
Мнения: 218
Местоположение: перник
Имах предвид нивелиране на фаровете.Благодаря ти, ще погледна за това което предлагаш.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2018, 15:44 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Окт 2016, 16:34
Мнения: 218
Местоположение: перник
Колеги кой Модул за дневни светлини | Автоматично включване на фаровете през деня на CarDRL®4 се управлява с
плюс и става за Мазда 3. Ако няма такъв някой да предложи друга марка разбира се ако ползва на неговата Мазда. При мен се управлява с плюс.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2018, 19:58 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
андро написа:
Колеги кой Модул за дневни светлини | Автоматично включване на фаровете през деня на CarDRL®4 се управлява с
плюс и става за Мазда 3. Ако няма такъв някой да предложи друга марка разбира се ако ползва на неговата Мазда. При мен се управлява с плюс.

И на старанта и на новата Мазда съм бил и съм с тези. За толкова години не съм имал ядове.

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб