Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2017, 15:19 
Offline
любител
2004 Mazda 3

Регистриран на: 21 Май 2017, 14:55
Мнения: 65
Местоположение: София, България
skype: 0897976638
Колеги, някак не знам как да си задам въпроса за задната светлина :cry: , оказа се че не ми свети. Попринцип замерихме токове.. ходят до отзад. Крушката дава ще е здрава, и не свети обаче. Баща ми чете по някакви негови руски форуми за бушоните, но бушончето за задната не се намира при другите, а било някуде преден десен калник или нещо подобно, аз лично не го разбрах много, защото ми гори главата с 1000 други неща. Оставих го така, нямах време грам миналата седмица. Та въпроса ми е дали някой е имал подовен казус и как се е справил. Аз ще видя да го оправя и това другата седмица. Поздрави


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2017, 15:33 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Ако токове ходят до крушката при включена задна и крушката е здрава имаш проблем със фасунгата...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2017, 15:38 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 21 Май 2017, 14:55
Мнения: 65
Местоположение: София, България
skype: 0897976638
WoLF написа:
Ако токове ходят до крушката при включена задна и крушката е здрава имаш проблем със фасунгата...

Виж, въобще не съм се сетил за фасунгата. Даже още утре ако ми остане време ще погледна и нея. Поздрави


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2017, 16:22 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Често не контактува добре с крушката и ти трябва или хубаво чистене или някакъв контактуваш уплътнител ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2017, 21:06 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Принципно, ако е предпазител тоците няма да ходят до отзад :wink:
Ако при включване на задна скорост до крушкатата стига +12V, може да имате лоша прекъсната/окислена маса.
При седаните са известни проблеми с прекъсване на проводниците в снопа излизащ от купето и влизащ в капака на багажника, не пречи и там да се види.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2017, 18:35 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2014, 14:53
Мнения: 64
Местоположение: Sofia
spycar написа:
Колеги, някак не знам как да си задам въпроса за задната светлина :cry: , оказа се че не ми свети. Попринцип замерихме токове.. ходят до отзад. Крушката дава ще е здрава, и не свети обаче. Баща ми чете по някакви негови руски форуми за бушоните, но бушончето за задната не се намира при другите, а било някуде преден десен калник или нещо подобно, аз лично не го разбрах много, защото ми гори главата с 1000 други неща. Оставих го така, нямах време грам миналата седмица. Та въпроса ми е дали някой е имал подовен казус и как се е справил. Аз ще видя да го оправя и това другата седмица. Поздрави


Привет, колега

Първо е добре да споделиш каква тройка имаш - година, двигател и тн...

Моята 3-ка имаше същия проблем. При включване на задна скорост светлината не светваше отзад. При мен се оказа датчика за включена задна скорост. Самия датчик не е скъп и се намира на скоростната кутия, под въздушния филтър и акумулатора. Малко играчка си пада да се стигне до него. Виж го намери този сензор и го измери дали работи.

И съвет от личен опит, напръскай всички букси на светлините отзад с контактен спрей... При мен стопът за мъгла това го излекува, иначе ту свети не, зависи колко дупки има по пътя. :D

П.С. Колата е с две отделни табла за бушони. Първото се намира под капака до акумулатора. Второто под жабката, там са повечето светлини... пада си дупене ако трябва да търсиш бушонче там.

_________________
Mazda 3(BP)

Предишни автомобили:
Toyota Carina E, Mazda 3(BK), Mazda CX 5(KE)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 08:28 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 21 Май 2017, 14:55
Мнения: 65
Местоположение: София, България
skype: 0897976638
siv написа:
spycar написа:
Колеги, някак не знам как да си задам въпроса за задната светлина :cry: , оказа се че не ми свети. Попринцип замерихме токове.. ходят до отзад. Крушката дава ще е здрава, и не свети обаче. Баща ми чете по някакви негови руски форуми за бушоните, но бушончето за задната не се намира при другите, а било някуде преден десен калник или нещо подобно, аз лично не го разбрах много, защото ми гори главата с 1000 други неща. Оставих го така, нямах време грам миналата седмица. Та въпроса ми е дали някой е имал подовен казус и как се е справил. Аз ще видя да го оправя и това другата седмица. Поздрави


Привет, колега

Първо е добре да споделиш каква тройка имаш - година, двигател и тн...

Моята 3-ка имаше същия проблем. При включване на задна скорост светлината не светваше отзад. При мен се оказа датчика за включена задна скорост. Самия датчик не е скъп и се намира на скоростната кутия, под въздушния филтър и акумулатора. Малко играчка си пада да се стигне до него. Виж го намери този сензор и го измери дали работи.

И съвет от личен опит, напръскай всички букси на светлините отзад с контактен спрей... При мен стопът за мъгла това го излекува, иначе ту свети не, зависи колко дупки има по пътя. :D

П.С. Колата е с две отделни табла за бушони. Първото се намира под капака до акумулатора. Второто под жабката, там са повечето светлини... пада си дупене ако трябва да търсиш бушонче там.




Маздата ми е 3, от 2004 година, 1,6 Di Turbo, а иначе ще напръскам, ама да стигна до там. Тия две седмици са ми кошмарни от към време. Баща ми когато се чете и си гледа един ден, само това до акумулатора стигна, за другото не се е и опитвал да гледа или търси. Като начало ще видя буксите/клеми и т.н. Ако не стане вече ще видя и датчика. Поздрави


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 08:42 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Човека каза, че принципно ходели токове до задницата, така че няма как да е датчик... Пробвай да наместваш крушката докато е на задна колата и ако свети, както казах, имаш нужда от по-добър контакт ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 16:55 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 21 Май 2017, 14:55
Мнения: 65
Местоположение: София, България
skype: 0897976638
Добре, ама споменахте датчика, значи ако съм разбрал правилно ,ако не ходи тока е от датчика? Примерно някой имал ли е проблем ама кабела някъде по "трасето" да е прекъснат? Някакви въпроси ми изкачат ей така .... :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2017, 18:17 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Ако не идва ток пробваш да свържеш директно кабелите на датчика и ако пак няма ток се почва филма....

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2020, 21:27 
Offline
любител
2011 Mazda 3

Регистриран на: 07 Юли 2020, 21:03
Мнения: 1
Местоположение: Пловдив
Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Мазда 3 2011г. 1.6 дизел. При включване на задна скорост парктроника не работи както и светлината за задна.
Проверих крушките и буксите и всичко е наред. Взех нов датчик за задна скорост, но никъде не намирам информация къде точно е разположен върху скоростната кутия. Не ми се иска да разглобявам 1 час и да не го намеря.
Някой има ли идея къде се намира? Някакви снимки и инструкции биха били много полезни.

Благодаря и безаварийни километри.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2021, 21:53 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Яну 2021, 20:06
Мнения: 2
Местоположение: България
При мен проблема е почти същия. Особеното в моя случай е, че на фасунгата с фазомер и мултицет излизат 12 волта, но под товар, имам предвид крушката не иска да свети. Друго важно нещо е, че от време на време, ама много рядко, светва. Дали, щом има 12 волта, а не свети крушката, проблема не е хлабава връзка или онази джаджа на скоростната кутия която затваря веригата.

_________________
Мазда 3, 1.6 дизел, 109к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2021, 13:33 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
При Маздите и то на по-старите на светлините се комутира минус(-). На тройкатаката вече не е така що се касае до фаровете. При задна обаче имаш постоянен плюс(+). Първо намираш кое е кабелчето което ти дава +12V. След това даваш на контакт, включваш задна и отиваш да видиш на другото кабелче дали имаш (-). Ако няма е отишла машинката.

P.S.Това с натоварването не го разбрах.(Може би искаш да кажеш че между единия кабел и маса имаш 12V но между двата няма. Това е нормално. Трябва да дадеш на контакт и да включиш задна. Тогава трябва да има 12V между двата кабела на фасонката.)

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2021, 18:31 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Яну 2021, 20:06
Мнения: 2
Местоположение: България
Към колегата shveb.
На фасонката, между двата кабела излизат 12 волта, измерено с мултицет и фазомер, но крушката не свети. Волтажа го има, но при хлабава връзка или лош контакт ампеража сигурно лепсва.

_________________
Мазда 3, 1.6 дизел, 109к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2021, 10:17 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Кога ги има тия 12V? При контакт и включена задна или без? Опитай с мултицета на волтаж да провериш единия кабел и маса на купето дали има 12V. След което с мултицета на верига да видиш дали другия кабел дава верига с маса на купето при контакт и включена задна.
Или да го кажа просто пък ти се сети как да провериш. Единия кабел има винаги 12V. Другия няма нищо. На него се появява минус когато си на контакт и задна. Ако не се появи минус е отишла машинката.

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб