Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 17:04 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
ами бенефита мисля съм описал, ако колата е с 5-6 години гаранция, се вътриш с техническото обслужване, т.е. аз давам 400 на година, защото карам по около 12 - 13 К. км на година или за 5 години ще съм дал 2500 лв. под формата на сервизно, слагам 500 отгоре защото сменят спирачна течност на 2 години и това ми вдига със 100 лв. обслужването и малко отгоре да има. Ако си правя сервизното сам ще давам примерно по 200 лв. 65-70 лв. за масло от badprice, филтри (маслен, въздушен, купе) още 50 лв. сумарно и за самата смяна 50 лв. примерно или да кажем за същите 5 години ще съм дал на половина за обслужване, т.е. спестил съм 1000 лв. Обаче ето както описах по-горе, предния сибственик не е бил съвестен и не е сменил блутута, хоп разход, дали може да се кара, определено ДА, но както писах дразни. Пуснаха ми сега кампания за нещо си на ръчната, като даже да мейла ми пратиха да отида asap, явно има грижи защото са писали че може да повреди спирачната система, та ако предния собственик не го е оправил..... дали има майстор който може да го оправи извън СМ, вероятно да, но пак ще си струва някакви пари. Отделно имам 12 години гаранция на антикирозионното покритие ии гаранция против ръжда, да това изисква ежегодна проверка и заверка на сорвизната история, ако обаче предния собственик не го е правил и утре почне да гние.... знаете. Аз лично на колата гледам само като разход, без збачение стара или нова си е разход, просто нямам нерви да ходя по 100 пъти за един проблем по различни майстори, като ми се разтропа предницата качих човек от сервиза, убеди се че не си излислям, оставих колата, след два часа ми я върнаха и казаха че са поръчали частта, след 15 дни ми се обадиха, закарах я и я оправиха... не съм си тровил нервите, не съм зимал 10 дни отпуска да обикалям по майстори и т.н. А днешните коли със сигурност не са както преди 20 годин, сега караш 5-6 макс 10 години и после само ядове....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 17:11 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
понеже малко се изкриви темата, към колегата, автоматика вдига разхода, много го вдига, поне кило, аз гравитирам около 10/100, зимата отива и на 11, карам света троица <-> района на Стар Моторс, това са ми около 7-8 км. по ботвеградско и сливница, сутрин ми е задръстено, но вечер си тръгвам в 19 ч. и е ОК. жената кара дизен 1.6 TDI на VAG със 7 ск. автомат, и при нея разхода и е около 8-9/100, предната и кола беше рено клио 3 /1.5 дизел но с ръчни скорости, ами рядко минаваше 7/100 градско, моята предна кола беше 2.0 cdti инсигния/130 коня ръчни скорости и бях около 8-9/100 но все пак тежеше 1700 кила. маздата ми е 1300-1400 накъде
НО, тук е голямото но, удобството на автомата за града е много, много по-голямо от на ръчните, особено ако си в задвъстване...... да да знам и аз бях така до преди 4 години, виках няко да ми дава акъл как да карам.... НЕ, но немога да си изкривя душата на мазда автомата е много добър, DSG-то на VAG пасти да яде.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 17:44 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
аз бих взел втора ръка кола с история около 20к, без история до 15к.

При бюджет 40к не бих се занимавал с немски примиум на старо. Рисковете не са малки дори с история - скорошен пример с 7ма серия на БМВ със сменен двигател (бензинов). Километри...под 100к, мисля около 75к ми каза човека. Еми...айде давам 40к, излиза нещо такова закопано - довиждане!

За Хюндая ми - идва сервизна акция смяна на моторче някакво - в книжката не кажа ли аз не пишат нищо. Подлепяне на капак - пак нищо не пишат, но аз държа, за да може този след мен да има увереност какво купува и аз да искам по-добра цена. Така и стана.

Давай си 40к за Мазда3 с гаранция пък другите да карат премиуми, малко по-здрави от яйце ;)

Не казвам,че ясичко са така, но си е риск и залог на сляпо. Със сегашните long life масла - на вън си ги карат 30к, аз сменям на 15к щото са ми показвали какво се случва на двигателя и съм решил,че е инвестиция малка, на фона на цялата сума.

Колега, вземай я Маздата и се кефи на макс! :)

Ще ми се сега да избирам - щях да мисля само кой цвят май.

А някой карал ли е 120кс двигателя и 165кс един след друг. Да каже как са в директно сравнение. В нета пишат,че над 4500 са разликите, дали е така..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 12:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Цитат:
За мен числото 10 градско би било твърде много

Разход в градски условия и то в София е нещо много... разтегливо понятие. Всичко е свързано с трафика най-вече и стила на каране (отчасти).Затова едва ли някой ще може да прогнозира, колко ще е...
Аз си харесах 3-ката заради марката, визията, оборудването, като цяло и сравнително близките параметри на сегашната ми кола.
Изобщо не съм и помислял за оферта от друга марка. Вътрешното ми убеждение е такова от доста време, а именно, че мазда ми предлага оптималното съотношение, което пасва на доходите ми, нуждите ми и условията на пътната ни мрежа.
Бенефита, пък е последното, което ме вълнува.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 17:38 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Като казах бенефит, имах предвид струва ли си първоначалното обезценяване, 2000 каско на година и т.н. , за да седнеш първи в колата?
Аз съм купувал чисто нова от магазина дет се вика, и да ти кажа, сега май не бих повторил


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 19:48 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
1600 с гражданска отговорност е каското + 300 лв. данък. Може и на разсрочено плащане без оскъпяване.
Бенефит ,каквото и да означава ( за всеки е индивидуално) не може да се търси от хора за ,които емоциите са по-важни от ползите на определен етап от живота им.
Човек никога... не знае, кога реално печели или губи от всяко едно свое действие или бездействие.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 19:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Аз и моите познати, които са си купили нови автомобили (имали сме и такива втора употреба много) - никой повече не иска и да чуе за втора употреба. Няма сервизни истории, познати, салони, бабички, бастуни и т.н. Не, повече не! Просто злоупотребите са много, включително и от официалните представители. И да вземеш супер кола с почти 100% доказана история и т.н. на 3-4 години и 100 000 км. примерно, ако нова е била 60 000 лв. то реалната цена на 3-4 година ще е около 40 000 лв.
И какво? Тепърва големите обслужвания като накладки, дискове, течности, свещи и какво ли още не. След 1 година казвате чао на гаранцията и като ви светне някоя лампа ще трябва да теглите потребителски кредит.
А каското ? Няма да е 2000 лв., ще е 1400 лв.
Всеки си преценя, аз лично ще си карам моята до спукване, знам, че аз съм й "първия" и каквото и да стане си заслужава правенето. После отива при жената като втора, а аз взимам чисто нова.
Да, спестява се от първоначалната обезценка, по-нисък данък, каско и сервизно обслужване, ама всичко си има цена и има защо да се обезценява толкова.
Предимството на новото си струва всяка стотинка!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 10:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
@donpeev хич не съм съгласен с теб по гореописаното, за мен не си струва стотинките новата кола освен ако не е намалена доста. Не знам колко и какви автомобили сте купували с твоите приятели, но факта е че първите 2 години има голямо обезценяване.
Ето моята примерно със всички добавки струваше 60К в момента 2 години след покупката струва 38-40К максимум. Е това са 20К за две години, което за мен са си добра сума за да я пропилявам по този начин. Но това съм искал преди 2 години и съм го направил. Сега ако купувам ще си търся употребявана за 40К вместо нова, вярно че има леки подобрения но все ми е тая за тях. С нова и с кола на 2 години ще имам ресурса да мина поне 150 хиляди километра.
Сега ако продам моята нима няма ресурс за още доста километри ? Аз и за това реших да я покарам още няколко години.
Предишната ми мазда бе купена така на 3 год и 72хиляди е нямах никакви проблеми до 220 хиляди, сменял съм само консумативи.
Но всеки си има гледна точка и си действа спрямо нея.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 12:50 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
И аз разбирам удобството на новата кола, но наистина да пишете че едни накладки и смяна на течности са голяма занимавка и оправдават 10-20 бинки звучи малко пресилено вече като довод :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 13:44 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
vladki4 написа:
И аз разбирам удобството на новата кола, но наистина да пишете че едни накладки и смяна на течности са голяма занимавка и оправдават 10-20 бинки звучи малко пресилено вече като довод :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

OK, да предположим че веднъж в годината мога да си позволя 3-4 часа да обикалям да търся канал или трупчеда да кача колата, за да и сменя маслото, искам да попитам после отработеното масло, какво го правите, ама всеки честно да отговори, че ми е интересно. Или пък спирачната течност или антифриза?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 14:06 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
vladki4 написа:
И аз разбирам удобството на новата кола, но наистина да пишете че едни накладки и смяна на течности са голяма занимавка и оправдават 10-20 бинки звучи малко пресилено вече като довод :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

OK, да предположим че веднъж в годината мога да си позволя 3-4 часа да обикалям да търся канал или трупчеда да кача колата, за да и сменя маслото, искам да попитам после отработеното масло, какво го правите, ама всеки честно да отговори, че ми е интересно. Или пък спирачната течност или антифриза?

Че кой говори за канали и тем подобни. На сравнително нова кола, по която няма нищо счупено колко да ти е обслужването? 1к..2к (грубо ест). Все пак не е AMG. 3к ги сложи дори с комплект гуми. Къде е ден на сервиз, къде са 10-20 бона обезценка.

Пак казвам, не споря за покупката на нова кола, а конкретния ти аргуменt. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 14:34 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
конкретния ми аргумент е че не ми се занимава да ходя по майстори, където следващият да оправя това което предният е развалил, мога да използвам и търсачката, но и всеки друго може за да разгледа примери, но за да не съм голословен ето пример:
viewtopic.php?f=40&t=46736
колата излгежда като моята, същата година, но разликите са че е дизел и очевидно не е в гаранция.
Дали ремонтът ще е скъп или не можем само да предполагаме, тъй като до момента както колегите са описали все още не е открит причинителят, а факта че и колега в Англия го има проблема означава че не е изолиран случай. Сами може да ссе убедите, майстор 1, майстор 2, мерене на газове, смени на капачки, термостати... при кола в гаранция, сервиз, взимане от сервиза и ако проблема пак е там писмо официално преведено и заверено до сервиза с копие до централата... Това последното е тествано със сервиза на Ауди, проблем и то даже мижав, с навигацията, уж не било гаданционно уж това, уж онова, писмо до Инглощад и всичко се оправи гаранционно. Същото бе положението и с тойота и проблем със строшен съединител на 25 К. км.
Това са моите опорни точки и за това търся максимална гаранция.

P.S.
не на последно място поне половината колеги които са си купили коли 2-ра ръка са се похвалили с безупречна сервизна история и сервизиране само в официални сервизи и това оставам с убеждението че някак ги успокоява, т.е. излиза че купувачите на нови коли са някакви вселенски глупаци, или?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 14:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Няма нова техника, която да не се обезценява бързо в която и да е сфера,поради свръхпредлагането.
Но по тая логика да си купуваме всичко втора употреба ли...? Хладилник,телевизор,пералня,телефон и какво ли не още...
Да не съм второ качество и аз ,че да се радвам... на "нова " кола на 4-5 години и 100к. километра.
Оправдано или не всеки трябва да си купува това, което може... , иска и ще направи ежедневието му по-приятно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 14:49 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Факт, само че вие намесвате субективното си мнение, върху което не споря (за 3ти път казвам!!) с прости икономически сметки, които са си математика и няма как да ме убедите че сте прави ако ще от 9 кладенеца вода да носите.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 15:03 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Зависи как се разглежда колата, както съм писал по-горе във всеки случай, колата е разход, моят опит до момента с 3 коли е че успявам да ги продам с около 30-40% от цената която съм платил, предажбите са до 6-тата година. Ще кажете ето, но нека да помислим, купувам за 40 000 лв. кола на 3-4 години, колко според вас ще струва след ооще толкова, когато колата вече гони 10-тата си година? В момента как се търгуват мазди 2003 година например, нещо оставам с впечатлението че са по 5-6000 лв. а колко се продават такива кито са 2008-2009 г, около 12-15, гледаните малко повече. Т.е. иначе казано аз съм дал 57 К. за моята, в момента 35 К. са реална цена или аз съм загубил 22 К. което са около 30% - грубо. Купуваш я ти, караш я още 5-6 години мислиш ли че ще можеш да я продадеш за 20 К. лв. съмнявам се.... по-скоро 15 и то в добри времена, ако е на малко километри. Изразено в проценти загубата на купувача след мен ще е даже по-голяма от моята, като ДА абсолютната стройност в пари е по-малка, НО, тук има едно но, аз до момента съм дал 0 лв. за ремонти, какво предстои можем само да гадаем.
Не виждам никакъв субективизъм в това което пиша.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 17:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
bjrov написа:
@donpeev хич не съм съгласен с теб по гореописаното, за мен не си струва стотинките новата кола освен ако не е намалена доста. Не знам колко и какви автомобили сте купували с твоите приятели, но факта е че първите 2 години има голямо обезценяване.
Ето моята примерно със всички добавки струваше 60К в момента 2 години след покупката струва 38-40К максимум. Е това са 20К за две години, което за мен са си добра сума за да я пропилявам по този начин. Но това съм искал преди 2 години и съм го направил. Сега ако купувам ще си търся употребявана за 40К вместо нова, вярно че има леки подобрения но все ми е тая за тях. С нова и с кола на 2 години ще имам ресурса да мина поне 150 хиляди километра.
Сега ако продам моята нима няма ресурс за още доста километри ? Аз и за това реших да я покарам още няколко години.
Предишната ми мазда бе купена така на 3 год и 72хиляди е нямах никакви проблеми до 220 хиляди, сменял съм само консумативи.
Но всеки си има гледна точка и си действа спрямо нея.


Колите са моята - 6 GH (която реално я взех на доста по-ниска цена, знаете гръцката сага), другите са Пежо 301, 2 х Корола, Инсигниа. За тези хора мога да говоря много защото са от семейството дето се вика. Новото си е ново. Обезценката е голяма, но има защо.
Не бих дал 40 000 лв. за кола втора ръка на 3-4 години и на 100 000км. при положение, че нова е 60 000 лв. Абсурд!
Относно километрите, да вземеш кола на почти 100 к. и да я караш още 150к и да нямаш проблеми, определено трябва да почерпиш!

vladki4 написа:
Факт, само че вие намесвате субективното си мнение, върху което не споря (за 3ти път казвам!!) с прости икономически сметки, които са си математика и няма как да ме убедите че сте прави ако ще от 9 кладенеца вода да носите.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Не искам да те убеждавам и не ме интересува какво мислиш. Аз съм си изложил мнението, ако е полезно за някой халал да му е.
Обслужването в СМ (примерно за мен) беше около 300 лв., аз си го правих в мой сервиза за около 110 лв. (гаранцията ми отпадна, но това е дълга история и имаше драма по това време за признаването й и не ми се занимаваше със СМ).
Определено икономически най-изгодно е да си купиш кола за 1000 лв. и да си бръмчиш с нея или въобще да не си купиш.
Всеки си избира и си носи кръста после. При положение, че имам възможност към даден момент, винаги бих избрал новото. Може да е Дачия, но ще е нова! Втората ръка немски лимузини има кой да ги купува и да събира пари за ремонти. Да попаднеш на читав екземпляр 2-ра ръка с доказана реална история е почти мираж.
И хладилника, фурната и миялната нови са по 1000 лв., има ги втора ръка по 200-300лв. купувайте си и тях, че са по-изгодни!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 17:19 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Да дам 40к за далавера на 2г и да се чудя как е маскирана - я от удар я от нещо - не благодаря. Ако е от много близък познат - да.

Ако няма някой на който да вярвам 100% отивам и аз в Дачия. Сандеро Степуей примерно за 25к, или нещо такова. Пак ще съм щастлив. Ако няма пара - влагам в текущата и гледам да се радвам на живота.

@ДонПеев - кажи как са Королите като нови и след няколко години.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 17:22 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Цитат:
Не искам да те убеждавам и не ме интересува какво мислиш.


donpeev написа:
Новото си е ново. Обезценката е голяма, но има защо.
Не бих дал 40 000 лв. за кола втора ръка на 3-4 години и на 100 000км. при положение, че нова е 60 000 лв. Абсурд!


Мен също не ме интересува твоето мнение, нито пък налагам свое мнение. Нито пък съм казал купувайте старо, а и не споря с теб. Колегата сравняваше обслужване на сравнително нова кола с обезценяването й, но те не са еквивалентни. Купувайте си квото искате. Като си правите сметки "на глас" пред форум с хора ще търпите и критика, какво яхвате метлата веднага. Много ясно, че всеки би предпочел по-новото или пък S-класа.
До коли не съм стигнал още, но аз също си взимам скъпи неща от хубави марки. Дори да е по-рядко, знам че евтиното струва скъпо в последствие. Само че не обличам тоя си избор в криви сметки да лъжа някой или себе си, че е по-изгодно. Ми не е. Ако продам тая вещ достатъчно рано, следващия купувач винаги получава повече за парите си (особено със собственик като мен, който си пази нещата). Приел съм този факт, така както някои хора още не са.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 17:52 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
TTodorov написа:
Да дам 40к за далавера на 2г и да се чудя как е маскирана - я от удар я от нещо - не благодаря. Ако е от много близък познат - да.

Ако няма някой на който да вярвам 100% отивам и аз в Дачия. Сандеро Степуей примерно за 25к, или нещо такова. Пак ще съм щастлив. Ако няма пара - влагам в текущата и гледам да се радвам на живота.

@ДонПеев - кажи как са Королите като нови и след няколко години.


Много са добри. Едната е 2014 1.4 д4д 90 к.с., много икономична (дизелът само го мирише, 4 извън, 5 магистрала, 6-7 градско относително), върви достатъчно, че да поддържа 140км/ч на магистрала и да има ресурс за настъпване, но 90 к.с. са си малко, ако е натоварена с повече хора и багаж. На около 50 000 км., нищо сменено. Най-високото ниво, самопаркиране, камери, полукожи.
Другата е още топла. Купиха я преди 1-2 месец - 1.6 132 к.с. CVT. Върви си прилично, не се усеща автомата, много са доволни. Средно ниво, има всички системи за сигурност, ленти, сблъсък, блинд спот и т.н., но няма темпомат и джантите са железни 16.
Практичен и здрав автомобил, с прилична визия и що годе добър дизайн. Ама са си леко дръвца. Вътре не ме грабват нещо.
Като цяло за парите са доста атрактивни. Отбиват около 10-12% от каталожната цена. Дават подаръци. Обслужването е много по-евтино от на Мазда. Дилърът е супер кадърен и работят хора, а не лайна като г-н Душков в СМ-Пловдив.
Може би това е best value for money в този клас. За около 39-40 к. взимаш най-високото ниво 1.4 d4d или 1.6 cvt с всички системи, би-лед, kessy, полу кожа, камери и т.н.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 18:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Явно ще трябва да почерпя :) няма проблем, защо всичко трябва да е удряно или пък наводнявано?
Взимал съм няколко пъти и нямаше проблеми, ето аз наистина се чудех дали да не си продам колата а тя е на 2 години и 80 хиляди, всичко е въпрос на оферта и на търсене на подходящ автомобил според мен.
Иначе тези Мазди дето са стрували 60 и сега са на 3 дори и няма четири години сигурно и за 30 хиляди ще намериш.
Всеки сам си преценява аз за парите на дачия сандеро нова, бих избрал използвана мазда 6, вярно занимавката е повече, трябва да почакаш да потърсиш и т.н.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 18:21 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Наистина е въпросна на лично предпочитание и възможност. Аз не държа да си сменям колата на 4-5 години . Предпочитам да си взема нова кола с 5-6 г гаранция, да си избера двигател, цвят, оборудване, да си преценя кое ми трябва и кое не. Пък след 8-10 г какво значение има колко се е обезценила.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2018, 08:00 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
По принцип е доста трудно да се намери втора употреба кола с всички неща, които човек търси и иска... Голямо ровене в нета ,чакане и куп още неизвестни...
Хипотетично погледнато новата кола си е супер вложение ,ако поне веднъж ...те спаси от ситуация в която е застрашен човешки живот благодарение на системите за безопасност ,които малко или много вече са налице в новите модели и могат да помогнат в определени случаи .
Така, че сметките ,като цяло не са само математика, цифри и темподобни..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2018, 09:58 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2006, 23:01
Мнения: 11
Карам последната Корола от 3 години (1,4 дизел). Като я купувах гледах точно Мазда 3 и Октавия.
Вече съм минал 75К км. Нищо освен обслужванията през 15К км не сък правил. Разхода е както го
е написал колегата по горе. Преди карах предната Корола, със същия двигател - продадох я на 170К км.
Нищо не съм сменял. Веднъж накладки и това е.
Оглеждам се за следващата кола. На есен излиза новият Аурис. По клиповете изглежда много добре.
Мен най много ме притеснява шума в колата при извънградско. Всички японски са по-шумни от европейските марки.
Кажете коя кола в този ценови диапазон (до 45 000лв) ви се струва най-тиха.
И задължително автоматик. Имам по 50км на ден градско.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2018, 10:02 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Според мен след като се дадат 40+ хил. за нова кола, си заслужава да дадеш още около 1000 за шумоизолация, ако модела не предлага достатъчно. Аз лично бих го мислил като "екстра" към колата. Не знам, разбира се, как седи въпроса с гаранцията, но руснаците съм гледал, че правят и на чисто нови.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2018, 10:44 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2006, 23:01
Мнения: 11
Мислил съм този вариант, но никъде не видях сравнение чрез замерване
с уред какъв е ефекта преди-след. Само показват едни снимки, че се лепят
различни материали, но какъв е ефекта не е ясно. Ако имаш идея къде се прави
обезшумяване качествено, помагай, и сега бих ги дал.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2018, 13:17 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Ако една кола не е шумоизолирана от завода е спорно дали има смисъл да се занимавате. Особено пък да разглобят чисто нова кола за да я налепят. Може би, ако ще правите добра саунд система, но тогава не е за да се изолира от външния шум.
Проблема е много по-сложен, отколкото изглежда, има значение дори как да захванати ламарините и геометрията на окачването. Големите концерни като Vw имат ноухау да правят малко по-тихи дори евтините си коли защото да се научили как от луксозните си модели. Докато нашите тепърва изобретяват колелото.
Друга причина против афтърмаркет изолацията е, че в много случаи не прави забележима разлика. Има доста руски видеа и човек може да сравни. Дори да оставиш 1 педя непокрита от такъв материал звука ще проникне през тази област. Вкъщи само като завъртите дръжката на дограмата започва да се чува шума отвън, без да сте отворили прозореца още. Тавана, но най-вече стъклата почти няма как да изолирате добре, а са си 30-40% от купето..
Имайте една стара тема за една 323 май където момчето си я изолира почти цялата, прочетете я интересна е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2018, 17:35 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Нещо подобно трябва да се използва за обезшумяване. Разбира се на местата,където е подходящо. Общо взето шума идва най-много от гумите през подкалниците според мен.


Прикачени файлове:
SmartSelect_20180526-183017_Chr.jpg
SmartSelect_20180526-183017_Chr.jpg [ 34.29 KiB | Прегледано 9551 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 00:29 
Offline
фен

Регистриран на: 22 Фев 2016, 10:24
Мнения: 101
Местоположение: София
Отдавна не съм писал...гледам доста се отклониха някои колеги от темата, но няма лошо :)

Аз карам 3ка 120 коня бензин от 2016-ръчка...моите впечатления са, че колата през лятото харчи средно 6-5.6/100 градско...това е със спокойно каране....забелязавам, че мога да постигам до 5-5.5/100 ако се постарая + когато няма много задръствания, но това наистина е трудно (говорим за поддържане на газта с тласъци и подобни похвати, както и плавна смяна на скорости -абе неща, които усещам изнервят околните участници в движението :D )...........ОБАЧЕ ако карам по-агресивно скача на 7-8, а при яко юркане до към 9-10 (говорим да хвърчиш по улиците нощем примерно и да се правиш на гъзе с приятелите с бенветата хаха)

През зимата всичко това скача с по 1-1,5л отгоре....т.е. зимата средно ми е обикновено към 7,5-8/100 градското....до към 9-10 при повече форса + студените стартове ааа ууу....

Колкото до маршрута -това има значение също! Примерно....аз живея до 4ти километър -площад на Авиацията....напоследък често ходя към мацката в студентски >>> съответно студен старт + отиване към студентски от кръговото е все нагоре...т.е. предимно стръмно е = 7.1-8.1/100 разход....примерно качва до към 9, после в студентски като се изравни малко пада с литър и така.....ОБАЧЕ после като се връщам от студентски към нас ги правя към 5-6/100 защото има доста места, на които колата си върви сама надолу на 4/5та предавка и т.н.....сутрин обаче тези цифри се връщат на 6,5-7,5, заради тъпото задръстване на кръговото....

Накратко разхода зависи от твърде много неща....стил на каране, маршрут, трафик....автоматика предполагам е +1л над стойностите, които докарва ръчката нз...а извънградско основно зависи как караш -със 100-120 можеш да докараш 4,6-5/100 без проблем като разход, но почнеш ли с 140 примерно скача на 6,5-7 до към 7-9/100 при постоянни скорости от рода на 160-180км/ч

И накрая моето скромно мнение е, че колегите масово се пресилват с това 10 на 100...това си го представям само при студен старт + юркане през зимата знам ли......според мен двигателя е добър, но на мен лично ми липсва малко динамика от 120те кончета....като сложим и че е атмосферка без турбо....и при извънградско елсастичността му над 120 не е особено добра, което не е болка за умиране, но понякога си трябва. Като цяло е страхотна кола за тези пари, но аз лично я взех чисто нова от магазина и сега като и навъртях 30к си мисля, че ако някой я купи от мен ще удари джакпота, защото е като нова а реално в момента цената от 39к (Моята е Revolution) е някъде на към 25к за кажи речи карана колкото моята, хм....тва са си 15к по-малко за кола на година и половина....но ти си знаеш, както казваш решено е -за това успех с покупката!!

_________________
Mazda 3 - 120G 2016 Перлен металик/изключително секси/ <3 -вече се подвизава с нов собственик у Варна.
Мазда Мх-5 155G Бял керамичен металик /още по-секси/ <3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 07:37 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Той авторът не е влизал от 3 седмици. Дано да влезне да напише какво е станало.
Dreamstalker,
Често казано съм изумен от разходните ти показания. В смисъл, че са прекалено ниски. Извънградско 4/100 ли дава? По колонка засичал ли си я?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 07:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Всяко мнение и решение на всеки човек по принцип е субективно.
Моето също и е в резултат на опита, който имам.
За някои хора 120 кончета са малко,за други са много, а за мен лично са точно толкова, колкото ми трябват.
Знам, че разхода на гориво ще е в повече, но съм убеден, че няма да има фрапантни отклонения.
Това за момента е *новата* кола, която ми допада най-много от всички ...гледни точки (интериор,екстериор ,мощност и екстри на тази цена), които са важни за мен .


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб