Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Ное 2018, 20:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 08:37 
маниак

120 коня са си напълно достатъчни за в града та и иазън него, колегата обаче описва разход за ръчна кутия, на мен наблюденията са ми че вдига с литър че и отгоре, дори и да прецениш че някъде може на 3-4 да си караш защото виждаш че баира предтеб е къс и няма смисъл да превключваш, автомата него вижда това и връща предавка. Но пък иначе удобството в града и спокойствието при извънградско са несравними.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 10:51 
маниак

някой има ли преки впечатления от 120 и 165кс версиите една спрямо друга?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 11:22 
фен

Разход под 5 трудно може да се даде при положение че тръгваш от една точка и се върнеш отново там. Аз по малко от 5/100 не съм давал по такъв маршрут. Иначе съм виждал разход от 4 /100 от манастира в гр.Шипка до мол Галерия в Стара Загора, но в обратна посока ще е повече. Иначе на всяко ходене от Казанлък до Стара Загора разхода е 4.6-4.7/100.при скорост 90-100км/ч.В обратна посока е към 5.8-6/100.Като цяло двигателя гори 15%по-малко от обикновените бензинови двигатели. Под обикновени визирам атмосферни с компресия 10/1.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 17:25 
любител
Автор на темата

Привет на всички,

С интерес следя написаното доста често, с едно малко прекъсване за ранно море. Благодаря на всички, които ми дадоха точен отговор на въпроса. За страничната дискусия, която се разрази, също е полезна, макар че тук до консенсус не може да се стигне никога. Получих малко странни отзиви от собственици на нови мазда 3 - при не много висока скорост се чуества леко нестабилна при неравности, както и шумът в купето е чуествителен в сравнение с Октавия, например, което меко казано ме озадачава. Така де, предстои ми тестдрайв и ще проверя лично.

Иначе гледах една топла-топла королка на паркинга на комплекса в Созопол - също е много харна, като се има предвид и цена, екстри (при Sol и Anniversary), надеждност, пространство и т.н.

Ще пиша, когато има развитие, междувременно следя мненията Ви.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Юни 2018, 09:12 
фен
Аватар

Последната ми информация относно колата е, че тази година няма почти нищо друго правено освен с шумоизолацията на купето.
Дали е нестабилна при някаква скорост... това просто ми звучи абсурдно. Възможно е по принцип, но вероятно в пряка зависимост от пътните условия.
Тойота корола я "превъзхожда" единствено в цената,но пък тя с дизайна си и материалите вътре ми изглежда, като китайско менте.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2018, 10:25 
маниак

@astranom, да споделиш после,че ми е интересно.
Октавията само да ти кажа е по-шумна от Фокус примерно.

А за Королата ... Сол най-добре

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа