Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2018, 16:07 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Авг 2015, 13:09
Мнения: 5
Местоположение: София, България
Здравейте, колеги,

имам проблем с хидравличната система и моля компетентните от вас по тази тема за мнение.

Ситуацията накратко:
Колата е Mazda 3, 2000 куб. (бензин), 150 к.с., 2007 г.
Чува се постоянно виене (почти със сигурност от хидравличната помпа). Виенето се накъсва или усилва при въртене на волана.
Този проблем се появи след подмяна на хидравличните маркучи, която се наложи поради сълзене на хидравлична течност от маркуча за високото налягане. Подчертавам, че нямаше теч, придружен от загуба на хидравлична течност, а просто в двата си края гумения маркуч имаше по няколко сантиметра мокро.
Извършеното в сервиза е подмяна на маркучите и смяна на течността с нова по спецификация. Също така, искам да обърна внимание, че маркучите са подменени не с нови, а старите са рециклирани. Така ме посъветваха, тъй като оригиналните нови били много скъпи и нямало смисъл (вече не знам дали е точно така). Рециклирането (доколкото разбрах) се изразява в подмяна на абсолютно всичко освен метала, т.е. гумените части се подменят, маркучите се запресоват наново и т.н.

Прикачвам снимката на състоянието в момента, т.е. с новите маркучи. За съжаление, нямам снимка от преди ремонта, но още на пръв поглед се сещам, че преди горният маркуч (за високо налягане) беше с по-голям диаметър, което за мен е вероятна причина за проблема. Също така, не бяха увити един в друг, както сега са направени (не знам дали това е проблем). Дори бих помолил тези от вас със същите коли (знам, че не сте малко) да щракнат една снимка на техните маркучи (намират се точно зад двигателя долу) за да се сравнят разликите.

Та..., каква според вас е причината за това постоянно виене? Очаквам помощта ви и ви благодаря предварително!


Прикачени файлове:
44497873_1228551693966256_165292413387014144_o.jpg
44497873_1228551693966256_165292413387014144_o.jpg [ 186.31 KiB | Прегледано 3285 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2018, 19:22 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Маркучите в гумената си част със сигурност не трябва да са така идиотски преплетени. Отивате накъм некадърна монтьорска дейност и/или рециклиране.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2018, 19:50 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Авг 2015, 13:09
Мнения: 5
Местоположение: София, България
ihristov написа:
Маркучите в гумената си част със сигурност не трябва да са така идиотски преплетени. Отивате накъм некадърна монтьорска дейност и/или рециклиране.


Благодаря първо за отговора.

Разбирам това, което казвате. Възможно ли е обаче това да е причината за проблема?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2018, 12:35 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
PMishev написа:
ihristov написа:
Маркучите в гумената си част със сигурност не трябва да са така идиотски преплетени. Отивате накъм некадърна монтьорска дейност и/или рециклиране.


Благодаря първо за отговора.

Разбирам това, което казвате. Възможно ли е обаче това да е причината за проблема?

Връщате се в сервиза направил това изпълнение/упражнение .....при такова преплитане на маркучите ние тука можем само да гадаем дали изобщо има някаква пропускливост на хидравлична течност през тях и какво е налято вътре :)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2018, 15:31 
Offline
фен

Регистриран на: 04 Юни 2017, 23:35
Мнения: 129
Местоположение: Варна-Боровец
Въртя ли волана до крайни положения?След такива упражнения обикновено иска обезвъздушаване

_________________
Citroen C4 1,6 HDI 109
MAZDA 3 1,6 HDI 90


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2018, 22:35 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Мар 2010, 21:57
Мнения: 14
Здравейте колеги аз също имам виене в рейката то е постоянно а когато завъртя волана то се засилва но хидравликата си работи за момента, аз нищо не съм сменял хидравлично масло има дори и малко повече от максимума въпросът ми е някакви идеи имате ли какво да правя


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб