Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 21:00 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Фев 2018, 18:28
Мнения: 5
Местоположение: Sofia
Колеги, имам мазда 3 2006г. На която стоповете са лед с диоди. Наскоро левият габарит и стоп изчезна, предполагам е нещо от платката. Имате ли информация къде ги ремонтират или да търся нов стоп? Благодаря


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 14:48 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Търси нов :/ И аз го имам тоя проблем, смених го, сега пак се появи... изгаря някаква джаджа по платката без означения и не може да се смени, защото не се знае какво е точно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2018, 22:28 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Май 2016, 13:38
Мнения: 64
Местоположение: левуново
dentdaemon написа:
Търси нов :/ И аз го имам тоя проблем, смених го, сега пак се появи... изгаря някаква джаджа по платката без означения и не може да се смени, защото не се знае какво е точно.


Последна промяна V_krumov на 12 Дек 2018, 20:29, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2018, 03:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Не, информацията ми е от rockton във форума, евентуално ако може той да помогне...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2018, 08:37 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
V_krumov написа:
dentdaemon написа:
Търси нов :/ И аз го имам тоя проблем, смених го, сега пак се появи... изгаря някаква джаджа по платката без означения и не може да се смени, защото не се знае какво е точно.


Това с джаджата ме заинтригува.Колега може ли да покажеш със снимков материал,коя е джаджата?

Дефектира чипче/интегрална схема/ , то е с 8 крачета и прилича на епром , но е аналогов преобразувател. при вкл. габарит подава по ниско напрежение на групите светодиоди, при стоп, на същите групи подава 12 волта за да светнат по ярко! Чипчето е без надпис, няма инициализация, но това е по малкия проблем. Всичко, цялата платка с диодите и чипчето за вградени вътре в стопа и не могат да се вадят от там , единствено и само със рязане на стопа става и след ремонта лепене . Трудоемко е и много пипкава работа, тегава, отнема доста време!
Наскоро открих случайно какъв чип може да се ползва там, един приятел си купи за Паджеро 4 фейслифтова броня с вградени в нея вневни светлини и габарити в едно! чисто нова от Китай за 1670лв , работоха точно около 5-6 месеца и едната изгоря. там също бяха лепени но тъй като са правоъгълни , лесно се разцепиха! Оказа се че чипчето е здраво но има прекъснали диоди, чипчето имаше надпис, зорът беше да намеря същите диоди, как да е стана и сега работи.
там принципът е същият . При включване на DRL през деня , светят ярко на пълна мошност, при включване на габарит святкат с половин мошност, намалят интензитета и светят слабо за габарит!
Ако на някой му се намира един поне изгорял стоп, непотребен, тъй като е сменил на колата си с работещ, моля да ми го изпрати, за да се опитам да измисля методика на точно рязане/без унищожаване на стопа/ стигне ли се до платката, там нещата са вече ясни!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2018, 10:38 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Фев 2018, 18:28
Мнения: 5
Местоположение: Sofia
Значи за момента най-добрият вариант е да се търси нов стоп. Благодаря за информацията!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2018, 11:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Аз трябва да потърся моя стария, евентуално да ги го дам като имам идване към теб (т.е. аз имам, само времето ми е зор).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2018, 12:36 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Май 2016, 13:38
Мнения: 64
Местоположение: левуново
rockton написа:
V_krumov написа:
dentdaemon написа:
Търси нов :/ И аз го имам тоя проблем, смених го, сега пак се появи... изгаря някаква джаджа по платката без означения и не може да се смени, защото не се знае какво е точно.


Това с джаджата ме заинтригува.Колега може ли да покажеш със снимков материал,коя е джаджата?

Дефектира чипче/интегрална схема/ , то е с 8 крачета и прилича на епром , но е аналогов преобразувател. при вкл. габарит подава по ниско напрежение на групите светодиоди, при стоп, на същите групи подава 12 волта за да светнат по ярко! Чипчето е без надпис, няма инициализация, но това е по малкия проблем. Всичко, цялата платка с диодите и чипчето за вградени вътре в стопа и не могат да се вадят от там , единствено и само със рязане на стопа става и след ремонта лепене . Трудоемко е и много пипкава работа, тегава, отнема доста време!
Наскоро открих случайно какъв чип може да се ползва там, един приятел си купи за Паджеро 4 фейслифтова броня с вградени в нея вневни светлини и габарити в едно! чисто нова от Китай за 1670лв , работоха точно около 5-6 месеца и едната изгоря. там също бяха лепени но тъй като са правоъгълни , лесно се разцепиха! Оказа се че чипчето е здраво но има прекъснали диоди, чипчето имаше надпис, зорът беше да намеря същите диоди, как да е стана и сега работи.
там принципът е същият . При включване на DRL през деня , светят ярко на пълна мошност, при включване на габарит святкат с половин мошност, намалят интензитета и светят слабо за габарит!
Ако на някой му се намира един поне изгорял стоп, непотребен, тъй като е сменил на колата си с работещ, моля да ми го изпрати, за да се опитам да измисля методика на точно рязане/без унищожаване на стопа/ стигне ли се до платката, там нещата са вече ясни!


Последна промяна V_krumov на 12 Дек 2018, 20:33, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2018, 19:33 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
V_krumov написа:
rockton написа:
V_krumov написа:
dentdaemon написа:
Търси нов :/
Мога да ти предложа извадена платка.Извадена и сложена на работната маса,работи перфектно.Монтирана на колата......казва няма да работя и това е.Педвит това ,че нещата по платката ти са ясни,да погледнеш къде бъркам и защо не иска да работи на колата.

Не съм имал възможност да замеря, не ми е идвала такава с диодни стопове дефектирали, затова е интересно какво получава диодния стоп отзад, предполагам трикабелен!1- Обща маса/ 1+габарит /и 1+ стоп светлина. Замери консумация на платката и отзад при вкл. куплунг на платката дали идва напрежение и твърда маса, как така на масата със стабилизиран токоизправител ще работи а на колата няма да работи?? Има някаква игра, със товара, пробвай и натовари плюс диодната платка в паралел сложи и по една крушка 10 вата? напрежението на масата ако пробваш вдигни на 14.2 волта толкова е при запален двигател! в края на краищата може да се окаже че ВСМ контролера нещо се шашка честотно, но ще се наложат експеримени и проби, също и замервания!
Ако искаш изпрати ми дефектиралата платка/но само при условие че си сменил целия стоп и има с какво да се движиш/ за да тествам и да видя какво се случва!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2018, 20:25 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Май 2016, 13:38
Мнения: 64
Местоположение: левуново
=D>


Последна промяна V_krumov на 12 Дек 2018, 20:34, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2018, 12:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Лелеее, това ако стане, веднага се записвам и аз за ремонт :D
При мен прекъсва отвреме навреме и се оправя като изключа фаровете и ги пусна пак. Не винаги обаче, понякога трябва да изгася колата и фаровете, да я запаля, и тогава заработва... и пак може да огасне след време, а може и да си работи безкрайно. Понякога като пусна фаровете, габаритът премигва за части от секундата и изгасва за постоянно.
На rockton като я бях оставил седя цял ден на зарядно и стопът си светеше постоянно. Всички останали светлини светят без проблем.

PS: При мен само левият стоп/габарит прави проблем. И май не съм срещал човек с оплаквания от десен.

PS^2: Тук има една обява от geraka за правене на фарове - отварят, чистят и затварят идеално предни фарове. Мисля си, ако си намеря фара, да им го пратя да видят могат ли да го отворят и затворят без да правят поражения. Знам, че е по-трудно от преден фар, но пък имат доста опит и са добри.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2018, 19:30 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Май 2016, 13:38
Мнения: 64
Местоположение: левуново
dentdaemon написа:
Лелеее, това ако стане, веднага се записвам и аз за ремонт :D
При мен прекъсва отвреме навреме и се оправя като изключа фаровете и ги пусна пак. Не винаги обаче, понякога трябва да изгася колата и фаровете, да я запаля, и тогава заработва... и пак може да огасне след време, а може и да си работи безкрайно. Понякога като пусна фаровете, габаритът премигва за части от секундата и изгасва за постоянно.
На rockton като я бях оставил седя цял ден на зарядно и стопът си светеше постоянно. Всички останали светлини светят без проблем.

PS: При мен само левият стоп/габарит прави проблем. И май не съм срещал човек с оплаквания от десен.

PS^2: Тук има една обява от geraka за правене на фарове - отварят, чистят и затварят идеално предни фарове. Мисля си, ако си намеря фара, да им го пратя да видят могат ли да го отворят и затворят без да правят поражения. Знам, че е по-трудно от преден фар, но пък имат доста опит и са добри.


Последна промяна V_krumov на 12 Дек 2018, 20:34, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2018, 23:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
А, аз моят на rockton ще го пратя за поправка, ако се справи с твоята платка, дори може и на теб да ти пратя бира-две-три (каси), ако стане :D Само да стане.
Не знам дали е правилно, но го намирам за леко успокояващо, че има и десни стопове... дано се намери решение на проблема :/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2018, 12:58 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
V_krumov написа:
Стопа се пече във фурната и се разлепя също както предния фар.Рецептата няма да ти я дам.Причината,ако не си го правил,по добре не се захващай.


Да разбирам ли,че имаш успешно ремонтиран лед стоп от Мазда3? В смисъл като е отварян и после затварян,да си изглежда като заводския..и евентуално да не прави конденз после.. :)
Щото аз не съм чул за успешен опит за сега,на ремонт на тоя стоп.. :D

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 18:42 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
V_krumov написа:
... Стопа се пече във фурната и се разлепя също както предния фар.Рецептата няма да ти я дам..

V_krumov написа:
...Къде прочете,че аз ремонтирам успешно лед стоп от Мазда 3?...

:)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 21:59 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Това че знае как(по скоро горе долу има някакво понятие) не означава че го е правил!
Не взимайте директно думите.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 22:13 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Общуването в писмените форуми си има ограничения и предполага изгубване в превода,... дори и на един език.
В предишното ми мнение показах с една :) откъде иде разминаването,
а то май се оказа достатъчно непълно да се разминем и с теб, @maZZda! :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 17:12 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Аз не смятам че се разминаваме.. :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 19:57 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Незнам въобще за какво се надскачате на кой сарказмът е по-голям?
Стопът се реже от вътрешната страна със дремел и после си го залепваш със монтажно лепило или силикон.....никВа драма или някакви специални умения.

п.п. Ако някой реши да пита дали съм го правил 'без сарказъм' ---- отговорът е: "да правил съм го с друг стоп ,също от пластмаса " ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2018, 15:38 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
VaskoVulev написа:
Ако ще помагате с нещо помагайте! Ако не---не се заяждайте ;)

Ей това е, аз чакам V_krumov и rockton да пишат дали нещо са се уговорили помежду си и дали има успех с някой фар.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб