Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:58

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Фарове на Мазда 3
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2020, 14:24 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Юни 2020, 14:22
Мнения: 24
Местоположение: Burgas
Добър двн, колеги!
Закупих си Мазда 3, 1.6 бензин, 2008 година и понеже много ме дразни жълтата светлина искам да си променя предните фарове и отделно всички светлини вътре на тавана. Вътре с бял лед ще съм доволен, но си нямам идея какви крушки ми трябват, а за фарове ми трябва ксенон понеже е с лупа при късите, а май при дългите е само крушка. Лед не ми се иска да сложа, но искам да свети силно ксенона. Нямам си идея какво точно да търся за това и ми трябва малко помощ. Искам и късите и дългите да са с бял цвят и не ми пречи да са леко синкави, лилави както при по новите коли. За цена да спомена, че не искам евтини, но не и най-скъпите. Около 300 лева за всичко ще съм доволен, моля, давайте предложения от сайтове. Всичко ще бъде монтирано от майстор, а фаровете ще бъдат полирани. Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2020, 00:23 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Юни 2020, 14:22
Мнения: 24
Местоположение: Burgas
Някой нещо по темата?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2020, 21:03 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2014, 14:53
Мнения: 64
Местоположение: Sofia
От гугъл, https://www.lightbulbs.com/automotive/2 ... ight-bulbs
там има всички видове лампички по купето, вътре и вън. Записваш си модела на лампичката и търсиш по нашенските сайтове. Или отиваш в някой магазин за авточасти и там ще имат ледки. Подмяната на всички светлинки на този модел ще струва повече от самите крушки, като повечето са с труден достъп.

Сайт на български, само дето не е организиран добре https://www.avtochastionline24.bg/mazda ... stranstvoe

_________________
Mazda 3(BP)

Предишни автомобили:
Toyota Carina E, Mazda 3(BK), Mazda CX 5(KE)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2020, 22:44 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Аз съм с Osram Premium LED навсякъде. Вътре са W5W на плафоните (2бр) и в жабката (1бр). Задният се води festoon, но не помня колко мм беше, май 36? В багажника пак е festoon, но е малко по-къс (май 31мм?), но дори по-дългия става, просто трябва да се огъне леко пластинката. За дължината не съм 100% сигурен обаче. W5W са и на задния номер осветлението, 2бр. W5W са и предните габарити. Мисля около 130лв общо бяха диодите за всичко. Имай предвид, че това са най-скъпия варинат, с китайските ще е доста по-евтино, но мен не ме кефят.
Ксенон - пиши на xenon.bg, пичът си разбира от работата. На мен оригиналният баласт ми беше изгорял и взех заместител от него, който работи и досега перфектно. За ретрофит предполагам ще може да даде съвет също. Много учтив и коректен.
Ксенон за дълги няма как (т.е. има, но е малко по-сложно, не е готино ако не си с клапа). Като/ако сложиш ксенон на късите, може да спестяваш за ЛЕД крушки на дългите, за да са със същия цвят. Иначе дори по-белите варианти на халогените (например Osram Cool Blue Intense) светят леко по-жълтеникаво от студено бял (6000К) ксенон. Което не е лошо, всъщност - по-топлата светлина осветява по-добре пътя, особено на мокро/влажно. Затова не залитай по крайно студени светлини - синкави или дори лилави. На новите коли което виждаш са просто хроматични аберации от края на лупите, самите светлини са бели.
Аз съм с фабричен ксенон (Osram Cool Blue Intense) и халогени (пак Osram CBI) на дългите... доволен съм, макар и да има леки разлики в температурите. Диодите обаче на габаритите са в същия цвят като ксенона и е яко.

PS: Сега заразглеждах xenon.bg... LED система OSRAM за фарове H7 Генерация 2 - 6000К 12V/24V 14W. Ще е доста по-лесно, отколкото да слагаш ксенон, макар и (може би) по-скъпо. Не видях да имат HB3 за дългите обаче.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2020, 20:24 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Юни 2020, 14:22
Мнения: 24
Местоположение: Burgas
Благодаря. Въпроса е дали е по-добре led или ксенон при наличието на лупа за късите?
За да не пускам нова тема, ако колата няма fog light възможно ли е добавянето без смяна на бронята? И се интересувам за качествена мултимедия андроид до 300-400 лева с камера за задно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2020, 06:53 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
В този случай е по-добре ксенон. Ледовете имат охлаждане и ако се прецака, могат да нанесат поражения. Отделно горят доста често. Цвят за ксенон най-добре е 4300, максимум 5000. След това синее, силата намаля и циганията расте.
Мултимедия единствен вариант - алиекспрес.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2020, 21:33 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Юни 2020, 14:22
Мнения: 24
Местоположение: Burgas
https://a.aliexpress.com/_dZLXtna гледам, че тази мултимедия е доста поръчвана. Най-вероятно нея ще поръчам, но 1GB рам ми се струва малко. Дайте предложения, моля


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб