Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Новата МАЗДА 5
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2013, 09:47 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Мар 2013, 07:40
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив
Здравейте ,
Преди половин година /горе долу/ взех от Германия/да се има впредвид/ Мазда 5, която карам служебно-лично и тъй като не намирам почти никакво инфо за автомобила, реших да Ви предложа моето мнение и виждане , което е предварително предупреждавам субективно , тъй като от 1999 г. управляваме само японски автомобили и досега най-"тежкият" ремонт е бил смяна на амортисьори.
Ще се опитам да бъда максимално изчерпателен, поради факта че у нас форумите започват с определен въпрос на колега, който има зор за нещо и след второто или третото постване темата се разводнява , става абсурдна, прераства в малоумният спор /вековен/ дизел или бензин , ЦСКА или Левски , и свършва на никъде и човека става пишман , че е питал и остава с много повече четириумение, отколкото преди въпроса...

В началото да уточня.....карам коли от 1984 г., имал съм френски, немски, американска,италианска, японски......от японските аз лично съм най-доволен СЪОТНОШЕНИЕ КАЧЕСТВО-ЦЕНА.
Това е третата ми поредна МАЗДА5 , първите две дизелови, тази е бензин ......започвам - ще пиша само факти, всеки да си ги тълкува както намери за себе си...


Карам MAZDA 5 , GTA , Start-stop, Sport.... , 2.0 benzin 150 DISI, 11.2011 г. - кожи, можи...най-висока версия , закупен на 4500 км от Германия /последните 6 автомобила съм ги купил само от Германия от дилъри на съответните марки на между 4000 и 30 000 км.....тук темата също е много дълга, няма да я коментирам/...

Първо да уточня: Мазда 5/новата/ има доста съществена разлика във всяко отношение от предходната/т.н. фейслифт/-като усещане, като возия и т.н.............
И второ - НЯМА нищо общо между WV sharan / алхамбра, галакси/ и Мазда 5 , между Рено сеник и Мазда5, между Тойота Версо / във всичките и модификации / и Мазда 5 и примерно между Форд Цмакс и Мазда 5.............



Предимства на автомобила МАЗДА 5 като цяло , според мен:

0.Мазда 5 е ван със спортно излъчване и ужасно удобни задни плъзгащи се врати.
1.Произведен е в Япония.
2.Двигателя е на Мазда - 150 кс / подробност - при търсещи екстремен кеф може да се чипне до около 200 кс./
3.Двигателя е със Старт Стоп система - още съм предубеден към тази екстра , но може би дава икономия на разхода.
4.Автомобила отвътре е доста просторен - широк , на задните седалки се седи удобно - без средната която е за възбудени дами , а на последният ред / 6-та и 7-та / , по добре не сядайте, ако сте над 7 години...
5. Странични огледала - големи и практични.
6.Разходи за гориво - БЕНЗИН - средно 8/100 , градско - 8 ,9 или 10 , междуградско - 90 км/ч - около 6,5 , 120 км/ч - около 8-8,5, 150 км/ч /Пловдив-София/ - около 10.5 , 180 км/ч - около 14 (всичко споделям на база компютър , само общият разход 8/100 е от реални зареждания - за уточнение на компа показва същия ). Най високата скорост , пробвана от мен е 200 - ....показваше моментен 18,7...
Мисля , че след около 10 -15 000 км разхода ще падне с около литър - така ми се е получавало при почти всички коли , но само мисля !
7.Колата е почти обезшумена - удоволствие е да слушаш тиха музика вътре и да се кара със 150 км в час. - почва някакво усещане за шум от въздуха или гумите над тази скорост , но и тогава не е дразнещо...
8.Аз лично ужасно харсвам страничните врати , а на този модел те са и електрически - много практична есктра .
9.Фаровете са ксенон , концентрирана добра светлина/ярка/ , НО на къси са малко ниски...
10.Возия - страхотна .
11.Стабилност на завоите - сериозна , а и колата е с нисък клиренс и това определено спомага за стабилноста !
12.Има седем места - важно и за фирми и за големи семейства !
13.Амортисьори - най-после ги оправиха , за разлика от предните два модела...няма скърцане, няма хъкване..
14. Ускорение - не очаквайте от този автомобил въртене на гуми или мигновено изпреварване.
15 Подгряване на седалките.
16.Много функции са изнесени на волана..
17.За всичките Мазди досега не се коментира горене на масло/защото няма/ , теч на антифриз/таково животно не се е случвало/ и други дребни и не толкова дребни проблемчета , които могат да те изкарат от равновесие , особенно когато годишно минаваш 50 000 - 80 000 км. и колата е важно да е ЗДРАВА и НАДЕЖДНА
18.Колата има 17" джанти и гуми, които много и отиват и представят релната и същност - с тях има комфортно-спортен характер и возия. - 16" са компромисен вариант - някъде беше писано, че 16" , щото пътищата ни били кофти и ала бала, тази кола е за 17" , когато пътищата са ти кофти има джипове за това...
19.Изключително здрав автомобил.
20. Масичките под седалките и нишите в тях са много практични.
21.Седалките се снемат лесно и се образува равен под - средната облегалка се върти - в колата ВЛИЗАТ 2 чифтта ски по дължина.
22.Багажника е с добър обем.
23. Муцуната ме кефи много.


Недостатъци;

1. Муден мотор / СПРЯМО ДИЗЕЛ - 143 кс/ - задъхва се при набиране на височина с 4, 5 човеак и багаж. - все пак да уточня колата е бензин.
2. Колата е НИСКА - ВНИМАНИЕ -дори страничните прагове на Новата мазда 5 са ниски !
3. Направиха стоповете хоризонтални и колата е по-грозна от фейслифта / мое мнение/
4. Сервиза е на 15 000 , а не на 20 000 или 30 000 като другите марки автомобили !
5. Средната задна и последните 2 седалки са малки.


Разходи ако колата Ви е в гаранция :

1. Бензин - около 8/100 средно !
2. Сервиз - на 15 000 - около 300-350лв крайна сума, на 30 000 - около 400-450 лв.
3. Гуми - летни - 17 "- около 150 -300 едната , зимни около 180 - 350 едната - това е много обширна тема
4. Честно не знам дали колата е с РЕМЪК или ВЕРИГА и н аколко време се сменя, даже не съм се замислял - Ще очаквам мнение на колега специалист и ще му бъда лично аз много благодарен !
5. Гаранция - 3 год или 8 години в цяла Европа - 24 часа , 365 дни в годината.



Препоръки:
1. Колата е за здраво каране - ресурса е над 500 000 км - виждал съм Мазда 5 на 800 000 .
2. Мазда 5 е здрав и практичен ,може би най-добрия ВАН съотношение КАЧЕСТВО-ЦЕНА

Опитах се да отговоря на доста въпроси от форумите за новита Мазда 5!
Ако нещо съм пропуснал, извинявайте и въпросвайте !
Ако съм малко субективен - също !

На всички колеги от всички марки , безаварийно, кАРАЙТЕ БАВНО и ДАВАЙТЕ МИГАЧИ...

Лек ден


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб