Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Май 2015, 14:47 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 13 Фев 2015, 16:01
Мнения: 164
Местоположение: Pleven
Здравейте колеги,имам един въпрос относно почистването на EGR клапана.Колата си върви нормално,но мисля да си почистя въпросния клапан.Не мисля ,че някога е правена тази процедура.Какво ще ме посъветвате? И другия ми въпрос е мислите ли ,че зацапването му се влияе от това какво масло ползваш? :)

_________________
Ако искаш един мъж да мисли повече с горната си глава, го обърни с краката нагоре :D


Последна промяна vasko.76 на 08 Юли 2015, 13:51, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015, 12:26 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 13 Фев 2015, 16:01
Мнения: 164
Местоположение: Pleven
Никои ли не е почиствал ЕГР на Мазда 5?

_________________
Ако искаш един мъж да мисли повече с горната си глава, го обърни с краката нагоре :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2015, 13:50 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 13 Фев 2015, 16:01
Мнения: 164
Местоположение: Pleven
Благодаря за помощта !!! Похарчих малко повече време ,но се справих :)

Темата явно е за триене вече ;)

_________________
Ако искаш един мъж да мисли повече с горната си глава, го обърни с краката нагоре :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2015, 14:29 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Сподели поне малко информация, да има четиво за интересуващите се ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2015, 18:23 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 13 Фев 2015, 16:01
Мнения: 164
Местоположение: Pleven
Ами аз очаквах същото, но никои не сподели...невярвам някои да не е чистил ЕГР...болтовете ми бяха ръждясали и те главно ми отнеха времето....единя се скъса ....иначе клапана не беше много зле...само спрея си го изчисти.Явно колата си е карана с препоръчваното масло С1 и е сменяно навреме .Не съжалявам че го разглобих...смених си болтовете с нови.Не е на кофти място при М5 дизел :)

_________________
Ако искаш един мъж да мисли повече с горната си глава, го обърни с краката нагоре :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2015, 21:18 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Какво те накара да предприемеш чистенето?

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2015, 22:20 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
Васко.76 я сподели къде се намира този ЕГР при 5цата че и при мен почна да се появява грешка за него и явно трябва да се почисти, с триене на грешки не става само, усещам като че ли и загуба на мощност.

Sent from my Onyx_QS using Tapatalk

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2015, 09:37 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 13 Фев 2015, 16:01
Мнения: 164
Местоположение: Pleven
WoLF написа:
Какво те накара да предприемеш чистенето?

Ами аз съм написал ,че няма проблеми с вървенето на колата и нямам светещи лампи....просто профилактика

_________________
Ако искаш един мъж да мисли повече с горната си глава, го обърни с краката нагоре :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2015, 09:57 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 13 Фев 2015, 16:01
Мнения: 164
Местоположение: Pleven
Прикачени файлове:
My Snapshot28.jpg
My Snapshot28.jpg [ 40.55 KiB | Прегледано 7046 пъти ]
isaak.angel написа:
Васко.76 я сподели къде се намира този ЕГР при 5цата че и при мен почна да се появява грешка за него и явно трябва да се почисти, с триене на грешки не става само, усещам като че ли и загуба на мощност.

Sent from my Onyx_QS using Tapatalk

_________________
Ако искаш един мъж да мисли повече с горната си глава, го обърни с краката нагоре :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2016, 17:51 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Окт 2016, 21:04
Мнения: 11
Местоположение: България
След като компютъра регистрира грешка в ЕГР клапана реших да го сваля и почистя. За целта се прави необходимата подготовка за достъп до клапана. Маха се кората на двигателя. Развива се скобата на въздуховода към въздушния филтър, издърпва се гумения пръстен който държи въздушния филтър и се освобождава самия филтър, маха се буксата на дебитомера и филтъра се вади от леглото му. Маха се гумената тръба на филтъра.Развива се гайката на силовия кабел на стартера( преди това откачвате клема на акумулатора) и кабелите се извъртат леко надолу( така освобождаваме място за развиване на долните два болта придържащи корпуса на егр клапана. Развиват се двете гайки горе на тръбата влизаща в егр- а, после се развиват двата долни болта,на същата тръба, маха се тръбата, разхлабват се четирите болта придържащи егр към двигателя, разположените в ляво горе и долу са за гедоре камък 12 а тези в дясно горе и долу за 14, идва най трудната част, развиването на гайките на тръбата от към въздушния филтър( заради тази манипулация се маха самия филтър) , развиват се с камък 12 ( горната) и звезда 12 долната. Ако ги развиете, значи има шанс да свалите клапана. След като вече сте го свалили и го държите в ръцете си трябва да свалите корпуса с моторчето след което остава механичната част ( стеблото с клапана) натискате от горе стеблото и то трябва да се предвижи напред като същевременно се вижда как отваря, ако пуснете възвратната пружина го връща в затворено положение. Какво би било проблем? Трудно движение на стеблото, блокирало стебло, заяждане при движение, неплътно затваряне и т.н. С две думи то трябва да се движи с лекота. При мен имаше задържане и съпротивление при натискане, и сажди разбира се, но не толкова колкото очаквах, силно се съмнявам, че в мига в който мина нашата нафта от там се случиха всички беди,. Егр се проверява много лесно дали работия, натискаш съединителя на празен ход и звукът на двигателя става много гърлен, т.е. ЕГР отваря , след пускане на съединителя двг утихва защото ЕГР затваря. Чистенето се,извърши с ултразвук, после с WD40 пръсках стеблото и го раздвижвах многократно и забърсвах с парцалче докато не ми хареса как се движи. Монтажа е по обратния ред. Чистенето на егр клапана е много важно тъй като според мен, ако той не работи коректно би се стигнало до много бързо задръстване на ДПФ а и колата е мудна в ниските обороти.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2018, 10:14 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Мар 2017, 16:54
Мнения: 4
Местоположение: варна
Здравейте, искаме да използваме спрей за почистване на ЕГР, но без да се сваля. В описанието на сптея, пише да се пръска Remove flexible hose in the air intake system, situated between the
turbocharger/intercooler and the air intake manifold.
Лайци сме и ни трябва помощ, къде точно е това място? Благодаря предварително за помощта.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб