Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 08:47 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Авг 2015, 08:36
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Здравейте и поздравления за чудесния форум!

Ще премина направо към въпросите, които изникват в главата ми :) С жена ми обмисляме покупка на нов семеен ван, с перспектива за челядта и всичкия багаж, с който ще се налага да пътуваме. За момента сме се спрели на Мазда 5 (2005-2008) и ако е възможно бих желал да получа малко повече информация за нея от колегите тук. Преди да се регистрирам и да пиша изчетох почти всички теми, свързани с колата и добих някаква представа за плюсовете и минусите на модела, направил съм и няколко огледа на автомобили в София, които бях набелязал по-рано.

Какво бихте ме посъветвали да гледам при покупката на този модел, някакви отличителни черти, за които да следя при огледите, за да разбера повече за състоянието на автомобила? От темите тук останах с впечатление за проблемен DPF филтър (ако не се лъжа за твърди частици), като цената за нов такъв не ми допадна особено :) Има ли някакви други проблеми или части, за които трябва да помисля/проверя след покупката, за да знам и да съм готов за евентуални изнеади?

Ще се радвам да получа повече информация по въпроса, благодаря предварително. В момента модела, на който сме се спрели е 2007г, 2.0 дизел, 110 коня.

Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2015, 13:34 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Здравейте,
1. Добър избор, М5 е чудесно изглеждаща като за семейна кола, доста се отличава от масовия сив(грозен ван).
2. Има колеги с дизели тук и като че ли повечето, ако не всички са доволни.
3. DPF-a се премахва, ако се стигне до там, цената не е висока, а колата се поотпушва на вървеж малко и разходът пада, а и без това харчат малко.
4. Големия разход е съединителят с маховика, но и на другите марки го има това, ако се кара повече от 2-3 години колата се преглъща смяната му, а и на бензина все пак се сменя съединител, та не е чак толкова вътрешно :)
5. Гледате каквото се гледа на употребяван автомобил, специфики за модела да споделят колеги с такива ако желаят, но не мисля че имат кои знае какво.
Поздрави.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2015, 14:21 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anze ... 7-216-2953
Идваи и я вземаи.Истинска кола със газово и не е спукана от каране.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2015, 19:22 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Авг 2015, 19:10
Мнения: 2
Местоположение: България
Ииии, няма да пускам нова тема значи! :D
И аз силно се интересувам от покупка на ванче, и ние се спряхме на Мазда 5, но!!! стадо разбирачи (разбирай хора от сервиз, действащ около автокъщи) започнаха с баналните заплахи - много харчи, частите са скъпи, не се търсели, щото... Те там имали други много хубави коли ;)
Та, моля, утешете ме, обяснете ми още веднъж, как сме взели разумно решение [-o<
Предполагам, напълно ви е ясно вече, че съм жена... :mrgreen:
П.С. Сума от 10-11 000 разумна ли е за кола, дизел, 143 коня, след 2007/8?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2015, 20:30 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2015, 08:36
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Здравейте отново и благодаря на всички за отговорите. Колата вече е капарирана и тези дни ще я вземем :) По всяка вероятност ще я тестваме малко на дълъг път (до морето и обратно) и ще мога да дам мнение по въпроса.

Не се чудихме много и надявам се направихме правилен избор, пък времето ще покаже.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2015, 11:46 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 13 Фев 2015, 16:01
Мнения: 164
Местоположение: Pleven
M5 си е прекрасна кола.....много зависи как ще уцелиш/на късмет си е както със жената така и с колата...независимо дали е втора ръка или нова :D /..... безаварийни километри от мен ;)

_________________
Ако искаш един мъж да мисли повече с горната си глава, го обърни с краката нагоре :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2015, 16:57 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
Купувай без да се замислиш аз след 2 год ползване само позитиви мога да кажа, е хайде харчи малко повечко, но съм с ДПФ, колегата Васко.76 го е изтърбушил и прави разход като на Меганче 1.5 ДЦИ ;)

Sent from my Onyx_QS using Tapatalk

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015, 20:09 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Авг 2015, 20:03
Мнения: 1
Местоположение: Варна
@Big Bad Mamma, караш ли вече Mazda-чката? И аз съм пред една дилема дали да е мазда или.. да послушам "стадото" :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2015, 20:15 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2015, 08:36
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Дойде време да споделя малко впечатления от разходката из България и близо 1300 км преход :) Като за начало искам да споделя, че колата е супер удобна за шофиране на дълъг път, почти не усетих Обзор/София как се взима. Събра доволно много багаж, изтествах и всичките седем места и съм без забележки.

Обаче ме притестняват няколко неща:

1. Усетих известна загуба на мощност, когато съм на 6-та скорост, ако я държа между 1800-2000 оборота със скорост 110-120, проблеми няма, но усети ли малък баир мощността пада и се налага да минавам на 5-та, не знам дали това е нормално или имам някакъв проблем, предстои ми да разбера.
2. Неприятното тресене на място още не съм го оправил, звънях в сервиза на Мазда в София, но могат да ме запишат за другата седмица срещу 60лв на час, което ми се вижда малко множко. Ако имате предложения за друг доверен сервиз, ще се радвам да споделите.
3. Забелязах доста пушене при подаване на газ, яко черен дим отзад, който ми се стори малко в повече от нормалното, предполагам, че диагностиката ще реши проблема.

Сега ми предстои да направя следното (по препоръка на майсторите в сервиза):

1. Ще сменям маслото
2. Смяна на ремъци
3. Смяна на уплътнители на дюзи (нямам идея за какво се прави, но в сервиза ми казаха, че е хубаво да се сменят)

Бих се радвал ако някои сподели мнение за качествен сервиз и диагностика на количката в София, защото ми се иска да я закарам на място, на което разбират и няма да ме излъжат, а ми се иска да получа точна информация за всеки проблем, който може да има. Също ако някой от вас се сеща от къде може да идват гореспоменатите проблеми, ще се радвам да сподели.

Забравих да добявя, среден разход 5.9 :) Благодаря на отзовалите се!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2015, 20:58 
Offline
маниак
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 03 Май 2012, 12:13
Мнения: 584
Местоположение: Монтана
Velinsky написа:
1. Усетих известна загуба на мощност, когато съм на 6-та скорост, ако я държа между 1800-2000 оборота със скорост 110-120, проблеми няма, но усети ли малък баир мощността пада и се налага да минавам на 5-та, не знам дали това е нормално или имам някакъв проблем, предстои ми да разбера.

Нормално е .. то и на 5 да си с 1800 оборота пак ще се тормози на баир.

_________________
Mazda 6 GY 2.0d 136 hp & Nissan Almera N16 2.2di 110 hp
Mazda 626 GW 2.0ditd 90 hp ex


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2015, 22:17 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Всичко описано не е страшно, тресенето на място ще се оправи със смяна на тампон на двигателя и/или калибрация на дюзите.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2015, 08:27 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
По т.3 може би пушека е от липсваш дпф...

Sent from my Onyx_QS using Tapatalk

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2015, 17:48 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Авг 2015, 08:36
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
isaak.angel написа:
По т.3 може би пушека е от липсваш дпф...


Ами продавачът в автокъщата каза, че я е закарал до Мазда София и само софтуерно е шунтиран да не го търси, каза, че към 500лв му е струвала работата по това, но не е споменавал да е премахнат физически.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2015, 18:59 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Velinsky написа:
isaak.angel написа:
По т.3 може би пушека е от липсваш дпф...


Ами продавачът в автокъщата каза, че я е закарал до Мазда София и само софтуерно е шунтиран да не го търси, каза, че към 500лв му е струвала работата по това, но не е споменавал да е премахнат физически.


И ти вярваш на джамбазина :lol:, за първи път чувам автотъргаш да води кола до дилъра, и не само за Мазда.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2015, 13:56 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Сеп 2015, 12:36
Мнения: 1
Местоположение: shumen
Привет на всички, нека и аз споделя премеждията си при покупката на М5. Станах собственик на М5 (110к.с.) преди около 20 дни без да съм карал мазда преди, така че изчетох доста преди да втурна към автокъщите и обявите. Харесах си автомобил от обява в интернет на автокъща в пловдив. По обявата всичко беше идеално но на место се оказа съвсем различно. Като първо годината беше 2006 вместо обявената 2007, след пробното каране под двигателя се образува сериозна локва масло, търговеца убедително се мъчеше да ми пробута вин номера да съм го проверявал в сервиза в пловдив но деня беше неделя. При подробния оглед в жабката се натъкнах на куп фактури от сервизи, които стрия собственик (жена германка) беше събирала много грижовно. Фактурите съдържаха пълната история на автомобила от закупуването му на лизинг през 2006 до 10.2014. Имаше абсолютно всичко от смяна на масла и ремъци до ремонти по каско със снимки на щетите. Без да се налага да ходя до сервиз установих че реалните километри не са 122000 (тогава колата за последно е влизала в оторизиран сервиз на мазада в германия) а 260000 по последна фактура за обслужване. При така стеклите се обстоятелства и факта, че знаех точно с какво си имам работа прозвъних на познат автомонтьор, който след като му обясних от къде идва теча на масло ми даде съвет, че най - вероятно се касае за семеринг на разпределителния вал или гарнитура на капака на клапаните в следствие на дългия престой по плацовете без да работи. Реших да използвам ситуацията и да се помъча да сваля цената с колкото мога (колата беше обявена за 7000лв.), след няколко часови преговори използвайки аргументите за теча на маслото, върнатите километри и разликата в годината успях да сваля цената на 3100е което прави около 6050лв. Прибрах колата на собствен ход около 400 км с доливане на масло по щека (глътна ми около 4л) и веднага в сервиза. Наистина теча се оказа от семеринга. В крайна сметка след пълното обслужване (ремъци, ролки, филтри, масла преглед на ходова част, ремонта на семеринга и смяна на гарнитура на капака на клапаните за всеки случай) олекнах с още 604лв. с труда, като бонус получих и закачане на компютъра където се оказа че няма натрупани грешки. За това време съм изминал около 5000км. без проблеми. Така, че мога да посъветвам тези които искат да станат собственици на такъв автомобил да съобразяват ситуацията и да се опитат да направят точна преценка. Преди два дни имах подобни премеждия с приятел който искаше да си купи автомобил (за друга марка става въпрос) но когато се оказа, че предлагания автомобил има недостатъци собственика предпочете да го спре от продажба от колкото да смъква драстично цената.След 1 седмица обявата се появи отново понапудрена дори с по висока цена.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015, 16:39 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Сеп 2015, 15:37
Мнения: 4
Местоположение: София
Здравейте!Отскоро съм тук,карам "Премаси",но съм се ориентирал към 5-ца.И по-точно 2.0 143 к.с.;но дочух,че този двигател бил на пежо,по-добре било някой от по-слабите...Та ако някой може да даде някаква информация ще бъда благодарен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015, 19:15 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 18 Сеп 2011, 07:20
Мнения: 506
Местоположение: София
skype: d0pest
Точно този двигател си е на Мазда, японски. По-малките дизели са на Пежо.

_________________
Mazda 6 Touring (GY), 2.0 MZR-CD (RF7J), 143PS - EX
BMW E61 LCI 525d, 3.0d (306D3), 197PS


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2015, 10:32 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
M5 първа генерация няма двигател на Пежо без значение дали по-слабият 110 или 143кс, при 2-рата генерация, мисля че 116кс пак важи същото... И съвет ако взимаш по-добре по-мощният 143, все пак купето е 1650кг и си е друго като имаш някой друг кон/магаре в повече!

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2015, 10:52 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Сеп 2015, 15:37
Мнения: 4
Местоположение: София
Благодаря за отговорите!Мисля,че съм се насочил към 2ра генерация-2008 или 2009,поправете ме ако греша,и точно поради факта,че проверих теглото на купето,а и знам как товаря автомобил буквално догоре,съм се насочил към повечето магаренца :D ;та да разбирам ли,че 143 коневият след 2008-ма не е пежо а си е чист японец?Или ако е французин да търся 1 2 години по-старичък?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2015, 23:20 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
Не четеш, М5 НЯМА пежо двигател без значение коя генерация е! И да 1вата генерация има фейслифт от 2008, но двигателите са едни и същи (110, 143), чак при 2рата генерация (2011) дизела става 116 коня ако не се лъжа...

Sent from my Onyx_QS using Tapatalk

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2015, 08:56 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Сеп 2015, 15:37
Мнения: 4
Местоположение: София
Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2016, 09:58 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Авг 2015, 19:10
Мнения: 2
Местоположение: България
vilito написа:
@Big Bad Mamma, караш ли вече Mazda-чката? И аз съм пред една дилема дали да е мазда или.. да послушам "стадото" :)

Карам си ушите :/ демек - Зафира... Ох. Още ми е мъчно, но не можах да надвия на мъжете с многото акъл :(


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб