Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:58

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2009, 11:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
Електрическите странични прозорци могат да се "програмират" т.е. да се променя начина по който се управляват от копчетата.

Ако акумулаторът е изключван обаче настройките се губят и остават в странен вариант - от шофьорската врата не могат да се управляват другите три прозореца.

Процедурите за настройка подобават на ръководство по шаманизъм :) Предполагам, че са същите и при другите нови модели.

По-долу преразказвам от книжката на Мазда. Не съм съгласен с термините "автоматично" и "ръчно", но ги привеждам както са в оригинала.

"ръчно отваряне" - с натискане прозорците се отварят и затварят до желано положение (не докрай).

"автоматично отваряне" - с натискане прозорците се отварят и затварят докрай. За да спре прозореца в междинно положение се натиска за момент копчето в обратна посока.

При изключване на акумулатора за да се възстанови "автоматичното" отваряне:

1. Ключа на запалването на ON
2. Натиснете копчето докато се отвори прозореца докрай.
3. Издърпайте копчето нагоре до пълно затваряне на прозореца и задръжте в горно положение около 2 сек. след като се е затворил.

"отваряне на две стъпки" - при затворен прозорец леко натискане на копчето за момент отваря прозореца на около 3 см. Ако продължите да натискате се отваря докрай.

Отмяна на функцията "отваряне на две стъпки".
За всяко от стъклата поотделно изпълнете:
1. Ключа на запалване но ON и в рамките на 5 секунди (как ли ще стане за всички стъкла???) натиснете копчето надолу два пъти докрай и след това нагоре два пъти докрай.
2. Ключа на запалването на LOCK
3. В рамите на 40 секунди повторете стъпка 1. ( ключа на ON и до 5 сек копчето два пъти надолу и после два нагоре)

Ако нещо объркате ключа на LOCK и почвате отначало.

Възстановяване на "двете стъпки" ... повтаря се процедурата по отмяната и за всяка врата поотделно (нямам думи :) )

Това, което не пише в българския превод на книжката (немски не знам) е, че с въпросната процедура "2 нагоре 2 надолу" може да се разрешава и забранява отварянето и затварянето на другите три прозореца он шофьорската врата. Казаха ми го в сервиза.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2015, 10:38 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Яну 2015, 00:06
Мнения: 16
Местоположение: Varna
Здравей. Първо благодаря за добре описаната информация. Имам същия проблем, само предните 2 се отварят от шофиорското място, задните 2 не се отварят. Опитах се да следвам инструкциите но нещо не ми се получава, ключа на ОН означава, че трябва да я дам на контак ли ? И какво точно трябва да направя да включа в управлението от шофиорското място задните 2 прозореца


мазда 3 1.6 HDI


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2015, 09:42 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2014, 09:40
Мнения: 197
Местоположение: Русе
Колега,
Това е страхотно ръководство, но не си написал за кой или кои модели автомобили е. Аз се разцепих да обикалям колата и да щракам копчета, но за съжаление ефект никакъв. При мен се управляват всички прозорци от мястото на водача, както и всеки един индивидуално, но я няма функцията "автоматично" освн на шофьорския джам което е адски дразнещо. Другото което ме нервира е че стъклата не могат да се командват ако не си на контакт (освен шофьорското), а ако отвориш и врата тогава нищо не работи. Ако е до обучение моля кажете как да ги науча тея стъкла да се държат подобаващо че иначе е голяма простотия..... някъде четох, че стъклата можели да се командват и с дистанционното ама не и на моята... Мазда 6, 2.3, 2002. Освен кожа и босе явно не са искали други екстри хората..

_________________
Бившата - Mazda 6, 2002, 2.3 petrol
Сегашната - Opel Vectra '92. 1.4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2016, 07:07 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Юни 2016, 12:56
Мнения: 2
Местоположение: Stara Zagora
да.точно нея изчетох най- подробно ,разпечатаох и започнах пробите в колата.но уви...не се получи!
Стоят си затворени въобще не реагират,с изключение на предната лява врата:(
Помагайте с идеи ,че е лято и....си е доста кофти ....:)))


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2016, 10:07 
Offline
любител
2006 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2013, 23:13
Мнения: 30
Местоположение: Велико Търново
Здравейте,
Колегата го е описал доста точно. Това е за автомобили с 4 стъкла от тип "AUTO".
За колегата на които не му работят стъклата трябва да има бутон който забранява и разрешава отварянето на другите прозорци. Би следвали да се намира точно до тези за отваряне на стъклата /Квадратно копче с един X на него/


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2017, 11:15 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 16 Юни 2016, 18:11
Мнения: 10
Местоположение: София
Здравейте,
и аз съм в положение, където от шофьорското място мога да управлявам само шофьорският прозорец. Другите не реагират. Копчето за забрана/разрешаване го пробвах и в двата варианта, въпреки че като е разрешено, бутоните светват, а като е забранено - изгасват. Пробвах и двете положения на збарана/разрешаване, но трите прозореца не реагират.
Не знах че има вариант за програмиране, мислех че бутоните са прецакани. Индивидуалните бутони си отварят прилежащия прозорец на всяка врата.
Ако някой знае как, моля да сподели...
Мазда 5/2007.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2017, 14:30 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Повтори стъпките описани от колегата и би трябвало да си наред... Сваляш до долу прозорците от техните си копчета и ги дигаш до горе със задържане 2 секунди ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2017, 15:17 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 16 Юни 2016, 18:11
Мнения: 10
Местоположение: София
да това помогна. всеки един прозорец го свалих малко и после до горе + задържане на бутона за 5-6 сек.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2020, 17:48 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Окт 2020, 17:38
Мнения: 1
Местоположение: Сливница
Добър вечер колеги!Имам мазда 3 1.6d.И аз имах проблем с прозорците!Само шофьорският работеше,а другите не рейгираха.Запалих двигателя и от копчето на всяка врата при вдигнат прозорец го свалих до долу и продължих да държа бутона за 3 секунди и после веднега го вдигнах до горе и пак задържах бутона за 3 секунди.После проверих дали реигират от шофьорската врата и имах успех! :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб