Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2019, 15:18 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Мар 2012, 13:35
Мнения: 26
Местоположение: Казанлък
Здравейте колеги,

колата е Мазда 5 2008 година и е с безключово палене - с карта. Проблема е от няколко дни, като не иска да отключва с бутоните които са на дръжките на вратите и не иска да пали когато картата е в колата. От бутоните на картата се отключва колата и като тръгнеш да вартиш врътката за палене слеви червеното ключе на таблото и не може да се завърти. С ключа който е в картата се пали и нищо по таблото не свети.

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да даде насоки къде да търся проблема.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2019, 15:34 
Offline
любител
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 15 Май 2018, 11:22
Мнения: 65
Местоположение: София
Като начало прочетете каква е грешката.
Някоя антена може би...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2019, 10:28 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
Малко късно виждам темата но ако още не си се оправил, пиши ми на лични или ми звънни на тел: в подписа ми. Щом си от Казанлък, там имате един от най добрите специалисти по електронните системи в автомобили! Ще ти оправи проблема, гарантирам!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2019, 19:03 
Offline
любител
2009 Mazda 5

Регистриран на: 20 Авг 2019, 21:25
Мнения: 15
Местоположение: Пловдив
Пробвай със смяна на батерията. На мен ми се слъчваше това,но като смених батерията се оправи.

_________________
Mazda 5 2.0 107kW бензин


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2019, 20:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Мар 2012, 13:35
Мнения: 26
Местоположение: Казанлък
rockton написа:
Малко късно виждам темата но ако още не си се оправил, пиши ми на лични или ми звънни на тел: в подписа ми. Щом си от Казанлък, там имате един от най добрите специалисти по електронните системи в автомобили! Ще ти оправи проблема, гарантирам!


Ще звънна утре за да я погледне.

Батерията е сменена и няма промяна. Няма и никакви записани грешки.

П.П. жената откри втората карта в една чанта която рядко ползвала :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: и с нея всичко си е наред....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2019, 18:46 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 12:17
Мнения: 539
Местоположение: Айтос
SToDo написа:
rockton написа:
Малко късно виждам темата но ако още не си се оправил, пиши ми на лични или ми звънни на тел: в подписа ми. Щом си от Казанлък, там имате един от най добрите специалисти по електронните системи в автомобили! Ще ти оправи проблема, гарантирам!


Ще звънна утре за да я погледне.

Батерията е сменена и няма промяна. Няма и никакви записани грешки.

П.П. жената откри втората карта в една чанта която рядко ползвала :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: и с нея всичко си е наред....


Извод: Картата се е "прецакала".

За инфо: Грубо казано картата е от две части - едната е "безключовата част", която си комуникира с RKE модула в колата и служи за отключване от дръжките, палене с врътката, автоматично заключване при отдалечаване. Втората е частта са бутоните /като обикновено дистанционно/ - тя си комуникира с BCM модула.
Затова се отключва от бутоните на картата, но не може да запалиш или да отвориш от бутоните на дръжките.
Май не стана много ясно :oops:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2020, 13:11 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Яну 2006, 23:00
Мнения: 3
Местоположение: Sliven
nikivelikov написа:
SToDo написа:
rockton написа:
Малко късно виждам темата но ако още не си се оправил, пиши ми на лични или ми звънни на тел: в подписа ми. Щом си от Казанлък, там имате един от най добрите специалисти по електронните системи в автомобили! Ще ти оправи проблема, гарантирам!


Ще звънна утре за да я погледне.

Батерията е сменена и няма промяна. Няма и никакви записани грешки.

П.П. жената откри втората карта в една чанта която рядко ползвала :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: и с нея всичко си е наред....


Извод: Картата се е "прецакала".

За инфо: Грубо казано картата е от две части - едната е "безключовата част", която си комуникира с RKE модула в колата и служи за отключване от дръжките, палене с врътката, автоматично заключване при отдалечаване. Втората е частта са бутоните /като обикновено дистанционно/ - тя си комуникира с BCM модула.
Затова се отключва от бутоните на картата, но не може да запалиш или да отвориш от бутоните на дръжките.
Май не стана много ясно :oops:[/quot

Не точно, в картата има дистанционно с ASK модулиране, то си говори с модула + proximity smart key който също е пряко свързан с RKE модула + перото на ключа в който има транспондер. За да работят коректно картите в RKE трябва да има регистрирани 2 карти + 2 та транспондера трябва да са вписани в километража + синхронизацията на километража + ецу то да е ок. Тогава палим и всичко работи. Ако картите не работят то с перото трябва да палим въпреки това. Ако не палим тогава имаме проблем с някой от модулите - километраж или Ецу на мотора. Дано съм бил полезен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2020, 17:41 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Фев 2019, 17:44
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте,и при мен се появи същия проблем с тази разлика че колата си пали безключово,а бутоните на дръжките работят когато си искат,но по скоро не работят.Понеже смених модула на радиото дали е възможно да е от това,и друго докато колата работи на таблото свети червено KEY,колата е Mazda 6 2006 година.Става въпрос за София ако някой знае кой може да оправи този проблем ще съм му благодарен да ме насочи.Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2020, 22:45 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
Като за начало,гледай ,около картата да няма кредитна/дебитна карта или телефон :) ,тоест,ако я държиш в определен джоб ,гледай да няма нещо от изброените в него.
Другото което е ,смени батерийте :)

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб