Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2023, 14:01 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:28
Мнения: 9
Местоположение: Варна
Здравейте колеги !
Имам възможността да се похваля че съм нов потребител във форума и нов фен на Мазда.
От преди една седмица си закупих автомобил от автокъща нов внос от Германия -Мазда 5 2006г 1,8 бензин /116 коня като цяло е запазена видимо,няма много корозия и всичко работи перфектно. Но като я дадох да я обслужат за масла,ремъци и филтри...!
Взе да губи или гори масло :shock: :o не се вижда течеове или да пуши от зад но е факт че за 65км ми изчезват 0,700гр масло вече два пъти долях и не знам какво да правя, дават ми съвет да сменя маслото със по гъсто във момента е със Кастрол 5w40 И си мисля за 10w40 Liqui Moly сивата туба за последен вариант преди да се ходи до сервиз! Ако някой има идеи или добри майстори във Варна ще съм безкрайно благодарен. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2023, 18:18 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=39&t=52587
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=39&t=46580

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2023, 18:28 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
За съжаление, колега, автоджамбазина те е наиграл едно хубаво.... Със смяна на вискозитета нищо няма да се оправи. Търси свестен майстор за основен ремонт и заделяй сериозна сума, че ще ти трябва. Продали са ти избушен мотор с добавки и след смяната на маслото се е показало реалното състояние. Не я ли провери тази кола преди да я купиш?!?

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2023, 19:09 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:28
Мнения: 9
Местоположение: Варна
Така е за съжаление, наиграх се хубаво със тая кола.... И нямам избор ще я правя ! До сега съм дал 2000лв за консумативи,регистрации и др. документи Днес отидох в сервиз на Мазда Варна и ми обявиха сума от 3500лв(1500лв труд и 2000лв плюс,минус за части )
Да сме живи и здрави !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2023, 00:57 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Сменят се маслосъбирателните сегменти. фабричен проблем им е. Не те е наиграл джамбазина, просто я е препродал както си е. Тя ако беше добра колата, нямаше да я хвърлят откъдето са я хвърлили.

EDIT: Сигурен съм, че във Варна има нормален сервиз, който да се съгласи да направи това нещо. Основен ремонт на колата най-вероятно няма нужда да се прави.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2023, 08:23 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Сеп 2021, 13:27
Мнения: 70
Местоположение: Варна
Колега stanislavdv защо не попиташ в japan place каква цена ще ти обявят, горе на салоните след последния светофар за джъмбо. Да не кажа голяма дума ама щом ЕК са ти дали тая цена, на друго място верочтно ще е /2. Иначе имаш и друг вариант но е на 450км ;)

_________________
Mazda 6 GH 2.0 Estate


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2023, 20:11 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Мисля 1000-1200лв можеш да се побереш без проблем с труд части и масло ново.
https://www.autodoc.bg/fai-autoparts/15844897
https://topcar.bg/komplekt-gumichki-sta ... 43100.html
Има и един клапан за вентилацията под колекторните тръби трябва и него да смениш.
http://malkom.eu/kolinachasti-mazda/MAZ ... L32513890A

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2023, 20:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:28
Мнения: 9
Местоположение: Варна
От няколко дена ходя и питам разни сервизи във Варна и всичките отговарят, долу горе едно -"" Като отворим двигателя ще ти кажем!!!"
И са си прави ремонта на такъв двигател маже достигне от 3000 до 5000 лв казват специалисти,един Бог знае какво може да е вътре!
Яд ме че влязох във такъв филм,така се наиграх че тая мазда ще ми дойде като за две ама нямам избор !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2023, 07:08 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Сеп 2021, 13:27
Мнения: 70
Местоположение: Варна
stanislavdv написа:
От няколко дена ходя и питам разни сервизи във Варна и всичките отговарят, долу горе едно -"" Като отворим двигателя ще ти кажем!!!"
И са си прави ремонта на такъв двигател маже достигне от 3000 до 5000 лв казват специалисти,един Бог знае какво може да е вътре!
Яд ме че влязох във такъв филм,така се наиграх че тая мазда ще ми дойде като за две ама нямам избор !


избор винаги имаш, въпросът е дали колата ти харесва и я искаш. Оттам нататък другото е лев. Иначе добавките пак в мотора и на пазара

_________________
Mazda 6 GH 2.0 Estate


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2023, 13:34 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Дек 2016, 17:32
Мнения: 14
Местоположение: Варна
Здравей колега, аз съм правил ремонт на двигател във Варна ,на Мазда 3 1.6 бензин 105к.с., карам я и до днес. Добавки, смяна на масло и т.н. нищо не помогна, само излишни разходи. Беше преди 4г., така, че сумата надали ще е релевантна към днешна дата, но по спомен всичко излезе около 1100-1200лв. Тогава ходих и в japan parts, оставих я за 1 ден, после ми звъннаха да кажат колко ще струва. Като цена беше сходна с това което ми излезе в другия сервиз. Ако искаш мога да те свържа и да говорите за ремонт.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2023, 21:53 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:28
Мнения: 9
Местоположение: Варна
Днес ходих във официалният сервиз на Мазда Варна и се надявам да я направят добре,дано избора ми е правилен! Ще разберем последствие


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2023, 19:21 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:28
Мнения: 9
Местоположение: Варна
vladata написа:
stanislavdv написа:
От няколко дена ходя и питам разни сервизи във Варна и всичките отговарят, долу горе едно -"" Като отворим двигателя ще ти кажем!!!"
И са си прави ремонта на такъв двигател маже достигне от 3000 до 5000 лв казват специалисти,един Бог знае какво може да е вътре!
Яд ме че влязох във такъв филм,така се наиграх че тая мазда ще ми дойде като за две ама нямам избор !


избор винаги имаш, въпросът е дали колата ти харесва и я искаш. Оттам нататък другото е лев. Иначе добавките пак в мотора и на пазара


vladata написа:
stanislavdv написа:
От няколко дена ходя и питам разни сервизи във Варна и всичките отговарят, долу горе едно -"" Като отворим двигателя ще ти кажем!!!"
И са си прави ремонта на такъв двигател маже достигне от 3000 до 5000 лв казват специалисти,един Бог знае какво може да е вътре!
Яд ме че влязох във такъв филм,така се наиграх че тая мазда ще ми дойде като за две ама нямам избор !


избор винаги имаш, въпросът е дали колата ти харесва и я искаш. Оттам нататък другото е лев. Иначе добавките пак в мотора и на пазара



Sagittarius написа:
Здравей колега, аз съм правил ремонт на двигател във Варна ,на Мазда 3 1.6 бензин 105к.с., карам я и до днес. Добавки, смяна на масло и т.н. нищо не помогна, само излишни разходи. Беше преди 4г., така, че сумата надали ще е релевантна към днешна дата, но по спомен всичко излезе около 1100-1200лв. Тогава ходих и в japan parts, оставих я за 1 ден, после ми звъннаха да кажат колко ще струва. Като цена беше сходна с това което ми излезе в другия сервиз. Ако искаш мога да те свържа и да говорите за ремонт.


Ходих и питах ама имат много работа и не ми се чака чак до 13,03,2023 и парите за ремонта пак са долу горе едни така че избрах сервиза на Мазда белким ще ми дадат гаранция.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2023, 14:35 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Май 2018, 14:37
Мнения: 18
Местоположение: Габрово
Ремонтът за да бъде успешен трябва да се направи правилно.

Проблемът е с маслообиращите сегменти. Основно се проява при по-рядка смяна на масло, но си е фабричен - лошо проектиране. Затова по впечатления - половината и повече бензинови са с този проблем.
В зависимост от това колко е карана колата и с какво масло, с този проблем варианти за ремонт са:

- смяна на маслени сегменти - най-евтин вариант, около 1500 лв.
- смяна на маслени сегменти + струговане на блока и слагане на нови ризи (ако е карано много и цилиндрите вече са износени неправилно) - около 2500 лв.
Ако не се замерят цилиндрите и само се сменят сегментите, то разхода на масло може да остане. Задължително се проверява състоянието на цилиндрите
Естествено се сменят всички гарнитури, гумички клапани, болтове, течностите... стандартните неща

Ако автомобила е на 240 хиляди и повече километра - е хубаво да се смени ангреажният комплект, по спомен - около 700лв.

И естествено ще се прегледа съединителя и евентуално смени и той. Не съм проверявал, но предполагам комплект е около 400лв.

Та ремонта ще е от 1500 до 4000 лв.

Аз лично не би се занимавал. Всъщност не се и занимах. 5 години карам моята, разхода на масло си стои 350 гр на 1000км, т.е. доливам веднъж на 2000км. Слагам най-висок клас масло 4W30 (ниско съдържание на сяра, максимални почистващи ствойства) и си карам. С масло с по-висок вискозитет няма да падне разхода, може и да се вдигне.

Не ми харесва, но то тая кола колко струва вече 3-4 хиляди лв.? Ако ще се харчат толкова пари за ремнот, по-добре да я продам и да си добавя за нещо друго.

_________________
Mazda 5, 1.8i, 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2023, 20:30 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:28
Мнения: 9
Местоположение: Варна
Вече два месеца ще стане от както колата е в сервиза на Мазда и не мога да разбера защо ремонта на колата се проточва толкова много !
Съмняваме да се я закарали във Япония D: То не беше един месец измерване и шлайфане, а сега и един месец събиране ! Вече нерви нямам,взех вече да гледам за нови автомобили !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2023, 09:34 
Online
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
То цял форум крещи, че официалните сервизи не стават и да не се ходи там. Дано поне при теб да оправят колата, че драмата ще е голяма. Тоя ремонт се прави за 1 седмица с чакането за шлайфане. Вече ако работят с някъв мотлив подизпълнител.. но не е нормално 2 месеца, това е подигравка. Иди да им държиш сметка.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2023, 11:10 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Яну 2012, 17:15
Мнения: 14
Колега, в гр.Костенец има сервиз, който прави такъв ремонт и то с авточасти само от Мазда, мой колега преди около година си прави такъв ремонт и му излезе около 2000лв. и остана много доволен, така че ако имаш желание ще ти дам телефон за връзка!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2023, 18:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:28
Мнения: 9
Местоположение: Варна
Колеги вече мога да се похваля че си взех най сетне колата от сервиза !!! :lol:
Който ми костваше 2 месеца почти чакане,нерви и много пари :D Дано за бъдеще да нямам проблеми и да си я карам без аварийно ! :)















1


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2023, 07:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
stanislavdv написа:
Колеги вече мога да се похваля че си взех най сетне колата от сервиза !!! :lol:
Който ми костваше 2 месеца почти чакане,нерви и много пари :D Дано за бъдеще да нямам проблеми и да си я карам без аварийно ! :)

Радвам се, колега, че вече колицата е при теб. Пари се вадят, така че не го мисли назад. Поддържай си автомобила и занапред с такова внимание. Пожелавам ти много безаварийни километри и само положителни емоции с маздичката. :)













1

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2023, 18:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:28
Мнения: 9
Местоположение: Варна
yo ko написа:
stanislavdv написа:
Колеги вече мога да се похваля че си взех най сетне колата от сервиза !!! :lol:
Който ми костваше 2 месеца почти чакане,нерви и много пари :D Дано за бъдеще да нямам проблеми и да си я карам без аварийно ! :)

Радвам се, колега, че вече колицата е при теб. Пари се вадят, така че не го мисли назад. Поддържай си автомобила и занапред с такова внимание. Пожелавам ти много безаварийни километри и само положителни емоции с маздичката. :)


Благодаря ти от сърце! Дано дай боже за напред има само хубави емоции :)












1


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб