Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 139 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 21:53 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Юли 2010, 18:25
Мнения: 12
Местоположение: Варна
Едно голямо благодарч на Владо и колегата му. Бях при него за смяна на ангренаж, водна помпа, ролките, горивен
и въздушен филтри, дясна крушка къси и габаритите. Оставяш я казва и утре ще е готова - всичко това за нула
време, провери веднага за частите и се разбрахме за цената (която в СтарМоторс беше умопомрачителна, а и да
не забравяме, че ми казаха минимум 10 дни за доставката им!).

Звъни ми той на следващия ден и ... колата не пали. И се започна едно нчколко дневно ходене по мъките (на него!) Къде ли не я беше карал, какви ли хора не били ходили да я гледат - няма и няма палене! Обезвъздушена
многократно, куп диагностики (никакви грешки!), но си знае количката нейното и не ще!

Днес ми звъни и казва - готова е - оказало се размагнетизиран болт (където минава ангренажа) - това било
невъзможно да стане казвали хората до които се допитвал. Луда история. Много му балгодаря още веднъж и дано
за напред да не му създавам толкова галвоболия когато се наложи.

Само така Владо, истински професионалист!

П.П. Колата е Мазда 3 2004 дизел.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2012, 08:56 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 626

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:52
Мнения: 2947
Местоположение: Костенец
skype: rally86
Това нещо не го разбирам какво значи размагнетизиран болт,или нещо не си чул добре или те сапунисват здраво

_________________

0888066013 0878651662


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2012, 10:49 
Offline
фанатик
Аватар
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Дек 2009, 09:15
Мнения: 1136
Местоположение: Пловдив
И на мен ми е интересно какви са тез магнити там.... :?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2012, 20:51 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Дек 2008, 13:50
Мнения: 6
става въпрос за магнитната шайба на ангренажното колело от която електрониката чете положение на коляновият вал.

по неясни не-само за мен причини се беше демагнитизирала частично и не можеше да бъде диагностицирано дори и в стармоторс

между другото старият чарк е в багажника заедно с всички останали поставени в кутии от новите вече сменени с приложен
към тях протокол от аутоплюс. ТАКА ЧЕ САПУНА НЕ Е ОТ НАШИЯТ ТЕЛЕВИЗОР

_________________
www.xtcgarage.com


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2012, 08:11 
Offline
фанатик
Аватар
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Дек 2009, 09:15
Мнения: 1136
Местоположение: Пловдив
:ok:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013, 00:52 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2011, 14:13
Мнения: 83
Местоположение: София
Днес я закарах моята при него, заедно с нов заедн мост за смяна (благодарение на Даниел Дочев), след като на моя ръждяса основата. Понеже е ръждясало и купето, доста се бях притеснил, но каза, че ще го направят 100%, та ми вдърхна малко доверие :) Така че, надявам се в близките дни да я взема и ще пиша резултати :)

_________________
323F BA 1.5

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2013, 14:50 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2011, 14:13
Мнения: 83
Местоположение: София
Евала на чичо Владо! Смени ми задния мост за 1 ден, като ми се обади и докладва, какво още е видял за правене. Перфектно обслужване и отношение! Само при него вече! Съмнявам се, някой да разбира повече от Мазда, дори в официалния сервиз, който е мизерия до колкото знам! Препоръчвам ви го горещо, ако имате проблеми.

_________________
323F BA 1.5

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2014, 10:42 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2014, 14:53
Мнения: 64
Местоположение: Sofia
С огромно закъснение, да кажа и аз една добра дума за Владо.

Имах при него ремонт на алтернатор и смяна на масло.

Всичко без забележка. Бързо и качествено.
Смятам скоро да подмени и ремъка с ролките.
Както и да погледне от къде къде капе масло...

_________________
Mazda 3(BP)

Предишни автомобили:
Toyota Carina E, Mazda 3(BK), Mazda CX 5(KE)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2015, 23:00 
Offline
любител
2006 Mazda 3

Регистриран на: 27 Сеп 2014, 09:38
Мнения: 18
Местоположение: София
-1
viewtopic.php?f=38&t=30789&p=376156#p376156


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2015, 18:04 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Авг 2013, 16:53
Мнения: 1
Местоположение: Sofia
Тъй като има противоречиви мнения, нека и аз да споделя.

Да, Владо определено не е от най-евтините майстори - аз с предишните ми 2 коли съм им сърбал попарата на разни по-"бюджетни" майстори и вече не търся подобни услуги. Ако нямам пари да си оправя колата както трябва - за щастие обичам да ходя пеша :D Хубавото при него е, че в самото начало ти казва горе-долу колко ще ти вземе, даже е вероятно частите и труда да излезнат по-малко от тази сума - при мен беше точно така. Също така изключително търпеливо и културно ти обяснява какво ще се прави и защо.

Лично на мен ми свърши чудесна работа за много по-кратък срок от това, за което бяхме говорили предварително, и сега колата върви като пушка, а имаше доста проблеми. Моята е внос от Италия - 323F (BJ) 1.6 2001, и на следващия ден след регистрацията в КАТ я оставих при него. Много изряден козметичен вид, не е удряна и без ръжди, но иначе заминал съединител, разбит десен заден лагер-главина, масла, течности, филтри, свещи, биалетка и т.н. за смяна. Едвам стигнах до него миналия петък с колата в това състояние, а в неделята ми се обади, че е готова, като уговорката беше чак за сряда-четвъртък. Взех си я, на другата сутрин сложих хубави нови гуми и сега нямам притеснения да си я карам където и да е. За по-лесните неща по ходовата част може и да пробвам някой друг майстор, но за двигателя определено, поне на този етап, мисля само при Владо да ходя.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2015, 22:42 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Фев 2015, 23:23
Мнения: 6
Местоположение: София
Като нов колега от форума, аз също реших да се доверя на 4-те страници хвалебствия към чичо Влади.

Имах намерението да купя една красива 6-ца, 2008г. 2.0 - 140 коня, но волана беше обърнат, което ме притесняваше малко.
Чичо Владо ми обръна около 1 час внимание, прерови с компютъра всички възможни грешки (не откри такива), след това се вмъкна в канала, огледа всичко и накрая ми сподели неговото мнение, че колата е доста слънчева и според него има смисъл да се купи.
Благодарих му и когато го попитах колко струва, той каза нищо.... аз обаче знам, че труда на човек трябва да се цени и все пак му оставих 10лв., защото човека си ми обърна достатъчно много внимание и ми изказа релевантно мнение.

Днес вече съм горд собствених на тази 6-ца и от тук нататък предстой да видя в какъв филм съм се вкарал... НО все пак благодарности към чичо Влади и от мен!!!

Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2015, 15:37 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Е ти добре, че си му оставил поне 10лв. на човека :D
При положение, че залагаш едни 13-14 хиляди на тази кола и колко още неизвестно за ремонти(не че ти го пожелавам), човека си е загубил цял час работно време и ти го оцени на колко, на 10лв =D> , че то така добрите майстори ще измрат от глад и какво ни чака не ми се мисли :mrgreen:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2015, 16:04 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
Хахахах вярно как ти се откъснаха 10 лв от сърцето ;) тоя чичо Владо без пари работил бре, да взема и аз да ходя при него...

Sent from my MI 3W using Tapatalk

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 10:12 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Дек 2012, 08:21
Мнения: 42
Местоположение: София
6+ от мен за Владо


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 13:03 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2013, 15:57
Мнения: 23
Местоположение: София
Здравейте, ходих при един препоръчан майстор "Чичо Владо" в Малинова долина. Оказа се поредния мошеник, искаше да правим измислени ремонти, естествено доста скъпи и евентуално ако не помогне и основен ремонт. (Искам да подчертая, че аз съм дипломиран инженер ДВГ, не съм работил като такъв, но все пак поразбирам горе-долу от нещата). Тогава поразпитах и обиколих насам-натам и открих наистина майстор на Мазда, проблема нямаше нищо общо с обясненията на "Чичо Владо". От тогава минаха 2 години и никакъв проблем не съм имал с колата, в началото мислих да я продавам но сега не смятам така, поне в близките 3-4 годинки.
Надявам се да съм бил полезен.

_________________
MAZDA 6 - 2.0 - 136 hp - 2005 г.
MAZDA CX-7 - 2.2 - 173 hp - 2012 г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 14:59 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Апр 2013, 13:31
Мнения: 18
Местоположение: Монтана
Да беше казал какъв ти е бил проблема, какви "глупости" ти е говорил Чичо Владо и как го е оправил "истинския" майстор на Мазда. Така щеше да си по-полезен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 15:29 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Дек 2008, 13:50
Мнения: 6
Злопаметен ще дойдеш :-) . две години :-) с тези два профила много си приличат Ivanris

_________________
www.xtcgarage.com


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 17:18 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2007, 21:51
Мнения: 133
Местоположение: Раковски
Иванчо дай да го видим тоя другия майстор на Мазда дето те е спасил от мъките?

_________________
Мазда 3, 2004г., 1.6, 105 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 19:59 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
4I40vlado написа:
Злопаметен ще дойдеш :-) . две години :-) с тези два профила много си приличат Ivanris

Да ама единият има Мазда 3 а другият Мазда 6 така че ..... :wink:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2015, 11:56 
Offline
любител
2006 Mazda 3

Регистриран на: 27 Сеп 2014, 09:38
Мнения: 18
Местоположение: София
4I40vlado написа:
Злопаметен ще дойдеш :-) . две години :-) с тези два профила много си приличат Ivanris

На др. тема кадето сме писали няма да одговоря по нашия спор(ако има такав) но тук няма как .Не искам да влизам в спорове и спам но аз имам само един профил мога да го твдя съвсем одговорно и ако съм не веж и не образован(за което не можете вие да кажете) все пак не сам злопаметен и ще ве помоля да не обиждате
:mazda-rules:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2015, 22:16 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 23 Апр 2007, 20:56
Мнения: 110
Местоположение: София
Четейки последните мнения не се стърпях да не драсна и аз няколко реда.
Дългогодишен клиент съм на Владо. 6 години ми поддържаше безупречно 323F BA. По стечение на обстоятелствата я продадох и в момента "временно" /вече 2 години/ карам Рено Лагуна, което отново безупречно се поддържа в сервиза на Владо. Винаги е бил коректен, обяснява в детайли, компетентно и търпеливо обръща внимание на клиента каквото не съм срещал в друг сервиз. Скоро пак смятам да се кача на Мазда и Владо нека е жив и здрав, отново ще я карам при него когато се наложи. И като човек и като майстор заслужава едно голямо Евала и Благодаря. В тая Бълхария все още има истински и качествени автомайстори и Владо е човека на който мога напълно да доверя ремонта на колата си.
Прозвуча като реклама, но Владо си заслужава всяка добра дума!

P.S. Да не забравя да добавя и че Светльо, помощника на Владо, компетентно и коректно се държи с клиентите.

_________________
"Hunt you down All Nightmare Long"


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 15:27 
Offline
фанатик
Аватар
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Дек 2009, 09:15
Мнения: 1136
Местоположение: Пловдив
Да взема и аз да дам отзива си от Владо.

Закарах си Корсата при него - както се изрази помощникът му - "ние ремонтираме мазди, а караме опели". Тази реплика ме обнадежди. Та въпросната корса дава грешка от датчика на коляновия вал. Причините за това може да са - неработещ датчик, проблем в кабелите/връзките/ или неправилна центровка на ангренажа. Когато отидох да оставя колата там беше само помощникът. Тръгнах да обяснявам за какво съм си докарал колата, какви са симптомите и какви според мен са причините. Момчето си човъркаше една bj-ка и даже не вдигна поглед. Накрая след като ми свърши монолога, без никакъв коментар ми поиска ключовете и телефон за връзка и каза че на следващия ден ще я погледнат.Ок. На следващия ден Владо ми свъни и казва че на 95 % причината е в датчика. А за да провери кабелите щяло да ми струва колкото нов датчик. Първо ми каза цена за датчик 100лв, после за оригинален 300лв, след това имало и алтернатива за 320 лв?! При тез разнообразни цени, реших да си го намеря аз... Вечерта отидох да си прибера колата. Не ми поиска никакви пари /явно няма и за какво/ . Поисках да ми нулира оставащите километри до смяна на масло. Мъчи се софтуерно, пробва ръчно, ползва и жокера "обади се на приятел". Без резултат.

И накрая да обобщя :
Поисках да ми бъде установен проблема - трябваше да се провери центровката, да се провери проводимостта на проводниковия кръг, да се провери съпротивлението на датчика - нищо от това не беше направено.
Поисках да се занули брояча на оставащите километри до смяна на масло - не беше направено.
Като допълнение ми беше ровено в документите в жабката, като даже не си бяха направили труда да си ги приберат в джоба в който бяха.
А като бонус сега се чува някакво цъкане на равни интервали под таблото, като при всяко изцъкване оборотите падат и после се възстановяват.

Та от мен -1 за чичо ви Владо.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2015, 20:32 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Дек 2008, 13:50
Мнения: 6
А сега аз да обобщя :) Първо по повод разнообразните цени , 100лв беше някаква приблизителна цифра за която изрично
отбелязах че е по мое виждане ,без да съм проверил за това , след което при проверка в ауто хит'' ми дадоха цена 300лв
за оригинална част а малко по късно ми заявиха че не е наличен а има само алтернатива за 320 , Аз работя с магазин за
авто части , нямам такъв !!! И за това всеки клиент получава протокол с точни цени и от кой магазин са частите
така че винаги да може да се провери .
Да ползвам ''Жокери'' :) в случая това беше диагностика на Дженеръс Ауто за което не ме е срам и не крия
аз не съм автомобилна енциклопедия
да случва ми се да не се справя с нещо и без значение колко труд и усилия съм положил пари не взимам !!!!
И последно заради което всъщност се занимавам да пиша сега въобще !!!!!
Да ровя в жабките на колите !!! :D :D :D за секретен болт за колела или както в твоя случай за застраховката
на колата в полицата на която трябва да има номер на двигателя и не се старая да връщам всичко все едно не съм
ровил ЗАЩОТО НИЩО НЕ ВЗИМАМ

Поздрави от мен

_________________
www.xtcgarage.com


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2015, 11:44 
Offline
фанатик
Аватар
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Дек 2009, 09:15
Мнения: 1136
Местоположение: Пловдив
Нека тогава и аз да обобщя :) Трябваше да се провери центровката, да се провери проводимостта на проводниковия кръг, да се провери съпротивлението на датчика... За проверката на кабелите ако си спомняш ми каза че щяло да струва колкото датчика - 100, 300, 320 лв? Е, аз отидох и си купих един мултицет за 5 лв и ги проверих тези кабели, а също и датчика. Ако не знаеш как се прави, мога да те науча ;) За центровката няма да говоря, то бивало и това да не знаете.... За ровенето в жабката нещо не съм съгласен, защото VIN-а го има на две места на колата, а и нали ползаш op-com защо точно ти трябваше да го гледаш в застраховката? Както и да е, работата е там че не се свърши абсолютно нищо по колата. Жив и здрав и успех с Маздите :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2015, 22:29 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Аз само говорих с Владо по телефона по повод харченето на масло. Каза ми, че тоя двигател на Мазда 3 2.0 бензин харчи масло и не може да се оправи. Единствения начин е да го "третират с добавки" за 3-4 дни, което ще струва скромните 450лв. Викам хубаво ще помисля и ще звънна. В последствие видях сайта и какво да видя, то цял каталог на добавки там. И да, аз карам кола за 7000лв. и ще давам на 10 000км. по 450лв. за добавки и масло. Благодаря, но не благодаря. Това са моите впечатления, без лоши чувства :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2015, 16:49 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2013, 00:06
Мнения: 248
Местоположение: София
Като сте вдигнали темата, ето и аз да споделя защо повече няма да ходя при чичо Владо:
viewtopic.php?f=38&t=41155#p386580


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2015, 14:34 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Сеп 2015, 16:56
Мнения: 1
Местоположение: София / Младост 4
malkstor написа:
Телефона за контакт в първия пост е 0877 27 17 76, а хората потвърждават че са се свързали с него на 0878 27 17 76, предполагам трябва да се коригира?

За който иска да се ориентира по-добре с Google Earth, координатите са: ширина 42°38'16.35"С, дължина 23°21'5.61"И. Създавате си точка с тях и е точно по картата от снимката :)



Здравейте.
От седмица и аз съм горд собственик на Мазда 6 2.3 - 2006 година. Тъй като имам едно притракване на волата и съответно леко подскача педала за газ / спирачка след като изчетох детайлно мнението за "Чичо" Владо се опитах да се свържа с него на телефон 0877-271776 като ми отговориха, че Владо отдавна не е на този телефон. Другия телефон беше изключен или извън обхват.
Може ли някой да потвърди на телефона на който отговаря, за да мога да осъществя контакт с него.

Благодаря предварително,
Емил


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2015, 01:16 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Апр 2014, 14:53
Мнения: 64
Местоположение: Sofia
Ето телефона на Влади 087 827 1776
Днес си взех колата от него. Беше за смяна на масло и филтри. Както и една от свещите, че беше изгоряла и карах доста време така. За нещастие се счупи при ваденето, но Влади успя да я извади без да маха главата на двигателя :)

_________________
Mazda 3(BP)

Предишни автомобили:
Toyota Carina E, Mazda 3(BK), Mazda CX 5(KE)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2016, 11:09 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Окт 2015, 10:15
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Абе не знам, може и да е читаво момчето и да разбира много, но нещо нереални ми се струват цените му.

Попитах го днес за ремонт на двигателя и той излезе със скромната сума от 1,400 лева. Това на фона на цена от 1,000 лева в оторизирания сервиз на Мазда ми дойде малко в повечко. Няма да коментирам цените по други места където се занимават също само с ремонт на двигатели на Мазда.

Както и да е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2016, 19:11 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Не е никак лош маистор.Навремето беше един от малкото добри по двигатели и проблеми на Мазда.Сега обаче има доста по голяма конкуренция от също добри маистори и при тези цени които е обявил просто не си струва .....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 139 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб