Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2014, 21:16 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Юни 2014, 22:02
Мнения: 11
Местоположение: София
От няколко дена Маздите станаха 2 броя
Старата е Мazda 323 F BJ 1,6 98 hp бензин
Новата е Mazda 6 2008 diesel 2.0 140 hp
От София съм кажете някой читав сервиз за обслужване (ангренаж, масла, филтри), че не ми се рискува да попадна на някои некадърници. Без Стар Моторс де


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2014, 01:36 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2007, 21:51
Мнения: 133
Местоположение: Раковски
Колега пробвай първо с търсачката...

иначе: viewtopic.php?f=4&t=21234

успех :lovemazda:

_________________
Мазда 3, 2004г., 1.6, 105 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2014, 15:40 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2013, 15:57
Мнения: 23
Местоположение: София
Здравей, аз имам същата 6. Да си кажа честно доста майстори обиколих в началото и все проблеми. Имах проблеми с турбото и клапаните и гореше много масло. Сменях дифтунги на клапаните и турбо смених и след месец пак същото. Всеки майстор правеше, сменяше и ефекта все бе краткотраен, и всички ми казваха край, основен ремонт.
Докато случайно не попаднах на този сервиз, оправиха ми всички проблеми на добри цени и от тогава вече 1 г. и нещо нямам проблеми. Сервиза се намира в София, с/у Кауфланда в Слатина, тел.0878680825 - Пепи. Човека много си разбира от работата и има оригинална апаратура на Denso.
Аз останах много доволен. :D
Успех ...

_________________
MAZDA 6 - 2.0 - 136 hp - 2005 г.
MAZDA CX-7 - 2.2 - 173 hp - 2012 г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2014, 17:38 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Сеп 2011, 17:53
Мнения: 17
Колеги и аз съм много доволен от Пепи, МНОГО СИ РАЗБИРА и го препоръчвам. Не ходете в сервиз ако мога да го нарека сервиз ,,Елия" кв Левски ,, Г'' КЪДЕТО КРАДЪТ И ЗАМЕНЯТ ЧАСТИ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2016, 18:49 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Фев 2016, 18:12
Мнения: 2
Местоположение: София
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате сервиз за ходовата част на Мазда 5. На всяка малка дупка се чува тракане от задната част на колата. Можеби някоя пружина или тампон са за смяна. Понеже от скоро съм собственик на колата и незнам в кой сервиз да отида, също бих искъл да направя и пълна диагностика.

Благодаря предварително!

_________________
Мазда 5, 1.8 бензин


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2016, 12:00 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Май 2010, 18:58
Мнения: 25
Местоположение: София
skype: georgi2425
Здравейте. С две ръце ви препоръчвам този сервиз в кв. Горна Баня, бул."Никола Петков" 100, 0893341005, Autocenter Technical Expert.
В предишни мои теми бях писал за главоболията с последните 5 сервиза, които ми допрецакаха колата. Този сервиз ми го препоръча Ники Велков, който е от читавите търговци във форума. Взех си час по телефона и на следващия ден отидох. В рамките на 3-4 часа, всички проблеми бяха отстранени. Докато траеше ремонта, ми обясняваха и показваха. Спокойно можех да наблюдавам ремонта. Откриха и зловещото тракане, в областа на пистовите ремъци, което ми бе завещано от сервиза в Лозенец, за което съм писал в друга тема. Оказа се почти развит болт, държащ ролката на водната помпа - ужас... Сервизът е оборудван с всичко необходимо, включително гумаджийница + изправяне на джанти, компютърен стенд на преден мост, както и апаратура за диагностика и пълнене на климатици. Цените са нормални. Най-накрая намерих моя сервиз!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2016, 09:23 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Апр 2016, 22:49
Мнения: 3
Местоположение: София
Няма ли Ауторизиран сервиз МАЗДА, та трябва да ходим при кварталния "майстор"?...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Май 2016, 13:15 
Offline
любител
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 04 Яну 2015, 22:02
Мнения: 13
Местоположение: София
german35 написа:
Здравейте. С две ръце ви препоръчвам този сервиз в кв. Горна Баня, бул."Никола Петков" 100, 0893341005, Autocenter Technical Expert.
В предишни мои теми бях писал за главоболията с последните 5 сервиза, които ми допрецакаха колата. Този сервиз ми го препоръча Ники Велков, който е от читавите търговци във форума. Взех си час по телефона и на следващия ден отидох. В рамките на 3-4 часа, всички проблеми бяха отстранени. Докато траеше ремонта, ми обясняваха и показваха. Спокойно можех да наблюдавам ремонта. Откриха и зловещото тракане, в областа на пистовите ремъци, което ми бе завещано от сервиза в Лозенец, за което съм писал в друга тема. Оказа се почти развит болт, държащ ролката на водната помпа - ужас... Сервизът е оборудван с всичко необходимо, включително гумаджийница + изправяне на джанти, компютърен стенд на преден мост, както и апаратура за диагностика и пълнене на климатици. Цените са нормални. Най-накрая намерих моя сервиз!


Споделям мнението на колегата. Имах подобна история, която благодарение на този сервиз приключи благопоучно! Хиляди благодарности на Петко (така се казва механика там), който поправи двигателя ми с изключителна прецизност и професионализъм.

_________________
Mazda 6 2.3i, 166к.с. 2005г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2016, 10:17 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Май 2010, 18:58
Мнения: 25
Местоположение: София
skype: georgi2425
Здравейте. Искам отново да похваля и да ви препоръчам сервиза в Горна Баня, за който писах наскоро.
От доста време имах проблем с жилото на съединителя - все стържеше при натискане и от предния сервиз ме набутаха с ново жило за 150 лв., но въпреки това проблема не се оправи. От сервиза установиха, че проблема не е в жилото, а в една подвижна част, която се дърпа от жилото. Смазаха я и дилемата приключи.
Другият проблем беше с протекъл маркуч на климатика. Това е маркуча, който свързва климатика и радиаторът му. Ники Велков не можа да намери такъв маркуч в БГ, а оригиналния струваше цели 500 лв. От сервиза ми направиха нов маркуч, при това само за 80лв.
Също така за пръв път ми се случва, когато ти правят баланс на гумите, първо да почистват старателно джантите от лепилото на старите лепенки, да ги мият с обезмаслител, а след това и с пароструйка и чак след всичко това да правят баланса.
Отново висок професионализъм и изключително отношение към клиента. Така трябва да се работи! Респект!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2020, 10:22 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:56
Мнения: 3
Местоположение: софия
german35 написа:
Здравейте. Искам отново да похваля и да ви препоръчам сервиза в Горна Баня, за който писах наскоро.
От доста време имах проблем с жилото на съединителя - все стържеше при натискане и от предния сервиз ме набутаха с ново жило за 150 лв., но въпреки това проблема не се оправи. От сервиза установиха, че проблема не е в жилото, а в една подвижна част, която се дърпа от жилото. Смазаха я и дилемата приключи.
Другият проблем беше с протекъл маркуч на климатика. Това е маркуча, който свързва климатика и радиаторът му. Ники Велков не можа да намери такъв маркуч в БГ, а оригиналния струваше цели 500 лв. От сервиза ми направиха нов маркуч, при това само за 80лв.
Също така за пръв път ми се случва, когато ти правят баланс на гумите, първо да почистват старателно джантите от лепилото на старите лепенки, да ги мият с обезмаслител, а след това и с пароструйка и чак след всичко това да правят баланса.
Отново висок професионализъм и изключително отношение към клиента. Така трябва да се работи! Респект!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2020, 13:53 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Апр 2020, 13:48
Мнения: 5
Местоположение: Plovdiv
Някой дали знае Пепи дали работи, опитах се няколко дни да се свържа с него и все бяха неуспешни


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2020, 16:30 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Авг 2007, 11:04
Мнения: 189
Местоположение: Велико Търново
би трябвало да работи. на кой тел. му звъниш?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2020, 17:28 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Апр 2020, 13:48
Мнения: 5
Местоположение: Plovdiv
BAT_MINKA написа:
би трябвало да работи. на кой тел. му звъниш?


0878680825


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2020, 13:39 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Авг 2007, 11:04
Мнения: 189
Местоположение: Велико Търново
Да това му е номера. Пиши му на вайбъра .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2020, 23:02 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Юли 2019, 17:36
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте, да си кажа и аз впечатленията от въпросния майстор Пепи/Петър. След уговорка за смяна на съединител, пистов ремък, стандартно обслужване-масла, филтри и т.н. ,тампони на двигател и тампон на скоростна кутия, най-накрая се озовах с половинчато "ремонтирана" кола , половинчати отговори, а и доста дебела сметка за "ремонт". Колата е Mazda Demio, купена за 1700лв. Колата в крайна сметка не беше направена както трябва, защото пистовия ремък виеше на умряло непрекъснато, преди това не съм имал подобни проблеми с оригиналния макар и износен. След 4-5 ходения обратно до сервиза и цупене, че му стъпвам въобще там, резултата беше нулев и отговора: "Няма да ти пипам повече ремъка, защото ще ти прецакам ролките, а тоя ремък е най-добрия - "Gates". Ремъка всъщност се оказа Contitech/Continental за 9лв. Накрая, ремонта който беше направен според него е: смяна на съединител, смяна масло на скоростна кутия, тампон на скоростна кутия, смяна на пистов ремък и ролки, маркучи за картерни газове, които бяха абсолютно излишни и нямаше никакъв ефект от тях (но пък ми струваха 60лв.), и всичко това за 570лв. Първоначално приех относително нормално сумата, предвид първоначалната ни уговорка какво трябваше да се свърши по колата, но не и след като в последствие когато разбрах какво е останало несвършено, и кое не е направено както трябва. Трябваше да му звъня по телефона, за да го питам какво всъщност е свършил по колата, защото не присъстваше нито при предаването, нито при приемането на колата...всъщност дори не знам дали той лично я е ремонтирал. След въпросния "ремонт" прегледах всички части по колата, тъй като не получих ниакакви документи за новите части, и дори се усъмних, че въобще има такива. Оказа се, че общо взето всички части са таксувани X 2. Липсва обслужването ( масла, филтри и т.н. ), липсва смяна на тампони на двигател и .т. ...понеже "нещо не ме е разбрал". Въпросните части и консумативи употребени за "ремонта", възлизат на около няма и 160лв. без въобще да ми беше предоставена информация каква марка са и т.н. Купени от Пепи, при положение че най-вероятно ползва около 20-30% отстъпка, смятайте на колко възлизат в крайна сметка. Аз също ползвам толкова отстъпка, но не желаех да ми се цупи, защото предусещах че няма да се навие аз да си донеса чарковете , а и първоначалните обявени от него цени за ремонт и части бяха съвсем други. Равносметката и впечатлението което остави в мен, е че е единственото в което е добър, е да дере хората ненормално и крайно некоректно. Където и да съм бил преди това с предни коли, са ми връщали старите части заедно с документи и гаранция за новите (ако не съм си ги купил аз), както и ми е давана подробна информация на място какво е свършено по колата. "Ремонта" направен от Петър беше коригиран и оправен за няма и 20мин. от друг майстор, за който съм абсолютно съгласен, че е препоръчван тук в София.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2021, 14:49 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Яну 2020, 12:27
Мнения: 4
Местоположение: София
Много внимавайте с този майстор Пепи в дружба.
Изобщо не се занимава да проследи какъв е проблема и обича да Изтрелва диагноза в въздуха от нищото. След това те оглежда преценява и дава една нереална цифра за труд и части.
Взимаш си колата. Колата може да е по добре , а може и да е по зле. Ако е по зле си виновен ти, нещо не си я карал както трябва , ако е по добре това е поради негови заслуги. Познавам и други който са си изпатили от него.
Така че много добре си направете сметката.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб