Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 13 Дек 2018, 03:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 22:48 
любител

Грешно смяташ... Сложи си още поне 50-100лв и може да си на най-ниските нива за твоите киловати и година. Но да изчакаме още месец и ще разберем точно.
П.С. Мерси за бирата:)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 07:59 
любител

Milen_Petrov написа:
Какво стана с колегата, който чакаше перлено бялото комби? Аз днес се натъкнах на паркинга на кауфланд на един колега с дизел 4х4 от 2017 и веднага паркирах до него за снимка :)

Здравейте
Още не е дошла моята мазда! :(
А се оказа че когато дойде трябва да чакам още около 2 седмици за регистрация :(
Може и декември да стане докато я получа :x

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 09:53 
фен

Shimo написа:
Milen_Petrov написа:
Какво стана с колегата, който чакаше перлено бялото комби? Аз днес се натъкнах на паркинга на кауфланд на един колега с дизел 4х4 от 2017 и веднага паркирах до него за снимка :)

Здравейте
Още не е дошла моята мазда! :(
А се оказа че когато дойде трябва да чакам още около 2 седмици за регистрация :(
Може и декември да стане докато я получа :x

Дръж се Шимо! Погледни го от хубавата страна, по Коледа и Нова Година ще има да обикаляш ... с нова кола. ;-)
Ще ти е като Подаръка за празниците! Само дето не можеш да я турнеш под елхата с панделка, ама ако имаш къща с голям бор може и това да си организираш. Само кой ще сложи звездата на върха? :P

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2018, 00:33 
любител

Шимо, къде е бялата мазда бе, тя обиколи два пъти земното кълбо по път насам :)

Аз вече навих към 7000 км с моята и все още съм супер доволен. Имам само една забележка и ще се радвам ако някой знае как да я отстраня. Сега като са нахвърляли пясък по улиците, се чува доста в купето как се удрят камъчетата в подкалниците и супер мнгого разваля иначе приятната тишина в купето. Повечето коли, които съм карал, имат нещо като мокет залепено от външна страна на подкалниците от към гумите. Тук обаче не знам защо не са сложили. Някой слагал и е подобен мокет да сподели опит?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2018, 07:01 
фен
Аватар

https://www.avitel-bg.com/ctk-tempofix-4--sounproof
Може да използваш това за вътрешна и външна шумоизолация, като за отвън трябва да намериш грунд (тъмен цвят и по възможност шумоизолиращ) за да го оцветиш. Залепва много здраво и се слага бързо.
Има и други подобни в сайта ,но това е удачно заради това, че се полага и оформя лесно...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 07:51 
любител

Бялата Мазда най накрая пристигна!
Това се случи миналия петък но по редица причини пиша чак сега. Набързо и навъртях към 700 км планинско магистрала и градско.
Скоро ще дам повече детайли и снимки.
Сега мога да кажа само едно - надмина всичките ми очаквания!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 10:56 
любител

Здравейте Колеги,
I част на ревюто - Мазда 6 2018 - Такуми (кратка версия)

Първи срещи на живо с Бялата мазда - слънчев но студен и сух ден пред авто салона в Пловдив. Перления ефект се забелязва от далече на пряка слънчева светлина - впечатляващо!
Дилъра ми говори нещо, но аз почти не го слушам. Веднага започвам да оглеждам колата от билзо - като застраховател при оглед преди застраховка :). Търся някакви фабрични дефекти, одрасквания и други козметични проблеми - всичко е наред. Разглеждам от вън от вътре от долу. Задните подкалници освен пластмасата има и шумоизолационнен мокет, отпред изглежда е само пластмаса - но това трябва да проверя допълнително. (По повод шума от камъчета - наистина се чува при силно опесъчен път и при скорости до 100 км/ч, без пусната музика - това реално е единствения шум освен лекото свистене от новите зимни гуми с джани 17" - тествано по пътя Пловдив-Пампорово). Използвам мястото да благодаря на Колегата който подсказа, че от мазда могат да ми направят много добра оферта за комплект зимни гуми, оригинални джанти и вентили - офертата беше по добра от това което аз намерих с хиляди отстъпки!
Жилузите пред радиатора за които говорих преди вереме, в моята модификация ги има (допълително ще пратя снимки). Затворени са когато мотора е студен с цел бързо достигане на работна температура и от там икономия на гориво и при висока скорост с цел аеродинамика.
Глезотиите като подгрев на седалки и волан въщност са много полезни особено при отрицателни температури (Жена ми се влюби в тези опции :)). Заради нейната зиморничевост изпробвах и вентилация чрез изсмукване на седалките. Последното го тествах и още лятото при 34С и ефекта е забележителен и не те удря в кръста и бъбреците както при обдухването при други марки - нововъведението на японците според мен е доста добро и ефикасно.
Комфорта на седалките при дълъг път (и път със завои) е сравним с този на БМВ 5 серия или специалните ергономични седалки в новата опел инсигня. Пълно електрическо регулиране на всичко по седалката.
Видимостта към пътя и периферията е добра на фона на намалените задно и странични стъкла с цел по висока сигурност на кокпита. Но това сравнение е само между новите автомобили. Старите имаха доста по добра видимост. Това обаче сега е допълнено от всякакви подпомагащи системи като камери и парктроници. Маздата има преден и заден парктроник и общо 5 камери - 1 отпред под радара, 1 отзад, по една под страничните огледала и 1 зад предното стъкло най - горе точно зад огледалото за обратно виждане.
Возията е стегната леко спортно ориентирана (какво ти очаквах), но много комфортна и едновременно стабилна в завоите. Пътя към Пампорово го знам на изуст и съм минавал от там с доста и различни автомобили - бих казал че маздата се справя най-добре, след едно рено меган (мисля) на което му завиваха и задните колела.
От извънградското ми шофиране до момента което беше изцяло верер, много се впечатлих от ЛЕД фаровете и най-вече от автоматичните мулти сигментни предни светлини. На планинския път не се усещаше че е тъмно, а все едно е ден. На магистралата - на правите участъци видимостта напред беше над 200-300метра, когато се включат дългите светлини. И всичко се регулира автоматично и на сегменти в зависимост от насрещния трафик. Времето за реакция на системите е много кратко, а превкючването на сигмените е плавно и не се получават слепи петна (светло/тъмно).
При градското каране ми направи впечатление интелигентната система I-stop. За разлика от други коли с такава система които съм карал, тук има система която разпознава силата с която се натиска спирачката при спрял на светофар автомобил. Така без да изключваш тази система можеш да прицениш дали да се изключи автомобила или не само чрез силата на натиск на спирачката. Например ако спирането е съсвсем кратко няма смисъл да се гаси автомобила и не се налага това да превключваш винаги от бутон. Иначе си има такъв бърз бутон с който да изключиш напълно тази система до следващо рестартиране на автомобила.
Друго интересно е системата за регенерация i-ELOOP. Регенериране има основно когато пуснеш педала на гаста и автомобила се движи над определена скорост и също при натискане на спирачка (но в по малка степен). До колко ефективна е тази система зависи изцяло от шофьора. Аз имам навика да карам така отдавна и ефиктивността на регенерация при мен е доста вискоа. Това директно се отразява на няколко неща:
1) Колкото системата (кондензатора и акумулатоа) е по заредена, толкова по често при спиране се задейства системата i-stop, дори когато са включени електрически консуматори. (ако систмета не е заредена и колата е студена, i-stop може да не се задейства)
2) Второто частично е следствие на първото - подобрява се разхода на гориво по 2 направления - от една страна при регенерация и от друга с i-stop в градски условия.
Горните 2 неща не са само на теория. а след направата на реален тест при различни условия за около 600-700 км пробег, на база показания на компютъра и реално заредено гориво.
Колата все още се разработва и дилъра ми каза че разхода може да е с до 30% по висок от обявения през първите няколко хиляди километра. Независмо от това за изминатия пробег имам среден разход 7,8л/100км (300км магистрала със скорост между 120 и 140км/ч, планинско+извънграско 180км, 100-150км градско в Пловдив и София - час пик). Разбира се трябва да уточни че сега карам изключително внимателно и жаля колата - без много рязки тръгвания и спирания. Максималната скорост която съм развил за кратко е 150км/ч.
Това е за сега. Очаквайте другите части на ревюто!

Въпрос - вярно ли е че през първите 1000-3000км колата има електронно ограничение на оборотите?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 16:58 
фен

Super и честито, много безаварийни километри да минеш!
Много ти се радвам, карай си с кеф и се наслаждавай на колата.
Добре, че си уцелил и зимната промоция на гуми и джанти.

За ограничението са ми казвали, че е "електронно ограничена" до 1000км.
Те те викат на 1000км за проверка. Или на тази проверка я "отключват" или компа само го прави.
НО какво точно е ограничението - дали, че няма мощност да я настъпиш,
дали, че не можеш да вдигаш повече обороти не знам.
При мене не направих разлика след тези 1000км :)

Сега след 8000км разхода намаля с един литър - ама това е малко в мерките на субективизма, така че не знам дали е от разработването или от свикването ми с автомата и по плавното подаване на газ и спиране.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 18:21 
маниак

Казват "софтуерно спъната" иначе нямало нужда от разработка, в книгата си виж какво пише, мисля че не се препоръчваше да се вкарва в червеното. Иначе не след 3К ами осезаемо отпускане и спадане на разхода усетих някъде около 15 К. км. междувременно тествах с кои бензини най-добре се движи, тествал съм спо 2-3 резервара от "премиума" на шел, омв и еко, за момента зареждам само еко 100, като предварително планирам, ако няма еко гледам за омв. На дълги пътувания, особено при последното ми излизане в чужбина си носех SpeedTec добавка на ЛикиМоли, предвид че минавах Сърбия.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 08:00 
фен
Аватар

Ейййй, браво. Най-накрая и ти да се израдваш. Жив и здрав и само бензин да сипваш. :)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 09:47 
фен
Аватар

Цитат:
Те те викат на 1000км за проверка.

По принцип никой не те вика след първите 1000 километра.
Няма такова изискване, но всеки може да поиска профилактично да му погледнат автомобила, дали всичко е наред.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 09:56 
фен

niko64 написа:
Цитат:

Няма такова изискване, но всеки може да поиска профилактично да му погледнат автомобила, дали всичко е наред.

Странно, защо при вас в Стара Загора е по - различно.

На мене в София, ИЗРИЧНО казаха да се явя за проверка след 1000км. Дори казаха, ако не мога, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се обадя за да запазим поне дата, за да маркират, че съм звънял - за да не излезне, че съм оте.ал прегледа. Не съм се заигравал/подбъзиквал с приемчика около темата ако не ида какво ще стане, защото не ми е било това целта.

Та Нико, братче, аз бих се притеснил защо тебе не са те викали ....

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 13:15 
любител

Мерси на всички за пожеланията!

По повод проверката след 1000 км и на мен ми казаха задължително да мина през сервиза (това е за Пловдив)
За отпускането и спадане на разхода - както каза bgfrayman по горе - между 15к и 25к км - също инфо от сервиза!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 13:24 
маниак

Сипвай хубаво гориво, както съм писал и в други теми виж какво пише от вътре на ламаринената капачка на бензина.... сменяй консумативи на време и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО питай какво масло ще ти сипят, даже може по мейл да им искаш оферта предварително, защото ако не си кажеш сипват полско орлиин патинум, а декселията (тотал) е на същата цена, сложи си хубава аларма, твоя си след предварително съгласие на СМ, купи си секрети от колегата badprince и си свиркай. Опитак се първите няколко месеца да минеш максимално много километри, ако има някоя детска болест да я хванеш овреме и си свиркай :-)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 14:58 
любител

bgfrayman написа:
Сипвай хубаво гориво, както съм писал и в други теми виж какво пише от вътре на ламаринената капачка на бензина.... сменяй консумативи на време и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО питай какво масло ще ти сипят, даже може по мейл да им искаш оферта предварително, защото ако не си кажеш сипват полско орлиин патинум, а декселията (тотал) е на същата цена, сложи си хубава аларма, твоя си след предварително съгласие на СМ, купи си секрети от колегата badprince и си свиркай. Опитак се първите няколко месеца да минеш максимално много километри, ако има някоя детска болест да я хванеш овреме и си свиркай :-)

Мерси за инфото.
С горивото и аз не правя компромис.
Секрети ми "подариха" от СМ.
Най-добрата аларма - Армеец :)
За километрите - ще карам колкото мога повече!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 15:18 
фен
Аватар

JojoMojo написа:
niko64 написа:
Цитат:

Странно, защо при вас в Стара Загора е по - различно.

На мене в София, ИЗРИЧНО казаха да се явя за проверка след 1000км. Дори казаха, ако не мога, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се обадя за да запазим поне дата, за да маркират, че съм звънял - за да не излезне, че съм оте.ал прегледа. Не съм се заигравал/подбъзиквал с приемчика около темата ако не ида какво ще стане, защото не ми е било това целта.

Та Нико, братче, аз бих се притеснил защо тебе не са те викали ....

Покажи ми черно на бяло, къде има такова изискване от Мазда или СМ и какъв е смисълът му?
Едно време Москвичите и Ладите само ги проверяваха след 1000 километра.
То е смешно чисто нова японска кола на километри за половин месец да я проверяват и то българи... :D

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 15:24 
фен

Е сега, "черно на бяло", "прономеровано и прошнуровано", "с восъчно клеймо", "нотариално заверено", "подписано с кръв" или "с плюнка на дланта". :)

Като ти кажат когато си вземаш колата ела задължително на 1000км, ти какво ще им теглиш една звучна или мисловна майна и няма да идеш ли?

Както видя и други колеги са им казали същото, за какво го превръщаш в спор ми е чудно.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 15:30 
фен
Аватар

Само да кажа, че мен не са ме викали на 1000 км. :)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 15:31 
фен
Аватар

Щото НЕ е задължително...
Няма такова изискване и с нищо няма да бъдеш санкциониран.
Факт!
Питай ги, какво ще стане, ако не отидеш. Абсолютно нищо...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 15:52 
фен

Аз да съм казал, че е задължително? Къде видя да съм го написал?
Че го няма в книгата, няма го, но като ти го кажат ... правим се на велики българи дето имат мнение за всичко? :)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 19:35 
фен
Аватар

Кой какво е казал или написал се вижда... :)
Просто уточних, че няма проблем и да не се отиде в сервиза след тия мижави 1000 километра, а няма и официално изискване.
Не мисля, че всичко казано от някой си... от СМ трябва да се изпълнява автоматично.
Няма и какво да гледат ... В колата има куп датчици, които следят за почти всичко важно, което се случва...
А срам и позор, пък ще е за всяка марка , ако има нещо, което да не е наред за такъв смешен начален пробег.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 20:10 
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Една позната с Hyundai i20 я викаха на 1000 км да й сменят маслото, тъй че не бях изненадан, като от СМ ми казаха да мина за проверка след 1000 км...

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 20:28 
фен
Аватар
Автор на темата

На мен ми казаха, че е пожелателно и безплатно.

Идеята е, че ако има фабрични дефекти в повечето случаи се появяват до 1000 км.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2018, 01:58 
любител

Честито колега шимо! Дай малко снимки. Не съм виждал още бяла перла. За тези 1000 километра е някаква глупост според мен. Аз моята я взех от бургас и я регистрирах в софия. Това означава, че още като стигнах в софия трябваше да тръгвам обратно за бургас. На мен ми казаха да сменя маслото на 15000 първия път, после може и на 20. Ако не е тайна, колко ти излязоха джанти 17ки със зимни гуми и какви?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2018, 11:27 
любител

Здравейте отново,

Прикачвам малко снимки от бялата Мазда :)
За жалост неможах да хвана слънчеви дни в които да я снимам :(
А и вече се поизцапа, но поне носи на мъсотия :)

За офертата на СМ за гуми и джанти - цена немога да коментирам, но определено си заслужава. Иначе джанти 17" на мазда, цвят графит, гуми: 225/55 R17 BRIDGESTONE LM001 97H
Само ще кажа за гуми ползвам отстъпка в Дианата от 37%, за джантите един познат ми издейства 25% отстъпка за AEZ от регулярната цена и независимо от това цялостната оферта на мазда беше по добра с няколко стотин лева :shock: =D>

В сряда съм в сервиза за инспекцията на 1000 км. Като разбера какво ще проверяват ще споделя!

Прикачени файлове:
Mazda 6.7z [1.66 MiB]
51 пъти
Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2018, 11:29 
любител

Milen_Petrov написа:
Честито колега шимо! Дай малко снимки. Не съм виждал още бяла перла. За тези 1000 километра е някаква глупост според мен. Аз моята я взех от бургас и я регистрирах в софия. Това означава, че още като стигнах в софия трябваше да тръгвам обратно за бургас. На мен ми казаха да сменя маслото на 15000 първия път, после може и на 20. Ако не е тайна, колко ти излязоха джанти 17ки със зимни гуми и какви?

За сервизирането - можеш да я обслужваш където искаш в страната в официалните им сервизи. Не е нужно да е в Бургас

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2018, 12:38 
любител

Приложена е снимка на жилузите пред радиатора и зад бронята, за които говорих в 1 1част на ревюто на бялата мазда.
Нямам информация при кои модификации го има и при кои не, както и защо е така.

Прикачени файлове:
IMG_20181208_124913.jpg
IMG_20181208_124913.jpg [ 343.96 KiB | Прегледано 150 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2018, 14:18 
фен
Аватар

Супер са снимките, но айде сега кажете ми, тая Мазда на 4-тата снимка, по какво се различава от моята, която пак е бяло комби :)))
И това ако е нов модел?!

Изображение

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2018, 14:40 
маниак

Предна решетка, предни фарове предна броня, задна броня, само фарове, това коментираха в няколко ревюта които гледах в началото на годината. Основните промени отново са в интериора, както и добавяне на екстри, камери, подгреви охлаждането на седалките. При моторите, гасенето на цилиндри при бензина, в общи линии това е основното май. Но определено тази е по правилно да се нарече нов модел отколкото презентираха през 2017, която си е чист цена на фейса от 2015-16, като твоята.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2018, 14:45 
любител

jeffw720 написа:
Супер са снимките, но айде сега кажете ми, тая Мазда на 4-тата снимка, по какво се различава от моята, която пак е бяло комби :)))
И това ако е нов модел?!

Изображение

Визуално изглеждат еднакво - това е безпорнио но само в профил. Задницата също е почти еднаква с предната модификация на комбито с изключение на маската и ауспуховите тръби (при новата са по различни). Отпред маска броня фарове са напълно различни. Разбира се разпознаваемата за марката визия няма да я променят напълно - така е при всички марки.
Интериора е доста по различен - таблото въздуховоди, дори волана. Седалките визуално и като усещане при шофиране също се различават. Няма как на всеки 2 години да правят абсолютно нов дизайн
По сериозни различия във визуалната концепция на мазда се очакват към 2019-2020 с навлизането на Skyactiv X, но първоначално само на 3 серия.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа