Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2019, 21:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2019, 22:33 
любител

Здравейте
Става дума за Мазда 6-GG-2,3/2005г.
Имам следният проблем: дистанционното не винаги заключва колата. Т.е отключвам колата и ако се пробвам да я заключа -нищо, не реагира, дори мигачите не премигват. След 10-ина натискания на бутона на заключване, а може и повече си решава и я заключва. Същото става и ако съм я карал и слезна и се пробвам да я заключа. Като проблема става понякога - не всеки път. Веднъж обаче заключила колата при всяко натискане на бутона за заключване премигват мигачите за заключване - т.е. един път. И при първото натискане за отключване няма проблем, става
За разлика от заключването, отключването няма никакви проблеми. Винаги отключва.
Имам две дистанционни и двете правят същият проблем
И знам че има подобни теми, но проблема не ми е такъв. Сменял съм батериите три пъти за последния месец и все различни марки от различни места купувани
Въпроса ми е от какво може да е проблема? Има ли шанс след отключване да има таймер за заключване или централното да трябва да се препрограмира.
Само да допълня също така съм и откачал един-два пъти акумулатора за да може ако нещо се е шашнало централното да се оправи, но уви нищо.
Благодаря за отзивчивостта

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2019, 22:51 
любител

IvoTM написа:
Здравейте
Става дума за Мазда 6-GG-2,3/2005г.
Имам следният проблем: дистанционното не винаги заключва колата. Т.е отключвам колата и ако се пробвам да я заключа -нищо, не реагира, дори мигачите не премигват. След 10-ина натискания на бутона на заключване, а може и повече си решава и я заключва. Същото става и ако съм я карал и слезна и се пробвам да я заключа. Като проблема става понякога - не всеки път. Веднъж обаче заключила колата при всяко натискане на бутона за заключване премигват мигачите за заключване - т.е. един път. И при първото натискане за отключване няма проблем, става
За разлика от заключването, отключването няма никакви проблеми. Винаги отключва.
Имам две дистанционни и двете правят същият проблем
И знам че има подобни теми, но проблема не ми е такъв. Сменял съм батериите три пъти за последния месец и все различни марки от различни места купувани
Въпроса ми е от какво може да е проблема? Има ли шанс след отключване да има таймер за заключване или централното да трябва да се препрограмира.
Само да допълня също така съм и откачал един-два пъти акумулатора за да може ако нещо се е шашнало централното да се оправи, но уви нищо.
Благодаря за отзивчивостта
Имам подобен проблем Мазда 5 2006г. Казаха ми че е от модула на централното, който губи паметта си. така си я карам вече 3 години. Препоръчаха ми някакъв майстор срещу входа на затвора в София, но не ми е спешно. Успех !

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2019, 13:52 
фен
2003 Mazda 6

Здравейте,

Отворете дистанционното и вижде да не би да има спукани спойки на бутона за заключване, мисля, че беше често срещан пробем. Щом винаги отключва, проблема няма да е в модула, по-скоро в самото дистанционно. Вероятно и двете имат един и същи дефект. Нищо не пречи да се отворят и погледнат. Успех.

Поздрави.

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2019, 16:27 
любител
Автор на темата

Здравейте
Благодаря колега за съвета. Прегледах и двете дистанционни и нямат проблем със спойките.
Да попитам има един символ на таблото, който е с формата на кола и ключ в нея (от ляво на индикацията за отворена врата и колан). Днес забелязах че когато я отключа и има период в който не мига. Точно в този период не мода да заключа колата. След известно време (5-10-20-50... сек) почва да мига и мога да я заключа колата. Има и случай в който като я отключа и си мига и мога веднага да я заключа. За какво е точно този символ и към кое е свързан? Към централното или към компютъра? Явно проблема е там и ако е свързан към централното явно ще е проблем като на колегата димитър николов
Някой колега може ли да ми прати линк към детайлна ел. схема на колата
Благодаря

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа