Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 18 Юни 2019, 07:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2019, 18:55 
любител
2004 Mazda 6

Здравейте, от близо година притежавам мазда 6 2004 година, седан, 136 коня, дизел. Като цяло успях да оправя всички неща по окачването (тампони на носачи, биалетки, амортисьори и т.н.), но има едно изключително неприятно почукване от задното окачване, което не мога да разбера от къде идва. Отзад са сменени биалетки и амортисьори, всички тампони са здрави (поне видимо с просто око). Почукването се появява дори и при най-леката неравност на пътя. Надявам се някой да е имал подобен проблем и да даде съвет или някой да ме посъветва към кой човек, занимаващ се с окачване, мога да се обърна. Също така от близо седмица се появи едно много неприятно стържене при движение назад, предполагам че е от областта на гумите, но не съм сигурен. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен!

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2019, 20:53 
любител

Колата на жена си давал ли си я?Да не е атакувала някой бордюр?В порой,реки по пътя карал ли си?Виж задните накладки и предпазната ламарина дали опира в диска.Имам предвид накладките дали играят в гнездата си и от това да е тракането.Вдигни колата на крик отзад.Трябва да въртиш задните гуми и да се ослушваш!Напред и назад!После ги демонтирай,прибери спирачния цилиндър и размърдай накладките-ако играят ТЕ СА!Като ги въртиш се ослушвай и лагера да не вие и дали има луфт горе-долу...
Успех и после сподели! :)

Изображение

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2019, 21:35 
любител

И при мен се появи това тропане, от задно дясно колело, както го описва колега, след смяна на задни амортисьори и тампоните на стабилизираща щанга. Преди това го нямаше това дразнещо тропане, клопане на всяка неравност. И сега като всичко е здраво по задното окачване, днес установих че тропането идва от спирачния апарат, като го хвана с ръка и го местя наляво надясно си хлопа има доста голям луфт и си тропа. За сравнение левия апарат не е така, почти не помръдва. И да питам някой дали е ремонтирал по някакъв начин, за мен в стойката (държаща) на спирачния апарат е проблема. Местата където влизат водачите са се разбили и от там клопа.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа