Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 07 Дек 2019, 18:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2019, 08:21 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

На мен ми се струва напълно задоволително нощното качество. Не е като от филм, ама е достатъчно ясно за доказване на произшествие, ако има такова. От дневното обаче има какво да се желае, но не е болка за умиране. Иначе наистина вероятно е дразнещо, ако по време на всяко изпреварване ти бърбори и го приема като опасност. Донякъде е минус, че е статична самата камера. От клиповете се вижда, че малко надолу снима. Аз лично бих я вдигнал по-нагоре, ако беше регуилируема, че много капак снима :)

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2019, 11:02 
любител
Аватар

Сензора се регулира вертикално, т.е. може да се повдигне - мен така ме кефи в най ниска позиция пък и слънцето не заслепява толкова. :D

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2019, 21:03 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

Е, значи е супер. А за нощния режим, то така или иначе няма откъде другаде да си вземе светлина, освен от фаровете.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2019, 13:45 
фен
Аватар

Здравейте колеги, нямах много време да драсна отзиви за мултимедията, а и нещо стана с форумаи май ми се затри едно от мненията.
Та вече горе долу я вкарах в правия път. Отстраних най-големия проблем за мен, а именно по-слабия звук спрямо фабричния с босе система. На пръв поглед изглеждаше всичко да е наред понеже мултимедията има директно изходи за усилвател, а пък и Босе усилвателя работи със всякакви такива - ниско или високо. Та реших да направя един тест с flac песни плейнати с Poweramp на мултимедията и О чудо ! :D Дори с минимални корекции по еквалайзера на плеъра нещата изглеждаха просто перфектно.
От там започнах да се ровя за софтуерни подобрения и попаднах на това
https://forum.xda-developers.com/androi ... r-t3834657
Представлява пачнат файл за съответния фърмуер с отключени функции на Sound процесора и апликация, която се инсталира допълнително за още по-финна настройка.
Трябва да се види точния модел на фърмуера на мултимедията и да се свали точния файл - за мен е MTCE_HT . Версията няма значение и може да флашнеш по-нова ако твоята е по-стара
Изображение

След като сте свалили вашия файл се слага на SD картата и тя се монтира на мултимедията, от там в настройки се дава install MCU Firmware from file и се избира този на картата. Следва рестарт на мултимедията и инсталиране на apk-то MTCAmpSetupMOD (ако сте си руутнали мултимедията се позлва друго апк). И това е общо взето влизате в новата програма Amplifier (ще имате 2 версии вече) и започвате да настройвате
Изображение

Основното е първия слайдер Preamp, от където усилвате нивото на сигнала от апреамповете и ще усетите разликата :) Трябва човек доста да си поиграе, но накрая резултата е да не кажа по-добър от стоковото поне при мен :)

Ето и малко снимки как се получи всичко.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето и клип
https://www.youtube.com/watch?v=ShO0rtkW7A4
После ще кача нощно видео от DVR камерката

Поздрави !

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2019, 14:20 
любител
Аватар

Май модератора ни махна мненията ама както и да е. :mrgreen:
Чудесно ти се e получило. Матовото черно не стои никак лошо, черния лак обаче не стои добре на нашите 6-ци, той е за фейса. Камерите са позиционирани добре. Сложил си лаунчъра, много е удобен.
Може и да пробвам да флашна, макар че и аз си ръчках амповете на медията и плеъра и се получи добре.
Гледам топката ти е ожулена като моята преди, ако решиш да я смениш - https://www.aliexpress.com/item/3295905 ... 4c4dkapnwz Има много където не стават, но тази е почти същата като ОЕМ даже тежи като нея. Аз първо бях поръчал от друг линк, но тя беше лека и с друга резба иначе изглеждаше по същият начин.

Последна промяна sirgeorge на 24 Ное 2019, 17:04, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2019, 16:40 
фен
Аватар

Eonon не предлагат май вече черен лак, всичко е матово и пасва перфектно с интериора на преди фейса. Друг трик който незнам дали работи е да влезнеш във factory settings с парола 126 и от там има отново нива на озвучението и можеш да вдигнеш определени неща, но иска рестарт и не съм пробвал да човъркам.
Кефи ме че има опция да ти показва напрежението на колата.
Остана проблема с шума когато не свири нищо и колата работи. Писах им на съпорта те ме посъветваха да свържа изходите за усилвателя директно към голямата букса, но не мисля че ще има ефект. Варианта е да се сложат 2 ground zero филтъра на чинчовете, даже има такива на Еонон и ще ги мъча да ми пратят 2 безплатно :D

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2019, 12:55 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

Браво, много добре се е получило. И с лаунчъра е екстра. Май обаче имаш някакви смущения на задната камера. Май и камерата, заради позицията, хвърля доста голяма сянка в/у номера.
Има ли възможност за форсиране на радиото, при палене на колата, да стартира автоматично, без да се налага да го пускаш в последствие? Ако е възможно това, значи за мен проблема е решен с тоя шум за който казваш. Аз никога не карам, без да е пуснато радиото.

Жалко, иначе, че вече не предлагат гланцирана версия, точно такава търсех. Май ще трябва да им пиша и да ги питам дали не може да се измисли нещо, видях, че преди време са имали такава версия. Може още да имат някъде залежали панели по складовете :D

А някой мислил ли е за TV в колата? Аз от няколко дни гледам разни ревюта на TV тунери, ама май няма особен смисъл от тях. Тук хващат около 7-8 програми само и те се дублират с няколкото HD канала. Отделно, че към тях вървят някакви външни антени, които нямам никакво желание да монтирам някъде и да се виждат, отделно, че и по-качествените тунери струват почти колкото мултимедията. Реших да го направя с приложение и онлайн програми. Там поне на телефона хващам 91 БГ канала, заедно с платените HBO и CineMAX. А и няма смущения на картината.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2019, 13:26 
любител
Аватар

В алиекспрес предлагат с пиано лак панел може да разгледаш има го и в линка от където взех.
Няма много смисъл от тунер, доста разсейващо е да гледаш докато караш може би за пътниците ще е добре.
Иначе аз имам инсталиран булсатком - канали, колкото искаш само интернет да имаш. :mrgreen:

П.п. Да и аз видях накакви смущения в камерата. При мен не е така.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2019, 17:53 
фен

Бацета, тази тема ще стане като "Ръководсто за потребителя", супер сте ;-)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2019, 22:47 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

JojoMojo написа:
Бацета, тази тема ще стане като "Ръководсто за потребителя", супер сте ;-)

То, уж това е идеята на форумите. Друг е въпроса, че замряха след появата на фейсбук, ама пък там недостатъка е, че трудно намираш това, което ти трябва и не е обособено като тема. Тука ние тримцата си коментираме само :)

sirgeorge написа:
Иначе аз имам инсталиран булсатком - канали, колкото искаш само интернет да имаш. :mrgreen:

Предполагам, визираш Da Player? Иначе, аз и да имам телевизия, не бих гледал докато карам, ама докато чакам в колата за убиване на време или на дълъг път, да гледа жената, пък аз поне да слушам, ми се струва полезна екстра.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2019, 22:57 
любител
Аватар

Da Player го развалиха.
Имам Булсатком акаунт и го ползвам на мобилното приложение.
И да опитваме да сме максимално полезни, защото когато аз търсих информация не намерих адекватна на български.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2019, 10:24 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

Екстра си работи плеъра. Верно, ако го слагаш по стандартния начин, има много дразнещи реклами при всяка смяна, но аз ползвам варианта без реклами и работи доста бързо. За всеки случай ще го напиша как става за тези които не знаят. Който реши да си го ползва, а който го знае, да не чете :)

1. Може да инсталирате приложението директно от Google Play (но от там ще дойде с много дразнещи реклами при всяка смяна на канала, освен ако не решите да минете на месечен абонамент за премахването им): Da Player

2. Или да направите, както направих аз - сваляте кракната версия без реклами и абонаменти от тук: Da Player [Cracked]

3. Инсталирате приложението и го стартирате. Естествено вътре няма нищо и за целта трябва да добавите канали. Натискате големия зелен бутон Add Media

Изображение

и в прозореца, който се отваря добавяте следното: live.bgtv.stream/bg.json

Изображение

4. Натискате отново зеленият бутон Add from URL, изчаквате да зареди каналите и готово! Вече имате 91 канала на български език (на датата, на която съм го писал).

Изображение

Добре е след това да се направят някои настройки на приложението от зъбното колело горе в ляво. След като се отворят настройките, променете:

Reload playlists on start -> Disable auto reload - по принцип е полезна функция, защото, ако добавят нови канали, ще ги зареди след проверка, но понякога е прекалено дълга проверката и зацикля. Няма нужда всеки път да се чака по много. Можете 2-3 пъти в годината да я включвате тази опция за опресняване на списъка и пак да я спирате, ако ви се занимава.
Subtitle Тrack Language -> Bulgarian
Audio Тrack Language -> Bulgarian

След всичко това, вече можете да гледате каквото си пожелаете :) Имайте предвид, че това са онлайн канали и изисква връзка към интернет.

Ако искате да си добавите и слисък с онлайн BG радиостанции, натискате малкото "+" горе в ляво, отваря ви се същия прозорец, като в стъпка 3, но този път добавяте в празното поле: live.bgtv.stream/radio.m3u. Зареждат се 37 български радиостанции.

Изображение

Ако добавите листа с радиостанции, понеже е нов, всеки път като пускате приложението ще се отварят по подразбиране първо радиата. За да промените това и да се показват каналите, свивате списъка от стрелката горе в ляво в началото на листа. Натискате на списъка с каналите продължително и се отваря меню от което избирате: Set as default Playlist. Така всеки път първо ще се отварят TV каналите.

Приятно гледане и слушане!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2019, 01:11 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

Айде, току що го поръчах! Малко черен петък хванах ас :) Ще видим какво ще дойде след 5 дни.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2019, 12:24 
маниак
Аватар

@don_gori, кой е този launcher и скин, които се виждат на снимките?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2019, 13:01 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

vladki4 написа:
@don_gori, кой е този launcher и скин, които се виждат на снимките?

На предишната страница, сравнително в началните мнения, колегата @sirgeorge е казал кои са. Сложил е и видео.

https://play.google.com/store/apps/deta ... arlauncher
https://www.youtube.com/watch?v=LhImY7u5hLY

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2019, 13:24 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

Колеги, от коя страна сте прекарали кабела за задната камера и има ли нещо по-специфично при свързването?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2019, 20:36 
любител

Здравейте, да се включа и аз.. някой използвал ли е този вид трансмитер за прехвърляне на сигнала от камерата за задно виждане? Има ли смущение..? За 13-14 лв да си спестиш прекарването на кабели според мен си заслужава, в коментарите под този продукт има добри отзиви, но друго си е вашето мнение :D
https://s.click.aliexpress.com/e/ko15bRmo

Прикачени файлове:
1141611184-1056149549.jpg
1141611184-1056149549.jpg [ 141.07 KiB | Прегледано 178 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2019, 21:05 
фен
Аватар

Аз ги разминах през пасажерската страна, понеже според мен е по-лесно да се мине през жабката към прага отколкото под таблото и пак в прага. Иначе назад според мен е еднакво лесно.
Изображение

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2019, 21:53 
любител
Аватар
2011 Mazda 6

Колеги, чета за Eonon и ми прави впечатление, че повечето са с 2 GB RAM (ROM-a e OK).
Не е ли малко за този екран и функции?

И отделно - как са с греенето? (много китайета имат проблем с прегряване и ми е интересно тук как са се представили)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2019, 22:17 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

Повечето да, но защо да поръчваш с 2 ГБ РАМ, като има модел с 4 и с 8 ядрен процесор? Аз точно такъв поръчах и чакам да дойде тази седмица. Чувал съм за проблеми с прегряването при 10" модели със софтуерно бутони, но те са и доста по-тънки заради липсата на DVD и вероятно радиаторите им не са достатъчни. За ЕОНОН нищо лошо не съм чувал, но колегите, които си сложиха, могат да дадат по-точно инфо. Съмнявам се обаче да има такъв проблем.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2019, 22:20 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

don_gori написа:
Аз ги разминах през пасажерската страна, понеже според мен е по-лесно да се мине през жабката към прага отколкото под таблото и пак в прага. Иначе назад според мен е еднакво лесно.

И аз гледах доста клипове, на които ги опъват откъм пасажерската страна, ама те всички са седан и реших че може да има значение за трудността. Човек ще си помисли, че в Америка нямат хечбеци. Все пак видях 1 тип, който го прекара откъм шофьорската и ми стана интересно. Но да, би трябвало откъм пасажера да е по-лесно, че под волана е мазаляк.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2019, 19:22 
любител

Никой ли не е използвал този трансмитер, или ме подминавате защото не съм от най-активните тук :D

Прикачени файлове:
1141611184-1056149549.jpg
1141611184-1056149549.jpg [ 141.07 KiB | Прегледано 169 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2019, 19:46 
любител
Аватар

И аз прекарах кабела през жабката и пасажерската страна. Всички кори са на щипки, може и да не ги сваляш и чрез подпъхване може да скриеш кабела. Трудната задача е да прекараш кабела от задната светлина през един от маркучите на петата врата до захранването на камерата.
И аз съм чел за прегрявания при китайските 2 Din. Моята за сега е добре.
Иначе взех мултимедия с 8 ядрен процесор, 4 GB RAM, 32 GB памет, Android 9.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2019, 21:26 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

loop35 написа:
Никой ли не е използвал този трансмитер, или ме подминавате защото не съм от най-активните тук :D

Ами нали виждаш, че говорим за прекарване на кабели. Явно никой не го е ползвал, иначе щяхме да отговорим. С кабел е по-тегаво, ама ми се струва по-стабилна връзката. Тея трансмитери може да дават смущения. За 13-14 лв. не ми се струва разумно да се рискува, а и тая цена не ми дава особени надежди.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2019, 22:36 
любител

eLeS написа:
loop35 написа:

Ами нали виждаш, че говорим за прекарване на кабели. Явно никой не го е ползвал, иначе щяхме да отговорим. С кабел е по-тегаво, ама ми се струва по-стабилна връзката. Тея трансмитери може да дават смущения. За 13-14 лв. не ми се струва разумно да се рискува, а и тая цена не ми дава особени надежди.

Цената не винаги е критерии. Ако го видиш в сайт в България за 60 - 70 лв може би ще ди кажеш ей това ще върши добра работа, макар и реалната цена да е 13-14 лв.. относно кабелите, при колега забелязах също някакво смущение на снимките, който е споделил с нас.
Ще опитам този вариант и ще споделя мнение ...

P.S.
http://ledlogo.net/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D ... D1%8F.html

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2019, 01:22 
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

loop35 написа:

Аз ползвам камера с такива трансмитери вече 2-3 год. Да, от време на време има смущения на сигнала, но мен не ме дразни и не ми пречи. Иначе си спестих доста усилия, още повече че камерата ми е точно за модела и е на плафона на номера и само се сменят за секунди. Даже бях пуснал тема за монтажа с доста снимки и обяснения, но сега нещо не мога да я намеря.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2019, 01:27 
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Оп, открих я! https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=40&t=45200

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2019, 07:54 
любител

ivo74 написа:
loop35 написа:

Аз ползвам камера с такива трансмитери вече 2-3 год. Да, от време на време има смущения на сигнала, но мен не ме дразни и не ми пречи. Иначе си спестих доста усилия, още повече че камерата ми е точно за модела и е на плафона на номера и само се сменят за секунди. Даже бях пуснал тема за монтажа с доста снимки и обяснения, но сега нещо не мога да я намеря.

Имаш ли забавяне, в смисъл даваш назад и сигнала да закъснява с някакво време макар и малко? И аз мисля да слагам от този тип на плафона, но без диоди. Пасва ли или стои хлабаво и трябва да се лепи?
Благодаря за отговора!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2019, 10:40 
фен
Аватар

Ако има постоянна вързка между двата модула след като запалиш няма да има проблем със забавяне, но ако модулите се захранват от осветлението за задна (като гледам връзките на колегата е точно така) ще има известно забавяне докато се свържат. Точно по тази причина и реших да си прекарам кабел, то самото прекарване по праговете не е изобщо трудно, даже доста лесно бих казал. Най-големия .. е на задния капак, особенно при комби голям зор видях да сваля кората.
Идва моментът в който ще си ROOT-вам мултимедията, че стоковия рингтон при звънене е отвратителен и като звънне направо ми обръща червата :sick:

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2019, 10:45 
фен
Аватар
2012 Mazda 6

Нали е андроид, би трябвало да можеш да зададеш твоя мелодия за звънене, качена от флашка. Освен това пък, колко често да ти звънят докато си в колата, че да те дразни? :D
На мен ми е чудно как става руутването на такава мултимедия. За телефон е ясно - свързваш с компа, пускаш приложението за руут и то свършва работата, ама как аджеба да свържеш мултимедия с комп?

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа