Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 09 Апр 2020, 13:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2020, 21:45 
фен
Аватар

Колеги здравейте. От известно време след като чух как работи 2.4 мотора на Хонда започнах да се чудя дали има някакъв проблем в моя :lol: .
Колата е Мазда 6 GH , мотора 2.5 170 коня, карам я вече 2ра година шума го имаше още като я купувах, масло не гори и т.н.
Чисто информативно да попитам има ли някакви съпътстващи проблеми с този шум или си е нормален за тези мотори. Доста съм чел за тях и конкретно веригата (която може да се чува) е доста здрава и без проблем минава пробег от 400+к км. Спитахме се с един колега, който има същата и при него шума е идентичен. Прилагам клип от моята, мисля си че шума идва от отсека от ляво на капачката за масло, където е и ваноса и датчика отгоре.

https://youtu.be/9Z3REhq9EE0

Поздрави и бъдете здрави :)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 10:27 
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Колега, от колко време я караш така? Това чукане като звук и честота на празен ход звучи притеснително, тъй като доста прилича на тръгнала биела. Съветвам те при първа възможност да посетиш надежден сервиз, за да не стане голямата беля. Това е моето мнение, базирано само на видеото. На живо може да е различно. Но със сигурност не трябва да го има чукането. Моята е 2.3 но като конструкция е почти същия мотор и на празен ход моторът почти не се чува на затворен капак. Твоят мотор също трябва да работи така. Вземи мерки навреме ;)

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 10:46 
фен
Аватар
Автор на темата

Колата пак казвам я карам така над 20-30 000км и звука си е все същия откакто я взех, все си мисля че ако има нещо разтропано по мотора до сега да го е хвърлила.
Забравих да уточня, че звука от клипа е доста експониран защото предницата е почти под навеса на къщата и се получава някакъв ефект на усилването.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 12:13 
любител

При мен го има същия звук. Двигателят ми е 2.5i, 170кс. Предлагам всеки, който има възможност да направи кратък клип и да го пусне тук за да сравним шума. Ето така се чува на моята кола:
https://youtu.be/YD-VWlgpFYk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2020, 08:45 
любител
2008 Mazda 6

Студен двигател ( запален преди 10 секунди ) , външна температура 4 градуса.

https://drive.google.com/file/d/1udcXKH ... sp=sharing

п.с.
По-късно ще пусна и с топъл двигател - за да се чуе и при по-ниски обороти как е.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2020, 11:23 
любител
2008 Mazda 6

Топъл двигател, външна температура 4 градуса.

https://drive.google.com/file/d/1rUBg3_ ... sp=sharing

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2020, 11:50 
любител

Дали не идва от газовите инжектори ?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2020, 13:42 
любител

С кой двигател си колега? На моята още не съм монтирал газово.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2020, 14:26 
маниак
Аватар

Имах много подобен шум от ролката с обтегача. Лесно се проверява в сервиз. Въможно е и от друго по периферята да се чува. Стига сте се шашкали с биели при всеки шум, то да не е някое БМВ М5 да ги яде на закуска :D

Ако излезе същата ролка и при теб, я смени с качествена от хубава марка иначе след 1 година пак ще се разтрака. Проблемът е в самият обтегач, не в ролката

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2020, 15:27 
маниак
2011 Mazda 6

don_gori написа:
Колеги здравейте. От известно време след като чух как работи 2.4 мотора на Хонда започнах да се чудя дали има някакъв проблем в моя :lol: .
Колата е Мазда 6 GH , мотора 2.5 170 коня, карам я вече 2ра година шума го имаше още като я купувах, масло не гори и т.н.
Чисто информативно да попитам има ли някакви съпътстващи проблеми с този шум или си е нормален за тези мотори. Доста съм чел за тях и конкретно веригата (която може да се чува) е доста здрава и без проблем минава пробег от 400+к км. Спитахме се с един колега, който има същата и при него шума е идентичен. Прилагам клип от моята, мисля си че шума идва от отсека от ляво на капачката за масло, където е и ваноса и датчика отгоре.

https://youtu.be/9Z3REhq9EE0

Поздрави и бъдете здрави :)

Здравей, колега!

При теб шумът е ясно изразен, както от разстояние, така и в непосредствена близост. Аз го оприличавам на почукване, но не мога да определя конкретна причина. Имам клип на моя двигател, как да ти го изпратя? Не успявам да го кача във темата.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2020, 16:30 
фен
Аватар
Автор на темата

Звука поне при мен няма как да идва от газовата рейка.
Иначе клиповете или в Ютуб да се качи или в някой облак както е направил колегата.
Като се пооправят нещата ще отварям капака за проверка на клапаните, та ще огледам веригата как е и ваноса, който най много ме съмнява че трака. Но той докато не се свали не може май да се провери. Иначе ремъци все още не съм сменял.. :lol: като нищо може да е от обтегача, както е споменал колегата въпреки че шума за мен си идва от мотора.

Поздрави !

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2020, 01:25 
маниак
2011 Mazda 6

То било лесно да се качи клип в тубата :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=9jZDE5y ... ture=share

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2020, 12:49 
любител

https://www.youtube.com/watch?v=dlYE1v8Y66c

Здравейте,колеги.Ето това пък се чува при мен. с 2.3 мотора съм,2002 е 6-цата. Някакви предложения към кое да се насоча? Тракането почти не се чува като загрее мотора..

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2020, 18:57 
фанатик
Аватар
2006 Mazda 5

Като си проверите клапаните ще стане ясно.Не е нормално такива траканици и чукане.В комбинация със кофти масло така се получава.

Мазда 5 2.0 2006

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2020, 21:01 
любител

Здравей колега!Моята е с 1.8 мотора и го имаше това чукане като я купих.След смяна на ангренажните вериги комплект с бананите зъбните колела и обтегача колата заспа.Хидравличния обтегач се беше вкопал около 2мм.в опората и в комбинация с горе долу толкова износване на бананите и леко разтегната верига и обтегача не може да я опъне.Чукането не е от веригата а от хидравличния обтегач който се е разпънал до край и се удря в опората а от там идва и това вкопаване.Ако при подаване на газ чукането изчезне проблема ти е в ангренажа.Дано да съм бил полезен.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2020, 21:36 
любител

valio323 написа:
Като си проверите клапаните ще стане ясно.Не е нормално такива траканици и чукане.В комбинация със кофти масло така се получава.

Маслото си го сменям на 7-8000км , сменил съ го отново преди месец, минал съм над 2000 км за това време и не го е барала ,Yacco 5w30 ... лично поръчано от Владо от Костенец..

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2020, 23:24 
любител

focus_1975 написа:
Здравей колега!Моята е с 1.8 мотора и го имаше това чукане като я купих.След смяна на ангренажните вериги комплект с бананите зъбните колела и обтегача колата заспа.Хидравличния обтегач се беше вкопал около 2мм.в опората и в комбинация с горе долу толкова износване на бананите и леко разтегната верига и обтегача не може да я опъне.Чукането не е от веригата а от хидравличния обтегач който се е разпънал до край и се удря в опората а от там идва и това вкопаване.Ако при подаване на газ чукането изчезне проблема ти е в ангренажа.Дано да съм бил полезен.

Здравей колега, предполагам говориш за моя случай ! Ако е така се радвам за адекватно мнение на хора сблъсквали се с този проблем. Значи трябва да сменя комплект ангренажна верига с всичките му неща. Обаче поради този вирус не мога да ида до хубав голям сервиз в големия град до мен, ще стане ли проблем ако продължа да я карам по този начин или да си я "зазимя" докато мога да ида до голям сервиз и колко струва такъв цялостен комплет ,ако е удобно да попитам? Благодаря още веднъж !

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2020, 08:28 
фен

Колега MitkoIvanov как го поръчваш това масло Yacco 5w30 от Владо за да си поръчам и аз ?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2020, 14:33 
маниак
Аватар

don_gori написа:
като нищо може да е от обтегача, както е споменал колегата въпреки че шума за мен си идва от мотора.

Поздрави !

Повярвай ми, ще останеш изненадан ;)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2020, 17:23 
маниак
Аватар

https://youtu.be/ObIK5WWA3tQ

така трака двигател на 35к

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2020, 19:04 
любител

MitkoIvanov написа:
focus_1975 написа:

Здравей колега, предполагам говориш за моя случай ! Ако е така се радвам за адекватно мнение на хора сблъсквали се с този проблем. Значи трябва да сменя комплект ангренажна верига с всичките му неща. Обаче поради този вирус не мога да ида до хубав голям сервиз в големия град до мен, ще стане ли проблем ако продължа да я карам по този начин или да си я "зазимя" докато мога да ида до голям сервиз и колко струва такъв цялостен комплет ,ако е удобно да попитам? Благодаря още веднъж !

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2020, 19:24 
маниак
2011 Mazda 6

focus_1975 написа:
MitkoIvanov написа:
focus_1975 написа:

Ко каза? Ко каза? :)

Колега, поради някаква причина не ти е излязъл поста. Пробвай пак.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2020, 19:40 
любител

До колегата MitkoIvanov.Ангренажен комплект hertz+buss 446.лв.Комплект гарнитури за капака на клапаните 30лв.За труд ми взеха 150лв.Аз си закупих и комплекта за зацепване който е за 1.8 и 2.0 бензин 19лв.Най-лесно ще определиш от къде трака с една обикновена тръба около 30мм.в диаметър и около 40см.дълга опираш в двигателя слушаш и местиш докато не локализираш тракането.Аз точно така разбрах че е от към ангренажа иначе си чукаше точно като клапан.Относно въпроса ти да ли да я караш или не ти си решаваш но ако е от ангренажа не е желателно.Ако имаш още въпроси пиши ще се радвам да помогна!

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа