Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2022, 15:38 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Яну 2018, 15:57
Мнения: 6
Местоположение: София
Привет колеги,

Преди около година се сдобих с 2ра мазда, мазда 6 2010г 2.5 бензин. Колата е внесена от Канада от мой приятел като съответно знам реални километри, състояние и тн.
За мое съжаление обаче, понеже момчето ми беше доверено, не проверих колата в сервиз предварително. В последствие няколко месеца след като я взех реших да я вкарам в сервиз за цялостена профилактика, профилактика на газовата и тн. От там направо ме шашнаха като ми се обадиха и ми казаха, че предния мост е супер изгнил.

Сега ясно, японка карана в Канада, никой не очаква да няма ръждичка тук и там, но най - странното в моя случай е, че единствения изгнил елемент е предния мост. Останалата част е в сравнително добро състояние.

С помоща на баща ми и негови познати успях да намеря 2 сервиза в провинцията които се съгласиха да го сменят, но за нов мост ми искат шокиращите 2 бона :shock:
Няма смисъл да казвам, че 2 бона за една куха ламарина не бих дал, просто го чуствам като обир. И в двата сервиза обаче са му казали, че мостовете на американсите са същите като тези на европейските, т.е няма разлика в размера. Били го проверявали по ВИН.

Моя въпрос към вас колеги, понеже не разбирам достатъчно, че да потвърдя това което са ми казали - наистина ли това е така ? Мога ли да присадя на моята канадка един европейски мост (където ги има втора ръка за 200-300лв) и да спра да се притеснявам, че сегашния ще се разцепи някъде на път и ще се утрепя? :)

Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2022, 19:05 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Имали сме случаи с неестествено силно гнили мостове на японски коли. Случва се.

В сервиза са проверили цената на нов мост, която е напълно възможно да е била 1000+ лева. След като твърдят, че няма разлика, вероятно няма. Така че ако можеш да се договориш с тях да ти направят оферта за 2-ра употреба е най-добре. Те имат контакт с морги и евентуално могат да върнат лесно чарковете, ако има проблем.

Ако под: "провинция" имаш предвид бермудския триъгълник Монтана, Враца, Дупница, по-добре помисли пак дали искаш да ти работят там колата. Не искам да кажа нищо лошо за колегите, ама им се носи славата. Дано да са проверени хора и да няма проблеми.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2022, 19:56 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 18 Яну 2018, 15:57
Мнения: 6
Местоположение: София
Проблема с цената е, че както и да го гледаш е завишена.4
Направих си да проверя и аз по ВИН, и в САЩ (за чийто пазар е колата) въпросния мост е 300-400$ чисто нов. Бих си го поръчал директно от там ако не ми искаха и 1000$ за доставка. :)

Те искат само нов да слагат и не искат да се занимават със слагането на такъв втора ръка. Това ме кара още повече да се съмнявам.
Под провинция визирам централна България, където прекалено много съм се парил от "майстори". Може просто и моя късмет да е такъв не знам.

Стигнах до вашата помощ понеже и 2ри сервиз в София ме връща вече с аргумента "ама сега имаме много работа, нямаме време да се занимаваме да проверяваме дали може част от европейска да се сложи".
Бих си купил европейски и направо с него да тръгна по сервизите ама ако се окаже, че не е баш същия те няма как да разберат докато не изтърбушат половината кола реално.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2022, 22:06 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Парт-номерата от Мазда съвпадат ли? Ако съвпадат, вероятността да не стане е малка. Не е малко работата, затова не им се занимава. Плюс че има вероятност да не стане или да загубят много време в това.

Не съветвам да купувате части сам, защото има вероятност да не съвпада и после да не можете да я върнете. Сервизите обикновено имат възможност да връщат, което евентуално да спести разход ако има проблем.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2022, 17:01 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 18 Яну 2018, 15:57
Мнения: 6
Местоположение: София
Не знам дали номерата съвпадат. Знам, че американския номер е GS3L-34-80XE, но никъде не мога да намеря схемите на европейските 6тици. :(


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2022, 18:55 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
По ВИН какъв парт-номер излиза в програмите да дилърите? Най-добре някой с достъп да провери. Докато не се разтуря обаче няма шанс да сме 100% сигурни в нищо, така че с риск пак да се повторя - най-добре в сервиз с опция за връщане на частите. В най-лошия случай ще платите само труд.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2022, 20:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2021, 11:05
Мнения: 285
Местоположение: София
Freezy написа:
Не знам дали номерата съвпадат. Знам, че американския номер е GS3L-34-80XE, но никъде не мога да намеря схемите на европейските 6тици. :(

https://partsouq.com/
GS1D3480XH
Substitutions - GS1D3480XF

_________________
caryЦар


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2022, 19:35 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Ако това може да те успокои Мерцедес С класа 2009---- са тотална щета откъм заден мост. И то Европейки дори и от Италия. Катастрофа са.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2022, 14:00 
Offline
любител
Аватар
2012 Mazda 6

Регистриран на: 18 Яну 2017, 21:52
Мнения: 45
Местоположение: Плевен
zorbata написа:
Freezy написа:
Не знам дали номерата съвпадат. Знам, че американския номер е GS3L-34-80XE, но никъде не мога да намеря схемите на европейските 6тици. :(

https://partsouq.com/
GS1D3480XH
Substitutions - GS1D3480XF



На моята моста е същия GS1D-34-80XH
2010 GH 2.0 DISI Automatic купувана в България.


Прикачени файлове:
most.jpg
most.jpg [ 183.41 KiB | Прегледано 3004 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2022, 15:04 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Дек 2015, 17:46
Мнения: 147
Местоположение: България
Много те дерат тия сервизи.
Преди 5 месеца на моята 6-ца първа генерация, сменях точно преден мост-намерих го в олх за 100лв.,и в един провинциален сервиз ми го смениха за 4 часа срещу сумата от 90ЛВ....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2022, 02:56 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Юни 2017, 11:33
Мнения: 1
Местоположение: Монреал
Здравейте ,аз живея в Канада,и карам същата мазда 2011,еднакви са..Та,преди 4-5год. имаше сервизна акция специално за предни мостове,безплатна...Защо не го е сменил,,доверения,,приятел..Моят за пет години,беше тотал щета..всичко друго Ок..сега със сменения мост съм добре,но пък задния е......От долу колата я бива..имам 165000 навъртяни за 11 год.,без почти никакви проблеми...та новата ще ми е пак мазда..тука на 10год се сменят,не ,че не вървят,а заради ръждата...Между другото Канада е ,,Родината на ръждата,,..Та съветвам всички да избягват коли от тук..


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб