Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2011, 16:26 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Юни 2011, 11:10
Мнения: 3
yavor4e написа:
София ул.Антим Първи 64. телефона е 0878680825.На мен ми излезе 1600лв крайна цена,но ми беще спешно човека каза че работи върху намаляване на цената.С колко точно не знам.Обаждаш се и питаш :)


Благодаря колега, ще го посетя човека да си говорим


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2011, 22:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
До края на идната седмица очаквам да пристигне техниката с която ще е възможно четене/запис но прословутия Denso компютър през OBD букста ( конкретно при Mazda 5/6 ), както и повечето японски автомобили. Така ще мога да ви предложа и услугата реален чип тунинг ( а не power box ) и надявам се скоро и софтуерно премахване на проблемния DPF. Първите няколко желаещи ще бъдат обслужени на преференциални цени.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2011, 19:05 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
steich написа:
До края на идната седмица очаквам да пристигне техниката с която ще е възможно четене/запис но прословутия Denso компютър през OBD букста ( конкретно при Mazda 5/6 ), както и повечето японски автомобили. Така ще мога да ви предложа и услугата реален чип тунинг ( а не power box ) и надявам се скоро и софтуерно премахване на проблемния DPF. Първите няколко желаещи ще бъдат обслужени на преференциални цени.


А за Мазда 3 дизела ще можете ли и тях да ги правите. Че не малко проблеми има и при тях с тоя проклет DPF. Между другото ще трябва да помислите и за варианти за индивидуално преправяне на софта в компютрите че применро на една кола може да стане както трябва но на друга може не е същото положението. Смисъл от мотор на мотор може да има разлика....

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2011, 21:52 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Май 2005, 21:27
Мнения: 10
Местоположение: Sofia
steich написа:
До края на идната седмица очаквам да пристигне техниката с която ще е възможно четене/запис но прословутия Denso компютър през OBD букста ( конкретно при Mazda 5/6 ), както и повечето японски автомобили. Така ще мога да ви предложа и услугата реален чип тунинг ( а не power box ) и надявам се скоро и софтуерно премахване на проблемния DPF. Първите няколко желаещи ще бъдат обслужени на преференциални цени.

Ще купувам за фирмата още една Мазда с проблем в dpf и имам няколко въпроса
1Има ли резултат вече за софтуерно премахване на дипиефа?
2 Какво става ако стане фал при ровичкането в компа?
3 Цена ?
Ако няма резултат ще трябва пак да го махам изцяло.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2011, 22:01 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Яну 2007, 01:34
Мнения: 1
проблема ти е решим но е малко скъпичко но е за винаги
няма дити напиша тел. защото някой си vili се прави на редактор на форума пардом
модератор
пишими


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2011, 22:18 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Ако имаш какво да напишеш колега, пиши само и единствено по темата. Нека разберем какво е така желаното решение на проблема.
И внимавай с окачествяванията по нечий адрес, тук не се толерират такива!

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2011, 07:44 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Май 2005, 21:27
Мнения: 10
Местоположение: Sofia
naiden_mazda написа:
проблема ти е решим но е малко скъпичко но е за винаги
няма дити напиша тел. защото някой си vili се прави на редактор на форума пардом
модератор
пишими

Аз знам че е решим правил съм го на другата Мазда но питах за алтернатива но явно няма такава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2011, 14:00 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Аз за момента не мога да ви предложа алтернатива тъй като все още чакам техниката да пристигне а и ми е нужен пациент съответно с такъв проблем. Когато се появи такъв и постигнем някакъв напредък след определен пробег безпроблемни километри, ще ви съобщя с подробности.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2011, 17:50 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 24 Сеп 2008, 09:35
Мнения: 65
Местоположение: София
Днес ампутирахме поредния ДПФ, стана перфектно както на всички досега. Някой да има идея къде може да се качи на дино-стенд, много ме вълнува с колко се вдига мощността и въртящия момент? Субективно увеличението е значително.

_________________
тел. 0878 680 825


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2011, 19:35 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Колега идея имам, но е в Пловдив ;-(


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2011, 09:27 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 24 Сеп 2008, 09:35
Мнения: 65
Местоположение: София
Дай някакви координати, моля

_________________
тел. 0878 680 825


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2011, 10:04 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Маднес Моторспорт
0896 687828 търсиш Венци
Но в София има 3бр. дино стендове, защо не ги премерите тук. ХЕЕД, Проспийд и Овърдрайв

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2011, 22:35 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Дам точно същите щях да ти дам и аз ;-)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 20:23 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 24 Сеп 2008, 09:35
Мнения: 65
Местоположение: София
Благодаря, ще видя как ще стане.

_________________
тел. 0878 680 825


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2011, 02:09 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 21 Окт 2010, 21:58
Мнения: 10
Местоположение: Варна
skype: velomen_vn
Здравейте, незнам при вас как е аз миналата година като излезе от гаранция на 29 000 км нямаше проблеми после почнах да я карам много и почна проблема с вдигането на нивото на маслото и моторстар ми казаха да карам на повече обороти градско за да не сменям маслото на 9хил км и аз карах така 12 разход ми дава в Варна но не се оправя. Бащами му писна и говори с негов познат които преподава двигатели с вътрешно горене и тои каза че трябва да се оправи софтоера и за да няма проблеми поне 1 път седмично да се кара извън града с скорост над 90км и над 2600 оборота .... ходих в моторстарс наи после ме препрограмираха излезнал е някакъв нов ъпдеит но не става за всички модели за моя стана. Вече съм на 60 000км и нямам проблеми но като тръгна извън града и на магистралата като я зема с 180 и то отпушва всичко. Свали ми разхода след ъпдеита с 2 литра някаде и по малко гори градско като я караш на 2500 оборота среден разход 10 ми дава като стъпвам здраво понякога.
Съвета ми е да пробвате, които има проблем като отиде на магистралата даи на 5-та с 140 да качи оборотите караите 10 мин и тои сам се чисти от октомври досега има 30 000 км минати и нямам проблеми.
Успех

_________________
Мазда 6 2007 143к дизел


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2011, 15:27 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
http://news.plovdiv24.bg/285069.html Много актуална статия.. освен келявото ни управление и контрол, друго не виждам какво може да се обвини :shock:

_________________
Millions long for immortality who don't know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011, 05:51 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Май 2005, 21:27
Мнения: 10
Местоположение: Sofia
veloman написа:
Здравейте, незнам при вас как е аз миналата година като излезе от гаранция на 29 000 км нямаше проблеми после почнах да я карам много и почна проблема с вдигането на нивото на маслото и моторстар ми казаха да карам на повече обороти градско за да не сменям маслото на 9хил км и аз карах така 12 разход ми дава в Варна но не се оправя. Бащами му писна и говори с негов познат които преподава двигатели с вътрешно горене и тои каза че трябва да се оправи софтоера и за да няма проблеми поне 1 път седмично да се кара извън града с скорост над 90км и над 2600 оборота .... ходих в моторстарс наи после ме препрограмираха излезнал е някакъв нов ъпдеит но не става за всички модели за моя стана. Вече съм на 60 000км и нямам проблеми но като тръгна извън града и на магистралата като я зема с 180 и то отпушва всичко. Свали ми разхода след ъпдеита с 2 литра някаде и по малко гори градско като я караш на 2500 оборота среден разход 10 ми дава като стъпвам здраво понякога.
Съвета ми е да пробвате, които има проблем като отиде на магистралата даи на 5-та с 140 да качи оборотите караите 10 мин и тои сам се чисти от октомври досега има 30 000 км минати и нямам проблеми.

Успех


Последна промяна yavor4e на 04 Окт 2011, 05:53, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011, 05:52 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Май 2005, 21:27
Мнения: 10
Местоположение: Sofia
Това е защото си на малко километри.Аз бях принуден и на личната и на служебната Мазда да премахна филтъра.Когато се запуши както трябва не помага нито друг софтуер нито извънградско каране.Алтернативите са 2-или замяна или премахване.Аз избрах премахването защото е в пъти по евтино от замяната,а и спират проблемите с пълненето на маслото с нафта,намалява разхода,увеличава мощноста,с една дума колата става друга без DPF.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 08:14 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:17
Мнения: 14
Здравейте!

Пред купуване съм на 6-ца(2003 - 2005 г) и се двоумя още между бензинова или дизелова. Прегледох темата за този филтер и искам да попитам откога се поставя той в дизеларките?

Мерси :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 08:48 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 18 Сеп 2011, 07:20
Мнения: 506
Местоположение: София
skype: d0pest
Слага се на фейслифтовата версия, 2006-2007г, на двигателя който е 143 к.с.

_________________
Mazda 6 Touring (GY), 2.0 MZR-CD (RF7J), 143PS - EX
BMW E61 LCI 525d, 3.0d (306D3), 197PS


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2011, 20:11 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Май 2005, 21:27
Мнения: 10
Местоположение: Sofia
Вземи си бензинова,повече харчи но е много здрава


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2012, 20:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
И аз съм за бензин. Поне поддръжката излиза по-евтино мисля. Относно предлагананата от мен услуга по премахване на филтър за твърди частици, за момента мога да Ви предложа само вариант с емулатор тъй като софтуерния вариант има доста условности за работещи датчици и т.н. При монтиране на емулатор е важно да работи само ламбда сондата, а поддържането на температурните датчици и диференциалния датчик не е нужно ( както при софтуерното премахване ).

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2012, 23:27 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2007, 19:32
Мнения: 1
само да кажа имам мазда 6 дизел за 4 години каране така ли един пат не ми светна тоз дпф на 140000км е вече колата и поне 100000км са градско


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2012, 12:18 
Offline
фен

Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23
Мнения: 213
Местоположение: София
Damian написа:
Слага се на фейслифтовата версия, 2006-2007г, на двигателя който е 143 к.с.

Не си прав колега, аз съм с 2006 год. фейслифта и 121 к.с и имам въпросния гаден филтър.
Да споделя моите мъки със светенето на филтъра.
При мен светеха тракшън контрола, онази лампичка за двигателя и мигаше дпф-а.
При мен се оказа проблем в ламбда сондата и от Стар Моторс ми поискаха 1200 лв., аз си я поръчах от една ф-ма за 400 лв.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 10:09 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Сеп 2011, 13:00
Мнения: 10
Колеги, при мен маздата е на около 235 000 километра и от няколко дни започна да мига лампата на DPF-а. Интересното е, че няколко дни преди да светне карах извънградско с 160 - 180 километра половин час и би трябвало да се е прочистил тогава. Колата не е в сервизен режим и си върви ок, само дето мига DPF.

Аз имам OBD2 Bluetooth приемник и едно смотано tool-че (ScanTool-net), с което си гледам нещата по компютъра на колата. Закачих го, в графата за грешки нищо не излиза, като дам за изчистване лампата усагсва и след 5 секунди пак започва да мига.

Препоръчайте ми какво да правя - контакт на сервиз, където да погледнат какво става (в София ако може :) ).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 10:18 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 18 Сеп 2011, 07:20
Мнения: 506
Местоположение: София
skype: d0pest
Стар Моторс :) Мисля, че тук във форума някой беше споменал, че е около 50лв чистенето на DPF. Между другото, много хора се бъркат, че DPF се продухва по "италианската система" - газ до дупка... в ръководството пише, че е най-ефективно да се шофира около 15 минути при обороти на двигателя между 2000-2500 и скорост над 40км/ч. Поне при моята това е около 100-120км/ч на 5-та или 130-140км/ч на 6-та скорост.

_________________
Mazda 6 Touring (GY), 2.0 MZR-CD (RF7J), 143PS - EX
BMW E61 LCI 525d, 3.0d (306D3), 197PS


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2012, 13:12 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юни 2012, 12:52
Мнения: 2
Местоположение: София
Колега " johny_quest " , имах същият проблем, т.е. 1000 км извън градско и DPF започна да мига.Обадих се на колегата "steich",разчете нещата,нямаше грешки и остана само регенерация на място.Направихме я за около 40 мин и всичко се оправи.Лампата угасна още на 3 мин от стартирането на регенерацията.Другият вариант , според мен(пробвал съм го) е на магистрала с три хилди оборота 10-15 мин.Регенерацията на място ме оправя за 5-6 месеца с много кофти градско каране.
Следващата ми стъпка е да го махна ,но търся контакт с хора ,които са го махнали с английският емулатор.Ако има такива и още се ровят по форумите нека пишат!!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2012, 23:38 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Мар 2009, 23:39
Мнения: 2
Местоположение: Plovdiv
Имам Мазда 6 под ръка с махнат софтуерно ДПФ.Работи без проблеми

_________________
Чип тунинг на гаранционни коли ,камиони ,мотоциклети и единствен на японските в БГ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2012, 10:11 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Май 2012, 14:23
Мнения: 3
Местоположение: Varna
Проблема се появи и при мен. На излизане от София започна да мига DPF лампата, не знам дали се дължи на дву-седмичното каране по задръствания из София ( само колегите от София могат да споделят коментар). След това започнах да я продухвам на 3000-3500 оборота. Прибрах се до Варна със стабилно каране по магистралата. И на място се опитах да я продухам, но никакъв резултат.
Голяма мъка, колата е тромава, не се наема, покачване на разхода. :?
Искам да попитам дали някои е правил изтърбушване и промяна на softwaer във Варна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2012, 20:06 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Юли 2012, 19:00
Мнения: 3
Местоположение: Karlsruhe, Germany
Здравейте от мен,
аз нямам Мазда 6, но в момента оглеждам една, за която вече питах в друга тема. Тя е 2006-та 2.0 CD 143 коня.

Интересно ми е за тези проблеми с ДПФ. Ако сте запознати в Германия има едно нещо наречено Umweltplakette(знак за екологичност на автомобила). Биват Зелен, Жълт и Червен. В повечето големи градове не можеш да караш свободно кола без зелен стикер. Зелен стикер се дава на дизели почти само с ДПФ. По точно такива, които влизат в Euro 4 клас за вредни емисии според европейските стандарти.
Та сега върпоса е, ако толкова много проблеми създава тоя филтър..тук как карат хората? Аз наистина не съм много запознат защото съм едва от 8-9 месеца в страната. Но е факт, че ако нямам зеленият стикер ще плащам глоби в центровете на повечето градове. Ако някой може да ме просветли малко, ще съм много благодарен!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб