Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011, 15:50 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Сеп 2010, 13:16
Мнения: 20
Здравейте колеги,

Откато се сдобих с новата Mazda 6, усетих липсата на една много елементарна функция която не е болка за умиране но е леко досадна. Както може би повечето от вас знаят, новата мазда има опция за автоматично палене на фаровете когато се стъмни. Положението на копчето за фаровете е "Off, Auto, габарити, фарове". При Auto, фаровете се палят само когато е тъмно, а на положените "фарове" светят постоянно, дори и при изваден контактен ключ (единственото което има като екстра при това положение е, че пищи при отворена врата). Повечето коли които съм виждал имат елементарната опция за гасене на фаровете когато ключа е изваден или е в положение "изключено" (някой се гасят сами след 1-3мин), но тази кола няма такава проста функция. От СтарМоторс ми казаха, че тази екстра ще ми струва 300 лева, което включва инсталиране/подмяна на електронни модули и прочие (само с пипане по софтуера не ставало!). Както и да е, не ми се дават 300 лева за подобно нещо, изглежда ми излишно. След малко оглеждане намерих друго решение на проблема. Решението е следното:

Датчика който следи за външната светлина се намира на предното стъкло, горе в средата точно зад огледалото (1) (не е този на самото огледало, той си е само за него). Корпуса в който се намира датчика се състои от 2 еднакви части. Разглобява се като първо лявата част се плъзне на страни (2) (към шофьорската врата). 2-те части се държат взаимно на щипки и се крепят на стойката за огледалото. Втората част просто се маха и тя на страни (3) като внимавате с кабелите! Датчика се намира в правоъгълната кутийката под корпуса (4). На самата кутийка от 2-те и страни има 2 щифта (5) който се дърпат надолу към таблото по посока на стъклото. Издърпват се около 1-2см, издърпването става лесно, нищо не се напъва! Капачето се маха като се издърпа назад, като под него се намират разни призми и филтри (6). От обратната страна на кутийката, датчика изглежда така (7). Осемте огледални дупки са датчиците за автоматичните чистачки, а нас ни интересуват другите 2 датчика от ляво (7). И тук идва часът на истината. Взимате една ето такава хартийка (8) или нещо подобно което не пропуска светлина и я натиквате при призмите на прозореца по този начин (9). Целта е да се блокира влизането на светлина от призмите към въпросните 2 датчика. Сглобявате по обратния ред (без никакво напъване!) и сте готови! Имате автоматични фарове независимо дали е ден или нощ.

Плюсове и недостатъци:
Доброто е, че не се налага досадното ръчно включване на фаровете през деня
Минусите които съм забелязал до сега са следните
- светлината на таблото винаги е или силна, или слаба. Щом фаровете са включени винаги седи на слабо освен ако не се boost-не от копчето
- забелязах че при включени автоматични чистачки, при рязко преминаване от светло на тъмно, чистачките се включват. Явно датчика за светлина компенсира датчиците за чистачките.

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Mazda6AutoHeadlights
MazdaAutoLights.jpg
MazdaAutoLights.jpg [ 198.08 KiB | Прегледано 22361 пъти ]


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011, 17:36 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2009, 19:55
Мнения: 343
Това за коя Мазда 6 става на въпрос? Ако е 6-ца след 2007-ма, то при мен фаровете си светят постоянно, дори и в позиция OFF. Това е направено според някаква си директива на ЕС.
Иначе е доста интересно четиво. Евалата за снимките и обяснението.

_________________
Сиво, Сиво.. та краСИВО
Toyota Auris 2006 - 2.2 DCAT - малък трудно управляем ракетен снаряд.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011, 18:39 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Аз имам също автоматични фарове на моята Мазда 3.. проблема ми е че, че на Auto наистина се палят когато е напълно тъмно. Веднъж, бях го сложил пак на Auto и вече се смрачаваше, но не се запалиха.. незнам, но японците явно са го направили чувствителността да се пали когато едва ли не не виждаш вече нищо пред себе си и тогава да се пали.
Чудех се дали да не сложа някакво тъмно фолио, за да затъмня малко тея датчици и да се палят малко по-рано..

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011, 19:19 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Сеп 2010, 13:16
Мнения: 20
Oizo_Zoizo, тава дума за последната Mazda 6 2010 година (след фейс лифта). За другите не знам как е.
От СтарМоторс ми казаха за това как е било на старите модели и са го променили специално за този модел, защото прекалено много хора са се били оплаквали, че не можели да ги изключват.

SEAL, и аз си мислих за фолиото или лепенка, но датчика се намира на пътя на чистачите, които ще стържат във фолиото всеки път щом се ползват, което със сигурност ще ги повреди (гумичките) и затова предприех по-драстични мерки :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011, 23:38 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 10 Апр 2010, 23:46
Мнения: 225
Местоположение: Пловдив
Значи на модела от 2008 до 2010 е по следния начин:

Ако си на автоматични:
- на контакт ти се палят късите и взависимост от осветеноста или оставаш на къси или всичко нужно за нощно шофиране светва.
- единствения начин да спреш фаровете да не светят е да врътнеш на положение габарити, така свети всичко без къси и дълги

Мойте наблюдения от автоматичните:
Лято:
- през деня си светят само късите
- (ден) в тунел веднага се пали всичко за нощно каране и веднага след тунела всичко гасне
- малко преди да залезе слънцето минава в нощен режим и ако не го следиш става много плавно и без никакви проблеми, никога не ми се е случвало да карам на тъмно без светлини.

Зима:
- зимните дни когато е облачно и мрачно всичко е на нощен режим, само ако се появи слънце минава на къси
- забелязах, че когато карам из планина и постоянно се скрива и показва слънцето минава няколко пъти нощен-дневен и след 3-4-5 път остава на нощен режим за постоянно

При автоматичния режим всичко се гаси при изключване на двигателя, с една дума абсолютно всичко е автоматично и идеално и не мислите за фаровете си изобщо, чистачките ако са на автоматичен и тях не ги мисля (освен зимата когато не са на автоматичен по разбираеми причини)

Единствено е трябвало да сложат едно OFF на лостчето което да спира всичко и до там, щеше да е ПЕРФЕКТНО.
Аз от мойте автоматични съм доволен много, единствено ми липсва това OFF и то само за лятото за градско каране.

_________________
Mazda 6; 2.0L; 147 hp; Executive; 2008-

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2011, 17:31 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Колеги, част от тези неща сме ги дискутирали и в тази тема:
viewtopic.php?f=40&t=22790

Мен ако питате не са го направили като хората Японците и преди и след фейслифта все нещо куцо има, дали ще е обезмислянето на автоматичното вкл. в голяма част на колите преди фейслифта или пък липсата на изключване на фаровете след като си загасил колата след фесйлифта все едно. Има какво да се иска определено.
Е не съм я чакал 3мин да видя дали ще загаснат сами след като съм загасил, но може да пробвам.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2011, 11:09 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 21 Ное 2008, 10:52
Мнения: 38
Местоположение: София
skype: Keppeto
И при мен са като при нестор и всичко е ОК. Включително чуствителноста. И се учи, като смени няколо пъти, остава на един режим.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2011, 15:57 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
gkrystev написа:
Oizo_Zoizo, тава дума за последната Mazda 6 2010 година (след фейс лифта). За другите не знам как е.
От СтарМоторс ми казаха за това как е било на старите модели и са го променили специално за този модел, защото прекалено много хора са се били оплаквали, че не можели да ги изключват.

SEAL, и аз си мислих за фолиото или лепенка, но датчика се намира на пътя на чистачите, които ще стържат във фолиото всеки път щом се ползват, което със сигурност ще ги повреди (гумичките) и затова предприех по-драстични мерки :)


Фолиото не може ли да се залепи от вътрешната страна на стъклото? :?: :D То отвънка наистина ще е тъпо, пък и грозно.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011, 11:35 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Не, не може....
От вътрешната страна на стъклото е залепен самия датчик....

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011, 19:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Здравейте и при мен работят както на nestor,въпреки че моята Мазда е 2007 и е старото купе, преди да излезе новата 6ца.
На положение AUTO работят късите и габаритите постоянно,в тунел или като се стъмни светва и таблото вътре и всичко е ОК. Само не мога да включа фаровете за мъгла,когато е светло и е на АУТО.
Нещо не мога да разбера вашите Мазди са нови и не би трябвало да има проблеми с фаровете,трябва да работят не по-зле от моите на АУТО и не разбирам,защо трябва да се лепят разни фолия по стъклото!!!!!
Аз лично съм карал през 2008 от новите 6-ци точно след като излязоха(като на slowtraveler) само че 2.0 дизел и вечер в града като пунеш мигач и навиеш волана се включваше допълнителна светлина,която осветяваше допълнително завоя доста приятно.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011, 19:57 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
bjrov, не си чел темата внимателно, фейслифта на новата 6ца, която е налична в БГ от 2010 не е така, има промяна.
А за да си вкл. фаровете за мъгла трябва или да ти сработи Аутото или да сложиш копчето на къси.
Иначе Аутото си работи супер, но идеята е да си направиш дневни слветлини.
А това с осветяването в завоя е адаптивни светлини но само ако го имаш.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 15:02 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
radkol съжалявам не знаех че има промяна,предполагах че при новите ще трябва даже да е по-добре от по-старите!!!!
Само да попитам какво са дневни светлини,къси през деня или????
Аз преди да си купя мойта ходих в магазина срещу ВМА и там ми предложиха кола с доста екстри за около 38-39К,само че за сега реших да изчакам около година.

Поздрави

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 15:18 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2009, 19:55
Мнения: 343
Това с адаптивните фарове, следящи кривата на завоя не зависи от мигача. Просто номера е да си навил волана или поне да си кривнал на четвърт оборот и да се движиш със скорост по-голяма от 5 км.
Дневни светлини при мазда са къси светлини. При другите марки си имат отделни крушки или LED.

_________________
Сиво, Сиво.. та краСИВО
Toyota Auris 2006 - 2.2 DCAT - малък трудно управляем ракетен снаряд.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 17:17 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Oizo_Zoizo,
Благодаря за разяснението!!!!!
Явно тези на които съм се возил и карал от новите мазди са били с такива екстри,за това си мислех че е стандарт за новите модели. Както и за BOSE-то си мислих че е стандартно във всяка.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2012, 16:48 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Тази тема май става доста актуална вече.
Ще се наложи май и аз да се опитам по тази система, след като със закон обезмислиха аутото на колите ни ;-))))))))))))))


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2012, 18:14 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Защо да е обезмислено - при мен АУТО-то ми връща нощните настройки -подсветката на таблото, фарове за мъгла и т.н....

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2012, 23:26 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 10 Апр 2010, 23:46
Мнения: 225
Местоположение: Пловдив
slowtraveler написа:
Защо да е обезмислено - при мен АУТО-то ми връща нощните настройки -подсветката на таблото, фарове за мъгла и т.н....


дам, ауто-то си е супер, при тунели и свечеряване всичко минава в нощен режим, а след загасяне на колата свичко си гасне ауто.

Единственото дразнещо е че ксенона се пали на контакт, а не секунди след запалване на двигателя както е при някой други марки.

Иначе със тоя закон мисля, че ще е по добре, макар че доста хора мрънкат,че щели да им горят крушките по-често :)))))

_________________
Mazda 6; 2.0L; 147 hp; Executive; 2008-

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2012, 15:36 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Не говоря за вас Нестор и Слоу, при вас си е така защото се с авт. дневни светлини и така и така ви светят, но за тези от нас който не са с такива и аутото вкл. реално и фаровете, сега като ги вкл. се вкл и подсветката, демек и тя ще е активна през цялото време което обезмисля аутото като цяло за моделите като при мен.
Мисля че колегата беше споменал, че от СМ му искали над 300лв за да сложат модул с който да се получи ефекта който е при вас.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2013, 23:42 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 05 Ное 2013, 22:36
Мнения: 91
Местоположение: София
Възможно ли е с допълнителен модул да се включват адаптивните светлини (или там каквито са между късите и мигача) с намалена мощност?

_________________
Mazda 6, 2.2 MRZ-CD


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2013, 07:44 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Не бих се занимавал да ги включвам отделно - всяка крушка се управлява индивидуално от един електронен блок (блока на AFS), който не е евтин, и една неуспешна интервенция може да нанесе доста поражения.
А и не виждам смисъл - тези фарчета светят не напред, като дневни светлини, а силно ограничен страничен светлинен поток.

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 21:10 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Здравейте,
Искам да благодаря на колегата gkrystev за добрата идея и описанието и.
Потвърждавам, че на колата от подписа ми,Мазда 6 2007 (първа генерация фейслифт) всичко описано работи.
Единствената разлика е, че двете пластмаси от снимка две, се разглобяват като първо се плъзне дясната към пасажерската врата.
Засега странични ефекти не съм усетил, но то още е рано да се каже.
Поздрави

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 11:29 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги, аз съм с Мазда 3, при смяна на предното стъкло явно не са знаели как да махнат датчика и са го счупили и залепили само огледалото. Някой има ли идея от къде мога да поръчам огледало с датчик или само датчик, защото аз никъде не успях да намеря?
Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 11:46 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
А предното стъкло има ли място за датчик(за чистачките) ?

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 15:34 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Ами, мисля да има... Какво трябва да му пречи? Да не би да е залепено огледалото до края на стъклото горе ли имаш предвид?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 17:21 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Датчика за осветление не е ли долу на таблото?
Ако е горе комбиниран с датчика за чистачките, то понякога майсторите не поръчват правилното стъкло (с поле за датчиците) и затова може да не са ги монтирали)..

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 20:15 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
slow, този на таблото е за слънчевото греене и е свързан с работата на климатроника, а иначе са горе комбинирани датчика за автоматични фарове и чистачки.
@WildBoarII Колега имаш ли Auto режим на лостчетата за чистачките и фаровете?
Пусни една снимка на твоето стъкло да го видим(ако не те затруднява).

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 20:27 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
ihristov, не знам как е на тройката, та затова и питах колегата... Защото съм срещал модели и с двете решения (на някои модели автоматичното светване на фаровете го правят с капачка от кока-кола върху датчика на таблото :) )...
Точно това се опитвам да изясня - колегата е убеден, че му е счупен датчика, но дали е така?

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Последна промяна slowtraveler на 25 Май 2016, 11:18, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 21:14 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Всъщност си прав slow, така е при 6цата, не е сигурно че М3 е същото.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2016, 00:09 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Юли 2014, 16:10
Мнения: 106
Местоположение: Sofia
Имам Ауто и на фаровете и на лостчето, но нямам май самият сензор.

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2016, 00:53 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Навярно са сменяли стъклото с такова обикновенно(по-евтино, като за продажба) и са изхвърлили датчиците и кабелите им, кофти.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yandex [Bot] и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб