Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2015, 12:29 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Мар 2015, 09:18
Мнения: 2
Местоположение: София
Много полезна тема.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2015, 17:10 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Апр 2015, 17:07
Мнения: 1
Местоположение: Варна
Здравейте,

Мога ли да помоля някой, който има контактите на момчето от Бургас да ги сподели на ЛС. Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2015, 12:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:28
Мнения: 208
Местоположение: София
Миналата седмица реших да се пробвам, разглобих централната конзола, извадих дисплея и мога да кажа, че тоя дисплей недъгав е абсолютна грешка на електрониката :D

Тоя контролер, който се намира под подсветката - в завода са му сложили супер малко материал, крачетата трябва да се презапоят с топъл въздух, с поялник не става, презапоявате крачетата (правите са на хирург) и дисплея се оправя. Аз допълнително го вързах със свински опашки и направих импровизиранa подложка над чипа, за да го натиска, сега няма мърдане, общо взето като за последно. :D

Равносметката е - оправен дисплей, нерви 4 часа и половина, всякакви обиди по адрес на майката и цялата рода на японеца, измислил подобно нещо :D

_________________
Mazda 6 2013 Takumi XR 2.0 155hp petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2015, 18:04 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Май 2015, 17:52
Мнения: 11
Местоположение: София
Здравейте,

Дали може някой да изпрати координати за ремонт на дисплея в Бургас ?
Ако може и да добавите и малко информация как е протекло всичко като живея в София и ще се възползвам от куриерски услуги.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2015, 19:34 
Offline
любител
2003 Mazda 6

Регистриран на: 05 Апр 2015, 08:19
Мнения: 3
Местоположение: Чирпан
Ще може ли и на мен да изпратите координатите на това момче от Бургас? Благодаря предварително!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2015, 18:50 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Юли 2015, 13:00
Мнения: 13
Местоположение: Раднево Сливен
Е и мен не подмина въпросния дисплей! И аз ще помоля за координати ,къде да го изпратя!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2015, 20:16 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Авг 2015, 22:01
Мнения: 5
Местоположение: София
И аз се нуждая от услугите на въпросния човек от Бургас, моля изпратете ми координатите му! Мерси!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2015, 16:58 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 23 Яну 2015, 22:19
Мнения: 90
Местоположение: Haskovo
Може ли координати и на мен. Благодаря предварително


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2015, 16:00 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 26 Юни 2012, 19:45
Мнения: 101
Местоположение: На път
skype: highway_bs
Здравейте колеги

Можете да звъните на 0896 580683 . Човекът работи в представителство на Sony за България, понякога е доста зает, или не вдига на непознати номера когато е напечено, но бъдете по настоятелни или пратете смс за какво става въпрос предварително.Успех !

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2015, 08:38 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Авг 2015, 13:42
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте колеги, от скоро (месец) съм собственик на Mazda 6 2.3 166hp и имам същия проблем с дисплея, много полезна тема само едно питане имам дали телефона който сте оставили за връзка с момчето от Бургас е актуален и ако не е да го получа на лс за което ще съм безкрайно благодарен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2016, 13:00 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Май 2015, 22:48
Мнения: 6
Местоположение: София
Здравейте колеги! Моята 6-ца я карам от май месец и в общи линии имам същия проблем. При мен когато е студено времето светят всички пиксели, но като се стопли или колата загрее, повечето изчезват. Изглеждаше ми доста странно преди да попадна на тази тема. Въпросът ми е, дали вече знаете и за някой в София, който да ги прави тези дисплеи?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2016, 19:33 
Offline
фен

Регистриран на: 06 Дек 2015, 17:46
Мнения: 147
Местоположение: България
Добре ще е да споделите, и каква е цената на въпросния ремонт на дисплея?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2016, 21:47 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Ное 2015, 20:36
Мнения: 4
Местоположение: бургас
Здравейте от скоро имам мазда 6 2002 г.2.0 бензин .имам следния проблем с дисплея.работи нормално показва си всичко но от време на време угасва на цяло и не покава нищо.да кажем след 20-30 пак тръгва сам но му настройвам всичко .на каво може да се дължи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2016, 22:16 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Окт 2013, 20:27
Мнения: 92
Местоположение: Pleven
Здравейте, от днес и аз съм с ремонтиран дисплей, не предполагах че показва толкова много неща. Да попитам нормално ли е като дам на контакт да свети целия горен ред + отдясно да показва всички индикации на климатика. Като пусна вентилатора горния ред изчезва и показва на коя степен е вентилатора и градуси. Качих две по разбираеми снимки, някой от колегите дето са ремонтирали дисплея да каже дали и при него е така. Аз досега съм бил в тъмнина :D


Прикачени файлове:
IMG_20160320_160438.jpg
IMG_20160320_160438.jpg [ 189.2 KiB | Прегледано 13820 пъти ]
IMG_20160320_160450.jpg
IMG_20160320_160450.jpg [ 192.45 KiB | Прегледано 13820 пъти ]

_________________
Mazda 6 GG - 2.0 Petrol, 141 hp
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2016, 16:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:28
Мнения: 208
Местоположение: София
Pattso написа:
Здравейте, от днес и аз съм с ремонтиран дисплей, не предполагах че показва толкова много неща. Да попитам нормално ли е като дам на контакт да свети целия горен ред + отдясно да показва всички индикации на климатика. Като пусна вентилатора горния ред изчезва и показва на коя степен е вентилатора и градуси. Качих две по разбираеми снимки, някой от колегите дето са ремонтирали дисплея да каже дали и при него е така. Аз досега съм бил в тъмнина :D


Като дадеш на контакт ти дава това, което е на втората снимка ли?

Ако да - не си вкарал буксата докрая и не прави контакт хубаво. Така или иначе това е причината за втората снимка, като изключим разбира се варианта за ремонт. (вече оправен дисплей)

Ако ти е изключен климатика / парното не трябва да свети графата с чертичките за това колко силно духа. В момента, в който завъртиш и се пусне, светва и графата за това колко силно върти.

_________________
Mazda 6 2013 Takumi XR 2.0 155hp petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2016, 18:23 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Окт 2013, 20:27
Мнения: 92
Местоположение: Pleven
Да като на втората снимка показваше, днес сглабях таблото (конзолата) и сега всичко е наред. Може да не съм щракнал буксата преди това. Мерси за отговора колега.

_________________
Mazda 6 GG - 2.0 Petrol, 141 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 15:29 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Юни 2016, 09:30
Мнения: 5
Местоположение: София
skype: Estilian
Така време е и аз да се възползвам от услугите на магьосника от Бургас :) Моля за телефона на човека и по възможност с 2-3 думи как се разглабя? Има ли разлика при разглабянето при наличие на навигацията горе и може ли колата да се кара с демонтиран дисплей?
P.S. Разбирам, че публикуването на контактите на конкретния майстор в Бургас е реклама и нарушава правилата на форума, но видимо този човек е много коректен и не един или двама са използвали услугите му... дали ще е толкова притеснително да се публикуванегова информация? Все пак правилата са, за да има изключения за тях ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2016, 08:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
estilian написа:
Така време е и аз да се възползвам от услугите на магьосника от Бургас :) Моля за телефона на човека и по възможност с 2-3 думи как се разглабя? Има ли разлика при разглабянето при наличие на навигацията горе и може ли колата да се кара с демонтиран дисплей?
P.S. Разбирам, че публикуването на контактите на конкретния майстор в Бургас е реклама и нарушава правилата на форума, но видимо този човек е много коректен и не един или двама са използвали услугите му... дали ще е толкова притеснително да се публикуванегова информация? Все пак правилата са, за да има изключения за тях ;)

Стилянски, чукча си беше :P и чукча ще си останеш . mhihi
Ето ти едно мнение от същата тази тема, което си пропуснал(няма да обяснявам, че си го пропуснал защото не четеш) :lol: http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?p=375085#p375085, човека има и няколко теми за продажба на части за Мазда, свържи се с него, доволен ще останеш . :wink:
Има и читави дисплеи на цена доста по ниска от споменатите в темата, има си и човек който ги ремонтира и предполагам цената там ще е още по ниска .
Разглобява се почти идентично с Галанта, разликата е, че при Маздата има и едно болтче зад CD-то, което се развива странично след като свалиш жабката .
Колата може да се кара със свален дисплей, просто няма да имаш информация .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2016, 14:22 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 26 Юни 2012, 19:45
Мнения: 101
Местоположение: На път
skype: highway_bs
estilian написа:
Така време е и аз да се възползвам от услугите на магьосника от Бургас :) Моля за телефона на човека и по възможност с 2-3 думи как се разглабя? Има ли разлика при разглабянето при наличие на навигацията горе и може ли колата да се кара с демонтиран дисплей?
P.S. Разбирам, че публикуването на контактите на конкретния майстор в Бургас е реклама и нарушава правилата на форума, но видимо този човек е много коректен и не един или двама са използвали услугите му... дали ще е толкова притеснително да се публикуванегова информация? Все пак правилата са, за да има изключения за тях ;)


Реклама ще е само когато няма друга възможност освен да се плати , или ако това е бизнес в ремонта с автомобили.

В темата съм пуснал достатъчно информация за да може човек да си го направи и сам , както и на никой не е отказана помощ ако е решил сам да си го прави.

Дълго време се въздържах да пускам контакт информация точно по тази причина но идваха много съобщения на лични, а аз не влизам толкова често.
Човекът за когото става въпрос работи в друга сфера , и по точно със Сони , а реклама на Сони не е правена :)
Същия не се занимава с коли , както и с продажбата на части , така че смятам че намека за реклама е неуместен.

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2016, 14:20 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Ное 2012, 20:08
Мнения: 17
Местоположение: varna
Най-накрая си оправих и моя. След 2 неуспешни опита намерих един майстор във Варна и ми разпой целия контролер и го презапой на ново. Сега свети като нов.
Някой, ако му трябва майстор да пише на лично ще му дам номера на човека.

_________________
Mazda 6 2.0D 136hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2016, 16:15 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Юли 2016, 15:51
Мнения: 1
Местоположение: Sofia
Здравейте ! Имам проблем с моя информационен дисплей. Колата е Мазда 6 , 2002 год. 121к., климатроник, 2.0 дизел. Проблемът представлява неработещ дисплей и съответно и музика. Преди известно време ми угасна и след час се оправи. Така няколко пъти докато един ден угасна и се оправи чак след 3 седмици. Работи съответно 2 дни и пак угасна и от тогава го няма никакъв. Бях в автоморга и намерих дисплей, който раоти. Закачих го, но уви същата работа. Откачих и сд-то да не би от там да е проблема, но пак нищо. Когато дисплея не работи, цд-то издава някакви звуци (иска да извади диск-а)при изваден ключ от таблото. Моля ако има някой някаква идея какъв е проблема, да сподели. Благодаря предварително ! П.С. Мисля да мина компютърна диагностика, но не знам дали ще покаже нещо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 13:54 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юли 2016, 13:47
Мнения: 2
Местоположение: Германия
Здравейте колеги и моя проблем е сходен.Само че при мен започва да откача целия става като дискотека а ако не е това ми прекъсват някой от пикселите и числата който ми показват разход километри оставащо гориво се сменят без аз да съм ги пипал.Интересува ме дали ще се оправи при начина който е описан в началото на темата.
Благодаря.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2017, 21:21 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Яну 2017, 10:56
Мнения: 2
Местоположение: sofia
Колеги и аз останах без дисплей и музика след махане на акумолатора.Някакъв съвет сега накъде?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 15:33 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Мар 2017, 21:10
Мнения: 1
Местоположение: Burgas
Здравейте и аз имам този проблем на моята нова придобивка може ли да ми дадете координати на човека от бс. Благодаря преварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2017, 12:10 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Апр 2017, 20:02
Мнения: 4
Местоположение: Бурфас
Здравейте и аз имам този проблем на моята Mazda може ли да ми дадете координати на човека от Бургас. Благодаря преварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2017, 13:37 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Фев 2015, 18:32
Мнения: 60
Местоположение: Бургас
Здравейте колеги,ако не е проблем и на мен да пратите координати на пича от Бургас.
Благодаря предварително.

_________________
Мазда 6/GY/2003 г./2.0/121 hp./дизел,комби


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2017, 13:26 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Юни 2017, 13:13
Мнения: 2
Местоположение: Sofia
Здравейте и от мен фенове на Мазда! И аз ,както и други от вас , имам проблем с информационоя дисплей. Моля за тел номер на майстора от Бургас , който резрешава поправя този елемент на любимата ни марка.Благодаря предварително. Желая Ви щастие!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2017, 14:07 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
kranche написа:
Здравейте и от мен фенове на Мазда! И аз ,както и други от вас , имам проблем с информационоя дисплей. Моля за тел номер на майстора от Бургас , който резрешава поправя този елемент на любимата ни марка.Благодаря предварително. Желая Ви щастие!
И аз ви желая щастие на последните няколко участника в темата, ама защо не четете бе хора ? Имам чувство, че съм в Чукотския форум на Мазда . :lol:
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?p=386870#p386870 :rules_2:

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2017, 07:33 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Юни 2017, 13:13
Мнения: 2
Местоположение: Sofia
Благодаря! В многото обяснения в темата, не бях сигурен че това е тел номер на човека ! Трябваше ми лееееко потвърждение от някой! Желая ви щастие.

p.s.: Принципно търся и чета доста във форума.Със затруднение и объркване когато се сблъскам, търся помощ епистоларно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2017, 13:08 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 03 Сеп 2006, 15:15
Мнения: 95
Местоположение: Варна
Здравейте колеги, опитвам да се свържа с човека от Бургас, който ремонтира дисплеите .... но след като звъни известно време телефона, оператор ми казва че "абонат с такъв номер не съществува(!?)" ...
Та искам да попитам, дали някой разполага с алтернативен номер за контакт с този човек ... Благодаря предварително на отзовалите се.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 42 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб