Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 16 Ное 2018, 03:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 15:22 
любител
Аватар

Здравейте колеги,

И аз се сблъсках със същия проблем. Дисплеят не ми показваше лявата част, където е разхода и часа.
Но не ми се разглобяваше и затова го отлагах от известно време ( колата я карам вече 5та година ) и така докато не се абонирах за itunes и открих музиката. Тогава бързо се амбицирах да си взема aux/Bluetooth модул да си пускам itunes-a в колата. Голяма част от музиката не може да се намери дори и в руските торенти. Съответно няма как да си запша CD-та.

Така миналата седмица се наканих да взема въпорсния модул и с едно разглобяване да си презапоя и дисплея.
Свалих го, презапоих всички 88 крачета, след което се получи ей тази дискотека:

https://youtu.be/H0ceM1cPmwE

След което взех да ровя из нета и попаднах на тази тема която доста правилно ме насочи към проблема с чипа под самия дисплей. Благодаря на колегата за добрата тема! Занесох го на bgcaraudio зад Еко-то на черни връх в София, там откъдето взех aux/Bluetooth модула. Там човека ми овтори дисплея ( разпояват се всички 88 крачета ) и презапои чипа с поялник + специална паста. Ето и резултата:

https://ibb.co/jchbOb

Поздрави
Любака

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 20:57 
фен

ljbomir написа:
Здравейте колеги,

И аз се сблъсках със същия проблем. Дисплеят не ми показваше лявата част, където е разхода и часа.
Но не ми се разглобяваше и затова го отлагах от известно време ( колата я карам вече 5та година ) и така докато не се абонирах за itunes и открих музиката. Тогава бързо се амбицирах да си взема aux/Bluetooth модул да си пускам itunes-a в колата. Голяма част от музиката не може да се намери дори и в руските торенти. Съответно няма как да си запша CD-та.

Така миналата седмица се наканих да взема въпорсния модул и с едно разглобяване да си презапоя и дисплея.
Свалих го, презапоих всички 88 крачета, след което се получи ей тази дискотека:

https://youtu.be/H0ceM1cPmwE

След което взех да ровя из нета и попаднах на тази тема която доста правилно ме насочи към проблема с чипа под самия дисплей. Благодаря на колегата за добрата тема! Занесох го на bgcaraudio зад Еко-то на черни връх в София, там откъдето взех aux/Bluetooth модула. Там човека ми овтори дисплея ( разпояват се всички 88 крачета ) и презапои чипа с поялник + специална паста. Ето и резултата:

https://ibb.co/jchbOb

Поздрави
Любака

Колко ти взеха за поправката на дисплея?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 26 Яну 2018, 22:47 
любител
Аватар

70лв.

Знам че не е малко, но е доста играчка. Не знам дали има някой, който би се навил за по-малко.
Ако познавате такъв човек, дайте кординати :)
Бях изгубил 2-3 дни да си играя и не ми се губеха още толкива да обикалям по моргите и да взема още един такъв със студени спойки да си ги бия и двата в главата.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Яну 2018, 08:03 
любител

Аз също имах проблеми с моя дисплей, ремонтирах го сам миналото лято, като свалих целия дисплей ... Работата е пипкава, особенно ако нямаш вакуум станция.
На мен ми отне около два часа, с обикновен поялник и вакуум помпа.
Всеки трябва да си цени труда, така че 70лв. нито са много нито са малко. Важен е крайния резултат.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 27 Яну 2018, 08:10 
фен
Аватар

На мен ми го презапоиха за 40 лв преди година. Човека се нави понеже правеше услуга на приятел, който ме прати при него. Явно не знаеше с колко пипкава работа се захваща, затова парите са толкова малко. Мота ме поне две седмици обаче.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2018, 22:17 
фен
Аватар
Автор на темата

Здравейте

Понеже виждам че има интерес ще добавя някои неща.

Първо LCD пластината се разпоява от платката на контролера , това са около 80 крачета, за да може да се стигне до контролера.
Самия контролер търпи температурни промени от -10 до +50 градуса , което предизвиква свиване и разширяване на метала. В резултат спойкте под него се прекъсват и дисплея губи сегменти. За това и самото презапояване на контролера без свалянето му рядко има успех. Контролера се сваля и всички пътечки на платката се обработват с флюс и след това контрлера се запоява отново. Следва запояване на LCD пластината. Къде са рисковете : 1. LCD пластината е много тънка и има опасност от счупване. 2. Прегряване на контролера при разпояване и запояване.
Самата процедура отнема около 3 часа за специалист с необходимите инструменти.
Цената която обявяват колегите съвсем не е прекомерна след като 1/3 от нея е за куриерската служба.
За сравнение мога да споделя че за диагностиката на Webasto ми взеха 150 евро , като това отне 10 мин , и едно закачане на сервизния куплунг .
Подценяването на труда на българските специалисти води до тяхното бягство в чужбина.
В резултат на това /с изключение на Martod/ колата си в български сервизи повече няма да оставя.
Съсипаха я.

Поздрави

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2018, 14:17 
фен
Аватар

Това колега е следствие, че сме най-бедната страна в ЕС.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 24 Юли 2018, 16:37 
любител
Аватар

Благодарности за Евгени от Бургас, който ми поправи дисплея бързо, точно и коректно.
БЛАГОДАРЯ! =D>
Прикачени файлове:
20180712_184805.jpg
20180712_184805.jpg [ 105.45 KiB | Прегледано 157 пъти ]

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2018, 08:52 
любител

Благодарение на добрия снимков материал, след цял ден игра,вече и аз съм с отлично работещ дисплей!!! =D> =D> =D>

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа