Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2014, 20:57 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Ное 2013, 22:55
Мнения: 8
Местоположение: Sofia
Здравейте Колеги,

Ще започна с малко предистория и след това ще си задам въпросите.
Преди месец си купих Мазда 6 с 2.3 бензинов двигател произведена през 2005г (facelift'a). Когато я купувах гледах всичко останало, но това не съм го догледал. Не че ако го бях забелязал щеше да ме откаже от покупката. Та автомобилът е с KEYLESS GO система за отключване и запалване на двигателя.
Още при покупката забелязах, че дистанционното не работи коректно, но го отдадох на батерията. Дистанционното е от вида, който е на снимката. Некоректната работа се изразяваше в това, че колата се отключваше и палеше само с ключа, а дистанционното сработи само два три пъти по време на огледа. След покупката смених батериите и на двете дистанционн, но те пак не работиха. Едното дистанционно ,с което избрах да си служа (другото си стои в къщи), може само да заключва колата с натискане на копчето за заключване, но трябва да го натисна няколко пъти докато автмобилът се заключи. Лампичката, която е в единия ъгъл свети при натискане и на двете копчета. Освен всичко, не мога да отключа и при натискането на копчетата, които се намират на дръжките отвън на двете предни врати и на багажника. От както я имам колата съм успявал да отключа от дистанционното само 2-3 пъти най-много. Всички останали пъти отключвам, влизам и паля само с ключа, а заключвам с дистанционното трудно (натискам копчето по няколко пъти). Допълнителна информация е, че когато колата е на контакт (без двигателят да е запален) на таблото свети червен надпис KEY. След като запаля лампата изгасва.
Четох из форума за различни проблеми, но точно този казус не срещнах. Прочетох също и как се програмира нова карта, но при наличието на работеща такава.
Питането ми е дали някой се е срещал с подобен проблем и как го е разрешил? Дайте ми насоки какви може да са причините за моя проблем и как може да се разреши.
Прикачени файлове:
IMG_20140329_205547.jpg
IMG_20140329_205547.jpg [ 130.14 KiB | Прегледано 4506 пъти ]

_________________
2006 Mazda 6 GY, 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2014, 02:11 
Offline
маниак
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 19 Авг 2009, 06:37
Мнения: 874
Местоположение: Варна
skype: STUFFF_1
Колега, възможно е приемниците по автомобила да не са наред. Някъде имам спомен, че са 6 из колата. Пробвай някъде за маздата да намериш подробно service manual, в които буквално има всичко как се прави, и поне лесните неща да опиташ.

_________________
Osu


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2014, 12:24 
Offline
любител
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 17 Апр 2008, 13:04
Мнения: 7
Местоположение: Варна
Здрасти.Поздрави за покупката,имах подобен проблем.Щом не можеш да запалиш без ключ и на таблото ти свети key в червено,значи системата не може да намери картите.След като не е намерила картите е изключила и бутоните на вратите.При нормална работа,след влизане в колата и натискане на въртока за запалване(тук умишлено не казвам ключа,защото при тази система на мястото на ключа има капачка с която се завърта и пали)навътре трябва да светне Key в зелено,тук системата проверява картата и тя връща код обратно и дава сигнал към имобилайзера че е ок и може да палиш.Ако не може да се натисне навътре капачката и не дава да се завърти,не е намерила картата и ще светне в червено.От тук нататък се маха капачката и се вади ключа от картата с който може да се запали.Сега по твоя проблем,съвета ми е да посетиш мазда официалния сервиз,има си диагностична процедура ,която казва къде е грешката и в кой модул,но става само на техния компютър,всъщност програмирането,а само грешката може да я видиш и с обикновено OBD2 .Има и още един вариант за програмиране с отваряне и затваряне на вратата и завъртане на ключа в определена последователност но той е само ако ти е работеща системата и е за добавяне на втора или трета карта.Сега прочетох че си писал че key изгасва след като запалиш,значи картата е намерена.Но не ми стана ясно как палиш с ключ или с капачката.Тогава наистина виж антените по колата на седана са 6 а на комбито 7,за всеки случай измери батериите,много са капризни,малко да паднат и почват да не хващат,купувал съм батерии уж нови но доста под 3.0V.Второто дистанционно по същия начин ли работи?Бутоните на вратите също може да са не работят заради влага и окисляване,при мен единия бутон беше така,но и трите е по-рядко срещано.Имам още диаграми,ако ти е нужно нещо пиши.


Прикачени файлове:
keyless.jpg
keyless.jpg [ 162.61 KiB | Прегледано 4375 пъти ]


Последна промяна nzzn на 01 Апр 2014, 12:08, променена общо 1 път
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2014, 15:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 08 Ное 2013, 22:55
Мнения: 8
Местоположение: Sofia
Здрасти Колега,

Благодаря за подробния отговор.
При мен "въртока" както го наричаш ти го няма. Така купих колата. Паля само с ключа. Явно е имало накакъв проблем и предишният собственик го е решил, като е нагласил така нещата, че да се отваря и пали само с ключ. Странното за мен в случая е, че 2-3 пъти съм успявал да отворя с копчето на дистанционното. Понякога заключва с първото натискане на копчето на дистанционното, а друг път трябва да се повъртя малко около автомобила, за да заключи. А батериите са нови и на двете карти. Може би наистина трябва да сменя поне едната батерия с нова, за да изключа вероятността да е слаба батерия.

_________________
2006 Mazda 6 GY, 2.3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2023, 14:43 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Фев 2023, 13:31
Мнения: 1
Местоположение: Димитровград
Моя проблем беше в самата карта. Самото място на батерията нямаше хубав допир с нея. Стиснах мястото да направи хубав допир със батерията ивсичко се оправи.


Прикачени файлове:
Screenshot_20230201_200359_com.android.chrome_edit_124776314390856.jpg
Screenshot_20230201_200359_com.android.chrome_edit_124776314390856.jpg [ 204.86 KiB | Прегледано 1159 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб