Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 08:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2016, 23:50 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Може,може...примери явно има и за двете..не споря.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2016, 18:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Не би трябвало качеството да има разлика, всички се правят на едно място в Кобе, Япония и минават един и същ сет от тестове. За други марки, виж, съм чувал всякакви неща, включително и за БМВ Х5 на най-близкият ми приятел, купено чисто ново от официалният вносител преди 5-6 години. Правено в Мексико, мисля и Мерцедесите СУВ ги внасят от Северна Америка за Европа и с отвратително качесто, той си поигра да прегледа частите - само таблото на водача е правено в Германия. За 2 години престоя 10-ина пъти в сервиза, с неща като вода във фаровете и прочие.

Маздата е желязно качество. Но за съжаление този топик във форума е за друго, зачестилите кражби на този иначе страхотен автомобил. Някой отгоре спомена, че софийските джамбази крдели "Ултимат" модела само - това вярно ли е? И най-вече, защо?

И накрая за статистиката, най-крадени в София са бели бензинови джипове. Като се замислите, има логика - всичко отива за близкия изток а там това се кара. Не че черен дизел X5 / 6 не изчезва масово.

И то с ДДС-то на лизинга дето ви го взима при "застрахователно събитие" (ще ги еба в терминологията, КРАЖБА се казва) - това само за тези, които са ползвали N1 вратичката или за всички, леко безумно ми се струва, аз си плащам всеки месеца вноската СЪС ДДС, откъде накъде после ще го искат цялото и откъде накъде... колата е застрахована като стойност СЪС ДДС и това си личи по сумите на които я оценяват (винаги доста над пазарните, между другото, моята в момента била 44,000 лева след 3 години, което не ми се вярва хич да и е пазарната цена)

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2016, 19:07 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Разлика във качеството със сигурност няма, защото аз моята например я "пазарих" след като вече беше тръгнала към EU. Киро, от СМ, който познавам по други канали ми показа екрана от централизираната система на Мазда за Европа, какво пътува към EU, така че дето се вика направих своя избор "директно от кораба" с цел да си спестя чакането, но темата се отклони. На въпроса за ДДС-то, та ако колата е на фирма и се ползва данъчен кредит, без значение дали е приспаднато от оборота или възстановено, то е дължимо обратно при продажба или явно както в случая при кражба и възстановяване на сумата от страна на лизинга. Интересното е че има амортизационен период от 4 г т.е. след всяка година дължимото ДДС намалява с 25% и след 4-тата година колата вече се води счетоводно амортизирана т.е. при продажба или друго събитие не се възстановява данъка на държавата. Просто при колегите е кофти, че са им гепили колите още първата година :-(

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2016, 18:55 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
http://m.btvnovinite.bg/article/bulgari ... ofija.html - Разбиха депо за крадени коли в София - bTV Новините

Чакаме!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2016, 20:06 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
Ами ще има да си чакаме! Гледам наша красавица и тя е жертва на гадовете! Гледам и се сетих за една стара статия от т.нар. "зора на демокрацията" в не помня кой ежедневник или списанийце! Руснак, учен, физик или химик, ако не ме лъже паметта, спестил човека и си купил новичка "Самара", дано по-младите колеги да знаят за каква кола става дума. Откраднали му я! Обаче я намерили, незнайно как, милиционерите. Евала! Да ама пак му я взели! И учудващо пак я намерили. Е, за третото вземане колата е била "чипосана"! Преселили се в манните небесни и "Самарката" ама и джамбазите с нея!!! Учен бил човека, физик или химик, не помня точно! Ама явно му е писнало достатъчно много! Вечна и памет на клетата колица! Не и било писано да потъркаля гуми по безкрайните съветски/руски шосета! Амин!

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2016, 20:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Ама дали е тя.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 11:13 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1106
Местоположение: София
Това с ДДС-то не го знаех, според мен както го е описал колегата jeffw720 той не е ползвал данъчен кредит.
Явно държавата няма да се мине, тя си иска ДДС-то по сдлката за покупка пък после не я интересува какво се случва с имуществото. Доста тъпо според мен, то тогава ако можеше да си правим каско на стойноста без ДДС поне да не се набутваме на застрахователите :) .За нови лизингови автомобили говоря иначе като е платена кеш ясно тя пак си го прибира,но и застрахователя си го плаща.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 11:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Намерили са я. Обадиха се.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 11:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2009, 00:38
Мнения: 102
http://www.dunavmost.bg/Bulgaria/Photo/ ... -2015-2016
било пуснато вече това по-нагоре, но не намирам опция да изтрия мнението си

_________________
Mazda 323 1,7D 86г
Mazda 323F BJ 1.6 01г
Mazda 323F BJ 1.3 01г


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 12:50 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Май 2008, 10:36
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Определено от снимките се виждат доста мазди 6 и CX-5 и 3 и нови и малко по-стари.

_________________
Mazda 6(2014)/ 2.2D 175hp-MT
Mazda 5(2008)/ 2.0D 143hp-MT


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 13:59 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
jeffw720 написа:
Намерили са я. Обадиха се.


Бялата на клипа ли е?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 15:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Да, бялта, която се вижда като отварят вратата на двора.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 15:30 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1106
Местоположение: София
И сега какво, ще ти я връщат ли, много неща ли са свалени от нея?

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 15:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Като се прибера в България ще разбера повече и ще пиша.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 16:12 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Баси мислех,че заминават директно за руските републики или някъде другаде. Кога станаха толкова търсени за части,не схващам...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 17:06 
Offline
маниак
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 03 Май 2012, 12:13
Мнения: 584
Местоположение: Монтана
fallenfbsd написа:
Кога станаха толкова търсени за части,не схващам...

И аз това си мисля, кой ще търси части за кола на 1 год.

_________________
Mazda 6 GY 2.0d 136 hp & Nissan Almera N16 2.2di 110 hp
Mazda 626 GW 2.0ditd 90 hp ex


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 17:49 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
Части много се търсят за коли с каско. Всеки застраховател гледа да мине максимално тънко... От това си вади хляба все пак - да ти върне по-малко пари, отколкото си им дал ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 18:37 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Не мисля така. Преди известно време имах сериозен удар с предната ми кола. Беше правена в доверен сервиз на застрахователя. Всичко сменено беше чисто ново - казанчета, радиатор, фарове, броня, калник, други разни.. Този ремонт реално щяха да ми го направят за около 2000 лв. (не с нови части of course)в някой квартален мой сервиз, но по фактурата им беше изписан за 12 000 лв., което е смешно и абсурдно. Имаше изписани часове престой, труд и не знам си какво още. Та застрахователите не си складират разкостени коли на 1г., а перат пари чрез тези доверени сервизи. Нямам идея наистина защо не е изнесена, а се разкоства.. може да си имат канали по моргите, ама части на 1г. не се търсят..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 19:14 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Този със тази морга е абсолютен мишок....никакъв не е .Чувал е как се правят някои работи но въобще не е във час.Минавал съм от там поне 100 пъти и всеки от този квартал знае че там е морга....Явно е решил да се прави на мутра а точно такива цървули се търсят да оберат пешкира.Явно е че някои му е набутал тези коли ....Радвам се за колегата защото единственото което може да му липсва ще е аптечката и нещо във джапката...бонбони..кърпички.... \:D/

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 21:45 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
donpeev написа:
Не мисля така. Преди известно време имах сериозен удар с предната ми кола. Беше правена в доверен сервиз на застрахователя. Всичко сменено беше чисто ново - казанчета, радиатор, фарове, броня, калник, други разни.. Този ремонт реално щяха да ми го направят за около 2000 лв. (не с нови части of course)в някой квартален мой сервиз, но по фактурата им беше изписан за 12 000 лв., което е смешно и абсурдно. Имаше изписани часове престой, труд и не знам си какво още. Та застрахователите не си складират разкостени коли на 1г., а перат пари чрез тези доверени сервизи. Нямам идея наистина защо не е изнесена, а се разкоства.. може да си имат канали по моргите, ама части на 1г. не се търсят..


И това е схема, но и аз говорех от личен опит... Всякак се опитаха да въртят да вземат неразличими от нови части, но от сервиза им казах да не се поддават и всичко с ново се смени ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2016, 05:22 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Охо, този боклук го знам кой е. Колега... чакай още малко, тоя ще яде много голем.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2016, 08:38 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
На такива трябва да им се режат по два пръста и няма да има проблем.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016, 21:37 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
https://youtu.be/CB2qRgl5u-U

Канал от братушките по темата...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2016, 20:20 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 03 Юли 2013, 13:36
Мнения: 510
Местоположение: Плевен
Тези са наистина Майстори!

_________________
Mazda 6/2008 Diesel
Meine Ehre heißt Treue


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2016, 21:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Днес си взех колата. Сега е при застрахователя да я оправя.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2016, 06:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Щети? Дай малко подробности..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2016, 08:48 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
jeffw720 написа:
Днес си взех колата. Сега е при застрахователя да я оправя.

Моят съвет, след като си я вземеш от застрахователя, е направо си запиши час в СМ и ги накарай да ти сменят всички филтри (в това число бензинов/дизелов) и течности, масла , антифриз спирачна, евентуално да ти проверят и фреона. Също така задължително и препрограмиране на двата ключа. Аз така направих защото незнаех дали пък не са сипали някъде нещо. та от 6-то РПУ отиде директно в СМ, при мен "сметката" за тези процедути излезе около 780 лв. с ДДС но поне си карам спокойно.
Също така помисли върху варианта за втора апалрма, аз лично така направих, като от СМ нямаха нищо против, поисках им официален писмен отговор че това няма да се отрази на гаранцията им защото е очевидно че фабтичната такава не охранява собствеността ми.

Успех

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 10:40 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
bgfrayman написа:
jeffw720 написа:
, при мен "сметката" за тези процедути излезе около 780 лв. с ДДС но поне си карам спокойно.
Също така помисли върху варианта за втора апалрма,
Успех

Всред тоз народ, не трябва да имаш нищо, което е желано за очите. Ако не ти го откраднат, ще ти го издраскат. Ако не става за тези двете, ще намериш онеправдаване по друг повод- без аргументи. Дали ще бъде данъчен орган, дали контролен орган, дали електроразпределително дружество. Всеки с всичко ще бъде срещу тебе за НЕЩОТО, дето се е набило на очи на някого. Не зная как е в другите държави- в другите народи. Казват, че имало завист, но това е много по-лек вариант от реалността в която сме. Диплома за образование също е проблем- повярвайте ми. Каско на живота си не можеш да направиш срещу измекяри. Затова автомобилчето трябва да отговаря на всичко останало- без да се откроява. Ако искаш да блеснеш с нещо, то трябва да бъде в област където около теб да са безпомощни/ ако това бъде цел изобщо /.
Мазда 6 GH е на цената на Додж РАМ от същата година и на същата цена, но не е за предпочитане дори с газова уредба пред бензиновата кола точно по тези съображения.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 18:47 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
втора нова кола купувам тук и смея да твърдя, че Atana е доста прав за БГ. Това е парадоксална държава, навсякъде се краде и коли и всичко, но тук е безобразие според мен. А за завистта спорт на народа не ми се говори...Купих си и 14 годишен Ярис и джиткам в града с него за да не събира ни погледи,ни завист,нито идиоти дето не умеят да паркират и да си отварят вратите!
новата кола я карам уикендите и на дълъг път, кофти ми е че не я утилизирам, но освен гореупоменатите и кражбите са фактор.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2016, 23:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Здравейте колеги,

Аз описах как изчезна моята почти нова "Мазда 3" (преди 10 дни на паркинга на заведението ХЕПИ и магазин БИЛА в Младост 1А, София) в сродната тема:

viewtopic.php?f=38&t=44328#p411461

viewtopic.php?f=38&t=44328&start=30#p411489

Сега, след като се запознах с коментарите в тази дискусия, искам да споделя още нещо, което сега изплува в съзнанието ми.

Това се случи, доколкото си спомням, някъде преди няколко месеца, на паркинга на магазин "Кауфланд" в Студентското градче. Когато спрях колата си в по-отдалечената част на паркинга (за да не я ударят я с количка, я с врата), забелязах наблизо един бус с двама души на предната седалка, който стоеше някак си необичайно на паркинга. Натиснах дистанционното за да заключа, но нищо не стана - ни звук, ни мигач. Много се изненадах, пак го натиснах... и пак... и пак... но нищо не ставаше. Изпаднах в неловко положение - не мога да си заключа колата. Накрая взех, че влязох вътре, запалих и след това угасих двигателя. Излязох, натиснах и вече заключи. Малко поразтревожен влязох в магазина, напазарувах набързо и излязох. Бусът вече го нямаше, колата се отключи безпроблемно. Това не ми се повтори повече от тогава...

Тогава си помислих, че алармата просто е блокирала, както се е случвало с алармите, които сме монтирали през годините... а и алармата на старата ми кола го прави понякога (оправям го с изключване на захранването). Но сега, като правя връзка със случилото ми се и написаното от вас тук, стигам до заключението, че това е било такава "тапа", за каквато говорите тук.

Така, че сигнализирам за още един паркинг на голям магазин, на който явно се краде по този начин. Това го потвърди и сина ми, който сега се занимава с аларми, че знае и за други случаи на кражби на този паркинг.

Всичко това ме кара да си мисля, че паркингите на големите магазини са потенциално опасни места за нашите коли.

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Последна промяна Mazda dreamer на 23 Дек 2016, 19:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб