Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 13:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 21:37 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Колегата с крадената CX-5 пише, че след като си я намерил, била с разбита ключалка и то открадната от паркинг пред магазин, така че не е ясно дали с тапа е открадната.

Просто некви типчета са почнали да таргетира и мазди последните месеци.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 22:50 
Offline
маниак
2011 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2011, 07:25
Мнения: 690
Местоположение: Пловдив, България
@bgfrayman, много съжалявам за случилото се... Желая ти бързо да излезеш от неприятната ситуация, да стъпиш здраво на крака и да забравиш лошите чувства!

mazda6fan написа:
...Маздите между другото на руския пазар много се продават, сигурно там ще ходят.


Две неща са сигурни:
1. Въпреки, че не е изделие №1 или №2, в Русия карат много "Мазда".
2. Въпросната изчезнала "Мазда" неще замине за Русия, но ще е извън ЕС. В Турция не ги пускат, а през Украйна... По море ще стане, когато излезе новият модел. Западните покрайнини, с техните прилежащи, са потенциалните бенефициенти. Току виж са извършили атентат в Скопие с нея.

_________________
"Мазда" 6, 2.5 л., 170 к.с., лукс, 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2015, 00:26 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Доста неприятна работа. Имам чувството, че напоследък са се активизирали апашите. На колежка миналата седмица и задигнаха Мини купъра, а на приятел му намериха Кашкая преди 3 дена, който пък откраднаха преди 2 седмици. Лошото в неговата ситуация бе, че тия джамбази напръскали цялото табло с някакъв спрей, който да заличи следите, но явно е доста силен и имаше паднала боя от таблото и някои пластмасови елементи изглеждаха в окаяно състояние. Та в този случай по-добре, наистина да ти върнат парите. Наскоро един познат се оплака, че се опитали да му задигнат ново Пежо 507 хибрид, успели да влязат, прецакали ключалката, но не успели с компютъра да се справят и също е прецакан.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2015, 07:31 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Май 2009, 18:41
Мнения: 24
Местоположение: София
bgfrayman написа:
@mazda6fan - за разхода по ремонта, така е защото е от текущото каско, ако ми я бяха свили след месец щеше да е към новото, защото сегашното ми изтичаше в края на този месец, даже вече бах започнал да говоря с брокера си какви да са премиите за догодина, какви бонуси имам. Всъшност тези 9300 са най-лош случай, реално от ДЗИ ми казаха че всяко обезщетение се разглежда индивидуално, като се вземат в предвид, от колко време сим им клиент, какви щети имаш и т.н. и реално ако всичко е ОК, тази удръжка нямалява. Аз на това се надявам понеже от както имам колата от 2013 съм в ДЗИ и освен градушката нямам други щети. .

Колега bgfrayman, съжалявам, дано да си получиш бързо парите или да намерят колата. Ти хич не беше доволен, мен ме разубеди да си купувам такава та това ако се погледне от хубавата страна си е възможност да си купиш нещо, което те кефи повече. Четейки тази история си спомних разговора с един приятел дето си купи Мазда 6 от първите през 2013 и аз му виках - поне си спокоен, че Мазда не се краде и той ми вика - абе спря един до мен на светофара и ми вика пази си колата, че на мен ми откраднаха същата преди няколко дни - това беше 2014. Аз му се смеех - викам абе кой знае сигурно е някой застраховател и само плаши хората, но се оказва, че верно ги крадат.
Просто не мога да си обясня, къде отиват - тия в Сирия едва ли им вършат работа по разбитите пътища, все пак не е джип, но кой знае, то има и асвалт там, а държава няма, а коли им трябват много, втория вариант е - Албания / Косово, третия вариант - Украйна/Беларус. За части да се крадат - почти невъзможно, то всичко е в гаранция.

Относно каското, добра практика е при големи ремонти да се дозастрахова - примерно за 9000 лева щеше да е към 100 лева, имай го предвид за следващата кола. Моето БМВ е с безключов достъп и ми прави впечатление, че като ключа ми е в джоба с телефона и не работи, т.е. телефона го заглушава.
Четох някъде и за replay атака, ходиш си примерно в супермаркета - един върви зад теб с усилвател на сигнала, друг с ресийвър чака до колата, влиза, пали и чао.
Моего БМВ е с пачнат софт, но тези предишните до 2012 се крадат за секудни.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2015, 09:14 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами, мойта е от 2013, незнам нито как са я отворили, нито как са я запалили, едно е сигурно, че не са я натоварили на репатрак, защото района тук е много чувствителен на тема паяци, репатраци а и колите са предли плътно една зад друга така чр освен с паяк няма как да се натовари, също така липсата на каквито и да е следи от счупени стъкла/пластмаси ме навежда на мисълта че е запалена и подкарана. В момента по-скоро не бих желал да я намерят, тъй като както казах не е ясно в какъв вид ще е, а и до края на месеца трябваше да мина на сервизно-2, което очевидно няма как да се случи. Ако ми върнат колата с прецакано ECU, мотор или каквото и да е, нали се сещате ремонта на чии гръб ще е....
За досастраховането, да прав си, но тъй като това ми беше първата по-сериозна щета от както карам коли, демек 20 години, а и до сега не са ми краднали нищо, просто незнаех, а и брокера ми не ми е казал.... но човек се учи...
А и да добавя, тъй като очевитни че нямам как да мина сервизно, сега звънях в Мазда, да ги питам как стой въпроса с гаранцията, при положение че ми върнат колата, но съм просрочил сервизното, от там до сега не са имали такъв казус, казаха "..няма проблем..." ама не звучаха убедително.
Та колеги внимавйте !

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2015, 10:06 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
От няколко места съм чувал,че после парфюмират колите, и че е 'носено явно нещо с нея' след като я 'намерят'..

Да не би да ги ползват за поръчки,не ми е ясно просто споделям


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 08:32 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Да ъпдейтна темата, снощи колата бе намерена спряна на релсите на бул.Овча Купел !!!
Баха се събрали 6-т трамвая в едната посока и 4-и в другата :-)
Тъй като нямам ключове, с полицията не можахме да я отворим за оглед от въре, отвън няма видими щети, само шофьирката фрата е одрана, сякаш е била отворена и си минал покрай нещо, но няма деформации, само драскотини, нищо фатално !
Днес ще се отваря от застрахователя и ще се прави оглед с полицаите от 6-то РПУ, те между другото се оказаха супер точни, тъй като извикаха паяк, защото СБА, се оказа че нямат, имали само репатрак, но колате беше оставена на "Р" прилжено заключена, мигачите мигаха, а алрамата издаваше "жални" звуци на умирачка.
Незнам, но за мен това си е чист платен от застрахователя откуп, на мен или на мой роднина или познат не са се обаждали, от друга страна колата бе оставена по начин по който да бъде намерена, не през пракинг на блок или магазин например.
След отварянето днес ще ъпдейтвам,.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 09:04 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
Браво ! Дано при и при огледа всичко да е наред !

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 10:12 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2014, 07:18
Мнения: 173
Местоположение: София
Дай Боже всичко да е наред!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 12:23 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Май 2009, 18:41
Мнения: 24
Местоположение: София
bgfrayman написа:
Да ъпдейтна темата, снощи колата бе намерена спряна на релсите на бул.Овча Купел !!!
Баха се събрали 6-т трамвая в едната посока и 4-и в другата :-)

Незнам, но за мен това си е чист платен от застрахователя откуп, на мен или на мой роднина или познат не са се обаждали, от друга страна колата бе оставена по начин по който да бъде намерена, не през пракинг на блок или магазин например.
След отварянето днес ще ъпдейтвам,.

Е да, това изглежда 100% като откуп от застраховател. Нарочно оставена така за да бъде намерена по най-бързия начин.
Интересно ако нямаше изобщо каско дали щяха да я откраднат. Като се има предвид, че както коментирахме всичко от този модел е в гаранция и едва ли на някой му трябват части. Може и да има война между застрахователи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 12:32 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
И от тук въпросът - маркирана ли ти е колата по какъвто и да е начин, че е с каско, вкл. да си ставал "кръводарител" или "защитник на редки птици"?

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 12:40 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
WoLF написа:
И от тук въпросът - маркирана ли ти е колата по какъвто и да е начин, че е с каско, вкл. да си ставал "кръводарител" или "защитник на редки птици"?

Нямах никакви стикери или каквато и да било маркировка навеждаща на мисълта, че колата е застрахована към даден застраховател. До колкото разбрах някои застрахователи лепяли някакви лепенки от обратната страна на вътрешните огледалата за обратно виждане, други пък давали "по-специални" стикери, които не обявяват пряко към кой си застрахован но всъшност се знаело. Каското бе платено още преди да се изкара колата от Мазда през 2013, като след като я взех от там само минах през застраховатяло които я описа че няма щети, снима я и това е...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 16:07 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Две предишни чухме,че са били в Армеец,така че соколите или орлите не са фактор в схемата (каквато и да е)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 18:00 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
Добре, колега, радвам се, макар че самият ти каза, че предпочиташ да не я намират. Радвам се не за друго, ами защото явно има схема в момента активна за изнудване на застрахователи, а не е за изнасяне на колите навън. Лично аз колата си я харесвам и искам да си я карам максимално време.

Не знам тия типчета кои са, ама много смело от тяхна страна да изнудват такива като Армеец особено. Не мисля, че ще просъществуват дълго с такава схема, ще чуем скоро за пребити хора.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 18:02 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2008, 00:48
Мнения: 239
А, имам друг въпрос. Разбити ключалки на вратата? Нещо по кабелите? Компютъра как е?

Разбивали ли са нещо или са си влезли като пичове и са запалили по някакъв начин.

_________________
Mazda 6 2013 SkyActive Revolution седан, 2.0 бензин, 165 к.с., автоматик
Mazda 6 2008 GH седан, 2.0 бензин, 147 к.с. автоматик (продадена)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 20:45 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Няма значение дали ми е харесвала или не, исках по-скоро да не я намерят, защото се опасявах от състоянието в което ще я намерят, просто в момента имах късмет че имам само една врата, която вече е описана при застрахователя, но мотор, скорости окачване електроника си е съвсем наред.
Иначе как се е развил деня, защото днес изцяло жена ми се занимава със всичко, аз бях на бачкане, няма как. Та отишла е в ДЗИ, върнали са и всички документи и ключовете, като е писала там каквото са и дали. От там заедно с колега от офиса и отиват в 6-то, колата е нямало грам ток, отворили са я с ключа. Вътре колата е била буквално "излизана" всичко е било идеално почистено, стелки, седалки, табло всичко и също както спомена колега по-горе напарфюмирана яко. Подали са ток от с кабели от друга кола и са я запалили без проблеми, като на дисплея се изписва и в момента : Keyless system ispection required. Надписа е червен, също така свети и червена удивителна, аз вече се бях обадил в СМ, като препрограмирането на аларма и ключове се прави там и струва 60 лв. Междувременно докато на жена ми колегите са палели колата, тя е попълвала документи в 6-то като са издали разписка че колата е свалена от издирване, но трябва сега аз да ида отново в 4-то където съм подал сигнала за да я официално и там за намерена, както и да си взема двете служебни бележки, една че е обявена за отрадната и втора че е намерена, не ме питайте защо още не са ми издали служебна бележка че е открадната, а тя вече е намерена... :-)
Колата иначе си се движи съвсем нормално, даже с ключа се заключва и отключва, пали се от бутона, просто излиза онзи червен надпис дето писах по-горе.
На въпроса има ли чупено, не няма никакви следи, нито нещо е счупено, стъкло, ключалки, нито някакви кори, за да се стигне до жици. Според полицаите си е отключена и запалена с "реплика" на ключа, вероятно са ме "снифили" сутрин и вечер, като паркирам и заключвам, и вечер като отключвам и тръгвам. Това със сигурност е станало в Лозенец, ако има колега който живее там да внимава, защото вечер в нас колата се паркира в подземен гараж, където сме 10 коли само.
Утре жена ми ще кара колата в СМ, за препрограмирането на ключовете, като ще използвам случая, че ще я кара и ще и наравят сервизно-2, масля и филтри там какво се полага че някъде до края на месеца така или иначе трябва да мина.
Като откраднати вещи, за съжалени там ми е голямото вътрешно, изгорех с неща за към 1000 лв. под формата на:
слънчеви очила Рейбан, слънчеви очила Алпина, радар-детектор с GPS Snooper, видео-регистратор Garmin DashCam 10, една USB Flash 32 G, една USB flash 8G, micro SD карта 32 G във видео регистратора, micro SD карта 4G пак за видео регистатора, едно детско столче, а най-бриталното е че са свили и сервизния комплект за гумите.... добе че са ми оствили оргиналния секрет за сектртните гайки за гумите... иначе още 100 кинта. Самото упитване, сервизна книжка, фактури и други разходи които си държах в чантичката дето в упътването си стояха непокътнати....
Ами това е, нядявам се да не се случва на друг.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2015, 21:18 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
пфуу тяхната мама ... явно наистина са те снифили ... знам региона и е апетитен откъм автопарк, явно неслучайно са 'попаднали' на твоята.

абе интересна история дали е през ключа или са открили бъг в OBD буксата - ще е интересно да видиш дали има следи от плъгване.... то не че в нета няма хакове през bluetooth, но като че ли през OBD-то е по-реално да излъжеш ключа.

гледал съм едно филмче за криптирането на ключовете в съвременните коли на един немец, не знам дали ще го намеря да го споделя, малко ми е странно как са те снифили.

във форума на Шкода съм питал понеже там също се крадат колици нови и един пич ми даде хинт - ми за по-сигурно не си купувай keyless entry, което включва и паленето с бутон, отключването като си близо с допир на дръжката. И втори ми писа на Л.С. там, че го препоръчва от опит...

абе жив § здрав да си - ламарини, много им треперим. Само един хинт - виж вземи някой документ от КАТ за обиск или не знам какво дават, ако случайно е ползвана за някоя поръчка след време да се застраховаш. То човек в бързината изпуска опции - или говори с някои компетентен - щетите ще ги възстановиш, но да не е 'закопана мотичка'.

поздрави и късмет оттук натам, ще следим инфото ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2015, 20:27 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Странна работа е това....кола за 60 бона не се изтърва еи така...И то нов модел.Понякога само си експериментират със модела като начин на отваряне и проследяване и т.н...Леко проучване ....Отвратително е да ти посегнат на твое имущество.Жалко и долно.Да не говорим че понякога и самите куки им осигуряват чист път за по лесно измъкване.В смисъл има показват откъде да минат и къде няма постове и патрулки...или реагират една идея по бавно на сигнала за кражба. :wink:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 06:56 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
valio323 написа:
Странна работа е това....кола за 60 бона не се изтърва еи така...И то нов модел.Понякога само си експериментират със модела като начин на отваряне и проследяване и т.н...Леко проучване ....Отвратително е да ти посегнат на твое имущество.Жалко и долно.Да не говорим че понякога и самите куки им осигуряват чист път за по лесно измъкване.В смисъл има показват откъде да минат и къде няма постове и патрулки...или реагират една идея по бавно на сигнала за кражба. :wink:

Е що, ако версията на полицията е вярна, а аз вярвам че е така, и застрахователя си е платил, 10 бона на джамбазите вместо 40 на мен например, защо да не я върнат? Също тама си мисля че момента с опипването и експериментирането вече са го минали и сега са ги подкарали на конвейр, две 6-ци с моята стават 3-и застраховани в ДЗИ от началото на годината. Колеги тук с СХ-5ци се бяха оплакали че са им ги гепили, в петък докато бях в 4-то РПУ да си взема служебната бележка че колата е открадната, нищо че вече е върната, системата рботи бързо, ама това е една друга тема ше Ви разправям друг път.... та тоя момък при които бе разпределено следствието ме пита: "....аааа ти за СХ-5 цата ли беше..."? правете сметка..... Иначе тея дето казах че са гепени и застраховани при ДЗИ и те са върнати, едната след месец, втората след седмица.... моята след ден и половина... общото е че всичките не са барнати, т.е. компютри, мотори, акомулатори... всичко си е там.
Както и да е сега колата е в СМ за препрограмиране на аларма и обучаване на ключове = 60 лв. - ще се покрие от застраховтеля, пълен преглед, а и понеже ми беше време за масла и филтри по сервизно обслужване, направо ги съчетавам нещата. Питах ги между другото, как ще ми се оттрази на гаранцията ако си сложа допълнителна аларма, както им казах понеже тяхната оевидно не се справя с опазването на собствеността ми, та казаха няма проблем. Сега съм решил да си сложа едно ей такова:
http://www.viper.com/car/securityremote ... art-system
и ша ма фанат са **я .....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 08:36 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Както виждаш решат ли да вземат кола - взимат. Няма смисъл да си хабиш парите за аларми, гпс-и и т.н., просто ще ги забавиш още 30 секунди. Остава надеждата да не ти я задигнат..
П.С. разглеждах някакви гпс-и който се монтират някъде си из колата със сим карта и на определен интервал от време ти праща данни на твоя номер. По този начин не можело да се хване докато не излъчи сигнал. Не знам колко е ефективно това..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 09:32 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
точно с тая аларма ще ги забавиш малко повече от 30 сек. освен това поучаваш събитията на пиджъра/дистанционно с обхват 1,5 км. тя реално мисля да я добавя като допилнение към фабричната има модул, които е съвместим. това с GPS-а.. един подземен гараж и довиждане.... идеята не е да я търсиш след, а да я запазиш преди събитието.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 09:45 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
С най-простия заглушител и нищо няма да получиш на пейджъра.. Джамбазите ползват техники за десетки хиляди евро, на дали няма да има заглушител за 200 евро.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 10:09 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
обоснови се, защото на приятел на който му крадоха и върнаха Q7-цата, след като сложи подобна аларма предотврати 3-и опита за кражба. Аз очевидно в момента и толкова нямам, а да си играем на "идими дойди ми..." не е работа

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 11:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
За кое да се обоснова? Има техники за всичко. Решат ли да ти я откраднат няма какво да ги спре. Такива системки и алармички единствено аматьори могат да спрат. Всеки може да си поръча от нета техника за хакване на кола и отключване със копиране на сигналите там (по новините даже даваха, че за 10 000евро ставаш автокрадец), но това не означава, ще си експерт. За хора които това им е занаята и са те набелязали знаят как да противодействат на всичко. Ако наистина спасяваше от кражби някоя система всички щяха такава да си купуват и нямаше да дигат коли за по един куфар пари всеки ден. За мен алармата е ненужен и безполезен аксесоар, който става само да плаши децата с топката. Това е..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 11:56 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
и твоето предложение е...? очевидно положението към момента не става, очевидно трабва да предприема мерки, седнах четох из форуми, питах авери, всички препоръчват една марка аларми...
Да ясно е че няма кола която да неможе да се открадне, както и защита която неможе да се преодолее, на собственика на хотел Рич във Велинград например, му гепили Рейндж Ровъра, модел 2015 с палене с пръстов отпечатък... така че,...! Но да седя просто така и да чакам пак да я гепят и върнат, не е опция за мен

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 12:03 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ами не знам.. дано успееш да намериш нещо ефикасно, поне и на теб да ти е по-спокойно. Опция гараж/платен паркинг няма ли?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2015, 12:16 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
през нощта е в гараж, ама в лозенец... има на "баба Барбаарон" 120 лв. на месец за некаква незаконно продобита ливада,

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015, 08:53 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Фев 2008, 14:43
Мнения: 50
Местоположение: Ловеч
За какво са тия сложни аларми , като най-ефикасния и изпитан начин е скрито ключе , което прекъсва някой важен кабел. Ще я запалят на Върба в Петък :)

_________________
Mazda Xedos 6 2.0 24V
Mazda Premacy 2.0 DITD 101Hp RF4F


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015, 09:19 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
+1 На бащата пуснахме едно такова и да видиш как са се мъчили да я бутат даже горките :D

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015, 10:52 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
може би ... ама след още 4-и години... даже имам идея и да разменя два или повече от пиновете на OBD - буксата, така че да може да се закачаш и само с преработен адаптер/кабел... докато е в гаранция обаче мисля да се въздържам от подобни интервенции

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб