Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 04:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 17:54 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами при мен съм сигурен че е "копиран" сигнала при заключван/отключване и то пред работата, до коротовете Малееви, и е било от далече т.е. предполагам с готина джаджа, защото там съм рано, заключвам и съм сам на улицата или са колеги около мене,вечер е същата работа. В къщи е абсурд, защото сме в подземен паркинг и сме 10 коли все комшии, достъпа е ограничен. Такава кесиика определено ще помогне обаче при кражби в големи магазини или мол-ове, дето единия с рисивър/трансмитер се мота около "пациент" с набелязана кола, а другата половина от устройството е в друг айдук, който е до или в близост до колата, ама тогава в момента в който се гепи сигнал от ключа, колата вече е отворена....
абе е***о си е майката....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 18:51 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Аз си мисля, че ключа не излъчва постоянно, а колата го "пингва" като се натисне бутона на дръжката... иначе батерията му щеше да заминава за 1 мес. ако постоянно излъчваше... По тая логика, ако се забранят бутоните на дръжките да пращат "повиквателни", може да се избегне носенето на "кесийка", но остава варианта да ти сканират и изкопират кода и да си отключат по по-старомоден начин.

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 20:26 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
аз като бях на педал 2015 четох разни подобни статии:
https://www.auto-press.net/a:%D0%9A%D0% ... %B8%D0%BC-
но да си призная не съм се интересувал в дълбочина кое как точно работи...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 22:15 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
bgfrayman написа:
Ами при мен съм сигурен че е "копиран" сигнала при заключван/отключване и то пред работата, до коротовете Малееви, и е било от далече т.е. предполагам с готина джаджа, защото там съм рано, заключвам и съм сам на улицата или са колеги около мене,вечер е същата работа. В къщи е абсурд, защото сме в подземен паркинг и сме 10 коли все комшии, достъпа е ограничен. Такава кесиика определено ще помогне обаче при кражби в големи магазини или мол-ове, дето единия с рисивър/трансмитер се мота около "пациент" с набелязана кола, а другата половина от устройството е в друг айдук, който е до или в близост до колата, ама тогава в момента в който се гепи сигнал от ключа, колата вече е отворена....
абе е***о си е майката....


Не съм сигурен дали е възможно отдалече да се прочете ключ, все пак самия ключ е с много слабо излъчване доколкото разбрах. Предполагам някой е стоял задесетина двайсет секунди близо до теб с усилвателя, докато другия влиза вътре и заминава. От няколкото дена четене за мен разбирам, че слабите места са прихващане на ключа и достъпа до OBD2, съответно неща които не е лошо да се засили защитата им като цяло. За последното си напълно прав за жалост.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2018, 22:58 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
Ползвам такава кесийка от 5-6 месеца. От месец някъде не работи... отключвам си без проблем като е в правилното отделение (може да пъхнете ключва и оптред, а там защита няма).
Износи ли се, какво ли й стана много се чудя. Колата я ползвам като втора и я карам по 2-3 пъти в месеца, та основно ключа седи на бюро по 10-15дни без да мърда. Паля и колата като ключа е в калъфчето, но оставя ли го в поставките за чаши на средната конзола и започва да дава, че не намира ключа. Явно предава, но слабо. Абе китайска работа, за 5лв. толкова :)

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2018, 09:21 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
Някъде се отворила достатъчно голяма дупчица, че да преминава сигнала...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2018, 09:46 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
За мястото между седалките, като ми издаваха колата от СМ ме предупредиха, че сигнала отслабвал там. Дръж го в джоба, да не вземеш да излезеш с ключа в колата и да цъкнеш копче на врата :-) че ще си разнообразиш деня и после ще споделяш тука приключенията. :P


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2018, 12:05 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
JojoMojo написа:
За мястото между седалките, като ми издаваха колата от СМ ме предупредиха, че сигнала отслабвал там. Дръж го в джоба, да не вземеш да излезеш с ключа в колата и да цъкнеш копче на врата :-) че ще си разнообразиш деня и после ще споделяш тука приключенията. :P


Моята веднъж се заключи докато ключа беше в пепелника. Весело изживяване беше :)

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2018, 15:37 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
JojoMojo написа:
Дръж го в джоба, да не вземеш да излезеш с ключа в колата и да цъкнеш копче на врата :-) че ще си разнообразиш деня и после ще споделяш тука приключенията. :P


На Ultimate алармата има защита против заключване на ключ вътре.
Пробвах го без да искам с багажника веднъж :D

А и бутона на дръжката без да има ключ в обсег не работи
Май ще пробвам с някое пликче с алуминиево покритие вътре дали спира, че на това калъфче неможе да се разчита

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2018, 19:10 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Моята също не допуска да я заключа ако ключа е забравен вътре, веднъж моя ключ беше паднал под седалката и веднъж на седалката.
Ако заключвам вратата с механичният ключ, тогава има ли какво да сканират?

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2018, 21:56 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Еми се ще трябва да активираш алармата... като заключиш с ключа от вън все едно заключваш от вътре в копчето на вратата. Незнам кога излъчва ключа, колата ли го пингва, той нея ли, както и колко силно е излъчването.Сигурен съм че в деня в който ми изчезна колата в радус от поне една кола около мен нямаше хора. По колата ми ямаше счупено, изкъртено, срязяно, просто я нямаше и след 2 дно се появи така както изчезна. Цялото развитие може да проследите в началото на тази тема, сум описал какво и как... останалото са предположения.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 19:10 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Ето един жокер за защита на ключа.
Кутийката е метална и не пуска сигнали.
Имах кейсче/калъфче от Амазон, но напоследък започна да пропуска - явно се е омачкала мрежичката от държането в джоба. Поиграх си с тази кОтийка и май така ще карам.

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб