Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 09:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015, 11:05 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
Да ти кажа честно никой няма да разбере какво си направил освен ако не я занесеш на сервиз и случайно не си изключил ключа... Тогава ще ги хвърлиш яко в тъча :D

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015, 15:59 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Най-удобното решение, което съм виждал до момента е допълнителен безжичен 'ключ'....
Принципа - носиш още едно устройство (като мънично дистанционно), и ако то е в теб, някое реле (външно по нищо не различаващо се от стандартното) щраква...
Изчезне ли 'репера' - колата не пали. Работи на различни честоти от дистанционното...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2015, 12:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Сеп 2013, 18:31
Мнения: 284
Местоположение: sofia
На практика това си е допълнителен имобилайзер. И аз бих заложил на това решение.

А Вайпъра не е ефикасен за всички модели коли. Например за моята не става - писаха ми че няма да ми осигури добавена стойност.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2015, 21:36 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Яну 2007, 23:23
Мнения: 15
Ами колеги, освен да споделя, че и аз съм част от 'клуба' вече. София, Лозенец. Разбита ключалка, и махнат заден прозорец от който явно са влезнали в автомобила, който е само на 4 дни! Незнайно за мен, но не са успяли да я вземат. Предполагам втория път няма да им е проблем.
Мислех, че не се крадът Маздите, но уви.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2015, 22:19 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
@chinchil - явно Лозенец им е територия нещо. Казваш на 4 дена, това значи ли, че е фейслифтовата. Току виж нея не могат още (подобрена?).

Желая ти успех с наглеците.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2015, 22:23 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Яну 2007, 23:23
Мнения: 15
Да, фейслифта. Дано по-дълго да не могат, че поне да й се порадвам!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2015, 07:17 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Дек 2014, 22:58
Мнения: 46
Местоположение: Габрово
На колегата с изчезналата 6-ца, съжалявам !!!!
Колите с без ключово палене са невероятно лесни за крадене, и няма значение дали е 6-ца, Q7 или E-CLASS.
50% от улеснението идва от "тапата" както и се носи славата тук. А другите 50% от без ключовото палене!!
Аз лично не ползвам дистанционното на колата, Въпреки смеха, и подигравките на комшии и приятели. При мен е по лесно защото ключа ми е винаги под ръка. Генерално решение, преместване мястото на евро буксата на автомобила, но не на 10 сантиметра в дясно или ляво. Примерно, ако евро буксата е под волана, я местите тъка че да няма достъп човек до нея, от шофьорското място.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2015, 09:54 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
ooo на мене ми я върнаха вече, даже ми я "намериха" на 2-рия ден.
Относно фейса, според мен това малко мяза на наркоманска история, счупен прозорец....?!? Де да знам, при мен просто са си тръгнали с нея, нямаше чупено, нямаше разбивано.
Ти в коя част на лозенец си, тъй като в момента в "горен" лозенец, в района на персенк, е някакъв ад сменят тръби за парно ВИК и има изобилие от работници.... та ако нещо в колата ги е поблазнило ?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2015, 10:00 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Яну 2007, 23:23
Мнения: 15
Горен Лозенец. Иначе нямам счупено стъкло, а махнато и оставено здраво вътре в автомобила. И всички неща от вътр си бяха на място. Нищо не са ми взели.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2015, 17:27 
Offline
любител
2007 Mazda 3

Регистриран на: 05 Юни 2012, 10:57
Мнения: 23
Местоположение: Sofia
И в моята стара колица са влизали и то два пъти за един месец. Търсили са нещо за крадене, но нищо не са взели. И на мен това ми прилича по-скоро на наркоманска история.

Някой може ли да ми каже дали се крадат 3-ки от 2007-ма?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2015, 15:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2014, 09:40
Мнения: 197
Местоположение: Русе
на мен ключаря ми каза че ключовете били със скачащ код и било много трудно да се разбие и сътветно не ги крадат защото няма смисъл. Все пак колата е 13 годишна (мазда6). Това беше отговор на въпроса ми "искаш ли да ми сложиш аларма и има ли смисъл?"

_________________
Бившата - Mazda 6, 2002, 2.3 petrol
Сегашната - Opel Vectra '92. 1.4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2015, 15:25 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
capola написа:
И в моята стара колица са влизали и то два пъти за един месец. Търсили са нещо за крадене, но нищо не са взели. И на мен това ми прилича по-скоро на наркоманска история.

Някой може ли да ми каже дали се крадат 3-ки от 2007-ма?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Само черни и то нов внос....от Бавария.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2015, 20:17 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
@ valio323 - :) черните внос от Бавария са много под цел, но пък има и защо :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2015, 21:15 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Май 2013, 11:01
Мнения: 12
Местоположение: sofia
bgfrayman написа:
Да ъпдейтна темата, снощи колата бе намерена спряна на релсите на бул.Овча Купел !!!
Баха се събрали 6-т трамвая в едната посока и 4-и в другата :-)
Тъй като нямам ключове, с полицията не можахме да я отворим за оглед от въре, отвън няма видими щети, само шофьирката фрата е одрана, сякаш е била отворена и си минал покрай нещо, но няма деформации, само драскотини, нищо фатално !
Днес ще се отваря от застрахователя и ще се прави оглед с полицаите от 6-то РПУ, те между другото се оказаха супер точни, тъй като извикаха паяк, защото СБА, се оказа че нямат, имали само репатрак, но колате беше оставена на "Р" прилжено заключена, мигачите мигаха, а алрамата издаваше "жални" звуци на умирачка.
Незнам, но за мен това си е чист платен от застрахователя откуп, на мен или на мой роднина или познат не са се обаждали, от друга страна колата бе оставена по начин по който да бъде намерена, не през пракинг на блок или магазин например.
След отварянето днес ще ъпдейтвам,.


Платен от застрахятеля откуп ?

Аз винаги съм си мислил че самите застряхователи са в бизнеса с краденето, с поставени хора и тихомълком разбира се.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2015, 19:49 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Авг 2015, 19:45
Мнения: 2
Местоположение: София
@chinchil

И аз съм с притежател на фейслифта от 1 месец и е много неприятно да чета подобни неща. Сподели на какво място се е случил "опитът" за кражба - в гараж ли я оставяш, на улицата ли? Аз допреди няколко дни я държах на платен паркинг, вече съм с гараж и обмислям дали да не му сложа СОТ, но не знам доколко има смисъл, ако така или иначе може да ми я откраднат като я паркирам някъде за 5мин.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2015, 21:47 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
Не ги мислете толкова, все пак не са толкова апетитни като BMW и Infinity :)
bobsho, aко гаражната врата ти е с мотор ще им е доста трудно да я вдигнат без специален крик тежащ сигурно над 100кг.
Най-простия и доста евтин вариант според мен е един втора употреба телефон (да речем Samsung galaxy S2) скрит някъде в багажника, включен към зарядно за 12 волта (в багажника има букса и от зад нея може да се вземе ток), като на телефона се остави сим карта и програма за откриване на телефона, ако е загубен (например Lost Android). Дори може през 5 часа да речем да изпраща координатите на мейл. Много често колите след като ги открадна ги оставят няколко дни някъде за да са сигурни, че няма скрито проследяване и тези няколко дни са предостатъчно, за да си намериш колата.

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2015, 15:02 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Авг 2015, 19:45
Мнения: 2
Местоположение: София
@pacimir

С мотор е вратата, да. Мерси иначе за идеята с телефона, може и така да направя :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2015, 08:23 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
вариант е това с GSM-а, но само ако бандита не покрие колата 1-2 нива под земята...в такъв случай и при късмет ще имаш приблизителни координати при последното изпращане, това си зависи колко спам си готов да поемеш :-)
Друг евентуален проблем е че като угасиш колата реално тока към всички такива източници спира, т.е. трябва GSM-а да е с читава батерия дето да може да изката поне два дни. На мен например колата ми я върнаха на втория ден...но това си е малко до късмет.
Във всеки случай обаче това е вариант и то сравнително евтин, на мен например като сложих втора аларма ми предложиха и вариант с GPS, около 240 лв. струваше самото устройство, но след това има годишен абонамент от около 100 кинта на година. Това за мен обаче е доста крайно....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2015, 21:01 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Дек 2014, 22:58
Мнения: 46
Местоположение: Габрово
Както писах и по горе, 95% сигурност при коли със старт бутон, преместване на мястото на OBD- буксата. Кое ви кара да мислите че След като има устройство което лъже алармата на кола за 60 бона и струва доста под 1000 лв. Няма да успеят да "затапят" и GPS или GSM сигнала. Ако ще и собствен сателит да имаме пак ще я отворят но...... като не намери OBD-то няма да я запали. А и това че колата е в гаранция, всъщност за мазда не съм сигурен но при други марки чувам че може, стига да е направено в оторизиран сервиз. А и чувам че застрахователите се гласят да го правят като задължителна опция при коли до 5 години (може да са само слухове).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2016, 01:21 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
Дано кражбите намалеят, след залавянето не специалистите действащи в Лозенец :)
http://www.168chasa.bg/article/5280806

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2016, 23:51 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2016, 20:39
Мнения: 5
Местоположение: София
Здравейте колеги. Дойде време да се похваля, че откраднаха и моята фейслифт шестица комби. Изключително нагла кражба през деня в кв Младост. Колата е застрахована в евроинс и много се надявам скоро да ме зарадват,че е намерена. Незнам дали има значение, но бихте ли споделили повече бензинови или дизелови се крадат. Моята бе 2.5 бензин на 40 дни. Много се надявам да не пътува за Албания, а да е за откуп.
Поздрави и да знаете, че имобилайзера ги бави точно 1 мин.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2016, 07:15 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Искренно съжалявам за случката и дано я върнат.
Имобилайзърът от тях ли бешв слаган или трето лице? Това посред бял ден или вечер са я взели?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2016, 08:40 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Аз пък сънувах, че моята вече два пъти я крадат. Пожелавам ти никога да не ти се случва.

Шегите може и да не ги споделяме вече. Ще си сложа едно копче от на жигула, дето пречи на паленето, пък който иска, да го търси и да го намира- без технологии от НАСА.
Една идея само ще дам, че под тапицерията на вратата, под тензуха, може да бъде копченцето за натискане, както един приятел си беше направил. Визуално изглежда цял тензух по кората на вратата, докато не го натиснеш, като от вътрешна страна е пробита кората. Визуално изглежда, че си галиш колата по вратата. МОже да го сложиш и на друго място и да изглежда, че си бъркаш отзад- зад гърба например или по-надолу, ако возиш много любопитни.

Допълнителна опция може да представлява, копчето да щрака реле и след изгасване на автомобила, релето се отделя. При подаване на контакт няма да се включи, докато не натиснеш копченцето, за да "залепи".

Няма НАСА технологии и работи на всички модели . Каквито и кабели да се прекъсват, няма да изписва грешки, защото двигателят не се е стартирал. За да се запише грешка, трябва и известна продължителност на неправилните данни, каквито при стартиране няма/ освен ако някой е повече упорит от мен/.

П.С. Какво означава израза" моята е фейслифтова" или "аз съм след фейса".

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2016, 09:35 
Offline
маниак

Регистриран на: 20 Май 2012, 19:13
Мнения: 846
Местоположение: Плевен
atana написа:
П.С. Какво означава израза" моята е фейслифтова" или "аз съм след фейса".


Твоята кола е фейслифт на Мазда 6, която стартира 2008 и е до 2010, след това е твоят "Фейслифт", разликата е в броните, решетката, интериора на твоята е с пиано лак, както и волана, а на пре-фейса е сиво, както и в това поколение твоето, след фейса 2.0 бензин двигател вече е DiSi (директно впръскване) и става от 147 к.с. На 155к.с.!
Подобна е и ситуацията на следващия модел :)

_________________
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '05 - бивш
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '06 - бивш
Honda Accord 2.2 i-CTDi '04 Executive - бивш
Honda Accord 2.4 Automatic '04 Executive - бивш
Lexus IS220d Luxury - бивш
Mazda 6 MPS 2.3 Turbo 4x4 - бивш дейба


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2016, 11:49 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Сори за случката пич, ако не ти я върнат до макс. месеца забрави. Аз като споделих в ДЗИ миказаха че от крадените и застраховани при тях за първата половина на 2015 едната СХ-5-ца я върнали на втората седмица, една 6-ца като моята на 6-тия ден, моята я върнаха нна втория ден. Наистина за съжаление ни аларми и имобилайзери спасяват, само това дето atana е предложил, ама стези start-stop системи трябва релето читаво да се върже че иначе ня сяко гасене/палене ще трябва да натискаш бутона.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2016, 14:38 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2016, 20:39
Мнения: 5
Местоположение: София
Колата бе със заводски имобилайзер и бе открадната през деня от местоработата в София. Модела е Мазда 6 спорт комби 2.5 2106г. В разговора, който проведох с разледващите останах с убеждението,че предимно тези Мазди ги крадат за откуп от застрахователя. Ще съм благодарен на някой с подобен нов модел, който е минал през кражба и връщане да ми се обади и да поговорим, защото малцина знаят какво е усещането.0888 85 28 83


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2016, 20:49 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Дано скоро звъннат.
Мислиш ли,че са ти направили тапа,т.е. близо до колата ли се въртиш с ключа. Бтв педалите като ти я продадоха предложиха ли ти да я деактивират или подсигурят?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2016, 16:31 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2016, 20:39
Мнения: 5
Местоположение: София
Това бе максималната подсигуровка, която ми бе предложена от тях.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 08:49 
Offline
фен

Регистриран на: 31 Окт 2015, 23:20
Мнения: 175
Местоположение: България
bgfrayman написа:
натискам повторно бутона за заключване за да активирам двойното заключване и чувам само допълнителното щракване на механизми, и тръгвам понеделнишки весело за рабора..


Привет, а какво е това двойно заключване? Пробвах като прочетох тук и при мен допълнително щраква по същия начин, но единствената разлика, която видях е, че при "двойно" заключване освен дръжките отвътре не може и да отключиш колата отвътре. А ако заключа нормално дръжките не работят, но отвътре може да се отключи...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 09:39 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
незнам вероятно е това което казваш в книгата пише само че дава допълнителна сигурност, но както е видно не и срещу бандити ...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб