Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 04:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 12:28 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Да, двойното заключване е точно блокировка на механизмите и от вътре... Т.е. ако ти строшат стъклото, пак не могат да отворят вратата...
Което обаче не действа при 'електронно' въздействие, при което автомобила сам се предава и отключва...
Гадна работа е...
Като вземах шестичката GH Мазда не бе краден модел... Бе изключение да се открадне този модел - мисля имаше само една крадена в БГ...
А сега явно Мазда са станали доста интересен за крадците модел...
Винаги съм смятал, че единствено самостоятелно монтирано устройство може да ти предпази автомобила от кражба... Всяко заводско устройство рано или късно ще бъде разбито и пуснато 'на конвейр'...
Другия донякъде успешен вариант е както на американците - да направят не прекалено здрав модел, обаче за всяка монтирана част/компютър (от които има доста в автомобила) да трябва да въвеждаш ПИН код, получен от официалния продавач, с който да активираш частта, иначе просто не може да тръгне на друг автомобил :)

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 13:54 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Или просто да си сложиш волан с опция за демонтаж.. крадеца като види че го няма волана (той може и в багажника да седи) ама като гледа че го няма за къв Х.Й да я краде като неможе да я подкара? :lol: :lol:
Виждал съм такива с бърз демонтаж дори и със бая електроника по него, а не само масовите "рейсърски" гевреци..
Минуса сигурно ще е цената...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 15:30 
Offline
маниак

Регистриран на: 20 Май 2012, 19:13
Мнения: 846
Местоположение: Плевен
Да...и сваляеми педали :D :D

_________________
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '05 - бивш
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '06 - бивш
Honda Accord 2.2 i-CTDi '04 Executive - бивш
Honda Accord 2.4 Automatic '04 Executive - бивш
Lexus IS220d Luxury - бивш
Mazda 6 MPS 2.3 Turbo 4x4 - бивш дейба


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 21:10 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
ще ги нахъсате да я вземат с репатрак само и само да покажат, че могат всичко тея педалчета нагли...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2016, 08:44 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
Даже си го правят без да се замислят... Щом са я харесали и е сложена на хубаво място я качват за 2 минути ако що и гумите да си свалил ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2016, 18:25 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Във Сирия продължават да са доста актуални и търсени Маздите въпреки кризата и обстановката.Къде е застрахована....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2016, 16:36 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2016, 20:39
Мнения: 5
Местоположение: София
Евроинс...днес станаха 10 дни...но надеждата остава :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2016, 14:39 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
GNUSMAS написа:
Евроинс...днес станаха 10 дни...но надеждата остава :)


Колега, как се развиха нещата?

Дано всичко се е стекло добре за теб. Ако не са я върнали сподели застрахователя колко % ти я оцени спрямо застрахованата сума (все пак на 40 дена кола).

Стискам палци.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2016, 17:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2009, 00:38
Мнения: 102
Това за "двойното заключване" или второто натискане - идеята не е допълнителна защита, а когато си оставиш колата със смъкнат прозорец или колата е кабрио - да не може да се отключи вратата - както се казва "заключва се за добри хора".

_________________
Mazda 323 1,7D 86г
Mazda 323F BJ 1.6 01г
Mazda 323F BJ 1.3 01г


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2016, 12:06 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Още една по-малко.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2016, 19:10 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Хм.....за твоята ли става въпрос... :? Е тя на 1 месец ..... :o

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2016, 19:39 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
:( Дано да имаш късмет с намирането, колега!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2016, 21:37 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
jeffw720,
съжалявам, ако са ти взели кола на един месец :(

Как се случи, къде?

Стискам палци да платят застрахователите и да ти я върнат


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2016, 20:55 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2016, 20:39
Мнения: 5
Местоположение: София
Здравейте Колеги

Малко update на информацията по откраднатата Мазда 6 близо 3 месеца по-късно :)

Колата така и не се намери. За мое щастие, прокуратурата си свърши работата изключително бързо и коректно. За около 10 дни ми бе издадена бележката за приключване на досъдебното производство. След като събрах всички документи на 29.06.2016г. ги предадох на Евроинс и започна голямото чакане. Не съм много запознат, но всички ми казваха, че срока по закон за изплащане на щетата е 15 дни. Е типично по Български този закон никой не го спазва и няма институция, която да следи и регулира изкъсо застрахователите.....но това е друга тема. Близо месец след изтичането на 15 дни, Евроинс изплатиха колата на лизинговата компания и аз тръпнех в очакване да ми бъде възстановена сумата, която бях инвестирал в първоначална вноска...в моя случай това са 50%. или около 29 000 лв.

И от тук започва шоуто :)

Евроинс изплатиха колата почти перфектно, като изключим 3-те %, които са си спестили т.е. за 40 дни ползване са ми удържали едни бързи 1600 лв. Халал да са им...за хапчета да си ги пазят..

Проблема идва от там,че лизинга иска ми удържи близо 10 000 ДДС.. Не мога да си го обясна след като колата е взета на физическо лице и е платена с ДДС. Материята ми е доста чужда и тези дни ще се срещам с адвокати, за да видя дали са в правото или се опитват да ме финтират. Меко казано за сега се чувствам доста прецакан от цялата схема.. От неофициални разговори със счетоводители, всички се обединиха около мнението, че това ДДС е за Държавата и било за моя сметка.....но аз все още не мога да ги схвана нещата.

Как така си купувам кола за 64600 лв с ДДС..Аз давам половината пари..другата половина банката...Крадат колата,банката си взима 32000,аз си взимам 32000, но от мойте пари искат да ми приспаднат още 10000 лв ДДС..демек искат да ми върнат едни 22000 и айде бегай. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ако има развитие по темата ще ВИ държа в течение, защото смятам,че казуса е интересен, а и ще бъде много образователен за хора, който смятат да взимат кола на лизинг в БГ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2016, 23:01 
Offline
маниак

Регистриран на: 20 Май 2012, 19:13
Мнения: 846
Местоположение: Плевен
На мен ми звучи като Банката да са направили някоя врътка с продавача и да са дръпнали ДДС без твое знание и сега естествено някой трябва да ги върне :)

_________________
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '05 - бивш
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '06 - бивш
Honda Accord 2.2 i-CTDi '04 Executive - бивш
Honda Accord 2.4 Automatic '04 Executive - бивш
Lexus IS220d Luxury - бивш
Mazda 6 MPS 2.3 Turbo 4x4 - бивш дейба


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2016, 07:43 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Хммм. Това ДДС платено веднъж как така искат да го платиш втори път,нещо не е точно така. Нали имаш договор там няма ли сумите,която е платена за колата,плюс остатъка,главница и т.н.?
Колегата е прав,намирисва на ДДС,да не са те 'уведомили'. Мен лично ще ми е интересно да следя казуса. Много ти благодаря,че споделяш.
Но баси държавата, крадат ти кола чисто нова,за не малко пари. И после си сам,оправяй се,че не само това ми и седят срещу теб застраховател и банка. Сегашната реших да си платя изцяло аз, защото си им ръчичките, не че сега не съм и ми е по трудно първата година.

Колега,ще ги натиснеш и ще се оправят нещата,но това е пародия,където живеем....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016, 16:12 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Това за срока е странно, защото на мен ми казаха 2 месеца. Толкова било по закон.
Иначе за ДДС-то и на мен така ми казаха. Ето какво получих като мейл от лизинга:

Във връзка с настъпилото застрахователно събитие информирам, че от
обезщетението, което застрахователната компания ще изплати след спиране на
наказателното производство ще бъдат удържани:

1. Оставащата главница по договора за лизинг в размер на 32 040,06 лв.
2. Месечните лихви до деня на изплащане на застрахователното обезщетение.
3. Разходите за дерегистрация на актива в КАТ
4. Оставащите вноски по застраховката КАСКО (в случай, че не са удържани от
обезщетението, изплатено от застрахователната компания )
5. ДДС за възстановяване на основание чл.79(3) от ЗДДС, което РЛБГ е
задължен да върне за ползвания данъчен кредит във връзка с настъпилото
застрахователно събитие в размер на 10 099,83 лв.
6. Неплатени фактурирани суми (ако има такива)

Аз съм с 35% първоначална вноска.

Ето какво казва закона:

(3) (Доп. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) Регистрирано лице, което изцяло или частично е приспаднало данъчен кредит за произведени, закупени, придобити или внесени от него стоки, при унищожаване, установяване на липси или при бракуване на стоките, както и при промяна на предназначението им, за което вече не е налице право на приспадане на данъчен кредит, начислява и дължи данък в размер на приспаднатия данъчен кредит.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016, 16:38 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Хммм, така не се разбира дали е финансов лизинг или не. И колко остатъчна по договор и колко е цялата сума.

Ако ти искат 10к ддс,тогава всичко суми които са описани са след удържаното ддс?

Вероятно са плащали ддс на месечна база и сега искат цялото да се изплати на фактурната стойност,нали така?
Т.е. то ддс-то така или иначе ще плаща при купуването на колата от лизинга към продавача, как те ревашат да се удържа в самия лизинг вероятно си е тяхна табота.

Пишете ъпдейт да разберем нещата. Реално за 40 дена каква сумата от застрахивателната ви дават? Като махнете ддс на фактурната, колко % са оценили колата ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016, 20:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Колата е застрахована за 60 000. Тя струва 60 000. Първоначална 35% и остатъчна 35%.
От там махаш 32 000 + 10 000 + остатъка от каското (защото дори да е на вноски, както беше мойто, трябва да се внесе цялото, това е все едно да имаш щета) + някаква обезценка и накрая ядеш хуя.
Това е най-просто казано.

Абе в СФ се крадат по 5-6 коли на ден и никой нищо не прави. Това е най-лошото. Крадците ни определят какво ще караме, това е.
Пълен ташак.
Сега ще си купя сигурно една нова Октавия, па да видим. Ако и нея я думнат... не знам вече.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016, 22:28 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Колега, отново да изкажа съжаление,направо се поставям на твое място и ми се 'досира' и гади. Шапка пари.

Иначе благодаря за инфото от тази тема и на колегите,които споделиха преди година и повече за кражбите, това и по-високите цени на Мазда (плюс за капак С.М.) ме отказаха от нова 6ца, която така драпах да имам.

Не знам дали е комплимент,но и аз избрах Октавия нова.Уж гледах да е сива, да не се набива на очи, 16" джанти,но пак ми е свито сърцето да я оставям къде да е в София. Бях тръгнал за топ спек или vRS или L&K,но са много джиджани и реших,че мога и с по-малко и по-невзрачна,но пак нямам мир. Макар,че съм една идея по-спокоен. Доволен съм от избора си,но не е това темата.

Не виждм смисъла някой да те кара да платиш два пъти 10к за ддс, то е платено още първия път?

Какво значи това,че кой да е,ако му гепят колата застрахователната сума става / 1.2 и се после овехтяване? Не разбирам,не ми се връзва. Ти застраховаш за 60к и плащаш за 60к вноска (около 2.7-3к?).

Дано се изясни


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016, 22:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Не ги интересува дали е на 1 месец или 1 година. Овехтяването е на годишна база, не на месечна.
Това за ДДС-то е законово уредено в наш ущърб в случая. Няма какво да се направи за съжаление.
Виж сега, на кола не може да се робува. Купуваш я и каквото стане. Както казах, проблема е, че крадците определят какво да караме. Това е тъжното. Ето, ти си искал 6-ца, но заради крадците, не караш такава. (каква Шкода си взел?)
После Бъчварова да ми обяснява, че престъпността била овладяна. Само тая седмица на колежка на братовчед ѝ откраднаха Мерцедес 2012 г. и на друг приятел Астра на 3 години. Абе лудница е, ама всички си траят. На медийте е казано да не се говори за това и точка.
Иначе тия ще върнат някакви пари, няма начин. Ще съм назад, но ще са за първоначална вноска за Шкода и после лизинг. Кеш кола не купувам.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2016, 01:23 
Offline
фен

Регистриран на: 31 Окт 2015, 23:20
Мнения: 175
Местоположение: България
Защо след като настъпи една такава щета, лизингодателя все едно продава автомобила като си удържа от застраховката следващите вноски, ама пак е собственик на тъпата кола и прави корекция. Къде му е логиката на това като контрата трябва да е в тоя дето е платил колата. И понеже той не е ползвал ДК не трябва и да коригира. Така излиза, че държавата има полза от кражбите на коли, щото прибира два пъти ДДС.
Така колкото писма изчетох от НАП,аз поне не намерих конкретно да казват,че лизингодателят има право да приспадне цялото ДДС.Стигам до извода,че за лизингодателят е стока вещта и те съответно по чл.79, ал.3 трябва да внесат цялотото ДДС.Остава въпросът вече имат ли право по договор да си го удържат от лизингополучателя?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2016, 08:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Консултирах се с адвоката си и той каза: Така е.
Повече не мисля да се ровя в това, а и ако не ми го вземат това ДДС, то тогава трябва да ми дадат повече пари, от колко съм дал първоначална. И така няма логика. Не знам, а и не мисля да задълбавам в нещо, което е уредено законово.

Иначе в писмата, които си чел може и да не се казва, че има право, но не се казва и че няма право. ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2016, 08:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2015, 15:43
Мнения: 240
Местоположение: София
Случаите при GNUSMAS и jeffw720 не са ли различни? До колкото разбрах при GNUSMAS колата е купена от частно лице и е платено ДДС, така че не е нормално сега да искат да се плаща отново, докато при jeffw720 до колкото разбирам е ползван данъчен кредит и е нормално държавата да иска да се възстанови. За неприятностите не ми се мисли. На мен са ми разбивали 2-3 пъти предишни коли да ми крадат я CD, я акумулатор и като знам какво гадно ми е ставало като си видя колата отворена и разчовъркана, пък това направо да я откраднат цялата не знам - ужас.

_________________
Mazda 6 stationwagon SportBreak 2.0 CiTD 143hp Executive 2005


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2016, 13:57 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Да Ви кажа колеги, изкрено Ви съчувствам, тъй като частично минах по Вашия път, с тая разлика че колата си беше моя. При мен изтръпването бе от факта, че в каското в което ми гепиха моята, ми беше ремонта от градушката на стойност 9300 лв. което застрахователя щеше да си удържи от премията. Инак за лизинга, аз след като го играх тоя мач с Инсигнията, не че ми я откраднаха, но се убедих че лизинга е голама набутвация поради следните причини:
- при склучаване на договор за лизинг, нотариални такси първи път, съответно платени от мен.
- плащане на такси и таксички, от рода: зплащане на репатрак, такса маркиране, такса измиване..... и още много такива
- ограничен брой застрахователи
- аз поне бях с остатъчна стойност, демек при придобиването на куп една голяма сума пари
- второ ходене при нотариус, при придобиването, нотариални такси пак за моя сметка
- и послено но не и по важност, дължи се към общината местен данък в размер на 2,5% от застрхователната стойност на автомобила. Това понже лизинговите компании за "големи пичове" и правят прехвърлянето не върху остатъчната, а върху застрахователната стойност.... аиде сметнете си на един автомобил за 40К. 2,5% колко са....

Та за това при маздата след като продадох Опела, събрах някои лев, дръпнах си един потребителски на промоционална лихва, който даже погасих предсрочно, но не съм се занимавал с нищо от изброеното по-горе. Пларих на СМ, само таксата за регистрация в КАТ, от там нататък, застраховател които аз реша, няма данък към общината тъй като това е директно закупуване, а не прехвърляне от един собственик на друг, двата ключа в мене, голям талон в мене, качих се и газ....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2016, 14:12 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Bgfrayman, добре че беше ти и още един колега!Сериозно и честно,като взеха твоята,гепиха на един друг, и на познат. И аз реших басссии кефят ме ама всеки път да я мисля. Преди това търсех Е90 bmw и викам си то ако ще се краде и двете са драма. Но си следя форума щото ме кефят.

@ jeffw720 - данъчен ползвал ли си?

Иначе bgfrayman, предишната така с лизинг, то баааси к***а беше. Ти си им в ръцете както казваш, таксички,застраховки, те се държат като васали, длъжен си им не че ти си клиента. И сега насмятах и реших да се напъна без лизинг, само разликата в застраховките и липсата на тези 2.5% са сериозна сума. Но всеки си решава.
Само да те питам ти с данъчен ли я беше взел или физическо, това дда ние сме си го платили теб какяо ти казаха тогава? Сумата по застрахователна или има някакви цигании с ддс?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2016, 18:47 
Offline
фен

Регистриран на: 31 Окт 2015, 23:20
Мнения: 175
Местоположение: България
Това да се дръпне потребителски ако нямаш цялата сума накуп е доста хитър ход вместо да се занимаваш с кретенски лизинги. Само дето все още потребителските са с лихви като от 2008-ма година, пед@лите само се оправдават, но лихви по кредити не свалят реално.
Трябват ти за потребителски и по-високи доходи.
Днес се поинтересувах в обслужващата ни банка и хлъц - имам право на 50 000 без поръчител. Което пак си е вариант ако почнат да ми минават разни глупави мисли из главата плюс добавка в кеш от мен...Макар че най-добрият вариант е да си вдигна чуковете от смотаното ни подобие на държава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2016, 00:16 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Пабло и това е вид решение. Не знам къде да идем, пътувал съм на доста места, в малко бих искал да живее за повече от месец. И повечето не са в Европа,стана кенеф навсякъде в Европа, сега още повече с тези емигранти.

И да не е много офтопик в ЕУ са и по-скъпи,не знам защо, колите като нови.Чета за хора идват до БГ да купи нова кола и я кара там, дали с техни но.ера не знам. Но покупната цена често тук е по ниска.. сегаааа сервизи... Чудни,чудни не знам на запад не всички също са добре доколкото чувам за Германия,има топ топ и .... Не точно . И цени... Абе щастие за нас родените тук е теудна работа :(


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2016, 21:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
fallen,
аз пък съм чувал точно обратното. Масово си хора ходят да си взимат колите от Германия. Специално Мазда, даже тук във форума е писано преди, че излизали с 2-3 000 евро надолу.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2016, 22:08 
Offline
маниак

Регистриран на: 20 Май 2012, 19:13
Мнения: 846
Местоположение: Плевен
donpeev написа:
fallen,
аз пък съм чувал точно обратното. Масово си хора ходят да си взимат колите от Германия. Специално Мазда, даже тук във форума е писано преди, че излизали с 2-3 000 евро надолу.

Освен това и материалите, от които са направени колите са доста по-качествени, ние сме си 3-та ръка пазар ;) !

_________________
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '05 - бивш
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '06 - бивш
Honda Accord 2.2 i-CTDi '04 Executive - бивш
Honda Accord 2.4 Automatic '04 Executive - бивш
Lexus IS220d Luxury - бивш
Mazda 6 MPS 2.3 Turbo 4x4 - бивш дейба


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб