Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2018, 07:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
На мен ми обясниха, че си е тяхна разработка имобилайзера. И той е по желание.
Иначе GPS oт същата фирма имам и на служебната кола. И по 1 месец е стоятала и няма проблем с паленето. Него мога да го следя в реално време. Тоя на Маздата е само при необходимост и го гледат от GPS България. Аз нямам достъп.
Иначе когато крадат кола с GPS, ползват така наречената "тапа" (за която си има тема), заглушават сигнала и той просто не злъчва. Разглобяват колата, намират го, махат и го и край. Ако устройството успее да даде сигнал преди да го намерят - има шанс, намерят ли го - всичко свършва.
Задължителнаото поставяне на GPS e за автомобили над 15 хил. лв.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2018, 08:10 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
#bash, в петък звънях на евроинс казаха ми да, мазда вече били вкарани в списък с "рискови" марки където са бмв и ауди и за всичко на определена сума искат проследяващо устройство, тук се цитират различни суми, на мен по телефона ми казаха 20 К. После се обадих в гпс контрол и си говорих и с тях, взимат 12 в. от акомулатора, но модула си имал и собствено захранване, обясних притесненията ми за консумацията, казаха че реално модула не държи постоянна връзка, взе да ми говори девойката и нещо за gprs и ме пита дали в гаража ми имало покритие на телефона, обаче като я питах щом ме пита такива неща има ли карта, ако има то кой плаща сметката и към кой оператор и тука в взе да хълца малко. Както и да е 102 лв. е годишно + 48 лв. монтаж в края на годината ако минеш от евроинс към друг застаховател спират модула, не ми казаха че трябва да се демонтира или подобно нещо, но не съм чел и условията по договора още.

P.S.
Малко в страни от темата, незнам какво мислите, ама на мен взе малко да ми писва. Едно време, 90-те години, имаше СИК и ВИС или си при едните или при другите, имаш лепенка никои не пипа, нямаш = гориш. Плащаш един рекет, тогава помня така си му казвахме и си горе долу спокоен. Сега стана ебаси гръцката драма, имаше лепенки "Секюри Марк" после ги махнаха, сега плащаш, после сложи това, донеси нова, тури аларма па една па втора па трета, па модификажии на OBD-то и накрая, дигат ти колата не ти плащат зщото полицията е ебаси бързата, за прокуратурата да не говорим. Някой застрахователи си измислят разни лепенки, я зза кръводарители, я за защитници на скални орли, но въпреки всички коли си изчезват и то със страшна сила, а полицията дреме. 2015 като я дигнаха моята, в края на годината четох справка за разкритите кражби за годината, е резултата е потресен:
4-то РПУ (къдто ми я гепиха): 2 разкрити кражби за цялата 2015
6-то РПУ (където я оставиха, защото беше паркирана на релсите на трамваите): 1 разктира кражба

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2018, 08:25 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
някой може ли да намери по-нова версия на тази сравнителна таблица?

http://www.sdi.bg/web/portal/userfiles/ ... .10.16.xls

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2018, 08:46 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Слагат два вида. Единия по евтиния е български. Другия е Италиянски и се продава почти навсякъде. Съвет от мен. Ползвайте копчета на вратата за заключване и проверявайте дали се е заключила.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2018, 08:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
В продължение на казаното от bgfrayman,
то при тези условия, някой много лесно може да се превърне в "колекционер" и да си държи колата само в гаража и да припалва отвреме на време за да си представи прословутото - Zoom - Zoom.

Другото, което си мисля, е че явно групите дето вършеят не са малко, и като вече ги няма големите, които преди не позволяваха на дребните да съществуват, тези много групи никой не ги контролира и за застрахователите става трудно - съответно за собствениците на новите коли също.

П.С. за нова кола Мазда, Евроинс иска повече пари за ГПС тракера. Явно цената, която са ти обявили е според годините и спада на стойността й.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2018, 08:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
nnikbg написа:
Слагат два вида. Единия по евтиния е български. Другия е Италиянски и се продава почти навсякъде. Съвет от мен. Ползвайте копчета на вратата за заключване и проверявайте дали се е заключила.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Ники, поправи ме ако бъркам, но като се натисне копчето на врата не се ли инициира комуникация между колата и ключа, която може да се сканира в ефира и да се прихване?

То май е същото и като се натисне копчето на дистанционното сигурно, знам ли.

Някой беше казал, че заради евро норми, протокола не бил криптиран и за това така лесно ги отключвали.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2018, 19:51 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
nnikbg написа:
Слагат два вида. Единия по евтиния е български. Другия е Италиянски и се продава почти навсякъде. Съвет от мен. Ползвайте копчета на вратата за заключване и проверявайте дали се е заключила.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

аз съм с ей такъв:
https://www.avitel-bg.com/patrolline_hps-841_can_bus
допълнително монтиран след "случката" но както сме коментирали по-напред в темата сканират ключа, така че всичко дето ползва ключа е пълен ташак. Това на мен ми дава малко спокойствие че го вързаха към бибитката и вдига баси джангъра, защото тоя руснак дето има канал в тубата показва че пълнят сирените на алармите с пяна и звуковата сигнализация е до там. Инак nnikbg, нали осъзнваш че дори и скопчето да заключиш, след това като се приближиш, за да отключиш. ключа си комуникира с имобилайзера, за да можеш като се хванеш за дръжката, колата да се отключи. Това са двата критични момента отдалечаването и приближаванто до автомобила, "професьонални" скимети се продават за 30-40К. еур. изплащат се за 5-6 удара. До момента това което съм виждал, че работи и спира е Viper, на двама приятели Q7-ците им ги спаси, какво и как работи незнам, помня че си ги поръчаха от щатите и монтажа им отне към 3 дни на кола, но на едната жипка предотврати 3 опита за кражба, на другата 1.
Във вторник ще ходя да ми слагат тая джага и после ще споделя какво са сложили, защото ще си настоявам да си ми дадат всичката документация която има, както и достъп до сайт или каквото там имат.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2018, 20:20 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Ей ги дилърите на Viper тук, за който го интересува:
http://canbroc-bg.com/12v-products/viper/caralarms/

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2018, 07:27 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Като заключиш с бутона от вратата можеш веднага да провериш дали колата е заключена. Ако чакаш да направиш няколко крачки и тя сама дасе заключи, тогава може колата да "изписука" но да остане отключена и ти няма да разбереш. Имобилайзер, дори и най добрия има смисъл АКО сам си го монтираш. Ти знаеш коя верига си прекъснал и къде. GPS е нож с две остриета, с него апашите много лесно ще ти намерят колата. Няма нужда да те следят. В общи линии дано не те среща мечка в гората.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2018, 08:03 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Аз гледам огледалата, като се приберат значи се е заключила.
Двойното заключване ползвате ли го?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2018, 08:40 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Кое е двойно заключване?

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2018, 08:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
skydancer написа:
Кое е двойно заключване?

Sent by Tapatalk
Като се натисне 2 пъти кое да е копче за заключване, врата или дистанционно. Първо заключва, после изолира копчетата на вратите, т.е. ако счупят прозореца не могат да си отворят.

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2018, 09:56 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@nnikbg - то малко името на темета е подвеждащо, кражбите са с копиране на ключа, седиш заключваш тръгваш си и след това, може да е след час два, апашите действат. Ей това клипче дето постнах на предната или по-предната страница е точно така, човека заключва, звукова, светлинна сигнализация, чува се щракването на мехнизмите, след това обаче апашите просто отключват. Сигурен съм че моята така е заминала защото седях до колата, чух щракването, а даже и повторното, защото ползвам двойното заключване.
Какво е двойното, ако в рамките на до 30 сек. след пускането на алармата нариснеш повторно заключването на дистанционното се чува само едно щракване и само светлинна сигнализация, това деактивира вузможността да се отвори колата отвътре. Или иначе казано, ако някой наркоман ти строши прозореца няма да може да отвори вратата от вътре и каквото си е "набрал" ще трябва да изкарва през прозореца. Реално не дава друга допълнителна защита, описано е пордобно в глава "Сигурност" в кинагата, ако не се лъжа 6-3.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2018, 12:27 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
bgfrayman написа:
Реално не дава друга допълнителна защита, описано е пордобно в глава "Сигурност" в кинагата, ако не се лъжа 6-3.

Другата защита е, че не може да отвори багажника и да те върне още назад от нещата които са вътре. Това с копирането на ключа според мен по-скоро го правят като я оставиш на автомивка или сервиз. Keyless системата ползва скачащи кодове и 2 пъти не може да се отвори с един и същи код.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2018, 13:56 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
значи, нищо не ми дадоха, то GPS устройството било дефакто собственост на евроинс, защото те го плащали, тези 102 лв. са реално годишен абонамент. Достъп до системата за проследяване неможели да предоставят, тъй като това била услуга различна от тази за управление на автопарк, услугата била работела на различни сървъри и немогли да направят колаборация. Питам, ОК, ако догодина сменя застрахователя, устройстовот трябвало да се свали....
Абе миризлива работа.... и тия там целия Еврохолд са една клика, ем голяма!
@gyenchev - да това са най-рисковите моменти, мен за това подробно ме разпитваха в РПУ-то кога колата е била на автомивка, но това става със скимери дето се продават за по 150 $, има скъпи такива дето не изискват двата ключа да са в непосредствена близост, група от по няколко човека правят "кражбата" но злите езици споменават цени от по над 10К EUR

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2018, 16:50 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
bgfrayman написа:
@gyenchev - да това са най-рисковите моменти, мен за това подробно ме разпитваха в РПУ-то кога колата е била на автомивка, но това става със скимери дето се продават за по 150 $, има скъпи такива дето не изискват двата ключа да са в непосредствена близост, група от по няколко човека правят "кражбата" но злите езици споменават цени от по над 10К EUR


Те цените са такива, щото някой си плаща за знанието на друг, а то е скъпо :) Иначе с правилните знания мисля че за не повече от 500-1000 лв може да си набавиш всичката карантия дето ти трябва и да си го сглобиш. Ако имаш някой познат радиолюбител ще ти обясни, че да направиш един ретранслатор на сигнал не е кой знае каква философия, особено за keyless система, за която дължината на вълната не е голяма и не трябват няколкометрови антени :) Един repeater за обикновени дистанционни може да покрие към 500м пряка видимост, с малко по-добри части и познания според мен може лесно да се преправи и за автомобилни дистанционни.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2018, 14:46 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Това го видях на един джиБ, дали върши работа. Имаше и на волана ама не снимах щото некви бабанки ме загледаха и си тръгнах по бързо.Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2018, 15:09 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Дали няма да ги ядосаш и да ти я качат специално твоята на репартрак :D

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2018, 17:16 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
има го и това, но може и да се откаже ако не иска да се занимава. ако е някой гад, а той едва ли ще е добър човек, щом се занимава с това може и да посегне.

тоова е по скоро за случаи като на колегата фрайман дето му вдигнали маздата посред бял ден на оживено. Ако го сложиш и тия дето обикалят с тутурутките дето ти засичат ключа може да те прескочат и да дирят друг.

но пък ако те набележат спасения няма.

азз питах ако някой има инфо от някъде дали е спасявало някой.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 07:24 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
Добре де, вариант ключа да е защитен с екранировка няма ли да реши кардинално проблема? Изключвам случая с репатрак. Примерно ключа човек да си го увие в алуминиево фолио докато е в магазина или някоя малка метална кутийка? Така няма как някой да ретранслира сигнала. Няма да е лошо и някой алармаджия да пише, че повечето неща са догадки.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 08:35 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Можеш и сам да го пробваш. Увий си ключа и пробвай да си отключиш колата. Ако работи, значи може и да те сканират, ако ли не, значи има ефект. Според мен това са легенди с тия фолиа, но може да се пробва.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 08:42 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Не са легенди, аз си купих от анлийския амазон едно калъфче (кесийка с велкро затваряне), мисля че бях давал линк във форума. Сложиш ли ключа вътре - все едно си му извадил батерията.
Сигурно е едно: прибирането на ключа и ваденето му всеки път ме лишава от удобството на кийлеса, а доколко ще ме опази от кражба не е ясно...

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 08:55 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Може може, не отричам напълно, но ако те затресе такава параноя, по-добре не я изкарвай от гаража. :)
Каквото има да става ще стане.

А и това, което казваш е вярно, че всеки път трябва да бъркаш, да вадиш кутийката, да я отваряш, да вадиш ключа и после обратно. НА 5-я път ми е писнало и съм я хвърлил. :) Говоря за себе си де.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 08:57 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
Моята цх5 ще е на старо и я чакам декември. Засега само се образовам, ама като чета тук имам чувството че на повечето от тук са ги крали. Направо се замислям дали да не я продавам и да си карам още със стария Мицубиши спейс стар. Поне него хич не ми дреме къде го оставям.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 10:27 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Въпросът е с такава кесиика, колата отключва ли са като се приближиш? Ако да значи не пази, ако не, защо си платил за тази есктра, същото би следвало да е валидно и когато влезеш в колата, ако е в кесииката хващат ли го антените които са в колата, ако не би следвало да не запали и да пише Key Not Found. Айде за отключването може да си извадиш физическия клюш и да си отключваш през ключалката, но за второто трябва да извадиш ключа във всеки случай.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 10:45 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
А няма ли вариант за подобна кесийка, но силно да ограничава силата на сигнала, а не да го блокира изцяло? В тоя случай ще можеш да отключиш от 1-2 метра, но от по-голямо разстояние няма да можеш. Тея с устройствата все пак не седят до теб, а се скатават поне на 10 метра.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 11:00 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Не знам как да го кажа по ясно от това, което написах, а именно “сложиш ли ключа вътре - все едно си му извадил батерията”.

Демек, щом ключът е в калъфчето, колата не реагира по никакъв начин - нито можеш да я отключиш от бутончето на дръжката, нито можеш да запалиш, ако ще да опреш калъфчето с ключа до самия старт бутон.

Неудобството е голямо - непрекъснато трябва да се прибира и вади ключът от калъфче със здраво велкро затваряне. Убеден съм, че ще ме опази от кражба тип “усилване на сигнала”, но за съжаление има и други начини да се открадне кола, затова не съм убеден доколко си заслужава галимацията.

На предишната ми кола с кийлес - Qashqai 2016 имаше възможност чрез опция в менюто да се забрани отключването на вратите от бутона на дръжките, която използвах от ден 1. За 2 г. никой не я барна, но не знам дали се дължи на това, което бях направил. На маздата няма такава настройка, затова си взех въпросното калъфче.

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 11:20 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
100% има и по-добри варианти. Ето например за 1 мин намерих това: https://keylessprotector.com/
Идеята е същата като на кесийката, тоест деактивира батерията. Но активирането става с леко почукване по джоба/чантата, където се намира ключа, без да го вадиш. Доста по удобно отколкото да вадиш, да махаш кесийки, да ги слагаш пак и т.н. Е, малка подробност е, че струва почти 300 лв. :P

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 13:56 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Аве, една позната има 3ка на 2 години. И тя не знае как, но си заключила ключа вътре. Неделя е, а колата лизингова, втория ключ йок.
Вайкане, вайкане, и звъннала на някъв ключар намерен от телефона в интернет. ... за 2 минути и отворил Маздата.
Това, което видяла, че с устройство работил, не било голямо - 20тина сантиметра.
Не бил много словохотлив та тя не разбрала дали щото ключа и бил в колата той е успял или просто си се отварят лесно.
Аз знам, че ако забравиш ключа вътре се блокира от колата с цел да не ти го ползват ако я гепват, та и аз се чудя.

Кесийка като на Крийп работи. И аз имам и си я ползвам. Свиква се.

А за параноята, верно си е, че като те обземе е страшно.
Преди месец ми се случи на Хит-а в Люлин излизам цъкам да заключа и не става, цъкам и не става.
Пиука, а не затваря, баси гледам да няма отворен врата, но тя си свети на таблото ако има.
Огледах се, ама не видях нещо особенно, коли бол там.
Еми качих се и си тръгнах, отказах се да влизам в Хита.

Като се прибрах в нас колата си заключи, знам ли от какво е било.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 16:21 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
В алиекспрес кесийте ги има по 3 лв. с доставката, хората пишат че са доволни. Май ще поръчвам. То начини много за открадване на кола ама да не ги улесняваме толкова. Тези кесийки представляват кесия изработена от метални нишки. Получва се т.н. фарадеев кафез, радиосигналите просто не могат да излязат от кесията. Нещо подобно се получва като говорите по телефона в асансьор с плътна ламаринена врата и сигнала прекъсва.


Последна промяна saint056a на 17 Ное 2018, 19:01, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб