Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2018, 14:02 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Ное 2017, 22:54
Мнения: 17
Местоположение: Пловдив
Здравей колеги, от няколко месеца съм собственик на Mazda MZR-CD (RF) 2.0 143hp. Автомобила е супер!
Изчетох доста от темите във форума и се радвам, че има огромно количество полезна информация за любимите ни автомобили.
Да премина и към въпроса:
От известно време печката ми изпушва при първо стартиране сутрин, точно след като заработи на максимални обороти. При второ запалване тръгва нормално и двигателя загрява доста бързо. Печката е WEBASTO Thermo Top C. Мисля, че ѝ e време за профилактика и рециклиране. Ще се радвам ако ме насочите къде в района на Пловдив, мога да я закарам за диагностика и ремонт.
Четох, че колегите Владо от Костенец и колегата Дойчин са помогнали на доста колеги с проблемите с печката. Може ли да ми изпратите контакти на някой от двамата или Nickname, защото се затруднявам да се свържа.

Благодаря предварително!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2018, 21:49 
Offline
модератор

Регистриран на: 15 Фев 2007, 22:01
Мнения: 1920
Местоположение: Sofia
memberlist.php?mode=viewprofile&u=11412
memberlist.php?mode=viewprofile&u=21545

_________________
Mazda 323f 1.6 2003


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2018, 10:13 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Дек 2017, 10:39
Мнения: 23
Местоположение: Пловдив
Здравейте, понеже не искам да отварям нова тема, ще попитам тук. След смяна на ролки, ремъци, масла и др консумативи печката ми спря да работи, поне така си мисля понеже преди тези процедури, се чуваше едно леко бучене около 30 сек. след като изгася колата, а сега това го няма, а и реално се чувства, че голата загрява доста по-бавно. Някакви съвети какъв може да е проблема? Или е тъпо съвпадение печката да си е заминала по ддно и също време със смяната на консумативите? :Д

пп: Мазда 6 136 кс дизел 2003 това е модела

_________________
NO SMOKE NO FUN-------NO SMOKE NO POKE-----------DPF OFF--EGR OFF---REMAP---STRAIGHT PIPE----DIESEL POWER!!!! :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2018, 11:07 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
minority352 написа:
Здравейте, понеже не искам да отварям нова тема, ще попитам тук. След смяна на ролки, ремъци, масла и др консумативи печката ми спря да работи, поне така си мисля понеже преди тези процедури, се чуваше едно леко бучене около 30 сек. след като изгася колата, а сега това го няма, а и реално се чувства, че голата загрява доста по-бавно. Някакви съвети какъв може да е проблема? Или е тъпо съвпадение печката да си е заминала по ддно и също време със смяната на консумативите? :Д

пп: Мазда 6 136 кс дизел 2003 това е модела

Здравей,
моята се включва под 4градуса,при М6 мисля е под 7градуса.....може да не я чуваш защото навън е 8+градуса.Другите варианти са да рестартираш печката със откачване на акумулатора или майстора да е разкачил буксата и да е забравил да я включи :)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2018, 12:40 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Дек 2017, 10:39
Мнения: 23
Местоположение: Пловдив
Благодаря, ще пробвам варианта с акумулатора, а до градусите, тази сутрин беше около 2 и пак нищо, ще видя по късно дали ще се оправили само с акумулатора, ако не стане най-вероятно е буксата или невероятно съвпадение точно тогава да е дала фира и печката. :)

_________________
NO SMOKE NO FUN-------NO SMOKE NO POKE-----------DPF OFF--EGR OFF---REMAP---STRAIGHT PIPE----DIESEL POWER!!!! :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yandex [Bot] и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб