Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 22 Мар 2019, 11:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 128 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2018, 08:09 
любител

Здравей,

Кой точно е този продукт "покритие на Valvoline" , че и аз мисля да намажа Маздюхата за зимата да не и плиска

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2018, 18:23 
любител
Аватар
2007 Mazda 6
Автор на темата

VJS написа:
Sky_Walker написа:
VJS написа:
Не поздравяваш колегаааа. Мигам светя .. няма братче :D

Къде бре? Винаги се оглеждам за колеги,но явно съм бил "някъде" мислено в този момент... :D

Абе май се позагледа даже накрая ..

Иначе с сряда вечерта към 9:30-10 карахме заедно от Арена Запад до билата в Люлин. Малко след Арената пуснах аварийките ... не видях да реагира. После ме изпревари покрай светофара .. догоних те в тунела и така до Билата.

Както и да е ... другия път :D

Даа, черното комби с едни спортни джанти! Абе заприлича ми на клубна кола, но не съм обърнал внимание, че си пускал аварийки. Другия път ще се оглеждам ;) Поздрави!

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2018, 14:12 
любител

Здравей Sky_Walker,
Ще кажеш ли кой е този продукт на Valvoline?
От това, което намерих из нета ми излиза SPB TECTYL BODY SAFE (Спрей антикорозионно покритие - външно). За него ли става на въпрос или е друг?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Ное 2018, 08:04 
любител
Аватар
2007 Mazda 6
Автор на темата

Sagittarius написа:
Здравей Sky_Walker,
Ще кажеш ли кой е този продукт на Valvoline?
От това, което намерих из нета ми излиза SPB TECTYL BODY SAFE (Спрей антикорозионно покритие - външно). За него ли става на въпрос или е друг?

Привет,
Това е покритието, да. Онзи ден като сменяхме маслото имах шанса да поогледам колата отдолу и мога да кажа, че все още изглежда непокътнато. Ще видим като мине и зимата, но по опита с предишната ми кола съдя, че не би следвало да има проблеми. Поздрави!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2018, 09:49 
любител
Аватар
2007 Mazda 6
Автор на темата

Колеги, ще си използвам темата за да споделя как си реших един от проблемите, които имах още откакто взех колата.

Малко предистория:

Още като взех колата, забелязах, че на празен ход, като е загряла, има едни видими вибрации на мотора, особено в дясната му част (като се застане срещу колата). Въпросните вибрации не се усещат дразнещо в купето, явно тампоните на двигателя си вършат работата, но самото им наличие ме притесняваше, тъй като съм виждал на други 2.3 мотори, че при работа на празен ход, вибрациите са едва доловими.

Първата ми надежда умря с обслужването на колата - хубав въздушен филтър, чисто нови оригинални Mazda иридиеви свещи, перфектно изчистен дебитомер и дроселова клапа. Моторът заработи чувствително по-живо и почна да върви дори още повече, но въпросните вибрации си бяха налице.

Примирих се и карах така, докато преди месец не реших да пробвам една добавка за бензина на Bardahl, която мои познати ми бяха препоръчали, но поради това, че винаги съм скептично настроен към такива неща, отлагах пробването й. Та все пак реших да опитам, цената й е 20 лева и според производителя, добавката оставя ефект за около 5000 км. Оставих 20 литра бензин в резервоара (според предписанието), сипах добавката и още същия ден направих един преход извънградско около 260 км.

И тук идва приятната част - преди да загася вечерта колата, отварям капака и установявам, че въпросните вибрации са едва доловими - моторът работи по същия начин - тихо и спокойно, но просто не вибрира така, както преди. На всичкото отгоре, колата, без да си внушавам, живна още повече - на 3-та предавка от 50 км/ч например се изстрелва мнооого прилично. Адски доволен съм! За първи път да усетя видима и осезаема разлика след използването на добавка за горивото.

Въпросната добавка е за прочистване на бензиновите инжектори, което ме навежда на мисълта, че явно вибрациите са идвали от замърсен или замърсени инжектори. Това е единственото нещо, което не бях чистил, тъй като не ми се разглобяваше.

Та пиша този пост, за да бъде в помощ на колеги, които имат подобен проблем и търсят начин за разрешаване.

Добавката я има в големите строителни магазини, в авто секцията:

Bardahl - Injector Cleaner 6 in 1 - бензин

Изображение

Поздрави!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2018, 12:46 
маниак
Аватар

Да ти кажа честно подозирам, че е плацебо, така че пиши пак като навъртиш няколко хилки още

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2018, 14:30 
любител
Аватар
2007 Mazda 6
Автор на темата

vladki4 написа:
Да ти кажа честно подозирам, че е плацебо, така че пиши пак като навъртиш няколко хилки още

Съгласен, доколкото се отнася за вървежа, но за вибрациите - което беше и главната причина да пробвам добавката - определено не е внушение, тъй като се вижда на око, как мотора почти не вибрира на празен ход, докато преди това си личеше съвсем явно ;)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2018, 03:38 
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Преди няколко месеца и аз си сложих тази добавка ей така профилактично. Честно казано не усетих никаква промяна в работата на мотора. Иначе от време на време използвам това:

Прикачени файлове:
res_541dd238c8e32a74749eaee8ce843440_450x450_ekkl.jpg
res_541dd238c8e32a74749eaee8ce843440_450x450_ekkl.jpg [ 19.7 KiB | Прегледано 427 пъти ]

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 128 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа