Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2018, 18:42 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Фев 2018, 19:10
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте имам мазда 6 2009 година 2000 кубика бензин имам проблем с тропане все едно шум от разбити биалетки.Сменени са с нови нови амортесьори тампони противоудърни и прашници тампони на стабилизираща щанга и на горните носячи също смених но тропането си остана Взех рейка 2ра употреба казаха че била здрава но тропането си остава вече незнам какво може да е някакъв савес за читав майстар в София да си каже диагнозата .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2018, 08:29 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Vaskonik написа:
Здравейте имам мазда 6 2009 година 2000 кубика бензин имам проблем с тропане все едно шум от разбити биалетки.Сменени са с нови нови амортесьори тампони противоудърни и прашници тампони на стабилизираща щанга и на горните носячи също смених но тропането си остана

Здрасти.
Така си ги изброил без да си поемеш дъх нещата, :) че почти нищо не може да се разбере, какво си сменил и какво не си .
Най често причина за такъв вид тропане са горните опорни тампони на амортисьорите, тях поне проверихте ли ги ?
Също така, нищо не си споменал за тампоните на долния носач, нито за шарнирите, те също могат да тропат .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2018, 14:01 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Авг 2013, 20:06
Мнения: 110
Местоположение: София
Това досадно потропване при дребни неравности и всичко сменено....същото е и при мене...я кажи при потропване....като обереш леко спирачката изчезва ли?
Щот ако ти изчезва...май май...тропат спирачни апарати...със смяна на водачите аз не оправих проблема...май си сака нови апарати дето не са се разлуфтили толкоз....

_________________
Mazda 6 GY 2005 2.3 Combi


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2018, 10:40 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Юли 2018, 08:00
Мнения: 24
Местоположение: Пловдив
Ако липсват горните телчета(прожинки)които да даржат накладките отворени също тропа много досадно


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2018, 07:21 
Offline
любител
2010 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2018, 07:11
Мнения: 7
Местоположение: Пловдив
Колега и аз съм със същата мазда и мотор като твоята.. и за съжаление същия проблем.
Тропа само по неравен път на ниска скорост(до 30 км) и се чува сякаш долу под краката ми.
Минал съм през няколко сервиза и всички казват че предницата е перфектна.
Единственият вариант според мен е рейката ,защото имат втулки които много често се разбиват.
Ето и малко четиво: https://www.drive2.com/b/2677609/


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 08:38 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
100ev написа:
Колега и аз съм със същата мазда и мотор като твоята.. и за съжаление същия проблем.
Тропа само по неравен път на ниска скорост(до 30 км) и се чува сякаш долу под краката ми.
Минал съм през няколко сервиза и всички казват че предницата е перфектна.
Единственият вариант според мен е рейката ,защото имат втулки които много често се разбиват.
Ето и малко четиво: https://www.drive2.com/b/2677609/


Пробва ли да си гресираш кормилния прът ?

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2018, 09:19 
Offline
любител
2010 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2018, 07:11
Мнения: 7
Местоположение: Пловдив
Не става колега.Пробвал съм някоко пъти.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2019, 08:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2018, 08:01
Мнения: 172
Местоположение: Хасково
Колеги имам едно питане свързано с горе долу идентичен проблем, колата е Mazda 6 GH 2009 година комби. Имам едно тропане в предницата, по-изразено от дясната част основно се появява като минавам през легнали полицаи с по-висока скорост, след като падне гумата от тях. Звука е сякаш метал в метал .. четох че ако електрическата рейка е тръгнала да заминава това са симптоми. Също и колата носи леееко надясно на равен и прав път, но е съвсем доловимо, което уж бил пак признак за рейка.
Та онзи ден отидох на оглед на цялата ходова част на колата, понеже откакто съм я взел не съм я водил, защото като изключим това потропване от време на време други проблеми нямам. Та огледаха я обстойно и казаха че всичко е супер, освен че има за смяна тампони на предна стаб щанга и от там идвало това потропване. Нарочно ги питах за рейката и казаха че няма ниаккви проблеми с рейката, запалиха колата въртяха волана няма луфтове , върти се леко за мен си е супер.
Та дали въпросното потропване идва от тези тампони или все пак проблемите идват от рейката, основно ме притеснява че колата носи на дясно леко но не съм я водил и на стенд никога така че то може и да се оправи след като го мина.
Също и да попитам има ли майстор, който ги разбира и прави тези електрически рейки ? Четох че има една пластмасова част вътре в рейката, която с времето се напуква и започва да дава грешни стойности на положение на волана, нова само от Русия се поръчвала като резервна част.

Поздрави !

_________________
Mazda 6 Estate // 2009 // 2.5 GT // LPG KME Nevo PRO


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2019, 11:39 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Окт 2017, 12:21
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Мазда 6 GH 2008, 2.5. Имам металическо тропане отпред и от ляво и от дясно, чува се рядко, при рязко влизане в дупка. От сервиза на Мазда мислят че са заминали амортисьори, още не са изтървали, само се е появило тропане. Като стане по-често тропането ще ги смяням, ще пиша дали има ефект. Тампони на стабилизираща щанга съм сменял, пак си тропа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2019, 21:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Да нямаш впредвид едно специфично изтропване еднократно при преминаване на легнал полицай примерно с по-висока скорост ... с по-ниска скорост не се наблюдава ... от спирачните апарати е мисля, но не съм на 100% сигурен. И аз го имам от 2 години от както я имам колата.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2019, 21:23 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
krasimir99 написа:
Мазда 6 GH 2008, 2.5. Имам металическо тропане отпред и от ляво и от дясно, чува се рядко, при рязко влизане в дупка. От сервиза на Мазда мислят че са заминали амортисьори, още не са изтървали, само се е появило тропане. Като стане по-често тропането ще ги смяням, ще пиша дали има ефект. Тампони на стабилизираща щанга съм сменял, пак си тропа.

Металическо тропане няма как да е от амортесьор според мен :) /тропането е глухо/...по скоро колегата над мен е изразил по-вероятната причина ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2019, 08:03 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2018, 08:01
Мнения: 172
Местоположение: Хасково
steich написа:
Да нямаш впредвид едно специфично изтропване еднократно при преминаване на легнал полицай примерно с по-висока скорост ... с по-ниска скорост не се наблюдава ... от спирачните апарати е мисля, но не съм на 100% сигурен. И аз го имам от 2 години от както я имам колата.

Здравей колега, преди 2 седмици ходих и смених 2та тампона на стаб.щанга с оригинални, направихме и стенд и това почукване като мина през легнал полицай изчезна. Пробвах и няколко пъти да мина с по-висока скорост колкото позволява де, и веднъж се чу. Та би ли споделил какво да погледна около спирачните апарати понеже ще ги разглобявам скоро за смяна на дискове и накладки и да огледам :)

Поздрави !

_________________
Mazda 6 Estate // 2009 // 2.5 GT // LPG KME Nevo PRO


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2019, 08:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Аз също съм купил такива тампони за стабилизиращата щанга ама още не съм ги сменил. Чувал съм ( или чел ) че това тропане е от апаратите и че май си е нещо нормално ... не съм сигурен че може да се елиминира.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2019, 10:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2018, 08:01
Мнения: 172
Местоположение: Хасково
Да реално за да тропне поне при мен трябва да мина почти на ръба на максималната скорост през легналия полицай и то понякога. Иначе преди да сменя тампоните това чукане се появяваше доста по-често и при ниска скорост.

_________________
Mazda 6 Estate // 2009 // 2.5 GT // LPG KME Nevo PRO


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2019, 14:27 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колеги и аз го имам това "думкане". Като слизам от легнал полицай с по-висока скорост и при разпъването на амортисьора се чува единичен силен удар отпред дясно. В началото си помислих, че удрям отдолу купето, но не. Гледахме няколко пъти предницата, уж е бетон. Пробвах да преминавам от ляво-дясно на легналия полицай, еми само от дясно е проблема. Иначе ако преминавам по-внимателно няма проблеми, само като е малко по-бързо, но в никакъв случай безрасъдно бързо.
Явно е някакъв масов проблем. Изключвам спирачните апарати. Няма връзка с тях.
don_gori , викаш тампони на стаб щанга? Други идеи?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2019, 19:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2018, 08:01
Мнения: 172
Местоположение: Хасково
Другото което съм чел е електрическата рейка, затова и попитах по-нагоре. Симптомите са точно такова чукане, при все че е здраво окачването и дърпане надясно на прав и равен път. При мен имаше едно леко дърпане леко надясно и се притеснявах за рейката, но след като сменихме тампоните и направиха стенд нещата се нормализираха, пък и майсторите казаха че рейката е супер и да не се притеснявам и да си карам.
Нищо не пречи да провериш в какво състояние са тези тампони, оригинални не са скъпи и не е нещо кой знае какво за смяна. Можеш да почнеш от там, за момента това се сещам.
Поздрави !

_________________
Mazda 6 Estate // 2009 // 2.5 GT // LPG KME Nevo PRO


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2019, 19:30 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Аз правих преди около половин година карета и изведнъж се появи страшен луфт в кормилото/рейката ... и почти я бях свалил за ремонт, но прочетох тук че колеги сменяли наред и пак така след калибриране на рейката през диагностика луфта/чуканено ичезвал ... калибрирах го и при мен изчезна. Това за което аз говоря обаче е нещо друго ... не винаги го има и ако минаваш с малко по-ниска скорост през легнали полицаи почти го няма, при по-висока го има но пак не винаги. За съжаление не мога да предположа от какво е. Имам закупени оригинални тампони на стабилизиращата щанга и при влизане на колата в сервиз за смяна на консумативи ще сменя и тях и ще споделя ако има положителен резултат.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2019, 09:14 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
steich,
При теб един удър ли се получава? Или нещо по-различно? А спирачните апарати в каква връзка са?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2019, 09:40 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Да, еднократно метално изтропване/изчукване ... повече вляво, но мисля че съм го чувал и отдясно само ... разбираемо се чува повече отляво. На равно няма нищо ... затова си мислих нещо ако водачите нещо задържат и се намества ... знам ли.

Гледам че се продават някакви китове ... възможно е да има някаква връзка с проблема.

https://www.ebay.com/itm/Front-Brake-Ca ... 1438.l2649

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2019, 11:04 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
steich написа:
Да, еднократно метално изтропване/изчукване ... повече вляво, но мисля че съм го чувал и отдясно само ... разбираемо се чува повече отляво. На равно няма нищо ... затова си мислих нещо ако водачите нещо задържат и се намества ... знам ли.

Гледам че се продават някакви китове ... възможно е да има някаква връзка с проблема.

https://www.ebay.com/itm/Front-Brake-Ca ... 1438.l2649

Също има вероятност това потропване /щом е металическо/ да е от пружините,и по-точно там където лягат.Логично е да се появява от време на време и то точно на легналите полицай/има по-голямо свиване и разпускане на пружините/ ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2019, 11:35 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
steich написа:
Да, еднократно метално изтропване/изчукване ... повече вляво, но мисля че съм го чувал и отдясно само ... разбираемо се чува повече отляво. На равно няма нищо ... затова си мислих нещо ако водачите нещо задържат и се намества ... знам ли.

Гледам че се продават някакви китове ... възможно е да има някаква връзка с проблема.

https://www.ebay.com/itm/Front-Brake-Ca ... 1438.l2649

Извинявам се, че ви се намесвам в темата, :D ама най мразИМ да се дават излишни пари за отстраняване на несъществуващи проблеми . mhihi
Ако са ви разбити водачи на спирачните апарати, или пък са хлабави накладките, като карате по паваж тези неща тропат та се "кинат" и ако се натисне съвсем леко спирачката тропането изчезва, а никой от вас не е споменал по горе за такова явление . :)
Пружини също няма как да тропат, както е предположил Васко, по скоро тропането може да идва от самите амортисьори, защото след "заспалия" полицай има момент когато и двете гуми са във въздуха, и биелетката няма как да ограничи разтягането на амовете докрай.
Другата вероятна причина е горен тампон на амортисьора .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2019, 16:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Аз и затова не се боря да го търся от къде идва ... сервиза ми казвт че всичко е наред по окачването.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2019, 15:46 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Фев 2017, 13:04
Мнения: 68
Местоположение: София
Имам абсолютно същия проблем, проявява се само при легнали полицаи, но не съм ходил да го гледа някой от какво би могло да бъде.

_________________
Mazda 6, 2.2, 180к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2019, 10:49 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Май 2006, 21:52
Мнения: 35
Местоположение: Пловдив
Понякога амортисьорите изпускат само в едната посока, тоест надолу и се разпъват без усилие. Случвало се е на два форда, а те са под една шапка с мазда все пак.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2019, 00:44 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
И аз имам същия проблем с почукването при преминаване по-бързо през легнал полицай. Майстори са ми казвали, че става въпрос за тампоните на стабилизиращата щанга, но още не съм ги сменил за да кажа дали има резултат.

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2019, 07:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2018, 08:01
Мнения: 172
Местоположение: Хасково
Не е от тампоните, аз моите ги смених и пак го има това потропване. Ако при ниска скорост се чува са за смяна, ако е само при по-висока няма им нищо. Проблема се крие другаде, ако изобщо може да се нарече проблем :)

_________________
Mazda 6 Estate // 2009 // 2.5 GT // LPG KME Nevo PRO


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2019, 16:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Авг 2013, 20:06
Мнения: 110
Местоположение: София
Абе аз бех оставил запитване в предишното си мнение...да кажат ,като оберат леко педала на спирачката,докат тропа,дали изчезва...ама нъцки...не четат....и само догадки се пускат в темата...

_________________
Mazda 6 GY 2005 2.3 Combi


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2019, 17:08 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ами мненията от тази година са за съвсем различно единично тропане при преминаване през легнал полицай...

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Май 2019, 22:06 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Юни 2007, 14:32
Мнения: 71
Аз имам същия проблем - звук от удър на метал в метал, все едно при преминаване през неравност, легнал полицай, дупка или нещо с малко по-висока скорост (нормална скорост), колкото е по-висока скоростта звука е по-силен, при много малка скорост не се чува. Това е при 6-ца от 2010, иначе с 6-цата от 2003 няма никакъв проблем, звук или каквото и да е било. Иначе звука е като, че нещо не е на ред, а в сервиза казват, че всичко е на ред. :) Дали някой е успял да отстрани това тропане?

_________________
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2011
Mazda 6 / 2.0 / 155к.с./ 2010
Mazda 6 / 2.0 / 150к.с./ 2003
Mazda 323F / 1.5 / 88к.с./ 1998


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2019, 22:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Авг 2013, 20:06
Мнения: 110
Местоположение: София
Ако щете ми вервайте...реших проблема...случайно го хванахме...оказаха се изсъхнали шарнири на долния носач...от.двете страни...онзи най дългия...за тест само майстора ги напълни
с масло...със една спринцовка и каза да врътна неколко кръгчета....изчезна тропане озчезна све....а иначе колкото и пъти да проверявахме за една година...всичко по предницата изглеждаше идеално....както и да е...сменихме двата носача със шарнирите и сега нямам вече досадното тропане по дребни неравности и легнали полицаи....теста с маслото в старите, беше за доказателство че тропа от шарнирите....тествайте пичове...и ако и при вас се получи...сменяйте носача със шарнира...цените са от 50 до 100 кинта на носач...зависи какво си изберете...


Прикачени файлове:
Screenshot_2019-07-29-23-15-52-1.png
Screenshot_2019-07-29-23-15-52-1.png [ 142.69 KiB | Прегледано 14525 пъти ]

_________________
Mazda 6 GY 2005 2.3 Combi
Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб