Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 517 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2019, 15:06 
Offline
любител
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 15 Май 2018, 20:52
Мнения: 34
Местоположение: София
"Свестните у нас считат за луди!" :shock:

_________________
Мазда CX-5 [KF], 2018 Ultimate, 2.2D, 175hp, AWD, AT, Machine Grey Metallic


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2019, 18:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Въпрос на личен избор си е, не се хващайте за всяка дума, искайки да оправдаете вкараните 440 лв., като се самоубеждавате, че сте направили адската инвестиция. ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2019, 17:36 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
Никой не се оправдава, още по-малко пък на теб. Но преди да се изкажеш за нещо и дали покупката му прави хората луди, поне се запознай какво може. В противен случай олекваш говорейки наизуст.

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2019, 18:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
shift74 написа:
Никой не се оправдава, още по-малко пък на теб. Но преди да се изкажеш за нещо и дали покупката му прави хората луди, поне се запознай какво може. В противен случай олекваш говорейки наизуст.

Не се ядосвай. ;) Парите са си твои. Всеки има право на мнение. Ходих специално да видя как работи, за да знам дали си струва. Е, за мен определено са пари на вятъра.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2019, 19:46 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Само да кажа имам такова нещо и на мен не ми допада особено, става за Apple и Android.
Може би аз не го използвам добре, не знам.Но като си пусна Waze като тел загуби обхват всичко спира а и нещо се обърка доста последният път. Ако ми трябва само маршрут без камери, предпочитам фабричното дърво.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2020, 21:43 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Оставям това тук ако някой иска да разглобява конзолата за да знае кое как. Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2020, 00:19 
Offline
любител
2016 Mazda 6

Регистриран на: 30 Окт 2020, 12:12
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Момчета,някой интересувал ли се е от дистанционно палене от ключа.
https://youtu.be/DgCdG0cV1Dc

Има и опция с приложение за телефона която е доста ообширна но е достъпна само за Америка.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 17:43 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:35
Мнения: 65
Местоположение: София
Здравейте, колеги!

Старата 3-ка вече се оказа малка (малкият вече "има" два-три пъти повече багаж от нас), и планираме покупка на новата 6-ца спорт комби.
Изчетох цялата тема, но не видях категоричен отговор и реших да се допитам до вас относно тези два варианта:
1. Мазда 6 Evolution 2.0/165 бензин ръчна скоростна кутия (57 980 лв)
2. Мазда 6 Evolution 2.5/194 бензин автоматична скоростна кутия (61 980 лв.)

Разликата в цените не е абсолютно пренебрежима и ако мога, бих я спестил.

Аз лично, винаги съм предпочитал ръчната скоростна кутия. Колата ще се кара най-вече извънградско на по-дълъг път.
Дизелът не е вариант!

Питането ми се свежда до следните неща:
1. Достатъчен ли е 2.0/165, за да има колата достатъчна мощност и добро поведение без излишен шум или драми при нужда от изпреварване?
2. Има ли голяма разлика между двата мотора?
3. Има ли възможност 19-ките джанти да се заменят с 17-ки още при покупка на автомобила?
4. Някакви известни проблеми с двата двигателя ?
5. Всякакви полезни коментари по темата са добре дошли.

Да уточня, че покупката не е спешна и мога да изчакам няколко месеца, ако се очаква СМ да пуснат някои и друга промоция. (Знам, че в момента имат на Такуми, но е само за седана, над бюджета ни е, няма ръчна кутия).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 17:48 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Ivo.Ivanov написа:
Здравейте, колеги!

Старата 3-ка вече се оказа малка (малкият вече "има" два-три пъти повече багаж от нас), и планираме покупка на новата 6-ца спорт комби.
Изчетох цялата тема, но не видях категоричен отговор и реших да се допитам до вас относно тези два варианта:
1. Мазда 6 Evolution 2.0/165 бензин ръчна скоростна кутия (57 980 лв)
2. Мазда 6 Evolution 2.5/194 бензин автоматична скоростна кутия (61 980 лв.)

Разликата в цените не е абсолютно пренебрежима и ако мога, бих я спестил.

Аз лично, винаги съм предпочитал ръчната скоростна кутия. Колата ще се кара най-вече извънградско на по-дълъг път.
Дизелът не е вариант!

Питането ми се свежда до следните неща:
1. Достатъчен ли е 2.0/165, за да има колата достатъчна мощност и добро поведение без излишен шум или драми при нужда от изпреварване?
2. Има ли голяма разлика между двата мотора?
3. Има ли възможност 19-ките джанти да се заменят с 17-ки още при покупка на автомобила?
4. Някакви известни проблеми с двата двигателя ?
5. Всякакви полезни коментари по темата са добре дошли.

Да уточня, че покупката не е спешна и мога да изчакам няколко месеца, ако се очаква СМ да пуснат някои и друга промоция. (Знам, че в момента имат на Такуми, но е само за седана, над бюджета ни е, няма ръчна кутия).


1. Зависи какво търсиш. Отиди на тест драйв и на 2-те и си прецени. Предполагам и 165 коня ще имат и 194. Аз лично винаги бих избрал повечето коне. После и при продажба в общия случай цената е по-висока. Освен това бензина си иска оборот за да му дойде силата. Аз карам CX-5 194 коня и вярно, че е 200 кила по-тежка от 6-цата на моменти ми се иска да беше по-мощна. Автомата е прост 6 степенен с хидротрансформатор.
2. Тук не мога да кажа.
3. Може. Каквото се разбереш със СМ. Колега смени 18-ки със 16-ки при Мазда 3 още при покупката. (който чете редовно форума да знае, че в другата тема сбърках цолажа)
4. Много са нови според мен за да има известни проблеми. Единствено на предишното поколение дизела си изяждаше разпределителните валове, ама ги оправиха по сервизна акция.
5. Новата Мазда 6 за мен лично е тясна. Създава някакво клаустрофобично усещане като седиш на шофьорското място. Може би заради по-високото барче около скоростния лост.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 18:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
gyenchev написа:
Ivo.Ivanov написа:
Здравейте, колеги!

Старата 3-ка вече се оказа малка (малкият вече "има" два-три пъти повече багаж от нас), и планираме покупка на новата 6-ца спорт комби.
Изчетох цялата тема, но не видях категоричен отговор и реших да се допитам до вас относно тези два варианта:
1. Мазда 6 Evolution 2.0/165 бензин ръчна скоростна кутия (57 980 лв)
2. Мазда 6 Evolution 2.5/194 бензин автоматична скоростна кутия (61 980 лв.)

Разликата в цените не е абсолютно пренебрежима и ако мога, бих я спестил.

Аз лично, винаги съм предпочитал ръчната скоростна кутия. Колата ще се кара най-вече извънградско на по-дълъг път.
Дизелът не е вариант!

Питането ми се свежда до следните неща:
1. Достатъчен ли е 2.0/165, за да има колата достатъчна мощност и добро поведение без излишен шум или драми при нужда от изпреварване?
2. Има ли голяма разлика между двата мотора?
3. Има ли възможност 19-ките джанти да се заменят с 17-ки още при покупка на автомобила?
4. Някакви известни проблеми с двата двигателя ?
5. Всякакви полезни коментари по темата са добре дошли.

Да уточня, че покупката не е спешна и мога да изчакам няколко месеца, ако се очаква СМ да пуснат някои и друга промоция. (Знам, че в момента имат на Такуми, но е само за седана, над бюджета ни е, няма ръчна кутия).


1. Зависи какво търсиш. Отиди на тест драйв и на 2-те и си прецени. Предполагам и 165 коня ще имат и 194. Аз лично винаги бих избрал повечето коне. После и при продажба в общия случай цената е по-висока. Освен това бензина си иска оборот за да му дойде силата. Аз карам CX-5 194 коня и вярно, че е 200 кила по-тежка от 6-цата на моменти ми се иска да беше по-мощна. Автомата е прост 6 степенен с хидротрансформатор.
2. Тук не мога да кажа.
3. Може. Каквото се разбереш със СМ. Колега смени 18-ки със 16-ки при Мазда 3 още при покупката. (който чете редовно форума да знае, че в другата тема сбърках цолажа)
4. Много са нови според мен за да има известни проблеми. Единствено на предишното поколение дизела си изяждаше разпределителните валове, ама ги оправиха по сервизна акция.
5. Новата Мазда 6 за мен лично е тясна. Създава някакво клаустрофобично усещане като седиш на шофьорското място. Може би заради по-високото барче около скоростния лост.


1. Няма възможност за тесдрайв на малкия двигател. Поне преди нямаше.
2. Нормално е да има разлика. 30 коня не е малко. А и няма нормален човек, който да иска ръчка 165 пред автомат 194.
3. Колата идва с 19" и те не могат да се заменят за 17"
4. Бензиновите са здрави двигатели и няма много сериозни проблеми регистрирани нито у нас, нито по чуждите форуми.
5. Ако си от СФ, пиши ако искаш да покараш и да усетиш.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 18:45 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:35
Мнения: 65
Местоположение: София
В много ревюта говорят, че автоматичните скоростни на Мазда са тромави и със сигурност не са от най-добрите на пазара.
Иначе самият аз изпитвам по-голямо удоволствие от шофирането с ръчна скоростна кутия. Карал съм и автоматик и като цяло е леко скучно.
Това, че не могат да се заменят с 17-ки ще ме накара да си купувам такива и да мисля схема със СМ да си разкарам 19-ките, които са крайно неприятни за българските пътища, за жалост.

За това дали е тясна, качвах се в комбито преди 2 години на изложението в София, и беше доста по-широко от моята 3-ка :D
Това обаче си е нормално.

Забравих да попитам за вместимостта на багажника и дали изобщо 6-цата комби е удачен вариант за семейство с дете.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 18:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Багажникът е около 525 литра без да махаш щората. Купих колата, когато децата бяха на 1 г, сега са на 6 и продължава да стига мястото. Двойна количка, сакове, детско легло, матраци докато бяха малки. След това морета, ски и пр. без да слагаме куфар отгоре, само моите ски и на жена ми на гредите. Сега в багажника слагам без проблеми техните 20 инчови колела, щората си стои на мястото и има място да сложиш 2-3 сака над велосипедите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 22:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Ivo.Ivanov написа:
В много ревюта говорят, че автоматичните скоростни на Мазда са тромави и със сигурност не са от най-добрите на пазара.
Иначе самият аз изпитвам по-голямо удоволствие от шофирането с ръчна скоростна кутия. Карал съм и автоматик и като цяло е леко скучно.
Това, че не могат да се заменят с 17-ки ще ме накара да си купувам такива и да мисля схема със СМ да си разкарам 19-ките, които са крайно неприятни за българските пътища, за жалост.

За това дали е тясна, качвах се в комбито преди 2 години на изложението в София, и беше доста по-широко от моята 3-ка :D
Това обаче си е нормално.

Забравих да попитам за вместимостта на багажника и дали изобщо 6-цата комби е удачен вариант за семейство с дете.


Tя като цяло колата е всичко друго, но не и спортна. Без турбо няма как да е, но не е и толкова зле. Просто си е мудна история. Кола за круизване. За дълъг път е екстра. Човек, който е си купува Мазда 6 няма как да очаква емоции и за това според мен автомата е задължителен. Зимните са 17" по книга, така че, можеш да си вземеш 17" и да си сменяш гумите само, а 19" да си ги продадеш. Свиква се с 19", а и последната Мазда има промени в окачването и не е чаааак толкоав зле, освен ако не си много глезен. ;)
И да, определено е тесничка сравнявайки я с други в класа.
Багажника е ОК, но като сметнеш, че по-малката Октавия има по-голям багажник с цели 120 литра... смятай. Абе могли са да се напънат за още място японците.
Но колата си е супер ;)
Говоря за комби, защото съм с такова.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2021, 09:24 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
jeffw720 написа:
3. Колата идва с 19" и те не могат да се заменят за 17"


Защо да не могат да се заменят, като вече е пробвано от 18 на 16 и може?

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2021, 10:35 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:35
Мнения: 65
Местоположение: София
jeffw720 написа:
Ivo.Ivanov написа:
В много ревюта говорят, че автоматичните скоростни на Мазда са тромави и със сигурност не са от най-добрите на пазара.
Иначе самият аз изпитвам по-голямо удоволствие от шофирането с ръчна скоростна кутия. Карал съм и автоматик и като цяло е леко скучно.
Това, че не могат да се заменят с 17-ки ще ме накара да си купувам такива и да мисля схема със СМ да си разкарам 19-ките, които са крайно неприятни за българските пътища, за жалост.

За това дали е тясна, качвах се в комбито преди 2 години на изложението в София, и беше доста по-широко от моята 3-ка :D
Това обаче си е нормално.

Забравих да попитам за вместимостта на багажника и дали изобщо 6-цата комби е удачен вариант за семейство с дете.


Tя като цяло колата е всичко друго, но не и спортна. Без турбо няма как да е, но не е и толкова зле. Просто си е мудна история. Кола за круизване. За дълъг път е екстра. Човек, който е си купува Мазда 6 няма как да очаква емоции и за това според мен автомата е задължителен. Зимните са 17" по книга, така че, можеш да си вземеш 17" и да си сменяш гумите само, а 19" да си ги продадеш. Свиква се с 19", а и последната Мазда има промени в окачването и не е чаааак толкоав зле, освен ако не си много глезен. ;)
И да, определено е тесничка сравнявайки я с други в класа.
Багажника е ОК, но като сметнеш, че по-малката Октавия има по-голям багажник с цели 120 литра... смятай. Абе могли са да се напънат за още място японците.
Но колата си е супер ;)
Говоря за комби, защото съм с такова.


Ами не толкова да е спортна, просто да има приятно усещане при шофиране с възможности да се натисне при нужда.
Иначе в класа гледах разни Шкоди, Опели но нещо са ми пластмасови. Може би новата Тойота Корола Touring Sport е най-приемлива, особено хибридният модел с най-големия двигател.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2021, 15:38 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Ivo.Ivanov написа:

Ами не толкова да е спортна, просто да има приятно усещане при шофиране с възможности да се натисне при нужда.
Иначе в класа гледах разни Шкоди, Опели но нещо са ми пластмасови. Може би новата Тойота Корола Touring Sport е най-приемлива, особено хибридният модел с най-големия двигател.


Колата върви, но не очаквай чудеса. Прави ли тестдрайв, за да я усетиш?

gyenchev написа:
jeffw720 написа:
3. Колата идва с 19" и те не могат да се заменят за 17"


Защо да не могат да се заменят, като вече е пробвано от 18 на 16 и може?


Е, тогава всичко е точно. Отиваш при дилъра и се разбираш. Аз не можах. Може някой да е успял.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2021, 16:05 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:35
Мнения: 65
Местоположение: София
jeffw720 написа:
Ivo.Ivanov написа:

Ами не толкова да е спортна, просто да има приятно усещане при шофиране с възможности да се натисне при нужда.
Иначе в класа гледах разни Шкоди, Опели но нещо са ми пластмасови. Може би новата Тойота Корола Touring Sport е най-приемлива, особено хибридният модел с най-големия двигател.


Колата върви, но не очаквай чудеса. Прави ли тестдрайв, за да я усетиш?

gyenchev написа:
jeffw720 написа:
3. Колата идва с 19" и те не могат да се заменят за 17"


Защо да не могат да се заменят, като вече е пробвано от 18 на 16 и може?


Е, тогава всичко е точно. Отиваш при дилъра и се разбираш. Аз не можах. Може някой да е успял.


Планирам да направя test drive, да.
Относно самото оборудване, Evolution ми се струва доста прилично, но ако някой от вас има някакви препоръки и мнения, ще се радвам да ги сподели.
Например: някои ключови екстри в по-високите оборудвания, които е добре да имам предвид.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2021, 17:10 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ivo.Ivanov написа:
Здравейте, колеги!

Старата 3-ка вече се оказа малка (малкият вече "има" два-три пъти повече багаж от нас), и планираме покупка на новата 6-ца спорт комби.
Изчетох цялата тема, но не видях категоричен отговор и реших да се допитам до вас относно тези два варианта:
1. Мазда 6 Evolution 2.0/165 бензин ръчна скоростна кутия (57 980 лв)
2. Мазда 6 Evolution 2.5/194 бензин автоматична скоростна кутия (61 980 лв.)

Разликата в цените не е абсолютно пренебрежима и ако мога, бих я спестил.

Аз лично, винаги съм предпочитал ръчната скоростна кутия. Колата ще се кара най-вече извънградско на по-дълъг път.
Дизелът не е вариант!

Питането ми се свежда до следните неща:
1. Достатъчен ли е 2.0/165, за да има колата достатъчна мощност и добро поведение без излишен шум или драми при нужда от изпреварване?
2. Има ли голяма разлика между двата мотора?
3. Има ли възможност 19-ките джанти да се заменят с 17-ки още при покупка на автомобила?
4. Някакви известни проблеми с двата двигателя ?
5. Всякакви полезни коментари по темата са добре дошли.

Да уточня, че покупката не е спешна и мога да изчакам няколко месеца, ако се очаква СМ да пуснат някои и друга промоция. (Знам, че в момента имат на Такуми, но е само за седана, над бюджета ни е, няма ръчна кутия).


Колега аз съм със 165 коня, автоматик, конете не са много и колата не е състезателна но предвид че съм над 40 г. вече рядко доближавам 160 км./ч. от където започва да се усеща разликата. Сега за скоростната кутия, другата ни кола в семейството е dsg7 и от личен опит твърдя че тази на мазда е доста по-добра, въпреки че тук някой спомена че е архаична. Превключва доста по-меко и спокойно, а ако "ръчкаш" колата може би кутията се опитва да се адаптира но след това за известно време държи мотора в обороти 3-4К, ако караш леко и спокойно на 1500 ми сменя предавки. Колата си я взех със 17-ки но си оборудвах втори комплект гуми и джанти, така че вземи си я с 19-ки за лятото и си купи втори комплект 17-ки за зимата примерно, само ще трябва въпроса с вентилите да си решиш. За багажника и ние сме с дете, но усплях да намеря и купя куфари (някакъв модел на самсонайт) които са достатъчно големи, но сложени напречно се събират точно от пода до горната греда и от гърба на задните седалки до капака (и аз съм с комби) така ми се събират 3-куфара, за всеки от семейството и остава място и за един сак или две раници. Предвид че колата не е с турбо и въртящият момент не е много 210 нм. при 165 коня и мисля 240 или 250 при 195 коня, си иска обороти, което пък вдига разхода. Аз последната една годиня я съм минал 2-3К. км (по обясними причини я не) но преди това имах около 9-10 градско и около 8 към морето по магистралата със скорост 145 на круиз.
Иначе кой мотор... както е казал мечо: колкото повече, толкова повече :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 09:11 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
jeffw720 написа:
Е, тогава всичко е точно. Отиваш при дилъра и се разбираш. Аз не можах. Може някой да е успял.


Не си нахалствал достатъчно :)

Ivo.Ivanov написа:
Относно самото оборудване, Evolution ми се струва доста прилично, но ако някой от вас има някакви препоръки и мнения, ще се радвам да ги сподели.
Например: някои ключови екстри в по-високите оборудвания, които е добре да имам предвид.


Аз имам CX-5 модел 2019 година.
Като гледам списъка с екстрите, в Ultimate ободурването всичко се върти около това, че са ти кожени седалките. Подгрева при кожата за мен е задължителен. Охлаждането за лятото не е лошо. Пускаш го на 1-ва степен и си караш, колкото да не ти се запотява задника.

От Takumi оборудването са само естетически екстрите. Меката кожа е яка. SEN WOOD за мен също е яка екстра, защото придава усещане, на по-скъп автомобил. Сивата пластмаса която използват на мястото на тия "апликации" в по-ниските оборудвания ми стои евтино.

Лед осветлението съм го изключил, защото лампата която е на тавана за амбиентното осветление ме дразни докато шофирам през нощта. Още не съм се наканил да залепя парче изолирбанд и да го пусна обратно.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2021, 18:42 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
На такумито и капандурата не е лоша екстра. :) Иначе кожата и дървото наистина придават добра визия, както и пиано лака.
Абе всяка една кола си има предимства и недостатъци, но за парите си Маздата според мен е наистина ТОП в класа си.
За съжаление няма 4х4 и турбо, но едното зависи от производителя, а другото е скапания ЕС.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2021, 09:44 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
jeffw720 написа:
На такумито и капандурата не е лоша екстра. :)


Не е лоша докато няма слънце. После като реша да отворя "Джама на тавана" ми се препича кратуната.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2021, 16:55 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:35
Мнения: 65
Местоположение: София
Аз лично не държа на кожа, дори по-скоро ми е незначителна екстра. Вече разлика в разни помощни системи и т.н. би ме накарала да се замисля, ако са смислени.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2021, 20:12 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
А има ли безсмислени помощни системи. :?:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2021, 23:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Ivo.Ivanov написа:
Аз лично не държа на кожа, дори по-скоро ми е незначителна екстра. Вече разлика в разни помощни системи и т.н. би ме накарала да се замисля, ако са смислени.

Без кожа няма вентилация на дупето :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2021, 14:10 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
valio323 написа:
А има ли безсмислени помощни системи. :?:


Lane Keeping assist в България. С тая наща маркировка дето или я няма, или е подвеждаща на няколко пъти се е пробвала да ме избута в мантинелата или някви подобни простотии. Добре че може да се изключва това побутване.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2021, 14:22 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
valio323 написа:
А има ли безсмислени помощни системи. :?:

За създателите и внедрителите най-вероятно не.
За всеки потребител е доста по-различно. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2021, 23:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Всички системи са супер! Работят безпроблемно поне при мен и съм много доволен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2022, 20:47 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Юли 2022, 07:36
Мнения: 4
Местоположение: България Варна
Привет на всички.Дойде време и аз да се сдобия с така харесвания автомобил от мен,а именно,Мазда 6 2.2 дизел 150 коня,2016 година.Колата е купена от мои познати,които са потдържали в Мазда,с пълна история и на реални 145 000 километра.Маслото винаги е сменяно на 10 000,сменян е някакъв датчик,лагер главина и разни други дреболии.И толкова.
Купих я с голям мерак и от няколко дена не ме хваща сън,просто това е първия истински автомобил,който докосвам след ладата и пасат Б3.
Решил съм да обслужа както му е реда.
1 Масло и филтри
2 Верига маслена помпа.Не знам дали не е необходимо и друго да се смени във възела?
3 Трябва ли да сменя маслото на автоматичната трансмисия?От Мазда твърдят да не пипам кутията.
4 От Мазда ме посъветваха да сменя дихтунги,има ли резон в това?
5 Също при огледа установих,че има напукан тампон на носача.От сервиза ме убеждават,че трябва да се смени целия носач.Има ли истина в това?
6 Смятам да добавя камера за задно вижадане.Може ли да купя от тези,които се монтират на светлината на номера и дали ще тръгне?
7 Мога ли да сменя дисплея с друга медия,на която да ползвам Waze,YouTube и други благинки.В същото време да не загубя функциите и информацията от заводската медия.
8 Може ли да ми препоръчате от къде да закупя необходимите части и съответно сервизи от които сте доволни?Иде реч за град Варна.

За сега ще си спестя другите въпроси,на които не можах да намеря отговори.
Ей го,е,красавицата.Поне в моите очи е така :roll:
Благодаря в аванс на всички отзовали се на моите въпроси.


Прикачени файлове:
viber_изображение_2022-10-25_12-08-05-372.jpg
viber_изображение_2022-10-25_12-08-05-372.jpg [ 117.38 KiB | Прегледано 4825 пъти ]
viber_изображение_2022-10-25_12-08-05-480.jpg
viber_изображение_2022-10-25_12-08-05-480.jpg [ 248.22 KiB | Прегледано 4825 пъти ]
viber_изображение_2022-10-25_12-08-05-286.jpg
viber_изображение_2022-10-25_12-08-05-286.jpg [ 241.79 KiB | Прегледано 4825 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2022, 23:47 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юли 2015, 10:58
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Sev написа:
1 Масло и филтри
2 Верига маслена помпа.Не знам дали не е необходимо и друго да се смени във възела?
3 Трябва ли да сменя маслото на автоматичната трансмисия?От Мазда твърдят да не пипам кутията.
4 От Мазда ме посъветваха да сменя дихтунги,има ли резон в това?
5 Също при огледа установих,че има напукан тампон на носача.От сервиза ме убеждават,че трябва да се смени целия носач.Има ли истина в това?
6 Смятам да добавя камера за задно вижадане.Може ли да купя от тези,които се монтират на светлината на номера и дали ще тръгне?
7 Мога ли да сменя дисплея с друга медия,на която да ползвам Waze,YouTube и други благинки.В същото време да не загубя функциите и информацията от заводската медия.
8 Може ли да ми препоръчате от къде да закупя необходимите части и съответно сервизи от които сте доволни?Иде реч за град Варна.


Здравей,
Ще се опитам да бъда полезен, доколкото мога.
2. Чувал съм, че хората я сменят на около 150к км. Аз бих я сменил.
3. Аз бих го сменил
7. Ако мултимедията ти е https://cdn-ds.com/blogs-media/sites/549/2017/10/29144625/2017-mazda6-command-center_o.jpg(най-вероятно е такава), тоест тази на фейслифт-а, е възможен монтаж на Android auto/apple carplay модул(Ако не знаеш какво представлява, виж клипове в youtube). Тук в последния коментар се постарах да дам максимална информация- https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=40&t=52583
8. Бих ти препоръчал Сонико- тел 0887630618 във вайбър. Според мен биха се навили да пратят консумативите до Варна.

Като цяло аз не бих ползвал официалните сервизи, освен ако колата не е в гаранция.

За въпроса във фб за джанти 19. Аз съм с 19 и те съветвам зимата да караш със 17ките. А лятото да сложиш 19ките. Тоест имаш цяла зима да намериш подходяща обява за продажба на читави 19ки. За зимни гуми за 19ки, няма много търсене и цената е висока. Джанти 17 и зимни гуми излизат колкото само гумите за 19. Именно за това тепърва предстои хората да започнат да качват 19ки джанти, след като видят колко ще излезнат само гумите 19ки. Преди 2 години, когато търсих имаше доста повече обяви за 19ки джанти, отколкото за 17ки.

_________________
Масда, двехиледи и седем година, сто четирисе и три кониа, дизал
2016 mazda 6 2.5


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2022, 10:20 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Юли 2022, 07:36
Мнения: 4
Местоположение: България Варна
Благодаря за отговора icowwww.
А как стои въпроса с резервната гума.Бих искал да имам такава.
Въпросната медия от къде мога да си я купя?


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 517 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Malin_K и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб