Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2020, 21:25 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2015, 17:01
Мнения: 132
Местоположение: София
Сподели след употреба

Sent from my H8216 using Tapatalk

_________________
M6 2.0 бензин 2004


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 05:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
martod, ако работи, е до теб и е перфектен. rally86 също е добър. Има толкова писано по темата, че няма накъде повече. Такива вълшебни добавки, дето да оправят каквото и да било... няма. Само ще даваш пари два пъти.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 12:00 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Апр 2017, 21:13
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив
dentdaemon написа:
martod, ако работи, е до теб и е перфектен. rally86 също е добър. Има толкова писано по темата, че няма накъде повече. Такива вълшебни добавки, дето да оправят каквото и да било... няма. Само ще даваш пари два пъти.


Благодаря ви колеги!
На martod, се обаждах преди месец, каза че няма да работи! Контакт с rally86? Къде се намира?
Искам да попитам ако някой се е сблъсквал?
Колата я имам от 4години, гореше по около 2л. на 10000км. , изведнъж преди месец забелязах този огромен разход. мога да кажа че я следя често и определено се случи изведнъж и продължава. Смених 3 вида масло, в момента 10W40, ефект никакъв. Измериха ми компресията в сервиз Стефанов, всичко е в норми. Няма пушеци от ауспуха. Нещо друго освен сегменти възможно ли е ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 12:42 
Offline
модератор

Регистриран на: 15 Фев 2007, 22:01
Мнения: 1920
Местоположение: Sofia
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=65&t=43774

_________________
Mazda 323f 1.6 2003


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2020, 21:37 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Дек 2009, 19:37
Мнения: 21
Колега и аз бях като теб. Колата в момента е в сервиз, до две седмици трябва да излезне. Смяна сегменти, лагери, верига...всичко. Ако искаш ще ти дам контакт на сервиза в София е, ползвам ги от 5г. за личните и служенбите коли и съм доволен.
Провери като я покараш малко, оставяш я 2-3 минути на място да работи и даваш газ до край 3-4 пъти. Няма да ти се вярва каква пушилка ще излезне.
Моята градско гореше 0.5 на 2000, а за 400км извънградко на 140 1л.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2020, 15:36 
Offline
любител
2004 Mazda 6

Регистриран на: 20 Юли 2017, 07:30
Мнения: 2
Местоположение: Стара Загора
Здравейте колеги, имам мазда 6 1.8 2004г, след всичко изчетено е ясно, че и при мен проблема с разхода на масло е свързан с отваряне на двигателя, а и съм пробвал почти всичко от по горе описаното и няма оправия, разхода вече ми е 1л/1000км, та може ли да ми препоръчате майстор за гр. Стара Загора или някъде в региона, който да е наясно какво прави. Благодаря за съдействието!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2020, 20:59 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 22 Яну 2018, 20:51
Мнения: 145
Местоположение: София, България
Pacho0 написа:
Здравейте колеги, имам мазда 6 1.8 2004г, след всичко изчетено е ясно, че и при мен проблема с разхода на масло е свързан с отваряне на двигателя, а и съм пробвал почти всичко от по горе описаното и няма оправия, разхода вече ми е 1л/1000км, та може ли да ми препоръчате майстор за гр. Стара Загора или някъде в региона, който да е наясно какво прави. Благодаря за съдействието!


За този ремонт не оставяй колата на кой да е сервиз, защото има много тънкости, които се знаят от тези, които са го правили този ремонт стотици пъти. А "кой и да е сервиз" е почти всеки извън форумните ни майстори - Владо от Костенец и Марин от Стамболийски. Аз моята я поверих на Владо и не съжалявам нито за миг. Тъй че съветът ми е - не се съобразявай къде се намира майстора, а колко е добър! Не отиваш за смяна на накладки и дискове, тъй че разстоянието не би трябвало да има значение ;)

_________________
.::: 2007 Mazda 6 Hatchback 2.3 166 hp :::.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2020, 07:46 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Pacho0 написа:
а и съм пробвал почти всичко от по горе описаното и няма оправия,
Кое описано си пробвал, глупостите на Николов22 ли ? :D Попаднал си на най смотаната тема за разход на масло, има толкова много други теми където съм обяснявал защо не трябва да се сменят само гумички, да се правят промивки с газ, да се купуват и подменят клапани за картерна вентилация и други неща, защото са излишни, ама то вече ми писна да пиша едно и също във всяка тема . С две думи: разхода е гарантиран от Форд и всичко "описано по горе" е излишно . :wink:

Sky_Walker написа:

За този ремонт не оставяй колата на кой да е сервиз, защото има много тънкости, които се знаят от тези, които са го правили този ремонт стотици пъти.

Има и такива които са го правили стотици пъти и пак не знаят тънкостите . mhihi Мислят си, че разхода е следствие само на карането с неправилно масло, пишат ми даже на месинджъра да им ги кажа, ама аз вече нищо не казвам, :D влизам у фейса и гледам, че са станали по големи майстори от мен, :lol: т.е. няма смисъл да ги уча . :)

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб