Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2022, 14:37 
Offline
любител
2020 Mazda 6

Регистриран на: 29 Окт 2021, 17:45
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
nekoi написа:
Белите от камъчета стават на пътя, не като е паркирана. Ако ти се налага често да караш по такива пътища, по-добре сложи хубаво фолио.
Преди години фолиото на 3М беше най-добро, но отдавна не съм следил...

Чудих се доста за фолио, но ми искат 2500лв - предна броня, капак, калници, огледала и гредите. Не знам тази цена дали си заслужава. Това което ми казаха от някой места, че ако се кара извънградско и с голяма скорост и фолиото също се наранява с времето.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2022, 16:51 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
Наранява се, но фолиата имат и регенериращ ефект. На предния калник имаше резка, дебела около половин сантиметър и съответно изглеждаща матово. След енергично търкане с един парцал тя изчена. Също така, без да усетя, съм задрал някъде нисък бордюр с ръба на предната броня точно пред гумата. Призля ми, като видях дебелата бяла черта и още повече след като на пипане установих как е нащърбено фолиото. Майсторът изряза тази част и сложи кръпка, а по боята имаше едва видима тънка като косъм драскотина.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2022, 17:51 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Сеп 2018, 19:28
Мнения: 59
Местоположение: София
И аз си го мислих това с филиото но реално 260 лева на детайл е цената в мазда за боядисване... Което май е по евтино от фолиото и в повечето случаи е за сметка на каското и реших че няма смисъл...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2022, 18:10 
Offline
любител
2020 Mazda 6

Регистриран на: 29 Окт 2021, 17:45
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
Milen_Petrov написа:
И аз си го мислих това с филиото но реално 260 лева на детайл е цената в мазда за боядисване... Което май е по евтино от фолиото и в повечето случаи е за сметка на каското и реших че няма смисъл...

И аз мисля също за това да ползвам каското. Колкото и да се пази колата все ще има наранявания по-боята.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 24 Май 2022, 08:17 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Колеги, преди всичко Честит празник,
имам питане, даже две:
1. На GL модела има ли CD/DVD или каквото е там, където се мушкат дискове? Знам че е остаряла технология има блутуути и всичките му там кар плей, но преди години след като почина Буги Барабата си купих един по последните му албуми и има сантиментална стойност за мен. Гледах на снимки в мобилето че на обяви на коли има, но странно аз нямам ?!?

2. Относно Apple Car play, жената е с ифон12, ъпдейтнат е до 15.5 не е джеилбейкван, но е регистриран в регион България. Като отида в приложения Apple carplay е активно влизам в него, вижда на жената телефона, но като дам свързване мисли-мисли и казва че връзката неможе да бъре осъществена. Раговори и музика само през блутуута си работи няма грижи, но карплея неще. Прегледах сайта на епъл и виждам това:
https://www.apple.com/ios/feature-avail ... le-carplay
https://discussions.apple.com/thread/252384512
България я няма, ама хич... Та някои а ифон, успявал ли е, безжично или дори с кабел ?
С моя андроид няма грижи, само с кабел, но то така си работи с андроида.

предварително благодаря за помощта и отговорите.

P.S.
За всички които се чудят защо отявлен хейтър като мен пита такива неща, да смених 2013 модела с по-нова. След сверяване на часовника по отношение коили на склад/или идващи в рамките на до 2-3 месеца, Мазда ме спечели с кола налична един ден след като внесох капаро (ниво хомура или нещо такова).
Избора беше между Cupra Leon (310 коня 4х4) , VW Arteon R-line, Volvo S60. Купрата беше брутална на склад 81К лв. обаче много ме притесняваше комфорта предвид че искам да ми е смейна кола, а и гуми с височина на профила 30... след всяка дупка съм потенциално в сервиз. VW-то бе с пренебрежимо малка разлика в цената с мазда, но в прякто сравнение 1:1 губеше по отношение интериор (кожа, елс седалки, музика, хедъп... такива неща), Волвото беше топ но пък беше 250 коня и 4х4 и цената бе 100К та за там ми трябваше кредит. Шкода 160 работни дни + още 60 евентуално.... 11 месеца, тия са луди !!! Та в крайна сметка останах тука :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 24 Май 2022, 19:39 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Мъдър решение.Уж има избор ама в крайна сметка Мазда винаги печели комплексният сбор от точки. 8)
Още щом се качиш и усещаш ,че колата има индивидуалност. Има душа и характер. Такова чувство само Мазда ми е създавала....а съм сменил доста марки.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 25 Май 2022, 18:26 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
bgfrayman написа:
P.S.
За всички които се чудят защо отявлен хейтър като мен пита такива неща, да смених 2013 модела с по-нова. След сверяване на часовника по отношение коили на склад/или идващи в рамките на до 2-3 месеца, Мазда ме спечели с кола налична един ден след като внесох капаро (ниво хомура или нещо такова).
Избора беше между Cupra Leon (310 коня 4х4) , VW Arteon R-line, Volvo S60. Купрата беше брутална на склад 81К лв. обаче много ме притесняваше комфорта предвид че искам да ми е смейна кола, а и гуми с височина на профила 30... след всяка дупка съм потенциално в сервиз. VW-то бе с пренебрежимо малка разлика в цената с мазда, но в прякто сравнение 1:1 губеше по отношение интериор (кожа, елс седалки, музика, хедъп... такива неща), Волвото беше топ но пък беше 250 коня и 4х4 и цената бе 100К та за там ми трябваше кредит. Шкода 160 работни дни + още 60 евентуално.... 11 месеца, тия са луди !!! Та в крайна сметка останах тука :-)


Честито, направо не е за вярване :D ама явно те привлича Мазда.
Аз също скоро се разходих да питам за СХ-60 кога ще има, ама повисях в магазина и никой дори не ми обърна никакво внимание и май приключих с тях за сега. Но не бързам ще си покарам още шкодата и ще опитам пак :) .
Аз също се заглеждам по Volvo S60, купрата не става за нищо тя е по-зле и от артеона според мен.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 25 Май 2022, 20:40 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Hi,
разни zoom-zoom неща и други подобни дрън-дрън глупости въобще не ме привличат, просто съм прагматичен материалист и в случая направих "сухо" директно сравнение 1:1 между 4-те набелязани екземпляра, ако някои има желание да пита какво съм сравнявал, може на лично, за да не разводнявам темата и да не отегчавам колегите.

Никои обаче не казва как да вържа айфон безжично, става ли не става ли, според сайта на епъл, кар-плей не е наличен за България, гледах разни врътки със създаване на нов акаунт в друг регион и добавянето му, ама жената ще ме изяде... Също така за ЦД/ДВД , гледах снимки на други колеги тук от форума има... ама гледам брошурата от 2021 (май е нещо като фейслифт правен тогава) няма... а и аз нямам :-( Не че страдам, както писах имам 1 цд, ама ако е нещо да гоня дилъра...

@ bjrov - колега заприказвах се с човека които ни издава колата, Добри май се казваше, ми каза че имали поръчана бройка СХ-60 за шоуруума, ама нещо се бавела и щяло да има за автосалона (не знам кога започва, май скоро) та и на тях им било интересно тези 300 коня как щели да изглеждат. Ако си мераклия или се навъртай или направо на автосалона. За S60 както писах това идва около м.Юли, Insctiption / 250 hp / 4x4 - цена 101 К ми дадоха, ако искаш повече подробности, драсни на лично

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 25 Май 2022, 23:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2021, 11:05
Мнения: 285
Местоположение: София
bjrov написа:
bgfrayman написа:

Аз също скоро се разходих да питам за СХ-60 кога ще има, ама повисях в магазина и никой дори не ми обърна никакво внимание и май приключих с тях за сега. Но не бързам ще си покарам още шкодата и ще опитам пак :) .
Аз също се заглеждам по Volvo S60, купрата не става за нищо тя е по-зле и от артеона според мен.

От всичките коли които съм карал до сега Volvo имат най-удобната седалка(изключвам задната седалка на S - класата).

_________________
caryЦар


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Май 2022, 00:23 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
bgfrayman написа:
Колеги, преди всичко Честит празник,
имам питане, даже две:
1. На GL модела има ли CD/DVD или каквото е там, където се мушкат дискове? Знам че е остаряла технология има блутуути и всичките му там кар плей, но преди години след като почина Буги Барабата си купих един по последните му албуми и има сантиментална стойност за мен. Гледах на снимки в мобилето че на обяви на коли има, но странно аз нямам ?!?

2. Относно Apple Car play, жената е с ифон12, ъпдейтнат е до 15.5 не е джеилбейкван, но е регистриран в регион България. Като отида в приложения Apple carplay е активно влизам в него, вижда на жената телефона, но като дам свързване мисли-мисли и казва че връзката неможе да бъре осъществена. Раговори и музика само през блутуута си работи няма грижи, но карплея неще. Прегледах сайта на епъл и виждам това:
https://www.apple.com/ios/feature-avail ... le-carplay
https://discussions.apple.com/thread/252384512
България я няма, ама хич... Та някои а ифон, успявал ли е, безжично или дори с кабел ?
С моя андроид няма грижи, само с кабел, но то така си работи с андроида.

предварително благодаря за помощта и отговорите.



Моята е 20-та година и има CD, а миналогодишните вече нямат. Със стар айфон Xs съм, също регион България и версия 15.5, и работи без грешка, като при мен е само с кабел. Жените ни имат еднакви телефони и с този на моята няма проблем. Тъй като кар плей е екстра на самата кола, на телефона нищо не се сваля.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Май 2022, 14:15 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
bgfrayman написа:
Колеги, преди всичко Честит празник,
имам питане, даже две:
1. На GL модела има ли CD/DVD или каквото е там, където се мушкат дискове? Знам че е остаряла технология има блутуути и всичките му там кар плей, но преди години след като почина Буги Барабата си купих един по последните му албуми и има сантиментална стойност за мен. Гледах на снимки в мобилето че на обяви на коли има, но странно аз нямам ?!?

2. Относно Apple Car play, жената е с ифон12, ъпдейтнат е до 15.5 не е джеилбейкван, но е регистриран в регион България. Като отида в приложения Apple carplay е активно влизам в него, вижда на жената телефона, но като дам свързване мисли-мисли и казва че връзката неможе да бъре осъществена. Раговори и музика само през блутуута си работи няма грижи, но карплея неще. Прегледах сайта на епъл и виждам това:
https://www.apple.com/ios/feature-avail ... le-carplay
https://discussions.apple.com/thread/252384512
България я няма, ама хич... Та някои а ифон, успявал ли е, безжично или дори с кабел ?
С моя андроид няма грижи, само с кабел, но то така си работи с андроида.

предварително благодаря за помощта и отговорите.

P.S.
За всички които се чудят защо отявлен хейтър като мен пита такива неща, да смених 2013 модела с по-нова. След сверяване на часовника по отношение коили на склад/или идващи в рамките на до 2-3 месеца, Мазда ме спечели с кола налична един ден след като внесох капаро (ниво хомура или нещо такова).
Избора беше между Cupra Leon (310 коня 4х4) , VW Arteon R-line, Volvo S60. Купрата беше брутална на склад 81К лв. обаче много ме притесняваше комфорта предвид че искам да ми е смейна кола, а и гуми с височина на профила 30... след всяка дупка съм потенциално в сервиз. VW-то бе с пренебрежимо малка разлика в цената с мазда, но в прякто сравнение 1:1 губеше по отношение интериор (кожа, елс седалки, музика, хедъп... такива неща), Волвото беше топ но пък беше 250 коня и 4х4 и цената бе 100К та за там ми трябваше кредит. Шкода 160 работни дни + още 60 евентуално.... 11 месеца, тия са луди !!! Та в крайна сметка останах тука :-)

Поздравления за правилния избор.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Май 2022, 15:35 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Чакай да видиш след няколко години. :) Ще се започне с онези пръчки немски ..испански..и т.н. И прагматизма ще го насочи отново към Мазда. :D Е малко ще има сега мрънкане по японката няколко месеца ....но нормално. :)

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 28 Май 2022, 16:19 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
valio323 написа:
Чакай да видиш след няколко години. :) Ще се започне с онези пръчки немски ..испански..и т.н. И прагматизма ще го насочи отново към Мазда. :D Е малко ще има сега мрънкане по японката няколко месеца ....но нормално. :)

мнението ми не се е променило грам и продължавам да твърдя че нито са пръчки, нито по-лоши. Относно мрънкането мога да започна веднага, например камерите които са сложили.... едва ли има някои които да харесва качеството с което предават. Иначе испанската "пръчка" дизел, 10 години по-късно не е мръднала а е дизел който се кара 90% градско... ако ме усещаш на къде бия...
Ако ти е интересно пиши на лично, поиграл съм си да направя сравнение доста коректно мисля, което включва и срокове на доставка.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2022, 08:35 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
@bgfrayman - честито и със здраве! Кой двигател взе 2.0 или 2.5 (по ценова виждам и двете имат за нивото).
Отстъпки правят ли или както преди 10г "Мазда не е за всеки" ...

@brjov - кое представителство е това? Някой ми беше споменал скоро,че много се били променили продавачите и сега чета от теб..същото


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2022, 09:50 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
TTodorov написа:
@bgfrayman - честито и със здраве! Кой двигател взе 2.0 или 2.5 (по ценова виждам и двете имат за нивото).
Отстъпки правят ли или както преди 10г "Мазда не е за всеки" ...

ооо дават , дават... всички дават, на мен ми излезе 73,5 К тотал в това число:
Последно поколение екологична боя металик с перлен ефект
Алармена система
Луксозни гумени стелки Mazda®
Навигационна система
Android Auto / Apple CarPlay

или чисто като пари отстъпката е 4700 лв.
мотора е 2.5

Аз обаче платих в самото начало на м.Май и цената беше по ценовата от 02.2022, буквало два дни след като ми пуснаха фактурата излезе нова ценова (05.2022) и сега актуалната цена е точно 2К лв. нагоре

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2022, 21:52 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
@bgfrayman - със здраве и да пуснеш снимка


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2022, 09:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Както всичко и колите вървят нагоре. Такова е.
Здрави да сме.

Колата е перфектна. Браво!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2022, 20:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Днес бях в Интер Експо Център на автоизложението. Ами с една дума цените са в небесата. Всичко е скочило с 20-30%, отделно отстъпки почти няма. Марки, които правеха отстъпки от 15-20% сега правят 5-6% и цените се усещат доста неприятно. Масово се чака от 6 до 12 месеца.
Rav4 Luxury 2.5 hybrid - 90 000 лв.
Higlander - 120 000 лв.
Kodiaq RS - 100 000 лв.
Mazda 6 2.0 Evolution - 65 000 лв.
CX-5 Homura - 80 000 лв.
Octavia2.0 tdi - 55 000лв.
Superb Scout 280 tsi - 80 000лв.
Koleos Initiale Paris - 75 000 лв.
5008 - 90 000 лв.

Ей такива работи.. Скоро нова кола май няма да се взима.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2022, 16:59 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
bgfrayman написа:
TTodorov написа:
@bgfrayman - честито и със здраве! Кой двигател взе 2.0 или 2.5 (по ценова виждам и двете имат за нивото).
Отстъпки правят ли или както преди 10г "Мазда не е за всеки" ...

ооо дават , дават... всички дават, на мен ми излезе 73,5 К тотал в това число:
Последно поколение екологична боя металик с перлен ефект
Алармена система
Луксозни гумени стелки Mazda®
Навигационна система
Android Auto / Apple CarPlay

или чисто като пари отстъпката е 4700 лв.
мотора е 2.5

Аз обаче платих в самото начало на м.Май и цената беше по ценовата от 02.2022, буквало два дни след като ми пуснаха фактурата излезе нова ценова (05.2022) и сега актуалната цена е точно 2К лв. нагоре


Преди 3 години когато взимах моята мазда 2.5 Такуми + екстрите които си изброил без Android Auto / Apple CarPlay - цената по каталог беше някъде 76К. Тогава ми направиха отстъпка 11К и на мен ми излезе 65К. Като цяло каталожната цена не се е променила много за 3 години, но отстъпките които правят са по малки, а и модела е непроменен до колкото знам няма нов фейслифт на Мазда 6 от края на 2018 насам?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2022, 17:12 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
По темата за Android Auto / Apple CarPlay на Мазда 6 - все още не съм си сложил хардуерния модул който позволява тази опция при мен, но мисля да го направя скоро. Наличната GPS навигационна карта скоро ми изтече и вече не се актуализира (поне не и безплатно) Самата навигация обаче продължава да си работи и там където няма промени си е актуална, както и системата за разпознаване на пътните знаци. Смятам че инвестицията в модула за Android Auto / Apple CarPlay си струва повече от това да плащам за актуализации на картата на Мазда.

Иначе относно колата нямам забележки даже колкото повече я карам толкова повече удоволствие ми прави и въобще не ми е омръзнала :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2022, 18:39 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@ Shimo - е как да няма промени, махнали са CD-то ;-) Иначе човека дето ми издава колата ми обасняваше стандартните неща, че джи-контрол и други дрън-дрън глупости били ъпдейтнати, това било променено, онова било променено което по същество правело колата незнам си каква... в общи линии стандартните глупости които обясняват на всеки, странното в случая бе че ги говореше човек, който ни даваше колата след като вече я бяхме платили, по логично е да ги говори търговеца, но явно не му дадохме шанс тъй като се задържахме не повече от 30 мин. при него, СМ ни бяха първата спирка обикаляйки дилърствата.
За АА/Кар плей, заслужава си парите, освен навигациите (до моммента съм тествал и доказано работи, със Сиджик, Гугълмапс и Уейз) си ги има и другите шукарийки като стрийминг платформите, не че неможе да стриймваш през блутута, но с това навигирането е по-лесно и неможе да те глобят ако те видят :-) Малко тъпро е това с деактивирането на дисплея и ккато ползвам Уейз, докладването на опасност/инцидент/полиция е по-връткаво да сколваш с джойстика.
Използвам случая да попитам някой който ползва видео регистратор, как го захранва? На 2013 (GJ) имах 12V долу пред скоростния лост, сега най-близкото е в подлакътника и хептен ще се умотая в жици... иначе имам допълнително захранване към регистратора, ама трябва да се маха колинката за да мине кабела до бушоните... това и на предната не си го причиних, а и на тая или няма или ще я карам в СМ, та ако нещо после се разлопа да ги гоня....

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2022, 13:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Ще ти покажа как съм го направил аз. Не се вижда, че има захранване за регистератора. Винаги и на всяка кола съм имал.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2022, 09:55 
Offline
фен

Регистриран на: 05 Юли 2010, 13:30
Мнения: 183
bgfrayman написа:
@ Shimo - е как да няма промени, махнали са CD-то ;-) Иначе човека дето ми издава колата ми обасняваше стандартните неща, че джи-контрол и други дрън-дрън глупости били ъпдейтнати, това било променено, онова било променено което по същество правело колата незнам си каква... в общи линии стандартните глупости които обясняват на всеки, странното в случая бе че ги говореше човек, който ни даваше колата след като вече я бяхме платили, по логично е да ги говори търговеца, но явно не му дадохме шанс тъй като се задържахме не повече от 30 мин. при него, СМ ни бяха първата спирка обикаляйки дилърствата.
За АА/Кар плей, заслужава си парите, освен навигациите (до моммента съм тествал и доказано работи, със Сиджик, Гугълмапс и Уейз) си ги има и другите шукарийки като стрийминг платформите, не че неможе да стриймваш през блутута, но с това навигирането е по-лесно и неможе да те глобят ако те видят :-) Малко тъпро е това с деактивирането на дисплея и ккато ползвам Уейз, докладването на опасност/инцидент/полиция е по-връткаво да сколваш с джойстика.
Използвам случая да попитам някой който ползва видео регистратор, как го захранва? На 2013 (GJ) имах 12V долу пред скоростния лост, сега най-близкото е в подлакътника и хептен ще се умотая в жици... иначе имам допълнително захранване към регистратора, ама трябва да се маха колинката за да мине кабела до бушоните... това и на предната не си го причиних, а и на тая или няма или ще я карам в СМ, та ако нещо после се разлопа да ги гоня....


Здрасти, аз имам видео регистратор - aukey dr02j . В тубата има и доста клипове за инасталиране. Кебела се прекарва от дясната страна в горната и странична част на предното стъкло, после зад жабката и е достатъчно дълаг за да стигно до подлакътника. Лесно се подпъхва между пластмасовата кора на средната конзола и тепиха. За да влезе в кутията на подлакътника минава през жлеб (и за това са помислили от Мазда) който предпазава кабела от пемачкаване. В комплекта си има USB адаптор от 12V, и всички необходими скоби и лепенки за зактепяне на камерата и кабела.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2023, 10:33 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2023, 10:09
Мнения: 2
Местоположение: Bulgaria
Здравейте, изчетох с интерес по-голямата част от тази тема, както и доста други във форума.
Карам w203 фейс 2,2 дизел и съм много доволен от колата и си я харесвам много, но от скоро сме с бебе, а колата е седан.
За момента се справяме, но си мисля че с по-голяма кола комби и по-нова, ще е по-сигурно и удобно.

Първоначално се оглеждах за 3-4 годишна C/Е класа или а4/а6 от Германия. Горе-долу до 52-53 хил. лева се намира по-постна Е класа на 50-60 хил. км или с повечко екстри, намирам C или а4 за около 47-48 хил лева. Това са върнати автомобили и всичките Мерцедеси мисля ги дават с 2г. гаранция. а4 ги водят сравнително здрави *в сравнение с множеството проблеми с всичките модели на VAG от по-рано).
Разглеждам и нашето мобиле и Interlease и попаднах на Мазда 6 Ultimate 2018 (преди фейса обаче) на под 40хил. км за 43к лв.
В Interlease сега намалиха същия модел 2017 Ultimateна почти 100к км за под 40к лв.
Мисля че са добри предложения, но след като прочетох повечко за промените от 2018 някакси повече от 35 хил не бих дал за този модел на фона на колата след 2018, а и на немските 'премиум' автомобили на близка цена.
Има в СМ Такуми фейс 2018г, намалена вече на 45хил. лв, но колата е на почти 170 хил. км...
При положение, че тези коли 2018 са стрували нови без отстъпки до 70 хил. лева максимум някакси ми се струва абсурдно да дам за 5-годишна мазда с навъртяни толкова много километри такъв голям процент от първоначалната й цена.
Да, има голяма инфлация последните години, а и цените на всички коли се покачиха от Ковид насам, но въпреки това цените ми изглеждат завишени.

Написах този дълъг пост, за да видя и вашето мнение по въпроса, тъй като сте ги карали тези коли много години вече и можете да кажете на база голям опит с колата и по-обективно дали си заслужават тези пари и ако не горе-долу колко пари бихте дали за този модел кола на тези години.

пп. Гледам само бензин моделите заради много добрите отзиви за надеждност на двигател и трансмисия. Основно за 2.5 мотора гледам, тъй като от 2.0 вероятно ще съм разочарован и ще е скъп даунгрейд спрямо сегашната кола.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2023, 17:30 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
С този бюджет си за нова кола. Огледай и предлаганите нови и тогава решавай.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2023, 19:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
В момента в СМ има кампания, чисто нова 6 такуми 2.5 е 76 000 лв. с цвят, навигация стелки, андроид ауто и т.н.
Относно цените - не гледай колко са стрували преди 5 години, защото инфлацията е голяма и ако гледаш този показател никога няма да си купиш кола. Рав4 хибрид средно ниво нова 2020 струваше 65 000 лв., сега е 80 000 и нагоре. Маздата Ултимейт струваше 68 000 лв., сега е 76 000 лв. Октавия струваше 43 000 лв., сега е 55 000 лв., Съперб от 57 000 лв. на 67 000 лв. И сега на пазара виждам Рав 4 на 3 години, 60-70к км. за 60-70 000 лв., което си е колкото е била нова. Съперб върви 55-70 000 лв. втора ръка при положение, че толкова е бил нов и т.н.
Въобще, цените не са това, което бяха. Ако си готов да дадеш 50 000 лв. за втора ръка и още 5000 лв. за прехвърляне, гуми и пълно обслужване = около 55 000 лв., по-добре тегли още 20 000 лв. и си вземи нова кола среден клас.
Някак си не виждам смисъл за мен да се дават повече от 40 000 лв. за втора ръка кола, трябва да е много на далавера от познат и т.н. Рискът си е голям, особено на нов внос. Заеби приказките от Германия и т.н. - няма евтина и запазена. Относно Мазда 6, по-добре си вземи фейслифта след 2018, но комбито е кът. И пак - не бих дал 50 000 лв. за 5 годиша 6-ца на 7-80 000 км. Тъкмо й свършва гаранцията, дисковете ще са за смяна, гуми, масла и ако е на лизинг - прехвърлянето ще е скъпо. Моята лична оценка на кола среден клас втора ръка, купена от България с история е, че на 5-тата година реалната й стойност е около 50% от стойността й като нова. Но с тази инфлация сметката ми сега трудно излиза.
Ако не ти е спешно в бранша се говори, че вече поръчките се нормализират и на фона на задаващата се рецесия, смятам, че догодина вече пазарът на нови коли ще се поуспокои и ще се възвърнат отстъпките от по 15-20% и ще има налични автомобили.
Аз също съм в подобна дилема и честно казано съм матиран. Не ми се дават 70 000 лв. за кола и после 3500 лв. за каско и т.н., да я мисля постоянно, но в същото време не ми се дават 50 000 лв. за кола нов внос или от незнаен собственик.. За това си карам моята, на газ е, няма каско, маслото и филтрите са ми 100 лв., и така... дебна, но нищо не се задава на хоризонта.
Успех и ще чакаме обратна връзка!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2023, 21:56 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Апр 2023, 10:09
Мнения: 2
Местоположение: Bulgaria
Благодаря ви за съветите.
Със сигурност не е спешно при положение, че лятото ще минем към летния кош на количката, с който е доста по-компактен, а и все още е малък и няма нужда от кой знае какви обемни играчки да се носят. Освен това съм хоум офис и колата се кара само уикенда.
По принцип планувах за най-рано следващата година да взема нова кола, но консуматора в мен се прояви и почнах постоянно да чета и гледам видео ревюта на всякакви модели коли. :-D

Иначе пазарът наистина се е променил и ще трябва да свикнем с новите цени. Предполагам, че цените на новите коли няма да се върнат на старите цени, най-много да спрат да ги повишават. Единствено Тесла дават някакъв лъч надежда, тъй като са смъкнали тази година цените.
Вече за втора ръка пазарът имам надежди да се нормализира.
Дори на моята сега, 5 години по-късно мога да й взема повече пари, отколкото съм я купил. Преди е била 13 годишна, сега е 18...
Относно колите от Германия - не го казвам от гледна точка на качество, просто има много повече предлагане и цените на употребявани коли в дилърствата ми (сравнява Мерцедес, Ауди) са 5-10хил. Евро надолу за колите, които аз гледам.
И чисто нова кола не ми се иска на този етап да взимам, тъй като ще й треперя много повече и ще ме е яд много повече за всяка щета. Отделно както каза каското отива на 3-4 хил. Лева на година, за което мисля че има далеч повече смислени неща да се дават такива пари.
Мисля че sweet spot-а е 3-4 годишна с желаните екстри на до 50-60 хил км. С моите нужди за момента ще изкара поне 6-7 години докато чукне 150 хил.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2023, 07:20 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
В стар Моторс седи обявата, но питах в Плевенския им "филиал" и от там ми казаха, че няма налични коли и са разпродадени още миналата година. Дали е така - не съм звънял в София да ги питам. Тъпо е да ти стоят офертите на сайта, а реално да нямаш налични коли. Иначе цената е 78к. без цвят, с него си отива на почти 80к.

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2023, 19:11 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Февруари месец бях в СМ Пловдив, имаше налични 4 бр. седан и 3 бр. комби 6-ци Такуми в България. От тази цена ми обявиха на 76 000 лв. със всичко включено. Търси по другите представителства.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Mazda 6 model 2019 review
МнениеПубликувано на: 17 Май 2023, 14:48 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Stiliyan написа:
Благодаря ви за съветите.
Със сигурност не е спешно при положение, че лятото ще минем към летния кош на количката, с който е доста по-компактен, а и все още е малък и няма нужда от кой знае какви обемни играчки да се носят. Освен това съм хоум офис и колата се кара само уикенда.
По принцип планувах за най-рано следващата година да взема нова кола, но консуматора в мен се прояви и почнах постоянно да чета и гледам видео ревюта на всякакви модели коли. :-D

Иначе пазарът наистина се е променил и ще трябва да свикнем с новите цени. Предполагам, че цените на новите коли няма да се върнат на старите цени, най-много да спрат да ги повишават. Единствено Тесла дават някакъв лъч надежда, тъй като са смъкнали тази година цените.
Вече за втора ръка пазарът имам надежди да се нормализира.
Дори на моята сега, 5 години по-късно мога да й взема повече пари, отколкото съм я купил. Преди е била 13 годишна, сега е 18...
Относно колите от Германия - не го казвам от гледна точка на качество, просто има много повече предлагане и цените на употребявани коли в дилърствата ми (сравнява Мерцедес, Ауди) са 5-10хил. Евро надолу за колите, които аз гледам.
И чисто нова кола не ми се иска на този етап да взимам, тъй като ще й треперя много повече и ще ме е яд много повече за всяка щета. Отделно както каза каското отива на 3-4 хил. Лева на година, за което мисля че има далеч повече смислени неща да се дават такива пари.
Мисля че sweet spot-а е 3-4 годишна с желаните екстри на до 50-60 хил км. С моите нужди за момента ще изкара поне 6-7 години докато чукне 150 хил.


То като мине лятото, ще хвърлиш и количката. Е, тогава ще трябва да вкарваш колело, но това е друга тема. :)
Мазда има малък багажник и като цяло е от най-тесните коли в класа си.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1253 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб