Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 153 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2018, 10:56 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 29 Яну 2015, 11:28
Мнения: 208
Местоположение: София
rovelist написа:
shift74 написа:
Т.е, излиза че цената си е за двете приложения, а не само за едното както се твърдеше по-горе.
Между другото за кога записват? Има ли наплив?


Наплив - поне за сега (в отпускарския август, все още) няма.
Аз звъннах и те ми предложиха следващата седмица - вторник или сряда. Избрах сряда, защото ми е по-удобна.
Казаха ми, че процедурата трае около 90 минути.


Колега, как е, работи ли добре, доволен ли си?

_________________
Mazda 6 2013 Takumi XR 2.0 155hp petrol


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2018, 13:45 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
Е как да каже, като сряда е вдругиден. :)

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2018, 20:35 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Ето още инфо от нета.


Прикачени файлове:
LongScreenshot_2018-09-03-21-28-53~01~01.png
LongScreenshot_2018-09-03-21-28-53~01~01.png [ 247.52 KiB | Прегледано 14986 пъти ]

_________________
Mazda 3 g120 2017
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2018, 09:01 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
От този скрийншот излиза,че Андроид ауто ще може да се връзва и по блутут, т.е. не е необходим кабел. Би било чудесно ако е така.

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2018, 09:48 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Сеп 2018, 08:49
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравейте,
Аз се поразрових в нета и открих следния модул, който би трябвало да работи. Някой пробвал ли е?
Аз съм с Мазда 6 2013 година и мисля да го купя и тествам скоро. Но сега съм си взел една камера за задно виждане оригинална и ще пробвам да монтирам първо нея.

https://www.realmediashop.de/Universal- ... ol-button-


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 19:50 
Offline
любител
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 15 Май 2018, 20:52
Мнения: 34
Местоположение: София
Днес в СМ (София) извършиха интеграцията на АА/CP в моята (готина) мазда.
Какво всъщност (ми) направиха срещу сумата 396лв. и 100 минути време?
1. Хардуер: сменили са USB модула (в подлакътника) с по-мощен такъв, съгласно изискванията на АА/СР апликацията.
2. Софтуер: ъпдейтнали са MZD Connect (ОС) фърмуера до версия 70.00.021 EU N, който явно поддържа на системно ниво интеграцията.
В следствие на горното,
в основното меню на MZD Connect се появиха AA & CP.
Аз инсталирах АА на смартфона, съгласих се и разреших всички неща, които искаше да му бъдат разрешени,
включих BT и включих смартфона, чрез кабел, в новия USB 1 (USB 2 e НЕфункционален по отношение на AA/CP интеграцията; остава си обикновено USB)
Системата работи добре, нормално. Аз я ползвах за около 1 час.
Тествах главно Google maps (и Waze) – работи така, и визуализира на дисплея, както знаем, че (готино) си работи Мапса!
OK Google...и си готов за кажеш destination адреса.
А и говори български (, нежно, чрез "Силвето").
Тествах и (Google) music (application) – всичко си е ОК. Може би трябва да си инсталирам и Спотифай.
Home бутона, който превключва към оригиналното MZD connect (и обратно в AA/CP) работи също ОК.
Накратко – от това, което виждам
цялата функционалност на AA/CP си е налична, макар, че не съм имал време да я тествам детайлно.
Ще отбележа, че смартфона ми доста загря за (по-малко от) един час работа с приложението. Означава, че кабела (и BT) здраво си консумират.
Може би трябва (нови) по-мощни смартфони да се пазаруват, но засега аз няма да го сторя.
Заключение: цената е ОК за новата (готина Google & Waze & Spotify & etc) функционалност, която получи моята MZD connect с интегрирането на АА/СР приложението!
Доволен съм. Кефя се.

PS Ето така изглежда
https://www.youtube.com/watch?v=7XJJO4MMOnQ

_________________
Мазда CX-5 [KF], 2018 Ultimate, 2.2D, 175hp, AWD, AT, Machine Grey Metallic


Последна промяна rovelist на 07 Сеп 2018, 10:27, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 20:17 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
rovelist написа:
.


Благодаря за ценния фийдбек!
Добре си наблегнал на важните моменти.

Обърна ли внимание дали телефона се зарежда достатъчно докато го ползваш?

Старите УСБета имаха малък ток и някои телефони не успяваха да се зареждат изобщо, ако се ползваха през това време със навигация и музика.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 20:25 
Offline
любител
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 15 Май 2018, 20:52
Мнения: 34
Местоположение: София
Да, новият USB 1 явно е достатъчно як.
Забравих да споделя, че ми казаха, че
другия USB (2) е слаб
и да не го ползвам за зареждане на (по-мощни) смартфони, защото било възможно да пукне?!

_________________
Мазда CX-5 [KF], 2018 Ultimate, 2.2D, 175hp, AWD, AT, Machine Grey Metallic


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2018, 06:58 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Колега, как е скоростта на работа, предвид че се ползва стария хардуер? Има ли лагване както оригиналния MZD connect софтуер? Можеш ли да направиш твое клипче?

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2018, 18:55 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
rovelist написа:
включих BT и включих смартфона, чрез кабел, в новия USB 1 (USB 2 e НЕфункционален по отношение на AA/CP интеграцията; остава си обикновено USB)

Работи ли само през Bluetooth, или трябва задължително телефона да е свързан с кабел? Доколкото си спомням АА работеше и през Blouetooth, но питам за потвърждение :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2018, 19:23 
Offline
любител
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 15 Май 2018, 20:52
Мнения: 34
Местоположение: София
@ creep
AA се държи точно както и mzd connect преди интеграцията
т.е. има малък лаг, когато се превключва между различните АА (под-)приложения,
или когато се превключва между АА и стария фърмуеър на mzd connect.
Но, когато си в самото приложение (напр. навигацията Waze) няма някакви видими накъсвания.
Вероятно и бързината (и наличната памет) на ползвания смартфон има (значителна) разлика. Моят телефон е по-слабичък (и по-старичък) - LG Nexus 5X.

@stefanicio
За съжаление АА изисква задължително включен BT и включен кабел в (новия ъпгрейдван) USB1. И двете.

едит: когато опитах (няколко пъти) да направя клипче, (със същия телефон) докато съм в AA,
ми дава грешка. И трябваше да рестартирам AA (и да изключа и включа кабела).
Изисква се смартфон с по-сериозен ресурс.

_________________
Мазда CX-5 [KF], 2018 Ultimate, 2.2D, 175hp, AWD, AT, Machine Grey Metallic


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2018, 19:47 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
А как оценяваш работата на хората в СМ? Няккави видими или невидими следи от интрвенцията? Имам предвид луфтове, щипки, припуквания,скърцене и др.подобни.

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2018, 19:58 
Offline
любител
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 15 Май 2018, 20:52
Мнения: 34
Местоположение: София
Всичко беше ОК.
Няма видими следи от подмяната на USB модула и каквото друго са отваряли и затваряли. Това е малка по сложност интервенция.
Предполагам, че половината от времето (100 минути) необходимо за интеграцията е за наливането на новия фърмуеър.

_________________
Мазда CX-5 [KF], 2018 Ultimate, 2.2D, 175hp, AWD, AT, Machine Grey Metallic


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2018, 15:12 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
@rovelist, сега като мина малко време, и разбира се ако си разцъквал още новата АА придобивка,

- Имаш ли още впечатлебния по АА-тото?
- И забеляза ли да има промени или нови неща по стандартния интерфейс?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2018, 21:34 
Offline
любител
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 15 Май 2018, 20:52
Мнения: 34
Местоположение: София
@ JojoMojo
Аз харесвам AA ,
защото е (универсална) платформа (от Гугъл за auto),
върху която (могат да) вървят много (android) апликации (ведно със streaming услуги).
Например, Готиния Гугълски Андроид ОС интегриран с Waze, Whatsapp, Spotify, YouTube и много (и все повече) други апликации!
https://play.google.com/store/apps/coll ... d_auto_all


Това е, според мен, бъдещето за всички (производители на) коли –
android в колата, интегриран (и синхронизиран) с твоя собствен (юзерски) профил, от всички твои устройства!
Толкова бързо се развива тази платформа,
че най-вероятно още след година-две (младите и средна възраст) хората ще отказват да си купуват НОВИ автомобили,
ако нямат фабрично интегриран (хардуерен и софтуерен) съпорт за АА/CP! АА/CP ще стане масова.
Защото АА е наистина прекрасна платформа – много e полезна!
И потребителите я харесват. Искат я. Ползват я. По целия свят.


За мен, обаче, най-хубавото нещо в АА е,
че (за разлика от оригиналния фърмуеър на Мазда) всичко в АА се управлява от водача на автомобила чрез гласов контрол!
Казвам просто: Navigate (to) Paradise centre, или navigate (to) home, или navigate (to) restaurant “Made in blue”, или navigate to някое сложено от мен пинче в мапса…
и готово – (истински добра) Google maps се самостартира автоматично и навигацията започва да те води към дестилацията! Няма писане, няма клавиатура.
Казвам по време на навигирането alternative navigation…и ми дава да избирам други опции за (да сменя) маршрута.
Казвам call еди-кой си, …и АА ме свързва…
Казвам Play (my) music…и стриминга на мойте песни (в андроида ми) започва!
Предполагам, че АА стриимва музиката (ми) през USB, а телефоннията става през BT. И затова му трябва (по-широка честотна лента) кабел + BT.
Питам (Гугъл асистента) нещо си, без да местя погледа си от пътя,
и получавам отговор на моето запитване…

Накратко казано – всичко е под моето гласово управление (, което ще става все по-добро)!
И навигацията (ведно с points of interest),
и музиката, и всичко, което тепърва ще се развива (чрез много нови приложения) върху платформата АА.
В маздата , разбира се,
основните функциите на АА са дублирани (както и във MZD connect firmware) с познатите бутони – аудио, навигация, телефония, home, джойстика, тези на волана, и т.н.

А що се касае до интерфейса на АА – той е универсализиран (независимо от устройството/OS на което го ползваш); (модулно) стандартизиран от Гугъл. Точно както е и самия android OS.
Когато Гугъл реши, тогава ще го променя със следващи версии – към все по-добро, за потребителя.
Срещу 200 евра получих страхотна (безплатна) платформа, (безплатнo) съпортвана от автора на android OS! Е какво повече и за по-малко пари да искам!
Ми, АА е просто фантастична! Наистина добави повече (полезна) стойност в (everyday) живота ми.
А за хора, които пътуват често и/или много (по света и у нас)
АА/CP е направо задължителна - ако могат да я инсталират/интегрират върху екрана в колите си. Ако ли не – ще я ползват само от телефона си.

Това е.


PS
https://www.youtube.com/watch?v=VCiPiYjPrMI
Въпреки, че хората от мазда са решили да забранят (поне за Европа) тъч скрийна, то
като покараш няколко дни с АА, направо не ти се връща към оригиналния фърмуеър на мазда.

_________________
Мазда CX-5 [KF], 2018 Ultimate, 2.2D, 175hp, AWD, AT, Machine Grey Metallic


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2018, 08:25 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Ето например едно отношение, в което добрите китайски навигации (по модела) са по-добри от АА - не ти трябва телефон, а е все едно си имаш отделен таблет с всички екстри и синхронизиране като можете да пуснете и АА на тях.
А фабричната се хаквала лесно и може да се пусне тъча в движение както и други екстри

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2018, 08:52 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
При китайските има два основни проблема:
1. зареждат сравнително бавно, като запалиш колата реално тя буутва от 0 и си трябва време, фабричната система реално за 10 сек е заредила и след още толкова са синхронизирани нещата с телефона, които са позволени за синхронизиране.
2. До момента никой не е успял да подкара таква система,без значение от парите които струва, да работи с бутоните от конзолата между седалките, работят само с бутоните от екрана, а тези между седалките са доста удобни, реално аз тъч екрана не го ползвам, а тези от кормилото само за увеличаване/намаляване на звука.
Иначе не мисля че някога ще започнат да вграждат навигации с чист/отключен андроид, възможно е да е нещо като на Амазон Файър таблета, отдолу андройд, но заключен така че производителя да има пълен контрол и комуникацията да става през "облак" на вендора (както са тесла например).

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2018, 10:24 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Cъгласен съм, освен това има 50/50 шанс да се брикнат. Когато всичко е наред обаче и работят с бутоните по таблото и волана (зависи от модела кола) ми се струват малко по-добри
откъм нуждите, които се покриват с Андроид.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2018, 15:34 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
@rovelist, мерси за отговора!

Верен на принципите както винаги, описваш добре, че дори сега вкара и емоция, ;-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2018, 21:04 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Как стои въпросът с антените?

Когато колата е с MZD, GPS сигналът е минава през антените на колата. В другият случай трябва да се ползва сигналът на устройството (iPhone / Android device).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2018, 21:13 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Може ли да кажете дали тъча работи, когато колата не е в движение?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2018, 05:43 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Тъча не работи в движение с никоя официална и “непипана” версия на фърмуеъра, включително при AA/CP.

ПП. Сега видях, че друг е зададения въпрос - да, тъча работи, когато колата не е в движение.

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2018, 08:26 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Моите два цента за Android Auto за скромните 2 дни с него:
1. Тъча не работи при никакви условия. Нито в движение, нито при спрян автомобил.
2. AA ти прихваща всички съобщения и има опция да ги "прочете"... Ако искате да се гръмнете, изслушайте съобщение написано на Български, четено от Google Assistant.
3. Навигацията в AA е ужасна. Трябва постоянно да въртиш и цъкаш, докато схванеш къде си и кое как се случва, освен това ти трябват доста цъкания, докато направиш това, което искаш.
4. Картите Google Maps и Waze са бледо подобие на приложенията. Нямат никакви опции (Google Maps има поне да ти показва трафика и сателит).
5. Аз лично не мога да подкарам гласовия контрол на самата карта (не на Google Assistant). Уж има икона на микрофон, но не мога да я активирам за да кажа адрес, или място.
6. Търсенето на локация е отвратително. Клавиатурата представлява един дълъг линеен списък с букви от 'a' до 'z', като липсва българска клавиатура. Няма букви на Кирилица и трябва някак си да успееш да нацелиш името на мястото на латиница.
7. Опитването за откриване на място чрез Google Assistant и гласов контрол за мен лично е почти невъзможно. "Ok Google navigate to Work" работи безотказно, но "Ok Google navigate to 'somewhere'" редовно води до: "I need to search web for that. Ask me again later...".
8. Zoom има при Google Maps, на Waze не мога да го подкарам за сега.
9. Не зная, как да се "разхождам" по самата карта и да избирам локация, където искам да отида.
10. Графиката е отвратителна и изглежда, като на баба ми таблета за 90 кинта.
11. Стандартната навигация на колата все още работи и ми говори от време на време за камери и прочие, а мислех, че трябва да е изключена, когато е активен AA.
В заключение:
Осъзнавам, че вероятно някои от нещата не мога да ги подкарам, защото още не съм им "хванал цаката", но за това не съм виновен само аз - липсва каквото и да е упътване, различно от това общото, което бях постнал по - горе. Въпреки това, чувството в устата ми е леко горчиво, защото екстрата е значително по - смотана отколкото очаквах. Като добавим и факта, че телефона ми трябва да е постоянно закачен с кабел, а не може просто да е чрез Bluetooth я прави на практика waste of money for me.

Разбира се, всичко написано по - горе са мои лични впечатления и лично мнение с което не желая да ангажирам никого. Ако някои има съвети, или коментари по определени точки, ще се радвам да го изслушам и да си променя леко негативното мнение за Android Auto (имплементацията на Мазда, а не по принцип).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2018, 10:42 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Stefanicio написа:
Моите два цента за Android Auto за скромните 2 дни с него


Първо, евала за споделянето на мнението и че си се постарал да опишеш нещата!

Но, това звучи ... разтърсващо, я виж говори с rovelist, той беше много доволен, може да има нещо, което да пропускаш или не си забелязал в настройки или цъкалки - въпреки че не очаквам чак пък толкова да е сложно ... иначе ... просто си взел скъпо струваща зареждачка за телефон.

Още нещо, което четох по западните форуми, телефона трябва да е доста мощен, ако се опитваш с някой слабичък, недостига на CPU и RAM може да води до лагове, забивания, рестартирания на ААто. Списъка за телефоните съвместими с AA е доста ограничен, но ако идеш на сайта, можеш да видиш моделите и да добиеш представа за параметрите, които се изискват - пример Galaxy S8. https://www.android.com/auto/faq/
Намери някой с такъв телефон и пробвай с него.

И пиши за резултатите, ще е интересно за последователите на АА.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2018, 13:20 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Като цяло АА работи добре. Телефона ми е Huawei P20 Pro (уж един от най - добрите). От към зареждане, лагове и крашове нямам проблеми. Просто има разни неща, които или не мога да направя, или са невъзможни, а ми се искаше да може. БГ клавиатура и гласово търсене в самите карти (Waze, Google) ми липсва най - много. Това да мога да се разхождам по картите също. Ще го ровя това чудо тия дни и ще го тествам как е, но за сега виждам, че картите не работят така, както сме свикнали на телефоните си, а са с доста ограничени функционалности. Може би, ако знаех предварително, каква е реализацията и как работи нямаше да си я добавя, но пък пари се изкарват, така че майната му. Просто ще е още нещо, което да цъкам и ако не ми хареса да не го ползвам никога, както бяха и гласовите команди на Мазда.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2018, 22:03 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Телефона ти е достатъчно добър.

Явно е въпрос или на научаване на приложенията и техните разлики в АА или ако не е това то лошия случай - свикване с това което е.

Поцъкай още и ще видиш ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 21:47 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Ъпдейт към предишния ми коментар:
Google Maps вече му хванах цаката, как да се разхождам по картата. Вече знаех как да го зуумвам и изглежда прилично на дисплея. Waze все още не виждам опция за зуум и обхождане на картата. Търсенето на места и локации е отвратително, но пък и на това му хванах цаката. Просто първо си настройвам маршрута на телефона и след това ръгам кабела и Android Auto се стартира и маршрута е зареден и те навигира. Да търся на телефона ми определено място е безброй пъти по - просто. Лично за мен Google Maps се вижда по - добре на дисплея на колата от Waze. Като цяло впечатлението ми за системата се подобри, но спокойно мога да кажа, че бих минал и без тази екстра.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 10:07 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
bgfrayman написа:
При китайските има два основни проблема:
1. зареждат сравнително бавно, като запалиш колата реално тя буутва от 0 и си трябва време, фабричната система реално за 10 сек е заредила и след още толкова са синхронизирани нещата с телефона, които са позволени за синхронизиране.


Мисля че ти е стара информацията. Преди няколко дена си сложих китайска навигация на mazda 6 2006 и "буутването" отнема секунда. След това още няколко докато си инициализира флашката и микро СД картата в ДВР-а. Камерата за назад работи веднага.

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 10:15 
Offline
фен

Регистриран на: 11 Юни 2018, 09:29
Мнения: 153
Местоположение: BG
Записан съм и аз за инсталиранe на АА в моята СХ3. За инфо вече почти няма часове две седмици напред. Реално погледнато със сегашната навигация на автомобила и тригодишни безплатни ъпдейти, както и с гласовите команди на фабричния инфотейнтмънт едва ли ми е необходима тази екстра, но нали да сме в крак с новите тедненции. Все пак цената е най-ниската , която съм чувал за монтаж по света. Надеждата ми е тази система да се надгражда и след време през нея да могат да се визуализират снимки и видео, но към момента съм наясно че си слагам просто скъпо зарядно за телефон. Дано поне поддържа fast charge.

_________________
CX3 evolution 2018 2.0 120к.с.
CX30 2021 2.0 150к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 10:25 
Offline
любител
2016 Mazda 6

Регистриран на: 06 Окт 2016, 14:17
Мнения: 4
Местоположение: София
shift74 видео можеш да гледаш в момента преди да си инсталирал Car Play/AA, ако си инсталираш video player. Не чете всички формати, но някои тръгват. Все още не е ясно дали след ъпдейта, който е необходим, за да ти сложат новата екстра, ще може да се добава допълнителен софтуер. Пердполагам, че ще трябва да минат месец или два.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 153 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб