Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 14:24 
Offline
фен
2013 Mazda 6

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Здравейте.

Може би е имало вече такава тема, но аз не успях да я открия.
От скоро съм собственик на Мазда6 GJ с автомачина скоростна кутия и едно нещо не ми дава мира - от Стар моторс ми казаха че кутията не се обслужва до живот(обслужвала се само ако имало нужда - т.е. не работи правилно). Е да де ама то като си и навъртял примерно 180к или 200к и тя като започне да не работи правилно е нормално да идеш да се обслужи но тогава според мен ще е твърде късно.
Който каквот иска да ми обяснява но не мога да повярвам че има такова масло което може да издържи до живот - не и при такива натоварвания и температури каквито са в скоростната кутия. Друго което знам за автоматичните скоростни кутии е че те много страдат от прегряването на самото масло, а колкото по износено е това масло (т.е. километри навъртени с него) толкова по лесно започва да нагрява все повече и повече.
Също така се порових в чужди форуми специално за това - собственици на Мазда 6 с АТ кутия на които също им е било обяснявано че кутията не се обслужва от официалния сервиз - слез изтичане на гаранция на своя глава са си направили обслужване на кутията в сервиз и всички са получили мнение че добре че са го сторили защото иначе края е бил близо. Става дума за форуми от Русия, САЩ, Великобритания и Австралия.
Та си седя сега и се чудя, да не би Мазда умишлено да правят това - т.е. да слагат някакво по добро масло което може да изкара до около 200-250к и после довиждане, заповядайте за нова кутия или рециклаж.

Някой може ли да сподели мнение, нещо което е чел или информация от първа ръка. Защото това мира не ми дава - всеки път като я погледна тая кола и за това се сещам..

Поздрави и благодаря.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 14:57 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Смени си поне маслото на кутията. Те така и за DSG май разправяхя във Порше БГ.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 15:11 
Offline
фен
2013 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Здрасти,

Аз ленсо ще си го сменя, дилемата е дали трябва, дали няма да се прецака нещо..
Иначе на всички коли които съм има или имам маслото на АТ се сменя на всеки 60-80к

Ама ето Мазда ми настояват че те са измислили перфектната и нечуплива кутия - да, от СМ ми твърдят че те никога не са имали проблем с АТ.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 16:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
road_runner написа:
Смени си поне маслото на кутията. Те така и за DSG май разправяхя във Порше БГ.
За DSG са ми сменяли на 60к км. точно там.

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 16:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Факт е че в книгата към колата пише че се обслужва само ръчната кутия, като се сменя маслото на 180К. км
И за мен е странно, но това е. Незнам обаче ако тръгнеш да сменяш, къде са описани какви са филтрите на кутията, какво е маслото, количеството и т.н. търсих неможах да намеря.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 16:46 
Offline
фен
2013 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
bgfrayman написа:
Факт е че в книгата към колата пише че се обслужва само ръчната кутия, като се сменя маслото на 180К. км
И за мен е странно, но това е. Незнам обаче ако тръгнеш да сменяш, къде са описани какви са филтрите на кутията, какво е маслото, количеството и т.н. търсих неможах да намеря.


Е точно за това не съм отишъл още в някой сервиз, който се занимава само с това. А се чудя дали да я вкарам в СМ и да ми свалят кожата или да ходя в някой сервиз...
Дилема..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 16:48 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Дек 2012, 08:21
Мнения: 42
Местоположение: София
road_runner написа:
Смени си поне маслото на кутията. Те така и за DSG май разправяхя във Порше БГ.


От март месец добавих и пасат към гаража, та точно там за DSG навсякъде в букварите пише 60х. км. Както и търговеца от Порше Юг ми потвърди...
Това с АТ на мазда 6 е едно от нещата, които ме отказаха тогава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 17:17 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
В тези форуми, в които си чел, споделят ли какво масло са слагали там при тях и какви филтри?

СМ предполагам не са ти дали цена за обслужване, щом са ти казали, че няма такова?

Темата е обсъждана и преди и някой колега беше се разправял с тях, че иска обслужване, но не можах да я намеря в търсачката за да видя как завършваше сагата там.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 17:22 
Offline
фен
2013 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Трябва пак да поровя за да видя точно какво масло са им слагали, филтри и тн.
Аз тук във форума потърсих но не можах да намеря тема..
От СМ ми казват ако нямам оплаквания нищо не се прави - та даже не съм ги и напъвал да ми кажат цена, но се замислям да го направя. Да им кажа че по мое желание искам да ми се обслужи Ат напълно. Би трябвало да се съгласят - все пак пари ще изкрат и то доста според мен. Като им знам цената на час работа а те спокойно ще напишат 5-6 часа.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 20:40 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Интересно е СМ да кажат какво ще струва.

Това което четох в нашия форум може да е било споменато във друга тема не свързана с кутията. Тук има няколко такива по - големи теми за новите шестици, в които колеги си споделят неща и става разговор - може и в някоя от тях да е било. Колегата там говореше, че имал дълги дискусии със СМ за същото като теб. Темите са доста страници а аз не успях да намеря как да търся в определена тема. Търсачката ми дава само в раздели.

Ето ти една от тях ако имаш време разрови я, ако няма за кутията има поне доста за 6цата.
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php ... &start=360


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 09:40 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Търсели сте в търсачката моята тема, аз писах преди 2,3,4 месеца за подобен казус.
Аз им се молих в СМ да обслужат АТ, но отказаха твърдо.
Без значение колко ще струва им казах, че искам да съм спокоен, но те казаха - "не се обслужват".

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 09:57 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Обслужи ли кутията някъде?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 10:18 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Не съм все още, но колата ми е вече на 207к километри, отделно я чипосах и превантивно все пак ще я обслужа,
за да не направя някоя беля.
Има един пич, Владо Николов мисля че се казва, има сервиз в Малинова Долина, прави Мазди, щом от СМ не искат да ми вземат парите,
ще отида при него да ми го смени.
Не искам да отида на почивка някъде другото лято, живот и здраве, и да изпука тая кутия някъде на 400 км от София.

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 10:35 
Offline
фен
2013 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
[Maverick] написа:
Не съм все още, но колата ми е вече на 207к километри, отделно я чипосах и превантивно все пак ще я обслужа,
за да не направя някоя беля.
Има един пич, Владо Николов мисля че се казва, има сервиз в Малинова Долина, прави Мазди, щом от СМ не искат да ми вземат парите,
ще отида при него да ми го смени.
Не искам да отида на почивка някъде другото лято, живот и здраве, и да изпука тая кутия някъде на 400 км от София.


Аз мисля да им звъня на тия пичаги от СМ и да им отправя същия казус. Защото и моята е на 180к - нямам чип като теб, кой ти го слага щото и аз умувам дали да сложа, чип ли е или пауър бокс? Та относно живота на АТ кутия ми се върти следното в главата и съм готов да се обзаложа че тези кутии не могат да прехвърлят 250к без обслужване - просто е нечувано! Според мен Мазда просто искат да си продават рециклажа или нова кутия.
Когато и направиш обслужване моля те напиши как е, какво се сменя, какво изтече(колко черна жмел), промени ли се работата на кутията в студен и загрят режим, колко ти излезе?
Междудругото вчера гледах в youtube как един пич в САЩ си сменя сам маслото на АТ скорости на СХ5 - а те не ползват ли една и съща автоматична кутия? Как затрих линка мама му стара..

А и още нещо, щом твоята е на 207к км ти направи ли го това обслужване на 200к за сменяне на антифриза и профилактика на охладителната система? Ако отговорът ти е да може ли да споделиш колко ти струва?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 10:48 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Вчера я взех от digitaltuning на бул. Черни Връх.
Чип е, не е пауърбокс, много време се страхувах да я направя тази интервенция, но накрая не се сдържах. Около 700 лв ми излезе.
Колата върви феноменално в момента.
Претендират, че е 201 коня и 499 НМ, ще намеря време някой уикенд да я замеря. Дори и да не е толкова, със сигурност вече не е 175 коня.
Затова искам да обслужа кутията, защото се притеснявам с новото натоварване и тея километри да не изщрака.
Най-вероятно ще го направя в близките седмици и ще пиша какво се е случило.
Сега си поръчах ауспуси Себринг от СМ ( от широките), очаквам ги да пристигнат и да бъдат монтирани на 16 ноември.
Колата ме кефи определено и имам мерак да инвестирам в нея.

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 11:01 
Offline
фен
2013 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Супер, и аз им се чудя на дигитал - моята е по слабичката 150к.с. , но те дават че я раздуват до 201к.с също като твоята.
Няма смисъл да те питам за разход (защото казват че спада и той) защото все още не си я засякъл предполага. За вървежа със сигурност трябва да се усеща много по - силна. Дано само турбините да издържат на целия напън че комбинацията от голяма тяга и нашето гориво не е много добра понякога.

Явно не си прочел питането ми за обслужването на охладителната система на 200к км.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 11:22 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Да, пропуснах въпроса ти за охладителната система.
Честно казано, не влизам много в детайли да следя абсолютно всичко по предписание, нямам спомен да съм я правил тази профилактика.
На всеки 11-12к километри я вкарвам в СМ и им казвам да правят пълна инспекция на колата и каквото трябва да се смени, да го сменят.
Единствено следя маслената цедка и горивния филтър дали го сменят на някакъв период - вече забравих дали беше на 40к километри - тях имам спомен, че ги сменят.
Относно разхода - според мен се вдигна първите 2 дни :D :mrgreen: , не издържам да не й направя някой и друг ластик, вероятно ще се нормализира като й се накефя и почна да карам нормално. Според мен дори и с фабричните настройки, този двигател харчи малко, или най-много да кажем "нормално" за вървежа, който предлага.
Предвид, че преди това съм карал само бензинови коли, всякакъв разход под 10/100 на мен ми се струва малък и не се взирам дали е 7/100, или 8/100 конкретно.
Ако може да се вярва на компютъра на колата, аз осреднен разход при каквото и да е каране над 8.9/100 не съм виждал да ми изписва, иначе моментния варира много - то е ясно.
Сипвам само авиодизел от ЕКО.
Поздрави.

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 14:48 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Дооообреее, интересен разговор заформихте. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 16:12 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
[Maverick] написа:
Вчера я взех от digitaltuning на бул. Черни Връх.
Сега си поръчах ауспуси Себринг от СМ ( от широките), очаквам ги да пристигнат и да бъдат монтирани на 16 ноември.
Колата ме кефи определено и имам мерак да инвестирам в нея.


Колега, дай малко инфо за ауспусите, гледах ги на няколко нови мазди, и се чудех, даже бях писал тема, но никой не отговори
Какви цени, цяла генерация, крайно гърне, cat-back и т.н.?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 17:04 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
По номенклатура в СМ се водят само "ауспуси".
Честно казано, аз действах по следния начин:
видях в аутлета им на сайта едно червено комби, което продават за 44 680 лева с по-широки ауспуси отзад,
само че то е 2.5 бензин, казах че искам да проверят дали имат подобни за 2.2 дизел.
Пратиха запитване до някаква тяхна централа и ми потвърдиха, че като номенклатура съществуват такива ауспуси "Sebring" и за 2.2 дизел.
Цената по оферта е 1316 лв с ДДС с един час труд.
Ще мога да ти отговоря на въпросите на 16 ноември, когато трябва да ги монтират.
И аз не знам в момента какво точно поръчах.
Ще е жалко за тея пари да са само ауспуси, но поне ми харесва повече как изглежда с тях.
Честно казано не съм и сигурен, че искам на дизелова кола да правя звука по-плътен, така че дори и само ауспуси да пристигнат, няма да съжалявам.

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 17:18 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Цяла генерация може да пооправи малко кривата на мощността, сякаш да отпуши колата, звукът наистина не е толкова важен.
Мерси за информацията!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 19:25 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Гърне и ауспуси включва цялото нещо, на Ремус са, бяха ми пратили целият лист с аксесоари. Според спецификацията вдигаше с малко мощността 2-3 коня нещо такова, за бученето не пишеше :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2018, 10:23 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
bgfrayman написа:
Гърне и ауспуси включва цялото нещо, на Ремус са, бяха ми пратили целият лист с аксесоари. Според спецификацията вдигаше с малко мощността 2-3 коня нещо такова, за бученето не пишеше :-)


;-) Тези 2-3 коня идват от рекламната лепенка в комплекта на която пише Ремус. :roll:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2018, 11:13 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
Няма логика да е Ремус, Маздата в аутлета е със Себринг и в номенклатурата на СМ пише Себринг,
но ще видим. Направих поръчката единствено, защото с по-широките ауспуси ми харесва повече как изглежда. Търся визуалния ефект, другото ако го има ще е бонус.
На мен никога не са ми пращали целия лист с аксесоари, винаги питам по 100 пъти какво имат, явно не им е зор да изкарат някой лев. [-X

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2018, 12:53 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
[Maverick] написа:
Няма логика да е Ремус, Маздата в аутлета е със Себринг и в номенклатурата на СМ пише Себринг,
но ще видим. Направих поръчката единствено, защото с по-широките ауспуси ми харесва повече как изглежда. Търся визуалния ефект, другото ако го има ще е бонус.
На мен никога не са ми пращали целия лист с аксесоари, винаги питам по 100 пъти какво имат, явно не им е зор да изкарат някой лев. [-X

Привет,
ами 2013 им бах писал, на селс мейла, ти ето отговора 1:1:
"Здравейте Г-н Христов,

Да, това е пълната аксесоарна гама за Мазда6. Секретните гайки са посочени в нея. Относно ауспусите – поръчваме ги директно от REMUS специално за Мазда6 http://www.beastpower.com/products/remu ... s-best.gif

Цената е 1335,00 лв. с ДДС. Както видяхте ефекта върху автомобила е поразителен, колата изглежда спортно и агресивно. Дизайнът, който предлагаме в момента е на ауспух, който е малко по-плосък /вижте приложените снимки/и изглежда чудесно на автомобила!

В случай че имате допълнителни въпроси съм на разположение,

Поздрави,
Марина Владимирова"

Пратили са ми и ето тези снимки:
Изображение
Изображение

Ако те са ме баламосали тогава, значи и аз говоря глупости в момента.
Факт е че линка дето са ми пратили в момента не се отваря, а от сайта се продават за БМВ разни неща.
Тука обче го има:
https://remus.eu/sport-exhaust-centeret ... pipes.html

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2018, 16:28 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
http://www.sebring.at

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2018, 17:24 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Апр 2018, 16:49
Мнения: 57
Местоположение: София
bgfrayman, просто запитването ти е старо, вероятно тогава са работили с Ремус.
Към момента работят със Себринг, на 16-ти имам час за монтаж, ще пусна клип веднага след това.
Поръчано е и със сигурност разбрах, че ще има промяна в звука, тъй като ставало въпрос за тръба, която се разделяла на две.
Ще видим.
Май, че очакват нещо подобно: https://www.youtube.com/watch?v=ukmt0XFzyCQ

_________________
Mazda 6 GJ 2013, Sedan, Ultimate /2.2D Auto 201 hp, 499 NM/
"Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне веднъж, значи не си избрал правилната кола. Същото е и с жените."


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2018, 19:09 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
wow, 1300 лв за крайно гърне само?
Стига бе. Дано да се ориентирам грешно по снимките де...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2018, 09:46 
Offline
фен
2013 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Колеги ето едно клипче на което сменят маслото на автоматична скоростна кутия в САЩ. Да, колата е 2.5 бензин но доколкото съм запознат тук и на тези с 2.5 мотори пак им обясняват че маслото не се сменяло:
https://www.youtube.com/watch?v=WBZ1v7FPknI

Моля за мнения..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2018, 11:42 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Маздата му е на 91000 мили или 146000 километра. Магнита беше чист, както той каза без люспи и стружки, нищо. Нямаше отлагания, кал, шлаки в картера на кутията, т.е. филтъра си е вършил работата а и кутията е работила чисто. Тука идва тънкия момент, кога да се подходи към смяната. Защото ако се чака много, може ли филтъра да се задръсти и от там да се влошат нещата за кутията? Но пък от какво ще се задръсти, ако кутията работи гладко и чисто и след като на 146К маслото не беше мръсно и нямаше нищо на магнита.

От техническа гледна точка, според филмчето не е голяма философия да се смени, но не съм наясно със софтуера, който ползваше за да види температурата на маслото на кутията - лесно ли се намира или друг със същата функционалност.

В крайна сметка той самия каза, че вярва в "lifetime"-a на маслото в кутията.

Преди някой колега беше коментирал, че ако кутията работи гладко, няма удари, сменя предавките леко най - вероятно маслото още не е за смяна - но ако ги усетиш тези неща, дали няма да е късно?

Това са ми 5те цента размисли по темата, ;-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб