Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 09:04 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 6

Регистриран на: 23 Яну 2011, 00:08
Мнения: 119
Местоположение: София
skype: galorion
Вече се похвалих във FB групата, но да го направя и тук. Чаках до сега да оправя тотално документите, за да си е вече съвсем моя. Дойде време да дам почивка на старата и любима 626, която е водила семейството къде ли не без проблеми и имаме толкова много натрупани спомени с нея, така, че от точно 2 седмици (а официално и по документи от 3 дни) семейството се сдоби с MAZDA 6 Takumi 2012, 155 к.с. - 2.0 бензин, цвят - Делфин. Купена от 1-ви собственик, гледана що-годе добре и обслужвана само в Mazda. Няма грам ръжда отдолу. Отвън изглежда доста добре, с някои дребни екстериорни забележки. Вътре беше кочина, но след детайлно почистване е като нова. 3-те джойстик бутона на волана бяха изтрити до бяло, но след любезното съдействие на колегата rally86, вече са чисто нови. За съжаление нямам снимки от интериора, но всеки знае как изглежда :)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

_________________
Изображение Изображение


Последна промяна eLeS на 19 Авг 2019, 20:31, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 11:03 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Честито и много безаварийни километри :lovemazda:

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 13:06 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Юни 2019, 11:09
Мнения: 58
Местоположение: Sofia
Колега честито. Би ли ми обеснил какво включва такуми, защото от скоро и аз съм собственик на 2.2, 2011 г. с най-високото ниво на оборудване и не фигурира при мен такуми.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 15:01 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 23 Яну 2011, 00:08
Мнения: 119
Местоположение: София
skype: galorion
Благодаря! Честно казано, като цяло не знам какви са особено разликите. Мислех, че е в предната решетка и задния мини лайсна на багажника. Оказа се, че присъстват при всички, които се водят Sport. Това, обаче, което съм чувал е, че Такумито е с фабрично затъмнени задни стъкла. Дали е вярно - не знам, но моите са така. В разни сайтове съм чел, че Такуми е най-високо изпълнение, но моята например не е с всички екстри. Липсват ми ел. регулиране на седалките, шибедах и 2-3 бутона, които се намират в ляво долу до парктроник бутона. Иначе си имам подгряване на седалките, нямам обаче хладилна жабка. За сметка на това, колкото и да е грозна, имам фабрична навигация с хендсфри. Задните ми стопове също така не са LED, но това може и да е за добро, че крушка по-лесно се сменя. Имам и фабрична аларма. Не знам дали по принцип присъства в другите.


"В Япония, когато човек е развил своите умения с години или десетилетия опит, той получава титлата Такуми, което означава майстор занаятчия. Takumi Masters на Mazda работят за проектиране и създаване на дизайнерски елементи, които подобряват красотата и функционалността."

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 15:41 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Юни 2019, 11:09
Мнения: 58
Местоположение: Sofia
Явно защото си 2012 и тогава им е хрумнало на Мазда за такумите. Моята пък също е с този външен пакет като твоята + 18 цолови джанти, лед стопове и затъмнени прозорци. Отвътре аз пък нямам нави, но имам всички бутони до парктроника....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 16:49 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
спортни педали, пиано лак вътре, полукожен салон. Спортната решетка и спойлера отзад.
За Такуми пуснаха т.нар. gun metal джанти, с които е колегата и този цвят делфин.
Има и Takumi XR - добавен е ксенон.

По спомен нямат Bose.

Честито колега - мечта ми беше такава навремето.
С правилния двигател,цвят и оборудване.

Какви пари се въртят сега - през обява ли ти излезе?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 19:22 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
Такуми не е най-високото ниво при този модел шестица. По-скоро е междинка между последните две.

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 20:10 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 23 Яну 2011, 00:08
Мнения: 119
Местоположение: София
skype: galorion
TTodorov написа:
спортни педали, пиано лак вътре, полукожен салон. Спортната решетка и спойлера отзад.
За Такуми пуснаха т.нар. gun metal джанти, с които е колегата и този цвят делфин. Има и Takumi XR - добавен е ксенон. По спомен нямат Bose.

Честито колега - мечта ми беше такава навремето.
С правилния двигател,цвят и оборудване.

Какви пари се въртят сега - през обява ли ти излезе?


Благодаря колега! Иначе да - нямат BOSE, тази няма и ксенон, но аз не съм му и фен. Иначе джантите и цвета са трепач. Излезе ми през обява. Общо взето всичко се случи за няколко часа, че отдавна се оглеждах точно за тези комбинации в колата - бензин, хечбек, след 2011 и с ръчни скорости. Мечтаех за тази решетка, ама се оказа внезапен бонус. Точно се върнахме от морето, реших докато почивам да видя пак обявите и тази изскочи самотна. Направо се обадих и на другия ден пак до морето да се пазарим. Тази беше обявена на 14500, но успях да смъкна до 13500 с подарък комплект зимни гуми с лети джанти. Не са кой знае какво и летните и змините гуми, ама поне са бонус :) НАвигацията е някакъв смотан TomTom, който нямаше дори участъка на магистралата от Ст. Загора до Бургас. Като се прибрах го ъпдейтнах и се наредиха нещата, ама си е все така грозен. И без това планувам евентуално да го заменя с Eonon.

_________________
Изображение Изображение


Последна промяна eLeS на 19 Авг 2019, 20:18, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 20:11 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 23 Яну 2011, 00:08
Мнения: 119
Местоположение: София
skype: galorion
noshten написа:
Такуми не е най-високото ниво при този модел шестица. По-скоро е междинка между последните две.


Възможно е. Казвам, каквото съм чел тук там. Все още не съм много запознат с модела и модификациите му. До сега бях с 626, ама там работите са ясни - имат кормило, педали и скоростен лост :) Туй то.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 22:22 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 266
Местоположение: Sofia
Честито колега и само безаварийни километри.

За Мазда 6 GH, Takumi e лимитирана серия автомобили която пуснаха(2011-2012). Има с 2.0 бензин 155кс и 2.2 дизел с 129кс. Не се предлага с 2.5 бензин. Имаха две нива на екстри и бяха с два три по различни цвята, спрямо другите, които се предлагаха. За съжаление не си намирам брошурата от тогава за да я снимам и покажа.
Не е най-високото ниво на оборудване и екстри за второ поколение, тъй като тогава най-високите нива бяха GTA и Activ GTA. За другите държави нивата с екстрите се казваха по друг начин.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2019, 22:30 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 23 Яну 2011, 00:08
Мнения: 119
Местоположение: София
skype: galorion
Благодаря, колега! Честно казано, в сравнение с предната, имам чувството, че сега имам всички екстри :) Харесва ми!

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2019, 07:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Много хубава, браво.
И да знаеш, ако сложиш хубав ксенон, ще видиш осезаема разлика, огромна и повярвай ми, никога няма да се върнеш обратно. :)
Прекрасна е колата, много ми харесва.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2019, 08:02 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
Честито, eLeS! Много безаварийни!

Тези лупи на фаровете ... не е ли с ксенон ?
Обикновен фар, мисля , изглежда по-различно ...

п.с Заблудил съм се - така си изглежда.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2019, 14:05 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 23 Яну 2011, 00:08
Мнения: 119
Местоположение: София
skype: galorion
Благодаря, колеги! Чувал съм, че ако се слага ксенон, нещо се обърквал компютъра, но може и да не е вярно :) Ксенона иначе, може би е хубаво нещо, но когато някой ми светне с такова насреща в тъмното и полудявам. Не ми се ще да го причинявам аз, на другите :) На мен ми се ще, евентуално някой ден да сложа и лед стопове, че моите са с крушки, но има време и за това. Сега имам да фиксвам кормилна рейка и хидравличен тампон, че ми предстои дълъг път след 2 седмици :) Не, че не може да се кара и така, ама имам чувството, че съм още на старата кола по тоя начин и е леко дразнещо.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2019, 14:14 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Не е проблема ксенона, ами това, че го слагат на обикновенни фарове и грейват като наближаваща комета. Ако се сложи на лупи няма никакви грижи с осветеността.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб