Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2021, 18:23 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Здравейте, приятели,

Нов съм във форума и исках да попитам няколко въпроса относно Мазда 6.
От доста години карам Ауди А3 и сега дойде времето за смяна на автомобила и съм се насочил към Мазда 6 и по-точно, този модел:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=j9lmx8

Гледах доста видеа в youtube, също така четох характеристиките, но бих искал да ви попитам и вас.

Каква е разликата на това изпълнение Signature с другия модел Skyactive, които е 197 к.с.
Според вас, кой е по-добрият вариант? Гледам, че този автомобил, който съм пуснал има почти всички екстри и доста ми харесва.

Как е като обслужване на двигател и скоростна кутия. Разходът по технически данни го дават около 10 л. Възможност има ли да се сложи газ на този двигател 2.5Т?
Има ли някакви специфични неща, за които да се оглеждам преди да закупя дадения автомобил.

И последен въпрос, това ли е най-доброто нещо за тази цена?

Благодаря предварително.

Поздрави,
Тодор


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2021, 22:45 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
Скайактив не е модел, а наименованието на технологиите, които Мазда са разработили за своите двигатели. 197 коня не ми е известно да има, има 194, но то е все тая. Това е мощността на атмосферния бензинов двигател. Вариантът с турбо в Европа не се предлага (за което всички плачем), но отново има разминаване на конските сили. По официални данни турбо бензинът е 250 коня, ако се кара с премиум бензин, иначе е 225. В САЩ обаче премиум бензинът е 93, а най-обикновеният е 87. Та, откъде ги измислиха тия 232 коня не знам. Signature е ниво на оборудване и то е най-високото възможно. В Америка то върви само с турбо бензин. За газ някой по-разбиращ ще трябва да каже. Ако тези километри са реални, аз бих си я взел, стига да не е блъскана и въпреки основателните притеснения, които някои хора са изразили тук, че дори в официалните сервизи може да нямат идея, как се ремонтира такъв мотор.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2021, 10:51 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Благодаря за отговора.
Тази кола, човекът я е продал преди няколко дни. Очаква същата обаче червена до 2-3 седмици да пристигне от Канада.
Щом този двигател не се предлага за Европа, значи ще е трудно с частите и майсторите. Ако повечето части са същите като на другата ще е добре, но ако имат разлики идва доста сложно.
Като цяло нямам никакви наблюдения върху мазда автомобилите, предвид на това, че съм карам 9 години Ауди.
Всички съвети, които бихте ми дали ще са ми много полезни.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2021, 10:59 
Offline
фен
2013 Mazda 6

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Здрасти колега,

Колата е с удар отпред в ляво , и то доста сериозен.

Гледал съм и снимки, продавача каза че еърбеци не са излезли (което мен много ме съмнява защото удара си е сериозен - броня, радиатори, ляв фар, калник подкалник и един куп други неща.

За газ - тая кола не.

Също друго което ми вади очите - това ниво излиза само и единствено с 19 цолови джанти, защо е с тези подобия на джанти и идея си няма.

Относно поддръжката - масло и филтри всеки може да и смени , нищо работа.

Но за други по сериозни ремонти се съмнявам. Тука ако им я закараш в СМ тази мазда ще го гледат като голям камък това турбо.

Иначе колата върви прилично, не е кой знае какво, човек очаква повече от автомобил 250к.с. с турбо ама може би заради скоростната кутия която вече е архаична - 6 speed.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2021, 13:23 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Значи с две думи, този двигател 2.5Т няма да е много приемлив за България, предвид на това, ако стане нещо няма кой да го прави?
Този автомобил от обявата е продаден, дано собственикът не чете форуми, за да види, че новата кола, която си е купил е блъскана...
Продавачът ми каза по телефона, че очаква същата в близките седмици, та да видим какво ще изпрати, като дойде. Отново ще е от Канада.

Аз честно казано, започвам да се разколебавам за избора си да се спра на Мазда 6, при нещата, които прочетох по форума.

Ще се радвам и други хора да дадат мнение по отношение точно на това изпълнение и този вдигател с турбото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2021, 13:43 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
GRD написа:
По официални данни турбо бензинът е 250 коня, ако се кара с премиум бензин, иначе е 225. В САЩ обаче премиум бензинът е 93, а най-обикновеният е 87


Това е защото американците си ползват пак тяхна си скала за октановото число.
Някъде из форума имаше тема за това.

Има 2 международни скали, като едната е тази която ползваме ние: 92,95,98,100
Има и друга скала при която еквивалента е с 10 единици надолу: 82,85,88,90
Има и американската, която е средноаритметично от 2-те: 87,90,93,95

Следователно 93 октана в щатите е същия бензин като 98 октана при нас, а този 87 октановия е 92 октана, който при нас не се предлага.

VPO написа:
Също друго което ми вади очите - това ниво излиза само и единствено с 19 цолови джанти, защо е с тези подобия на джанти и идея си няма.


Въпрос на вкус. Имам колега, който си купи Мазда 3, която оригинално излиза с 18 или 19 (ще те излъжа) и поиска да му сложат 17-ки като си я взема, защото му казаха, че няма как да му сложат 16-ки както първоначално искаше.

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2021, 08:49 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Приятели,

Ще се радвам да споделите и други мнения по въпросите, за да мога да направя най-правилния избор.

Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2021, 09:00 
Offline
фен
2013 Mazda 6

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
@gyenchev
заеби тия вкусове, тия джанти са пълна комедия...

Ето и малко снимки от колата:

https://prnt.sc/10grqzz

https://prnt.sc/10grrds

https://prnt.sc/10grroj

https://prnt.sc/10grrz2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2021, 00:07 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
Красота...за 36 бона...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2021, 08:29 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Nooky написа:
Аз честно казано, започвам да се разколебавам за избора си да се спра на Мазда 6, при нещата, които прочетох по форума.


Колега, във всеки форум за всеки модел на всяка марка има изписани страници от текст с проблеми. Това не трябва да ви разколебава. Хората пишат, когато нещо не е наред. Ако всичко е супер си карат и не се занимават. Затова и мненията са основно негативни за неща, които са забелязани и дразнят.
Аз също се дразня на това - онова и дори съм написал оплаквания тук, но спокойно мога да кажа, че съм предоволен от Мазда 6.

Относно избор на автомобил зад океана... Лично аз не бих го направил. Уж колите същите, ама не били баш същите. Счупи се нещо тръгнеш по сервизи, повечето не могат да ти помогнат. Хване се някой да я прави, или си остави ръцете, или пропусне нещо от липса на знания. Освен това и частите много често имат малки разлики, но достатъчни.
Споделеното мнение е базирано на разговори с доста познати автомонтьори, както и с такива закупили уж евтини коли, но после станали доста скъпи от Щатите/Канада.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2021, 13:00 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Благодаря ви за съдействието и отговорите.
Определено ще съм много разочарован, ако бях тръгнал да гледам тази кола и после се окаже жестоко блъсната.
Предполагам, че и новата, която очаква се е по същия начин.

Относно изборът за двигател, може би ще е по-добре да си е за европейския пазар, въпреки че много ме блазнат повечето коне. Имам чувството, че 192 к. с. няма да върви много, като е без турбо.

Като цяло на мен 6-тицата ми харесва, като визия, друг в въпросът че съм фен на Ауди.

Ще помисля още малко и като се позатопли времето ще взема да разгледам някоя кола на живо, за да съм абсолютно сигурен, че това е бъдещата ми кола и след това да търся за покупка.

Още веднъж благодаря и ако някой се сеща още нещо може да ми пише отново.

Поздрави,


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2021, 15:07 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
И аз като настоящ собственик на Ауди а6 3,0тди 2012год,много се колебая дали да рискувам с покупка на 6-ца след 2017-та автомат.Държа на динамика и адекватна кутия.Като знам в сегашната ми кола как върви как работи автомата,много се притеснявам дали 6-цата няма да ми е слаба и мудна.Следя темата с интерес и чакам мнения на собственици.Наскоро карах 3-ка бензин 165к.с. автомат и установих,че кутията е долу-горе ок,но мотора ще ми дойде слаб,особено на магистрала.Интересно ми е 2,2д как ще е откъм динамика.

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2021, 16:23 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Аз съм с А3, старичка е вече 2004 г. 2.0 ТДИ 140 коня, като има и ремап и сега е 173-4 коня. Доста съм доволен от вървежа. Набира доста бързо и почти няма разлика с на баща ми А6-тицата 224 к.с.
При положение, че мазда 2.2 Д е със 175, според мен ще е доста по-тромава от А3-ката, затова се бях насочил към бензин, но без турбото, май бензина ще е още по-зле, въпреки че е 192 коня.
Правя сравнение с едно БМВ, което имаше един приятел 2.2 бензин 170 коня без турбо и беше направо пенсионерска кола.

Направо ще се побъркам ако купя нещо, което е над 30 хил. лева и не остана доволен от вървежа и всякакви други ме изпреварват. Не е опция да дебна километър прав участък, за да изпреваря някой.
Стъклата, че не се прибират ще го првживея, но искам да си закупя нещо хубаво, което да върши работа и да си го карам поне 8-9 години без притеснения.
А3-ката я имам от 2012 г. и съм много доволен, но е с две врати и определено е дошло времето за нещо по-ново.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2021, 18:42 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Пичове, идете на тестдрайв на нова Мазда 6. Те моторите са същите от 2012 г. насам. Ще си прецените вървенето дали ви устройва, но силно ме съмнява. От 3.0 тди да слезеш на 4 цилиндъра атмосферка бензин и 50 коня надолу.. със сигурност ще се чувстваш спрял и няма да ти хареса вървежа.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 09:26 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
Записах се онлайн за тестдрайв в сайта на Мазда миналата година по това време,преди да си купя сегашната кола.Продадохме семейната 6-ца 2006-та 2,0д от която бяхме супер доволни и бях решил твърдо да взема новия модел,но вече година,никой не се е свързвал с мен за тест драйв :D :D :D ,а най-вероятно щях да купя от тях

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 09:51 
Offline
фен
2013 Mazda 6

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
323f-fan написа:
И аз като настоящ собственик на Ауди а6 3,0тди 2012год,много се колебая дали да рискувам с покупка на 6-ца след 2017-та автомат.Държа на динамика и адекватна кутия.Като знам в сегашната ми кола как върви как работи автомата,много се притеснявам дали 6-цата няма да ми е слаба и мудна.Следя темата с интерес и чакам мнения на собственици.Наскоро карах 3-ка бензин 165к.с. автомат и установих,че кутията е долу-горе ок,но мотора ще ми дойде слаб,особено на магистрала.Интересно ми е 2,2д как ще е откъм динамика.


Колега, няма никаква връзка между А6 и Мазда 6 (е може би цифрата 6). Това ще е като да идеш от кон на магаре :) Да и двете ще те возят, но возията, адекватноста на двигателя и на скоростната кутия няма нищо ама нищо общо. Те за това и цените са им коренно различни като чисто нови , пък и като станат на по 4 години пак Ауди А6 е с цена х 2.

Карай си Аудито, обслужи си веригите и кутията и пееш


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 10:17 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
VPO написа:
323f-fan написа:
И аз като настоящ собственик на Ауди а6 3,0тди 2012год,много се колебая дали да рискувам с покупка на 6-ца след 2017-та автомат.Държа на динамика и адекватна кутия.Като знам в сегашната ми кола как върви как работи автомата,много се притеснявам дали 6-цата няма да ми е слаба и мудна.Следя темата с интерес и чакам мнения на собственици.Наскоро карах 3-ка бензин 165к.с. автомат и установих,че кутията е долу-горе ок,но мотора ще ми дойде слаб,особено на магистрала.Интересно ми е 2,2д как ще е откъм динамика.


Колега, няма никаква връзка между А6 и Мазда 6 (е може би цифрата 6). Това ще е като да идеш от кон на магаре :) Да и двете ще те возят, но возията, адекватноста на двигателя и на скоростната кутия няма нищо ама нищо общо. Те за това и цените са им коренно различни като чисто нови , пък и като станат на по 4 години пак Ауди А6 е с цена х 2.

Карай си Аудито, обслужи си веригите и кутията и пееш

Кутията ми е чисто нова,заедно с веригите,сменени при предният собственик в Германия.Просто имам оферта да я продам и се чудя дали да заложа по-нова кола,но по-нисък клас.Знам,че след Аудито технологично слизам много надолу,затова се колебая.Много ми харесват Маздите,но явно ще трябва да се пробвам,да се помоля един вид,за едно кръгче. :D :D :D

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 11:14 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
323f-fan написа:
Кутията ми е чисто нова, заедно с веригите, сменени при предният собственик в Германия. Просто имам оферта да я продам и се чудя дали да заложа по-нова кола,но по-нисък клас.Знам,че след Аудито технологично слизам много надолу, затова се колебая. Много ми харесват Маздите, но явно ще трябва да се пробвам, да се помоля един вид, за едно кръгче. :D :D :D


Аз искам да споделя същото впечатление. Купих си чисто нова Мазда 6 с всички екстри. Приятелче си взе А6 за същите пари на 3 - 4 години втора ръка с 3.0TDI. Ами, каквото и да си говорим има разлика в автомобил струвал ~70 хиляди, като нов (Маздата) и такъв струвал ~140 хиляди. В градски условия дизеловия двигател на Маздата не отстъпва много на този на Аудито, защото няма къде да се разгърнат. Извън града нещата стоят коренно различно. Също така окачване, кутия, комфорт на седалките, обезшумяване.... Списъкът е дълъг.

И въпреки всички плюсове на автомобилите втора употреба и това, какво получаваш за парите си, аз лично съм 100% за чисто нов. В момента с начина на живот, който водя, просто не мога да си позволя да има още нещо, за което да мисля. Гаранция + КАСКО е нещото, което ме кара да спя спокойно и съм готов да платя повече за това.

Всеки гледа себе си и си преценява :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 11:42 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Сравнението дизел/бензин не е съвсем коректно, даже да се сравняват бензина и дизела на мазда, дизела може да е 175 коня но е с близо 400 nm въртящ момент, докато бензина дори и близо 200 коня е с 250 нм. Аз карам 165 коня, след като преди това карах дизел 130 коня но с 360 нм въртящ момент и въпреки че предната ми кола беше близо 1700 кила в доускорението турбо ефекта си беше налице. Колегата от 3.0 6-так мотор ако мине на атмосферен бензин, наистина ще му е тегаво, та ако ще търсиш горе-долу адекватен вървеж и нова кола, по-добре ще е да се гледат дизеловите мазди.
При мен с годините обаче почва все повече да ме е шубе да карам бързо и в момента като се кача на магистрала с жена, дете и два куфара круиз на 143-145 км. е ОК ускорението до към 160 е добре, но разбира се не се гледа разхода, като натисна педала до ламарина 40-45/100 (хубаво че е моментен) след 160 е тегаво, но и все по-малко ги търся тези скорости.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 12:17 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
Аз гледам дизелът на Мазда,колегата по-горе беше писал за бензина.Иначе,пробвах 3-ка бензин 165к.с. и определено ми е доста слаба.Също ме притесняват някакви мнения,които срещам,за прегорели гарнитури на 2,2д на никакви километри и по английските форуми много се оплакват от дпф-ите и оттам много проблеми с лагери на вал и задиране на валове.

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 13:19 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Аз имам Мазда 6 2.2D 175 HP, друг мой приятел има Мазда 6 2.5 бензин 192 HP. Беше ми интересно, на него също и си ги разменихме за седмица за да ги тестваме. Преди това си направихме драг и дизела победи със съвсем малко всеки път (вероятно от гумите). След безполезните състезания просто си разменихме автомобилите и всеки караше на другия.

Впечатленията ми са, че за градско дизела е в пъти по - добре. Колата е в обороти, натиснеш педала и тя просто ускорява. Нито връща предавки, нито нищо. Бензина от друга страна вдига обороти, връща предавка и докато вземе да тръгне и то момента, в който да се мушнеш някъде изчезнал. Също така по баири отново се усещаше лаг в мощността, ако не е в спортен режим. Моя приятел каза същото. Ако бензина не е във високи обороти не може да се мери с дизела за ежедневно шофиране.

Ако аз сляза от 3.0TDI и то Quatro на Ауди не мисля, че ще мога да свикна с бензинова Мазда 6-ца. Да не говорим за това, че ще трябва изцяло да си променя навиците при изпреварване и дори се страхувам, че може да създам опасна ситуация.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 13:54 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
Цитат:
Да не говорим за това, че ще трябва изцяло да си променя навиците при изпреварване и дори се страхувам, че може да създам опасна ситуация.


Ето точна сентенция на колебанията ми.Свикнал съм при дупка в трафика,като чукна газта и моментално да се мушна,т.е. колата да реагира веднага и като мотор и като кутия.Преди години слязох от ауди а6 битурбо бензин,на алфа 159 1,8 атмосферен на газ.На няколко пъти,докато свикна,увисвах в насрещното,аха пред челен удар.

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 10:50 
Offline
фен
2013 Mazda 6

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Stefanicio написа:
Аз имам Мазда 6 2.2D 175 HP, друг мой приятел има Мазда 6 2.5 бензин 192 HP. Беше ми интересно, на него също и си ги разменихме за седмица за да ги тестваме. Преди това си направихме драг и дизела победи със съвсем малко всеки път (вероятно от гумите). След безполезните състезания просто си разменихме автомобилите и всеки караше на другия.

Впечатленията ми са, че за градско дизела е в пъти по - добре. Колата е в обороти, натиснеш педала и тя просто ускорява. Нито връща предавки, нито нищо. Бензина от друга страна вдига обороти, връща предавка и докато вземе да тръгне и то момента, в който да се мушнеш някъде изчезнал. Също така по баири отново се усещаше лаг в мощността, ако не е в спортен режим. Моя приятел каза същото. Ако бензина не е във високи обороти не може да се мери с дизела за ежедневно шофиране.

Ако аз сляза от 3.0TDI и то Quatro на Ауди не мисля, че ще мога да свикна с бензинова Мазда 6-ца. Да не говорим за това, че ще трябва изцяло да си променя навиците при изпреварване и дори се страхувам, че може да създам опасна ситуация.


Според мен, най-удачния вариант е: Ауди А6 3.0 ТФСИ със суперчарджър след 2016 т.е. 333 к.с. , по възможност със ЗФ8 - т.е. канадка.
Нищо от гамата на Мазда няма да ти допадне - независимо дали е бенз или дизел, просто тези коли са различни вселени.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 11:08 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
VPO написа:
Според мен, най-удачния вариант е: Ауди А6 3.0 ТФСИ със суперчарджър след 2016 т.е. 333 к.с. , по възможност със ЗФ8 - т.е. канадка.
Нищо от гамата на Мазда няма да ти допадне - независимо дали е бенз или дизел, просто тези коли са различни вселени.

Лично за себе си избрах нов автомобил от една от германските марки. Не е 333 кончета, а 306, но дизайна ми допада супер много, сложих пакетите, които наистина искам и използвам и се получи добре. Сега ще го чакам 5 месеца, докато го произведат и дойде. Маздичката съм я пуснал да се продава, макар да ми е жал супер много, защото се грижех добре за нея и съм добавил доста допълнителни неща. Нищо де, този, който я вземе ще извади късмет :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 11:13 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Определено и аз доста се разколебах по отношение на Маздата.
Ще изчакам до лятото да видим какъв ще е точно бюджетът, но като цяло определено Аудито е по-добрият вариант, въпреки по старата година.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 11:36 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Nooky написа:
Определено и аз доста се разколебах по отношение на Маздата.
Ще изчакам до лятото да видим какъв ще е точно бюджетът, но като цяло определено Аудито е по-добрият вариант, въпреки по старата година.

Много може да се говори за нов/леко употребяван/употребяван автомобил. Всеки избирайки такъв от някоя от групите си има своите причини. Ако гледаме само данни на хартия то да си вземеш употребявана кола е много по - добре. Моята маздичка е края на 2016-та и беше нова. Преди година приятел си взе дооста изгодно Ауди А8 4.2 TDI 2016-та с почти всички екстри. Излезе му 48 000. Да, около 15 000 повече е от продажната цена на моята, което си е 50%, обаче разлика е от земята до небето. Но когато караме аз съм спокоен и си свиркам, че ако тропне нещо моята е още в гаранция, а на него му се свива сърцето при всеки странен звук, защото знае, че ремонта ще е космически.
Какъвто и избор да направиш е важно да си доволен от избора си :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 14:01 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Ремонтите в оторизиран сервиз не са безплатни при нов автомобил. Гаранцията покрива само определени неща. Давам пример: заминало турбо на автомобил в гаранция му искаха на колега 3000-4000 лв , забравил съм точната сума. Много от нещата в Стар Моторс се плащат и няма значение дали е в гаранция автомобила.

П.п. сви ли ти се сърцето ? Ауди си е друга класа, нормално е цените да са други.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 14:50 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
Днес,след разговор със собственик на СХ5 2,2д 2017год май стигам до извода,че разхода на гориво ще е еднакъв със сегашното ми возило,което обезмисля напълно мераците ми за по-нова Мазда.

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 15:05 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
Parisatis написа:
Ремонтите в оторизиран сервиз не са безплатни при нов автомобил. Гаранцията покрива само определени неща. Давам пример: заминало турбо на автомобил в гаранция му искаха на колега 3000-4000 лв , забравил съм точната сума. Много от нещата в Стар Моторс се плащат и няма значение дали е в гаранция автомобила.

П.п. сви ли ти се сърцето ? Ауди си е друга класа, нормално е цените да са други.

До сега не съм плащал за нищо в сервиз, а последните ми няколко коли са нови и са дефектирали различни неща по тях. Дали съм имал късмет, дали някой друг е нямал не мога да кажа, но определено предпочитам спокойствието на гаранционния период и съм готов да платя повече за това. Предпочитам 70 000 лв. за нова Мазда, отколкото същите пари за S-Класа втора ръка, дори и при второто да получа космически кораб, а при първото ъпгрейдната каручка.
Както вече казах, всеки сам си преценява, как и за какво да си дава парите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 20:05 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Да всеки си преценява. Има хора, които искат да махнат найлончетата (помагах на колега и е кеф наистина), други предпочитат някоя с изтичаща или изтекла гаранция, но по-висок клас. Е аз съм от тях. Не искам да имам никакво вземане даване с оторизиран сервиз, на която и да е марка.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 42 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб