Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2021, 14:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Интресно ми е хората пишещи в темата за по-старите коли, които карат, дали някога са карали собствен чисто нов автомобил? Не 2-3 км. тестдрайв. Дали някога са имали чисто нов автомобил?
Просто питане.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2021, 16:06 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Аз не пиша в тази тема но съм имам чисто нов ...vw обаче. Наскоро си купих друга марка но на 6 години малко след гаранцията. :|

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2021, 19:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Имали сме, включително и тази Мазда от подписа. Разбирам питането ти, от новото по-хубаво няма, но малко хора могат да си позволят нова желаната марка и модел. И на мен ми се кара джип мерцедес, ама нямам 150 000 лв. за нов, пък няма земна сила, която да ме накара да дам 30 000 лв. за 8-10 годишен автосалонен представител. Единствен вариант за втора употреба кола, бих взел от личен познат, на която да знам всичко кога какво е правено или евентуално от БГ дилър, в гаранция и проверка в застрахователя дали е правено нещо.
Друг е въпросът, че има хора, които си сменят колите през 6 месеца и да купят нова, се обезсмисля. Някои имат късмет и сменят само консумативи, други не чак толкова :D Но винаги ще има хора, предпочитащи нова кола от нисък/среден клас и такива, предпочитащи 5 годишна премиум марка, и трети, купуващи предбраково състояние.
На вкус и цвет товарища нет!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2021, 22:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
donpeev написа:
Имали сме, включително и тази Мазда от подписа. Разбирам питането ти, от новото по-хубаво няма, но малко хора могат да си позволят нова желаната марка и модел. И на мен ми се кара джип мерцедес, ама нямам 150 000 лв. за нов, пък няма земна сила, която да ме накара да дам 30 000 лв. за 8-10 годишен автосалонен представител. Единствен вариант за втора употреба кола, бих взел от личен познат, на която да знам всичко кога какво е правено или евентуално от БГ дилър, в гаранция и проверка в застрахователя дали е правено нещо.
Друг е въпросът, че има хора, които си сменят колите през 6 месеца и да купят нова, се обезсмисля. Някои имат късмет и сменят само консумативи, други не чак толкова :D Но винаги ще има хора, предпочитащи нова кола от нисък/среден клас и такива, предпочитащи 5 годишна премиум марка, и трети, купуващи предбраково състояние.
На вкус и цвет товарища нет!

Нали това казвам и питам. Дали тези, които искат премиум на 6-7 години примерно са карали нова, не толкова премиум (като Мазда примерно).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2021, 18:29 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Аз съм от тези дето карат нова не премиум и напоследък взех да се замислям по въпроса. Карал съм Сузуки, Мазда и Шкода нови, но покарвам от време на време и някое Ауди на 4-5 години и много ме замисля.
Например сегашната ми Шкода е на почти 2 години а последните седмици побръмчах с А4 на 5 години. Като екстри са идентични(всичките адаптивни темпомати,фарове и други), двигателите също може би скоростните кутий са различни и км са 10К в полза на аудито. Ами доста по-стегнато ми се струва и вътре интериора някак е по-приятен.
Та се замислих като му дойде времето дали и аз да не взема нещо от премиум класа на 3-4 години???
Един приятел така се чуди и си взе БМВ535 на 5 години на цената на наточена Октавия или 6-ца но не най-високото ниво.
Това е може би до като човек не опита няма да разбере кое е верният избор, но винаги го има късмета в двата вариянта да не изтеглиш късата :) .

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2021, 22:37 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
jeffw720 написа:
Интресно ми е хората пишещи в темата за по-старите коли, които карат, дали някога са карали собствен чисто нов автомобил? Не 2-3 км. тестдрайв. Дали някога са имали чисто нов автомобил?
Просто питане.


Да, Лада 2105, а преди това и жигула. :D
И 10 нови Дачии не могат да се сравнят с едно Ауди на няколко години !

Колегите по-горе са написали, кефа от премиум модел е съвсем различен. Дървото си е дърво и като е ново.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2021, 08:26 
Offline
фен
2013 Mazda 6

Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:35
Мнения: 132
Местоположение: Sofia
Като отговор на колегата jeff бих казал какво ще взема аз вместо чисто нова - Мазда, Шкода и тем подобни от среден клас.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 0200bb06df

Тази кола е от програмата на Мерцедес Jurgen Sterne - втора младост - колата идва с гаранция от 2 години, продава се само и задължително напълно обслужена.
Като и се приспадне и ДДС (19%) защото все още има вратички за това :shock: :) и става под цената на така обичаните среден клас марки.

П.С.

Цената от обявата не е крайната цена, винаги свалят по няколко К


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2021, 10:15 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
VPO написа:
Като отговор на колегата jeff бих казал какво ще взема аз вместо чисто нова - Мазда, Шкода и тем подобни от среден клас.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 0200bb06df

Тази кола е от програмата на Мерцедес Jurgen Sterne - втора младост - колата идва с гаранция от 2 години, продава се само и задължително напълно обслужена.
Като и се приспадне и ДДС (19%) защото все още има вратички за това :shock: :) и става под цената на така обичаните среден клас марки.

П.С.

Цената от обявата не е крайната цена, винаги свалят по няколко К


Честно, тази Е-Класа е страхотна!!!
Преди година и малко бях на пазара за подобен автомобил на малко километри и нямаше никоя, която дори да се доближава до този екземпляр.

Относно въпроса Нова/Стара... Ами ясно е, че ако имаш неограничен бюджет е най - добре да си вземеш чисто нова с точно тези неща, които ти я искаш. Ако си на бюджет всеки преценява за себе си. Само едно искам да кажа. Тази Е-Класа в сравнение с Мазда 6 с всички екстри е все едно космически кораб и автомобил. Просто има огромна разлика във всяко едно отношение!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2021, 12:06 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Нека му е гадно на колегата, че това бижу са го карали няколко години и са му пръцкали на сделката. Ама е класа във всяко отношение.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2021, 15:22 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
VPO написа:
Като отговор на колегата jeff бих казал какво ще взема аз вместо чисто нова - Мазда, Шкода и тем подобни от среден клас.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 0200bb06df

Тази кола е от програмата на Мерцедес Jurgen Sterne - втора младост - колата идва с гаранция от 2 години, продава се само и задължително напълно обслужена.
Като и се приспадне и ДДС (19%) защото все още има вратички за това :shock: :) и става под цената на така обичаните среден клас марки.

П.С.

Цената от обявата не е крайната цена, винаги свалят по няколко К

Я разкажете повече за вратичката, че е интересно.

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2021, 22:44 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
Колата е жестока. Приятел ме покани да черпи за същата Е-класа, 2017 двойка турбо бензин, софтуерно скопена на 184 коня, 4-матик, от Германия, 33 хил. км, 50 000 лв. За разлика от неговата тази от горната обява изглежда нелепо, а с тези джанти - още повече. Има някои много нефелни решения, но като возия, солидност, усещане и комфорт е уау. Минахме през Балкан Стар, за да купим две рамки за номерата с логото на мерцедес по 4 лева бройката, че на другите пишеше опел. Извинявайте, ама на паркинга, чисто визуално, ако Такумито можеше да говори, щеше да пита къде е попаднало.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2021, 14:12 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Окт 2019, 10:14
Мнения: 25
Местоположение: София
Все едно сме в някакъв MB форум тука :mrgreen:

_________________
Mazda3 2019, Sky-G 2.0 M-Hybrid, 6MT, Sedan


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2021, 17:08 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Мар 2018, 17:24
Мнения: 74
Местоположение: Варна
ivorpetkov написа:
Все едно сме в някакъв MB форум тука :mrgreen:

В общия случай, който каквото и да кара му се иска да опърди (с извинение) седалките на някоя нова S-Класа, но пуста сиромашия.. не ми достига малко за подобна :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2021, 18:27 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Хората имащи възможности за такъв автомобил са доста нарядко вече. Дори и тези с парите вече си купуват по прагматични коли. И аз имам много близък с Мерцедес....до сега за 5 години я плати поне на 30% още.....и сега с удоволствие ще я разкара и ще си купува някаква по народна кола която няма да го събаря толкова. Е тои живее в Германия и там си е сатър отвсякъде със сервизите.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2021, 19:30 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Ное 2018, 13:46
Мнения: 62
Местоположение: България
Явно аз съм от малкото които не мислят за оправдано да се дават толкова пари за кола -70хил. Дори да ги имам, по скоро бих си купил някоя недвижима собственост.
Взех преди 2 години CX-5 2015 понеже ми трябваше повече място за багаж и след първоначалната еуфория от колата не бих отказал и да се кача отново на стария Mitsubishi Space star 2003г. (Единствено би ми липсвало круиз контрола.)
Предполагам, че ще карам маздата докато не стане 20-25 годишна (ако изкара толкова) и след това ще се метна на някоя Tesla 3 или еквивалентна (надявам се дотогава да паднат цените).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 10:15 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
И аз съм от тези, дето могат, но никога няма да дам 70 000 за нова кола.
Както си казал ти, аз си карам мойта, докато не почне да ми прави много проблеми, останалите пари се инвестират.
Но като гледам, малко е вероятно и пак да си купя нова кола, по-скоро бих си взел някоя стандартна марка за около 25-30 к , да избегна голямата обезценка.
Виж премиуми и екзотики не бих карал, нямам мерак да ми струва ненужни пари на година колата,
Трябва ми само 150 коня двигател, здрава сглобка и надеждна кола. Всичко друго е глезотия, за която ще трябва да платя с личното си време, работейки. А времето е най-ценния ресурс, само намалява,


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2021, 11:40 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Parisatis написа:
Ремонтите в оторизиран сервиз не са безплатни при нов автомобил. Гаранцията покрива само определени неща. Давам пример: заминало турбо на автомобил в гаранция му искаха на колега 3000-4000 лв , забравил съм точната сума. ..

Заводската гаранция покрива всички технически дефекти, с изключение на нормално износваемите детайли (например чистачки, гуми и спирачни накладки и дискове) и консумативи ...
И не плащаш нищо...
Виж ако под 'гаранция' имаш предвид така наречената. 'удължена гаранция' - това си е вид застраховка (то май и застраховател я издава :) ) , която покрива риска от повреда на определени агрегати, условности и т.н... Но това е доста далеч от заводската гаранция.

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2021, 19:41 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Сега аз на Стар моторс ли да вярвам или на теб ?! Те искат едни N хиляди лева за ремонт на компонент (турбо) на Мазда в гаранция. Кое точно не разбра г-н Разбирачев ?! Карай си Реното Qashqai със здраве и безплатни ремонти.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2021, 20:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Parisatis написа:
Сега аз на Стар моторс ли да вярвам или на теб ?! Те искат едни N хиляди лева за ремонт на компонент (турбо) на Мазда в гаранция. Кое точно не разбра г-н Разбирачев ?! Карай си Реното Qashqai със здраве и безплатни ремонти.

Г-н Parisatis, колегата @slowtraveler го е описал много точно кое какво е и аз от собствен опит го знам, че е така.
А това, че искат пари за ремонт на турбо е в зависимост какво къде и как е описано и дали е в заводската или удължената ганация (в нея има уловки). Нека уточним моля и нали вие си взехте октавия извън гаранция за да си плащате ремонтите.

Лека вечер :)

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2021, 20:42 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Безплатен обяд няма.

Лека вечер ;)

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2021, 00:01 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Parisatis написа:
Сега аз на Стар моторс ли да вярвам или на теб ?! Те искат едни N хиляди лева за ремонт на компонент (турбо) на Мазда в гаранция. Кое точно не разбра г-н Разбирачев ?! Карай си Реното Qashqai със здраве и безплатни ремонти.

Колега, не знам защо реагираш толкова остро...
Имал съм нов Опел, нов Авенсис, нова Мазда, нов Фиат, нов Джип и още доста други марки - минал съм през процедурата..
И съм чел ВНИМАТЕЛНО дребните букви...
За Кашкая не се притеснявай - ще е странно да изисквам безплатни ремонти за 13 годишен автомобил :D Може да е под 80х.км, ама времето си е време.....
Приказки 'как един приятел' са релевантни ако си вникнал в детайлите...
В случая съм убеден, че ти просто си пропуснал детайлите - вероятно приятеля ти просто е спестил някой текст 'с дребен шрифт' - точно тези условности след официалната ЗАВОДСКА гаранция...
И да - например Джипа го взех със ЗАВОДСКА гаранция 2г/100х.км и РАЗШИРЕНА (разбирай - застраховка - с 'малки букви') до 4г/200х.км...
Вторите две години бяха с условности, докато ЗАВОДСКАТА гаранция по закон си е безусловна - за всички дефекти, получени по време на нормална експлоатация, изключвайки нормалното износване и инциденти... (можи бе трябва да потърся архива какви бяха условностите? Но доколкото си спомням ДВГ бе покрит изцяло поне за Джип)
С Опел са изпращали екип със сервизен автомобил (да, след контакт с представителя за Европа, защото 'странното гаснене на ДВГ по време на изпреварване и изчезване на сервото на волана и индикациите по дисплея' не можеха да бъдат показани пред сервизните специалисти), който да отстрани 'странен' проблем с ДВГ, като преди това сменяха електрически дросел, ЕКУ и т.н... БЕЗПЛАТНО... Отстраниха проблема отново безплатно
На познат му смениха целият двигател в Австрия по гаранция (ДВГ отказа по време на път)...
С Маздата сменяха някои детайли гаранционно (СТАР МОТОРС разбира се), но не толкова основни... С Фиата проблеми в гаранция не съм имал доколкото си спомням (бях го взел на служител)...
С Джипа правиха интервенции по сервоусилвател на спирачната система, сенници, ск.кутия, ДВГ (препрограмиране на последните два) и т.н. - всичко бе безплатно за мен...
Просто това са заводски дефекти - няма как турбината (част от ДВГ) да не е покрита от ЗАВОДСКАТА гаранция..... Това си е ПИСАНО правило...
В допълнение - на служебно Пежо - бус сменихме ДВГ с нов (от преставителя) - съответно получихме ПЪЛНАТА ЗАВОДСКА ГАРАНЦИЯ за ДВГ до навършване на години/километри въпреки, че бусът вече бе 5 годишен...
И покриваха ВСЕКИ проблем, който може да възникне по ДВГ (включително турбонагнетателя) по време на гаранцията.... Само по ДВГ - което си е напълно логично и разбираемо...
Така, че съветът ми е просто да попиташ приятеля си дали наистина е сменял турбина по време на заводската гаранция...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2021, 12:35 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Parisatis написа:
Сега аз на Стар моторс ли да вярвам или на теб ?! Те искат едни N хиляди лева за ремонт на компонент (турбо) на Мазда в гаранция. Кое точно не разбра г-н Разбирачев ?! Карай си Реното Qashqai със здраве и безплатни ремонти.


Колега, може би трябва да се запознаеш с нормативната база и законовите разпоредби преди да философстваш. Законовата гаранция в ЕС е 2 години и през това време каквото и да стане по колата са длъжни да ти я оправят. След тези 2 години всяка марка си дава допълнителна "гаранция" ако може въобще да се нарече така, защото реално покрива доста малко неща. Тя не е обвъзана с законово задължение и там важат общите условия на дилъра, които както казаха другите колеги са с доста дребни букви и са направени така, че почти всичко да не ти се покрива. В твоя случай на "един приятел" най-веротно е бил във втория период.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2021, 16:04 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
На мен на кола купена 2013, през 2018 ми смениха задните спирачни апарати без да дам една стотинка, па незнам в каква гаранция съм бил...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2021, 20:21 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
donpeev написа:
Parisatis написа:
Сега аз на Стар моторс ли да вярвам или на теб ?! Те искат едни N хиляди лева за ремонт на компонент (турбо) на Мазда в гаранция. Кое точно не разбра г-н Разбирачев ?! Карай си Реното Qashqai със здраве и безплатни ремонти.


Колега, може би трябва да се запознаеш с нормативната база и законовите разпоредби преди да философстваш. Законовата гаранция в ЕС е 2 години и през това време каквото и да стане по колата са длъжни да ти я оправят. .


Много добре познавам нормативната база. Това работя 20 години. За законовата гаранция или за търговската говориш като начало ? Защото са две много различни неща според нормативната база и законовите разпоредби. Търговската допълва законовата, но всеки дистрибутор сам решава дали и кое точно да добави. Особено части, които дистрибутора е дефинирал като консумативи. Амортизиращите се части не се покриват от законовата гаранция. Така можеш да претендираш, че гумите са ти се износили. Аман от ''разбирачи'', чели недочели. Не знам как не ви е срам да пишете тук ...

:D :D :D

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2021, 22:19 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Колега, май нещо си се превъзбудил - успокой топката...
Гледам горе рипаш като пале след влак, и пак не си разбрал какво говорим... :)
Освен дрънканиците ти по-горе, така и не си уточнил на какво основание СМ са отказали гаранционна подмяна. Това би изяснило всичко и навярно би прекратило спора....
А ако е нямало основание - за какво ти е 'познаването на нормативната база' щом не си помогнал на приятеля си да пребори СМ?!
Условията за непризнаване на гаранция не са толкова много - броят се на пръстите на едната ръка... И всичките са пределно логични и разбираеми - например ПТП (там застраховката ти покрива ремонта, а не гаранцията), липса на коректно (в оторизиран сервиз) и навременно периодично техническо обслужване, саморемонт, неоторизирана модификация и т.н.

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2021, 21:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Parisatis написа:
donpeev написа:
Parisatis написа:
Сега аз на Стар моторс ли да вярвам или на теб ?! Те искат едни N хиляди лева за ремонт на компонент (турбо) на Мазда в гаранция. Кое точно не разбра г-н Разбирачев ?! Карай си Реното Qashqai със здраве и безплатни ремонти.


Колега, може би трябва да се запознаеш с нормативната база и законовите разпоредби преди да философстваш. Законовата гаранция в ЕС е 2 години и през това време каквото и да стане по колата са длъжни да ти я оправят. .


Много добре познавам нормативната база. Това работя 20 години. За законовата гаранция или за търговската говориш като начало ? Защото са две много различни неща според нормативната база и законовите разпоредби. Търговската допълва законовата, но всеки дистрибутор сам решава дали и кое точно да добави. Особено части, които дистрибутора е дефинирал като консумативи. Амортизиращите се части не се покриват от законовата гаранция. Така можеш да претендираш, че гумите са ти се износили. Аман от ''разбирачи'', чели недочели. Не знам как не ви е срам да пишете тук ...
Цитат:





Като работиш това 20 г., няма смисъл да надграждам знания ти. Господ да пази клиентите!
Като не ти е ясно за гаранциите, коя каква е, отваряй Закона за защита на потребителя и чети. Ако имаш капацитет има и съдебна практика. Първите 2 години дилърът сменя всичко дефектирало за негова сметка, освен нормално износените консумативи. И като пример за да ти стане ясно, сменяли са дискове на 20 000 км за тхна сметка, но пак казвам първите две години! Примерно накладките, въпреки че са консуматив и износваема част, в Рено са ги сменяли за тяхна сметка на 3000 км.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2021, 08:50 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Приятели,

какво ще кажете за този автомобил:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=k2pvia

Мисля, че е от същия човек с тази сивата където беше блъсната.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2021, 10:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Nooky написа:
Приятели,

какво ще кажете за този автомобил:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=k2pvia

Мисля, че е от същия човек с тази сивата където беше блъсната.


Добре де, наистина ли мислите, че тази кола, ако е редовна, може да се продава за тези пари?!? Трябва да имаш съвсем малко чувство за правилна преценка, за да разбереш, че нещо не е в ред. Най-малкото да сравниш цените с подобни автомобили. Кой каквото и да те убеждава, трябва да ти е ясно, че такава цена просто няма. Този човек все пак продава тази кола с някаква печалба, което значи, че цената е по-ниска. Платени са вносни такси, мита, данъци и каквтоо там още се плаща (не съм съвсем в час, защото никога няма да взема кола от САЩ или извън ЕС). Вижте немското мобиле, нащо мобиле... няма такава цена за редовен автомобил. На всичкото отгоре внос извън Европа, защото в Европа този двигател не се предлага заради нормите.
100% измислена история за мен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2021, 18:36 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Като изключим задницата наистина изглежда добре поне на снимки.Дори и да е правена и ашладисана не значи че ще има проблеми като мотор и окачване. Не са никак малко парите но така е със джамбазите.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2021, 14:11 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 07 Мар 2021, 17:59
Мнения: 65
Местоположение: Пирдоп
Момчето ми изпрати снимки и ударът не е бил много. Счупена е била решетката отпред.
Според вас дали може да се сложи газ на този двигател, тъй като разходът със сигурност ще е поне 15 градско.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб