Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2021, 18:45 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2018, 23:30
Мнения: 14
Местоположение: София
Здравейте! Доста има изписано по форума, но на повечето теми линковете не работят вече и не се разбира за какво се пише. Пък и малко да обновим дискусията 8)
Влезе ми мухата да си слагам мултимедия и се спрях на този вариянт -500лв.
Тук е малко скъпичка и с 1гб рам и 16гб ром. В алито намерих за около 330лв с 2гб рам и 32гб ром ето това.
Иии на въпросите :D .
1: Някой монтирал ли е такъв модел мултимедия с цял панел? И ако може да сподели мнение за устройството :).
2: Как стоят нещата с митото от алито, до колкото знам на техники като телефон, компютър, таблет не се налага мито, но пък намерих по разни форуми хора да си плащат мито за мултимедиите :?: .

П.С. Мухата :D влезе след като ми се счупи горната жабка (капачето е здраво, счупи се пластмасата в която влиза пинчето от капачето) карайки по едни много хубави павенца :shock: , и реших да сложа там мултимедия, но няма такива които се затварят (стърчащите са адски грозни според мен и ще привличат повече вниманието :ninja: ). След дълго ровене намерих само този модел, който пък е старичък (Андроид 8.1) и по скъп за това се спрях на горния вариянт.
Та някой може ли да даде идея как да го оправя или да търся ново? Пробвах да го залепя но изкара една седмица и като се разлепи пинчето влезна в някаква дупчица и изчезна завинаги :oops:

_________________
Mazda 6, Hatchback, 2.0 147 hp, 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2021, 08:14 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2016, 08:47
Мнения: 465
Местоположение: София
Roth написа:
Здравейте! Доста има изписано по форума, но на повечето теми линковете не работят вече и не се разбира за какво се пише. Пък и малко да обновим дискусията 8)
Влезе ми мухата да си слагам мултимедия и се спрях на този вариянт -500лв.
Тук е малко скъпичка и с 1гб рам и 16гб ром. В алито намерих за около 330лв с 2гб рам и 32гб ром ето това.
Иии на въпросите :D .
1: Някой монтирал ли е такъв модел мултимедия с цял панел? И ако може да сподели мнение за устройството :).
2: Как стоят нещата с митото от алито, до колкото знам на техники като телефон, компютър, таблет не се налага мито, но пък намерих по разни форуми хора да си плащат мито за мултимедиите :?: .

П.С. Мухата :D влезе след като ми се счупи горната жабка (капачето е здраво, счупи се пластмасата в която влиза пинчето от капачето) карайки по едни много хубави павенца :shock: , и реших да сложа там мултимедия, но няма такива които се затварят (стърчащите са адски грозни според мен и ще привличат повече вниманието :ninja: ). След дълго ровене намерих само този модел, който пък е старичък (Андроид 8.1) и по скъп за това се спрях на горния вариянт.
Та някой може ли да даде идея как да го оправя или да търся ново? Пробвах да го залепя но изкара една седмица и като се разлепи пинчето влезна в някаква дупчица и изчезна завинаги :oops:


Уточнявам, че и аз съм бил на твоя хал, но съм се отказал, така че вземи мнението ми със щипка сол.

Мен такова устройство ми седи грозно. Не е ясно колко е съвместимо с BOSE системата ако имаш такава, и трябва да се внимава.
Отделно повечето са със съмнително качество, нямаш никаква гаранция и т.н. На познат купувах такова и блутут модула му гръмна на първия ден. От там нататък само разправии и глупости, и в крайна сметка ни върнаха няви 50-60 лв.

Мито не се плаща. Това което другите плащат и му викат Мито, всъщност е ДДС и е 20%. И още 20-тина лв такси за оформяне на документи и някви други простотии от БГ Пощи.

Горната жабка си намери здрава от някъде и си я смени, да може да си я пълниш с разни неща :D.
Ако толкова искаш блутут, навигации и т.н. Вземи си една читава стойка за телефон, зарядно и един блутут модул (Yatour или подобен) и си живей живота :)

_________________
Mazda 6 GY 2.0 143hp
Mazda CX-5 2.5 194hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2021, 09:10 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Монтирах подобно устройство на Нисана...
Мито по принцип се дължи (май бе нещо около 2-3%), но зависи как ще бъде декларирано устройството... Ако е като автомобилна мултимедия - се дължи...
Ако е битова - митото е 0% (това - по спомен - можете да проверите актуалните проценти в ТАРИК - свободно достъпна система на Митниците)..
ДДС - да, дължи се върху цената + митото..
Впечатленията ми:
1. Като цял панел - заспа на място без проблем. Пластмасата е що годе ОК...
2. По спомен имаше цифрови изходи за външен усилвател, но Нисана ми не е като Маздата и нямаше допълнителен усилвател..
3. Работи вече повече от година. От време на време зависва, та се нуждае от рестартиране.
4. Звукът и дисплеят не са впечатляващи. Дисплеят е с по-малък контраст и яркост - при ярко слънце по-трудно се вижда, понякога отразява светлината, а нощем пък ми е по-ярък от нужното. Регулировките на звука не ми харесват - 'най-тихото' е по-силно от моето желание, и стъпките са доста 'на едро' - т.е. желаеш силата да е между две положения... Поне моето устройство не позволява добра настройка на звука на навигацията.. Качеството - ами на Кашкая звукът по принцип не е впечатляващ, така, че се филмирам.
5. Функционалността е мааалко спорна... Да, камерата си 'залепна', включва си се когато трябва и т.н. Има само 2 USB-та (поне моето устройство)... Едното го заех с 3G модул, а другото - с TPMS... Т.е. няма свободно за флашка (или трябва да изключиш нещо за да инсталираш музика и т.н.)... Блутут-а е по-зле от оригиналния. Освен това не можеше да се ползва 'оригиналния микрофон' - на Кашкая (но мисля и на Маздата) е друг тип микрофон с допълнително захранване, докато 'китаецът' си иска неговият най-обикновен микфорон. И звукът твърдо не е впечатляващ. Не винаги се чува добре. Силата на звука също е трудно регулируема - случва се звъненето да ти изкара акъла, щото си усилил музиката на някоя по-тиха песен (няма компресор)... Работата с телефона поне на моето (вече остаря - май Андроид 8 или 9), не е удобна - показва ти звънящият номер, но не и името..
Иначе WAZE ми стана първи спътник :)
Общо взето - силно смесени чувства (но и съм станал капризен - на предната джипка всичко по щатната навигация работеше перфектно - бе удобно, приятно и интуитивно, макар и картите да не бяха ъпдейтвани с години :) )...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2021, 17:43 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 10 Фев 2018, 23:30
Мнения: 14
Местоположение: София
gyenchev Ще размисля почивните дни за този БТ модул, аз съм си прекарал aux в подлакътника и съм боднал един БТ но с батерия, която държи около 3ч и е неприятно. Ще поразровя за здрава жабка! И аз там обичам да слагам разни "боклуци" :D . За Bose (нямам за съжаление) до колкото разбрах се прави мост на един кабел.

slowtraveler Точно това зависване според мен е от рамта :). Иначе за дисплей намерих с qled и ips, което ще премахне проблемите с яркост и отблясъци според мен. 3g модула мисля, че е излишен просто шерваш хотспот от телефона :) . А за силата на звука и мен доста ме притиснява този фактор, един колега с паленето винаги му пуска на макс радиото и е доста неприятно! Ще търся някакви по обяснителни клипове из нета, дано има.

Благодаря ви за инфото и за митата. Тези дни ще видим какво ще реша в крайна сметка :D, ако я взема ще пиша изчерпателен отзив :) (след 1-2 месеца доставка :D )

_________________
Mazda 6, Hatchback, 2.0 147 hp, 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2021, 18:29 
Offline
фен

Регистриран на: 01 Фев 2018, 21:28
Мнения: 107
Местоположение: Пловдив
Колега, ако е декларирано като електроника, не се дължи мито независимо от цената, а ДДС и евентуално такса ако искаш БГ пощи да ти посредничат и освободят пратката, ако можеш сам да си я освободиш, не дължиш такса.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2021, 20:44 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 22 Яну 2018, 20:51
Мнения: 145
Местоположение: София, България
Roth написа:
gyenchev ...... За Bose (нямам за съжаление) до колкото разбрах се прави мост на един кабел......

......


Мостът се прави на моделите преди фейслифта. Твоята ако е 2007 г., няма нужда да правиш нищо, за да подкараш AUX устройство. Моята е също 2007 г. с BOSE и не се наложи да се прави нищо, освен да се закачи буксата отзад на ресивъра. И да ти кажа, работи прекрасно - звукът дори превъзхожда като динамика този от CD-плеъра и всичко е изчистено и изглежда фабрично. Моето устройство не е YATOUR, а от тези жълтите, китайските, но пак казвам, че работи прекрасно. Не зависва, винаги започва от песента, на която е спряло като съм изгасил колата и звукът е чудесен. От устройството излизат едно женско USB и 3.5мм жак. Тези два жака са идеални, за да си вържеш едно мини Bluetooth приемниче, което взима захранване от USB-то и пуска сигнал по 3.5 мм жака. Така хем си слушаш от телефона, хем си имаш горна жабка, хем нямаш някакви грозни китайски изобретения по таблото ;) Успех!

_________________
.::: 2007 Mazda 6 Hatchback 2.3 166 hp :::.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2021, 18:20 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 10 Фев 2018, 23:30
Мнения: 14
Местоположение: София
Sky_Walker моят aux нямаше проблем да, само вкарах буксата и на Media бутона си върви, но звука е доста по-скапан от този на CD-то, явно толкова ми е читав кабела :). А може и BOSE-то тука да играе важна роля при теб :wink: . Както и да е вече е твърде късно... не издържах и си поръчах мултимедията :lol: . Излезна ми sale и ми се върза 260лв. - quad core, 2gb ram, 32gb rom, Bluetooth, 9" led display, android 10, RDS, DSP, WiFi, Steering Wheel Control и още куп глупости. Търговеца е с 95% позитивен рейтинг, доставка 14-28 дни, дано се върже в 2 месеца. Като дойде ще пиша в какъв филм съм се вкарал :lol:

_________________
Mazda 6, Hatchback, 2.0 147 hp, 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2021, 11:31 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Аз вече карам с китайска мултимедия около 2.5г. Не е перфектна, наистина, особено имайки предвид че им се слагат компоненти, които са поне 3г назад спрямо съвременен смартфон среден клас. При силно слънце под ъгъл, екрана не се вижда много, но това го има и при фабричните навигации, а моята я държа на 30% яркост. Имах очаквания че ще се предаде за 1г, защото е китаец, особено в летните жеги, но да чукна на дърво даяни.
За M3 като дизайн и пластмаси се върза отлично, освен това е с 4ГБ рам и не зависва. От време на време не отчита 2те копчета на волана за смяна на песни, за това намерих решение и се отказах да търся.
Обаче като функции я ползвам само за 3 неща и 3те ги върши перфектно. Едното е камерата за назад, разбира се - никакви оплаквания, супер е. Второто е Waze, без който не тръгвам дори на средни градски разстояния и съм си избил парите поне 10 пъти от камерите на КАТ. Не задавам маршрути, просто го пускам. Третото е Spotify за музика - въобще не се занимавам с MP3, дори не съм закачил кабелите за AUX и USB отзад, супер удобство. Качеството на музиката при мен е перфектно и 2 идеи над фабричното радио с Yatour, което не беше зле, макар и без BOSE. Стъпките на усилване/намаляне са си както трябва, явно зависи какъв китаец уцелваш. Липсва ми само онази функция на стоковото радио, която намаля и усилва звука според скоростта и при рязко спиране - беше доста полезна. Тук поне намаля звука при включване на задна скорост. Нямам данни от борд компютъра за разход, но хич не ми дреме за тях, да си призная. Горе долу знам си разхода, не се е променил особено, а и преди ги поглеждах от дъжд на вятър.

Баща ми наскоро ми покара колата по-дълго и поиска да му поръчам една и за неговата. Алито имат складове в Полша и Чехия и пристигна за 5 дни без мита. Учуди ме качеството на изработката, което е в пъти над тази на моята, а цената беше вече по-ниска. Страхотно олеофобно стъкло като на скъп таблет, отзад солиден анодизиран алуминий разан на CNC, не просто някаква ламарина, като на моята. Всичко това за 250лв. Предстои тепърва монтажа, но определено имам високи очаквания.

Кола без такива глезотийки в днешно време не си струва да караш вече. Болшинството марки дори с фабрични мултимедии, ако е поръчана, не са достатъчно добри докъм 2018та г. Та най вероятно ще купувам китаец и за следващата ми кола. Въпроса е само в конкретния квартал да не барат много, че тогава вече е филм. Аз и затова си взех такава с по-малкия екран, която изглежда все едно сложена в завода, иначе като е телевизор много си личи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2021, 20:34 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 10 Фев 2018, 23:30
Мнения: 14
Местоположение: София
Здравейте колеги! Мултимедията пристигна миналата седмица и този уикенд я монтирах!
Първо да се похваля, мито нямаше :D . Препакетирана е била в Холандия, за това най вероятно.

Изображение

Събота се започна разглабянето. Отне ми към 20 минути да сваля всички панели.

Изображение

Бяха ми изгорели 2 лампички на панела за климатика. И от там започна мъката... След обикаляне 3 часа и около 10-на магазина за авточасти успях да намеря в един последни 2 бройки!!! Лампичката е 4мм балонче с 2 стърчащи жички, не очаквах да я няма никъде... Намерих след това магазин на Екзарх Йосиф за електроника и там имат налични, ако на някой му трябва ето линк.
Самото свързване беше сравнително лесно, плъг енд плей общо взето. Всичко беше на букси. Мултимедията си имаше опътване със снимки. За хората с BOSE се прави мост на един кабел!!!
Като характеристики по-нагоре съм я описал. Qled екрана е прекрасен, няма отблясъци. На директно слънце не съм попадал все още но предполагам, че няма да има проблеми. Като цяло все едно гледате екран на телефон самсунг.

Изображение
Изображение
Изображение

2гб рам явно са и достатъчни, чак не очаквах толкова бързо да работи (ако ми остане време тези дни може да направя клип).Единствено google maps се бави малко докато зареди картата.
От 32гб пространство има свободно 16гб! Правете си сметка дали си заслужава да се вземе 16гб версия и как ще цикли това нещо :shock:
Мултиволана ми отне известно време докато разбера, че трябва да си обучиш сам бутоните през мултимедията :D.
Имаше 2 usb кабела в пакета и ги изкарах в жабката, единия от които може да се ползва за закачане на карта с памет (за видеорегистратор и TPMS).
Звука е доста по-добър от оригиналното радио!!! DSP дава много повече опции за настройка на звука. Доста важна функция, гледайте да я има, че на доста попаднах в алито нямаше DSP.
Като допълнителни екстри само камерка си взех с безжичен модул. Реших, че не ми се прекарват кабели през цялата кола за 20 лв :roll: . Още не съм я монтирал за самата кола, чудя се къде точно да я бодна. Иначе я пробвах работи, в момента снима в багажника обаче :D
Свързва се супер лесно с телефона и и шервам нет от него.
Горна жабка си намерих и монтирах, както виждате на снимките. 20 лв ми излезна от карко.
Цялото удоволствие ми излезна 263лв. + 49лв за задна камера с безжичен модул Общо 312лв.


Единият минус за сега е, че ми изчезна външната температура :(. Може би има вариянт да се показва през самата мултимедия, но все още не съм намерил такава опция.
Вторият минус го споделих малко по нагоре, в началото цикли малко докато зареди мапса. Ако това са минусите за тези пари си е перфе :)

На кратко, ако сте решили да взимате такова чудо гледайте да има следните функции:
RDS (за да ви помни радиостанциите и да ви ги изписва с име)
DSP (за по хубав звук)
Qled или IPS екран (по възможност Qled)
2GB ram 32GB rom (Поне! Иначе колкото повече толкова повече :D )

П.С. Цъфна още една глезотийка от алито, която се оказа, че върши много хубава работа
Изображение

_________________
Mazda 6, Hatchback, 2.0 147 hp, 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2021, 18:53 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Махни тоя Мапс и си сложи Waze

Sent from my HD1913 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2021, 17:13 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 10 Фев 2018, 23:30
Мнения: 14
Местоположение: София
vladki4 написа:
Махни тоя Мапс и си сложи Waze

Вчера го качих и уволни мапса :D. По-добре се държи и показва гладниците къде са свили гнездо :D

_________________
Mazda 6, Hatchback, 2.0 147 hp, 2007


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2022, 21:37 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2015, 17:01
Мнения: 132
Местоположение: София
Колега я кажи какъв мост се прави , че нещо не изкарва никакъв звук , с Босе съм , китайчето е seicane и то дойде от холандия

_________________
M6 2.0 бензин 2004


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2022, 17:18 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Юли 2019, 09:50
Мнения: 11
Местоположение: България
При мен освен външната температура изчезна и климатроника, не се визуализира къде духа и колко градуса е настроен. Някаква идея?


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 43 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб