Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2021, 02:12 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Апр 2019, 08:31
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте,
От около 3 години съм собственик на Мазда 6 2.3 166кс 2007г фейслифт бензин. Колата е на 94 хиляди мили.
Първоначално да си кажа, че не разбирам нищо от коли и ремонти надявам се да не ми се смеете за глупостите, които може да напиша.
За около година и половина съм сменял само масло, не е имало сериозни ремонти. Предницата започна да притропва ходих на майстор каза носачи леви, десни смених ги. Предницата се оправи.
Имах проблем при натискане на спирачките волана леко започваше да вибрира. Смених нещо по преден ляв апарат. Нямам спомен какво беше и се оправи.
Проблем едно,
след смяната ми направи впечатление, че волана ми стана по стегнат в движене и на място и при преминаване примерно през неравност, дупка понякога хваща на някаква посока. Това преди не беше така. Не беше толкова стегнат и когато минавам през дупка или неравност, волана не се местеше наляво или надясно. Попитах майстора каза, че и няма нищо. Пропуснах да кажа, че до сега не съм сменял хидравлично масло, преди мен незнам дали са сменяли, колата е с десен волан преди това е карана в Англия и от 2018г е по Българските пътища.
Проблем две,
От известно време двигателя стана по шумен. Като не говоря за първото палене при което двигателя се форсира до около 1.6 обороа тогава и не мога да преценя. Шумна е и на свободна след това. Преди на свободна буквално не се чуваше как работи двигателя. Единствено което помня да съ правил преди това сменях маслото купих Repsol ELITE COMPETICION 5W40. Купих го от сайта на едно приятелче има сайт за моторни масла и ми гарантира за качеството. Майстора каза че му нямало нищо така си работила, ама аз си я карам вече 3 години и виждам разликата. Както с волана така и с двигателя. После каза че трябва да сменя една ролка, смених я ама проблема с шумния двигател си остана.
Прави ми впечатление също, но това е отдавна, че стой на 800 оборота, незнам това дали е нормално доста хора ми казаха че е.
Ще съм благодарен ако някой по компетентен може да изкаже мнение дали това е нормалния начин на работа на колата, волан, двигател, обороти или трябва да се пипне нещо някъде.
Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб