Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2021, 15:00 
Offline
любител
Аватар
2021 Mazda 6

Регистриран на: 06 Апр 2015, 21:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Здравейте,
Предстои ми да взема Нова Мазда 6 Спорт комби G2.5 I 2021 г. от Стар Моторс и след разговора с търговеца разбрах че има много нови подобрения спрямо модел 2019.
1. Дисплея и камерата били с по добро качество
2.Подобрения по ходова част и окачване
3.Скрити подобрения (по техни думи над 70 по целият автомобил) и гаранция на лаковото покритие.
Направих тест драйв с модел 2019 и от всичко ми направи впечатление че 360 градуса камерата не е много добро качество ,дисплея е ок ( в новия модел с същия екран казва че има разлика) като цяло добро изживяване.
След седмица като я взема ще разкажа за впечатления и как е спрямо 2019 г.
Малко въпроси свързани с нея
1. Знаете ли сайт или магазин за аксесоари за Мазда ( стелки , ленти за прагове,органайзер и за багажник, и др.) в СМ и сайта на Мазда цените са бомба :o :shock: .
2.От къде да погледна за джанти 17 ( колата ми я дават с летни гуми с 19джанти) и гуми както и за секретни болтове за джантите.
3.Някой който знае за какво иде реч през първите три години като разходи който не се покриват от гаранцията в СМ и как е с обслужването.

Поздрави :D

_________________
Ако ти мен не ме аз теб ще те.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2021, 15:55 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Първо честито :)

1 и 2. Два комплекта стелки, стелка за багажник и втори комплект 17" джанти си взех от Стар моторс. След време реших, че оригиналните 19-ки не ме кефят много и поръчах други от Германия. Органайзъри и др. глезотии си купувам от Амазон. По принцип от UK, Австрия или Германия оригиналните джанти са с доста по-ниска цена, често има промоции, много дилъри и пр. След brexit не съм поръчвал от UK, но другите дестинации са си ок.

3. Извън обслужването съм ходил да ми сменят моторчетата на двете огледала. Първото беше в гаранция, второто се уцели в удължената гаранция и си го платих. Между втората и третата година ми смениха две от 19-ките, защото им се обели лака изведнъж. Пращам мейл със снимки, те ми поръчват нови и ми се обаждат за монтаж чак.

Преди това бях с VW и ги сравнявам с Порше Изток - там имах проблемис качеството на обслужване.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2021, 17:08 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:35
Мнения: 65
Местоположение: София
Доста неприятна изненада беше, че Мазда са вдигнали цените на новите модели средно с 5000 лв. на оборудване (конкретно се интересувах от Mazda 6 Sport Combi 2.5 Evolution).
Това лекичко ме кара да размисля и да проверя Toyota Corolla Touring Sports Hybrid.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2021, 18:11 
Offline
любител
Аватар
2021 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2015, 21:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Благодаря за отговорите.
Ще погледна в Амазон за глезотийки,не знам за джанти и стелки от СМ как са ценово(чакам оферта от дилъра)
Опитах през сайта да погледна но ми иска user и парола :( Днес говорихме за колата,10 работни дни за сертификати и регистрация ми каза,лошото е че нямат програма за заместващ автомобил при ремонти,щети и др. ама не е болка за умиране.
За цените мога да кажа че сега е бум на поскъпване на желязото и др.благородни метали ( 150%) и се очакват цените на автомобилите да се покачват.Търговецът в СМ ме увери че нашите цени спрямо Европа са най ниски(проверих и в другите Мазда представителства за цени и направо съм ужасен).Сами вижте цените на автомобили втора употреба и преценете как е повлияла корона кризата.
Ще изчакам финализиране на сделката и ще сложа снимки.
Ще се радвам да чуя и други мнения на колеги .

_________________
Ако ти мен не ме аз теб ще те.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2021, 16:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Не ти ли дадоха да погледнеш дисплея на 2021 след като си карал 2019, за да сравниш? А и ти не купуваш колата, заради камерата и качеството ѝ на излъчване на дисплея;) Да се бяха стегнали малко и да оправят мултимедията, че продължава да е трагедия. Иначе колата е чук. Уикенда пътувах София - Силистра - София. Даде ми разход 7.4 а съм карал навсякъде със 120-140
Абе те все говорят за подобрения, ама какви са, никой не ти казва. Миналия път бяха дори повече на брой. Дилърски легенди според мен.
Взимай и само газ. Аз сега смених масло, спирачна течност и всички филтри. 550 лв. Това на 21 000 хил. км. Поръчаха ми 2 моторчета за огледалата гаранционно, че правят проблеми.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2021, 09:20 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
jeffw720 написа:
Уикенда пътувах София - Силистра - София. Даде ми разход 7.4 а съм карал навсякъде със 120-140
.

Това с кой мотор е,че за дизел май идва доста висок?

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2021, 16:14 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
150 лева дадох за зимните стелки. Другата седмица ще сменят гаранционно дискове и накладки, че за 7000 км се изкривиха, а не я карам по-различно от старата шестица. Дано на новия модел дисковете не са от кашкавал.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2021, 21:59 
Offline
любител
Аватар
2021 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2015, 21:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Браво щом и накладки и дискове си успял да договориш да ти поема гаранционно.При мен доколкото разбрах си плащаш за смяната на накладки и не ги поема гаранцията.Даже има вариант да си ги смениш в сервиз по твой избор(на ухо с е носят слухове че ти препоръчват сервизи с по добро обслужване)и не ти правят проблеми.
Това за машинките на огледалата е интересно , и от други места има отзиви че бързо с е износват.
В края на другата седмица ще я получа (ще видим) тогава ще коментирам повече как е.
В гаража съм сложил снимки от шоурума.

_________________
Ако ти мен не ме аз теб ще те.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2021, 23:40 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
По принцип не се поемат, но не се наложи да се договарям. След като се потвърди диагнозата казаха, че щели да направят запитване и накладките да минат гаранционно заради малкото изминати километри и са ме одобрили.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2021, 09:32 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 266
Местоположение: Sofia
1. Знаете ли сайт или магазин за аксесоари за Мазда ( стелки , ленти за прагове,органайзер и за багажник, и др.) в СМ и сайта на Мазда цените са бомба :o :shock: . - за стелки аз съм супер доволен от PETEX - и гумените и мокетните са супер, както и тази за багажника. Има ги в https://stelki.bg/ , ленти за прагове и други аксесоари, следя в ebay и иапздат ОЕМ-ски на добри цени
2.От къде да погледна за джанти 17 ( колата ми я дават с летни гуми с 19джанти) и гуми както и за секретни болтове за джантите - джанти аз си оставих 17-ките от старата и ги ползвам със зимните гуми, иначе обяви много от ОЛХ. За секретни болтове, колегата Станимир. Ето темата https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=65&t=50316
3.Някой който знае за какво иде реч през първите три години като разходи който не се покриват от гаранцията в СМ и как е с обслужването - за бензиновите двигатели 350лв пъвото, 450лв второто (сменят спирачна течност и филтър купе) и така вървят. Аз например си сменям филтъра на купето сам на всеки 6 месеца и винаги казвам да не ми го сменят. Сменям масло на всеки 8-9 хиляди. Вече съм на 70 хил.км. Други разходи не съм имал. на 36 хил. ми смениха семеринг на коляновия вал, защото прокапа - гаранционно. На 63 хил. преди няколко месеца смених задни накладки и дискове, но вече не във Стар Моторс.

Относно промените в модела, дано наистина не са само дилърски :-)

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2021, 10:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
323f-fan написа:
jeffw720 написа:
Уикенда пътувах София - Силистра - София. Даде ми разход 7.4 а съм карал навсякъде със 120-140
.

Това с кой мотор е,че за дизел май идва доста висок?


2.5 бенц


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2021, 11:38 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
Същия мотор, София-Бургас с още двама 100-килограмови мъжаги и багажник пълен догоре, 160 плътно на темпомат и 9/100. Тия маздюхи връщат бензин, заклевам се.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2021, 15:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
GRD написа:
Същия мотор, София-Бургас с още двама 100-килограмови мъжаги и багажник пълен догоре, 160 плътно на темпомат и 9/100. Тия маздюхи връщат бензин, заклевам се.


9 на 100 при това как си карал и как е била натоварена колата е норално.
Настъпваш - гори, караш нормлано - икономична е. Няма как. :) Важно е да ти е кеф. Аз си се кефя на колата и си върви супер, и да чукна на дърво е здрава, че като ги слушам с дизеляците... мъка голяма.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2021, 14:20 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
Направо не вярвам че е толкова ниско.

Разгледах маздюхата на колегата vanel. Външно и вътрешно разликата е, че само CD-то са махнали. По-тиха била, а камерите с кристалната резолюция засега само при СХ-5 били. Но подпитах човека който седи сам на тезгяха между кафенето и касата, който май не е търговец. За 70-те подобрения нещо смотолеви и не можах да разбера подробности.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2021, 05:45 
Offline
любител
Аватар
2021 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2015, 21:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Аз чакам до петък да имам карт бланш да си я взема,днес се чух с дилъра каза чакаме документите ( нали живеем в 21век и всичко е онлайн ) да не идват с камили.
Значи колегата( GRD )ми е влизал в колата (преди мен)поне имаше ли надпис продадена?, дава и добри отзиви.За мултимедията ми разказваше че била с по добър дисплей ,подобрение по шумо и термо изолацията по вратите,надявам се и по тези 70 подобрения да ми разкажат нещо.
Скоро очаквам включване от СМ. и ще разказвам .

_________________
Ако ти мен не ме аз теб ще те.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2021, 08:44 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Яну 2018, 13:48
Мнения: 9
Местоположение: Русе
1. Знаете ли сайт или магазин за аксесоари за Мазда ( стелки , ленти за прагове,органайзер и за багажник, и др.) в СМ и сайта на Мазда цените са бомба

В aliexpress имат всичко на много сносни цени


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2021, 16:58 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Дек 2020, 22:52
Мнения: 48
Местоположение: Sofia
vanel написа:
Аз чакам до петък да имам карт бланш да си я взема,днес се чух с дилъра каза чакаме документите ( нали живеем в 21век и всичко е онлайн ) да не идват с камили.
Значи колегата( GRD )ми е влизал в колата (преди мен)поне имаше ли надпис продадена?, дава и добри отзиви.За мултимедията ми разказваше че била с по добър дисплей ,подобрение по шумо и термо изолацията по вратите,надявам се и по тези 70 подобрения да ми разкажат нещо.
Скоро очаквам включване от СМ. и ще разказвам .


Не съм влизал. :D Моята също е такуми, но седан и със CD. Освен табелката със спецификациите не видях да има надпис, че е продадена.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2021, 20:05 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
vanel поздравление за покупката. Реално няма какво по добро да си вземеш.. Има няколко марки с по добри екстри но това е за сметка на качеството. Гаранция си направил най добрият избор. =D> Имаше няколко лъкатушения на 6та от предните години но твоята е друга бира. =D>

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2021, 08:44 
Offline
любител
Аватар
2021 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2015, 21:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Здравейте, в четвъртък взех маздата и бегом на път.
Първи впечатления:
1.Супер обешумено купе,термо стъклата допринасят и температурата в колата е супер.
2 Круиз контролът и включена дистанция от преден автомобил ти предава удоволствие да се наслаждаваш на пътуването.Без рязко спиране ,контролира дистанцията ,при подаване на мигач за изпреварване ускорява плавно без усещане за дискомфорт.
3.Автоматично сдвояване с apple car play,скоро с нов ъпдейт и с Android ще възможно (така ми казаха в СМ).Малко тихо се чува когато пускаш музика през приложенията.
4.Разход на гориво (София -Велинград-Пловдив ) 7.4 л. карал съм извън магистралата в спортен режим (в планината по завоите е супер) и средна скорост 120-130 магистрала и 80-90 извън нея.
5.Дисплей и камера 360 мисля че е една идея по добре.Камерите имат ясен образ и ако малко си поиграя в настройките на дисплея мисля че може и да се получи по добре.При включване на външно устройство или Кар плей дисплея става управляем само механично от бутоните,често се бъркаш как да реагираш с бутон или дисплей но явно за Мазда това си е оставено с цел обезопасяване.
За три дни и 450 км. за момента съм доволен и се наслаждавам на всичко в нея.
Не можах да си пусна hold бутона трябва да седна да прочета в книжката (като роман 350стр.)за да видя къде бъркам.
Днес ще си поиграя по функции и настройки за да видя какво има още. :zoom-zoom:

_________________
Ако ти мен не ме аз теб ще те.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2021, 10:08 
Offline
любител
Аватар
2021 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2015, 21:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Пълен смях,сега реших да си сменя един от болтовете с секретни и видях че в колата нямам крик и ключ за болтовете.В понеделник ще звъня до СМ.

_________________
Ако ти мен не ме аз теб ще те.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2021, 12:51 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
vanel написа:
Пълен смях,сега реших да си сменя един от болтовете с секретни и видях че в колата нямам крик и ключ за болтовете.В понеделник ще звъня до СМ.


Сигурен ли си? Би трябвало под кората да имаш излята от XPS пяна тип леген, вместно резервна гума и там да са наредени компресорът, пяната, кука за дърпане и ключ за джантите. А крикът е в дясното стеснение на багажника отдолу, на пръв поглед не се вижда.
https://www.mazdausa.com/static/manuals ... 20100.html - jack е крикът.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2021, 17:05 
Offline
любител
Аватар
2021 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2015, 21:52
Мнения: 33
Местоположение: София
Да точно така но ги няма

_________________
Ако ти мен не ме аз теб ще те.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2021, 07:41 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@ vanel - няма колега и в така отдавна, предната ми кола преди маздата беше 2009 и бях със сервизен кит, и при маздата е така, няма ключ, крик и резервна гума. Можеш да си купиш от СМ но цената няма да ти хареса, до преди беркзит се намираше комплект от мазда УК, сега не знам как е.
Вариант 2 - намираш си патерица която да ти пасне, и си купуваш крик и ключ (само виж ключа да е тънкостеннен че да влиза в дупките на джантите) крика е стандартен, аз моята успях да я вдигна с крика от сеатката на жената.

P.S.
до колкото помня обаче тъй като органайзерите под кората в багажника са предвидени за сервизен кит, ако си купиш патерица,
ще се налага модифициране на корите (разбирай рязане)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2021, 10:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Това много странно, аз имах секретни болтове, repair kit, компресор, ключ и крик. Поръчах си патерица няколко месеца по-късно и ми сложиха нова плоскост от пяна под кората.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2021, 12:50 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php ... wrapheader

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб